Celica 2.0 GT by Frugo

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 15-09-15, 09:53

Powalczyłem wczoraj z instalacją elektryczną lewych drzwi i znów wszystko, co potrzebne funkcjonuje. Przy okazji uporządkowałem bałagan, który zrobiono wiele lat temu przy montażu modułu centralnego zamka VDO :-D

Zostało jeszcze parę rzeczy do ogarnięcia i będzie Tip-Top 8)

Z ważnych rzeczy:

1. Wyczyszczenie i wymiana gąbek w mieszaczu powietrza (nagrzewnicy) - ktoś, coś poleca? Wiem, że ktoś już to robił, tylko kto?
2. Roofvisior - nowe uchwyty z nierdzewki i montaż
3. Ofoliowanie tylnej szyby - boczne już zrobione.
4. Ofoliowanie 10cm paska na górze przedniej szyby
5. Wygłuszenie lewych drzwi i montaż audio na swoje miejsce
6. Wstawienie w końcu foteli od VII wraz z podłączeniem podgrzewania - tak ten temat też już mnie drażni
7. Wymiana/montaż siłowników przód/tył
8. Pierdółki...

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 31-10-15, 10:04

Frugo pisze:7. Wymiana/montaż siłowników przód/tył


A masz już jakieś na przód ?
Części do Celiki VI i VII gen
https://www.facebook.com/groups/291677700956604/

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 31-10-15, 11:12

pinek Tarnów pisze:
Frugo pisze:7. Wymiana/montaż siłowników przód/tył


A masz już jakieś na przód ?


Ogólnie tak - wymiary są ok, tylko siłę źle dobrałem. Nie mam czasu tego dokończyć :(. Jak mi starczy hajsu po wypłacie, to zamówię poprawione siłowniki i będzie można sobie kupić. Za około 220zł z przesyłką - może nawet taniej przy grupowym zamówieniu.

Ogólnie teraz siłowniki mają po 100N każdy a to daje 200N razem, powinno być około 200N na każdym - mówię około, bo będą to dokładnie sprawdzał na tych "Ori".

Siłowniki zrobione na zamówienie pasują do mocowań od tych "ori" plug&play więc zostanie dopracowanie kwestii samych mocowań.

Filmiki:
"Ori" : https://youtu.be/AGsBRiTl4fo
"Robione", założone na uchwyty od "ori" : https://youtu.be/xQwg3lQS-sM

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 31-10-15, 14:24

Frugo pisze:
pinek Tarnów pisze:
Frugo pisze:7. Wymiana/montaż siłowników przód/tył


A masz już jakieś na przód ?


Ogólnie tak - wymiary są ok, tylko siłę źle dobrałem. Nie mam czasu tego dokończyć :(. Jak mi starczy hajsu po wypłacie, to zamówię poprawione siłowniki i będzie można sobie kupić. Za około 220zł z przesyłką - może nawet taniej przy grupowym zamówieniu.

Ogólnie teraz siłowniki mają po 100N każdy a to daje 200N razem, powinno być około 200N na każdym - mówię około, bo będą to dokładnie sprawdzał na tych "Ori".

Siłowniki zrobione na zamówienie pasują do mocowań od tych "ori" plug&play więc zostanie dopracowanie kwestii samych mocowań.

Filmiki:
"Ori" : https://youtu.be/AGsBRiTl4fo
"Robione", założone na uchwyty od "ori" : https://youtu.be/xQwg3lQS-sM


Moim zdaniem te co masz są ok najważniejsze aby trzymały po podniesieniu bo już nieraz słyszałem że za mocne mogą się same otworzyć np podczas jazdy. :)

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 31-10-15, 15:55

pinek Tarnów pisze:Moim zdaniem te co masz są ok najważniejsze aby trzymały po podniesieniu bo już nieraz słyszałem że za mocne mogą się same otworzyć np podczas jazdy. :)


No właśnie nie trzymają. 1 ori + 1 zamówiony i maska spoko wisi, więc pewnie niewiele brakuje. Spokojnie obiecuję, że dokończę ten temat. Niestety ostatnio stałem się niewolnikiem pracy. Muszę się ogarnąć.... :oops:
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 31-10-15, 20:51

Frugo pisze:Niestety ostatnio stałem się niewolnikiem pracy. Muszę się ogarnąć....


Znam to z autopsji :( Moja biała już dawno miała sobie już mykać a tu lipa dalej jest z czasem :(

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 05-11-15, 19:07

Coś zaczynam robić dalej z fotelami. Wiem wlecze się to, jak krew z nosa ale tyle mam czasu, że go nie mam :?

Wyprana tapicerka schnie w towarzystwie foteli salonowych 8) . Dziś po pracy założę tapicerkę wraz z matami grzewczymi :-D


Obrazek

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3232
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 05-11-15, 21:36

Maty z allegro ?

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 05-11-15, 21:54

Makabra pisze:Maty z allegro ?


Tak. Takie lepsiejsze ale z alledrogo :P

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3232
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 07-11-15, 08:14

Bedzie Pan zadowolony :-D

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 07-11-15, 08:36

Makabra pisze:Bedzie Pan zadowolony :-D


Liczę na to :-D . Dziś wieczorem będę zakładał tapicerkę i maty, to pewnie zrobię jakieś foto.

Chyba dam przycisk od grzania na plastiku od fotela - muszę tylko zerknąć w którym miejscu 8)
Plastik będzie przemalowany strukturą na czarno, bo w VII są szare a ja jednak wolę w kolor tapicerki z VI :-D

Awatar użytkownika
wirek gt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: 04-05-08, 10:49

Postautor: wirek gt » 07-11-15, 09:39

Plastik będzie przemalowany strukturą na czarno, bo w VII są szare a ja jednak wolę w kolor tapicerki z VI :-D

powiem ze tez sie za to zabieram, struktura czeka ale obecna pogoda tak zniecheca ze chyba poczekam na wiosne

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 07-11-15, 10:16

wirek gt pisze:powiem ze tez sie za to zabieram, struktura czeka ale obecna pogoda tak zniecheca ze chyba poczekam na wiosne


W mieszkaniu mam ciepło + do tego wielki karton, który służy mi jako "komora lakiernicza", farba szybko schnie i zapach się nie utrzymuje, więc pomaluję teraz :-D
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
wirek gt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: 04-05-08, 10:49

Postautor: wirek gt » 07-11-15, 11:19

W mieszkaniu mam ciepło + do tego wielki karton, który służy mi jako "komora lakiernicza", farba szybko schnie i zapach się nie utrzymuje, więc pomaluję teraz

dobra opcja he he wstaw zdjecie tej Twojej lakierni

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 16-11-15, 18:45

Czasu niewiele więc i mało się coś robi. Na zlot nie pojechałem więc muszę sobie jakoś humor poprawić. Najlepiej popracować przy Celice :D

Obecnie w końcu ruszyłem temat foteli. Tapicerka została zdjęta i wyprana. Mam już uzbrojony jeden fotel w maty grzewcze i poskładany do końca.

Po pierwsze - ważne jest aby dopasować maty do fotela. Należy pamiętać, że tapicerka w fotelach z VII jest mocowana poprzez stalowe pręty do samego siedziska i oparcia metalowymi oczkami - wyciąłem i wywaliłem. Teraz są trytytki :P.
Maty ułożyłem w taki sposób aby pomiędzy obszarami grzewczymi wciąć się przez matę, aby zostawić fabryczne mocowanie tapicerki. Dodatkowo podciąłem lekko gąbkę w miejscu, gdzie idą przewody zasilające.

Foto:
Obrazek

Dzięki temu tapicerka na siedzisku pasuje idealnie jak fabryka przykazała:
Obrazek Obrazek

Z oparciem postąpiłem identycznie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wywaliłem również boczne poduszki powietrzne zostawiając samą obudowę jako maskownicę. Teraz pozostaje mi zrobienie drugiego fotela i przemalowanie plastików na kolor czarny strukturą do tworzywa.

P.S. Ktoś potrzebuje poduszki? Mam 3 :-D


Ponieważ zaczął mi popiskiwać pasek od wspomagania i już jakiś czas temu zauważyłem, że alternator jest lekko przegrzany i trzeba tym się zająć, zakupiłem nowe paseczki i przygotowałem alternator na wymianę :-D . No i zima za pasem więc nowe wycieraczki - szkoda oszczędzać na tym - raptem koszt niecałe 30zł 8)

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 16-11-15, 20:01 przez Frugo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 16-11-15, 19:09

Brawo Ty :P

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 16-11-15, 20:01

pinek Tarnów pisze:Brawo Ty :P


Brawo Ja :-D

Awatar użytkownika
pinek Tarnów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 12-03-12, 19:58

Postautor: pinek Tarnów » 16-11-15, 21:29

Ja myślałem że dużo pracy i nakładu finansowego wkładam a tu patrząc na Ciebie to normalnie wymiękam :) Dlaczego się zdecydowałeś na fotele z VII ?

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 16-11-15, 21:36

pinek Tarnów pisze:Ja myślałem że dużo pracy i nakładu finansowego wkładam a tu patrząc na Ciebie to normalnie wymiękam :) Dlaczego się zdecydowałeś na fotele z VII ?


Cena i dostępność - spróbuj dorwać zadbane do VI a potem popatrz na ceny do VII :P

Awatar użytkownika
wirek gt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: 04-05-08, 10:49

Postautor: wirek gt » 17-11-15, 15:49

Cena i dostępność - spróbuj dorwać zadbane do VI a potem popatrz na ceny do VII :P

masz racje sam sie zastanawialem nad reanimacja swoich foteli ale koszt byl spory a dostepnosc foteli z VII jest swietna no i cena