Celica 2.0 GT by Frugo

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 01-04-14, 16:47

Było trochę czasu to założyłem letni zestaw. Felgi polakierowane i wypolerowane no i oczywiście 4 nowe laczuszki. Jak znajdę czas to umyję autko i wrzucę jak się prezentują na Celinie.


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 26-05-14, 18:23

Dawno nic nie wrzucałem, bo i nie było zbytnio czego. Kryzys nastał ale czas z tym skończyć.

Najbliższe plany:

1. Założenie trójdrożnego zestawu w przednie boczki - o JDM'owych mogę tylko pomarzyć, więc czeka mnie dewastacja moich boczków i umiejscowienie w nich drugiego głośnika na dystansie. W tym miejscu:
Obrazek

2. Nowe przeguby - moje już hałasują - ma ktoś namiar na dobrą firmę poza ASO, sprawdzoną markę?? Np. Co sądzicie o tych?

3. Wymiana sprzęgła - moje powoli się kończy - i tu nasuwa mi się pytanie. Mam zupełnie nowe sprzęgło LUK na stanie - dostałem je za przysłowiowy czteropak od znajomego co pogonił Celinę na Ukrainę - kupił tarcze do ST 202 a on miał SSSa ze szperą. Co sądzicie o tych sprzęgłach bo słyszałem że nie warto - sam się nad tym zastanawiam. Jeśli kupa, to zbieram na zestaw EXEDY.

4. Obszycie foteli - Alcantara lub welur - chcę się podjąć tego tematu samodzielnie 8) - do odważnych świat należy, ale to za jakiś czas najpierw mechanika.

5. Ostatnio przymierzałem z nudów tylną dokładkę pod zderzak :D i bardzo mi się spodobało, to co ujrzały moje ślepia. Bardzo ładnie się pupcia uwydatnia. Taka przymiarka:

Obrazek

Zaznaczam że podcięcie pod wydech w dokładce już było i żadna dokładka nie ucierpiała podczas robienia zdjęć.

WRACAM DO GRY - marzenia trzeba realizować a nie tylko biadolić i narzekać 8)

Awatar użytkownika
majster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: 30-03-12, 01:54

Postautor: majster » 26-05-14, 22:13

Mnie dokładka się podoba :)
Ps. A kiedy porąbiesz drzewo?
Ogrzewania postojowe Webasto i Eberspächer

Moja GT:
viewtopic.php?t=30855

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 27-05-14, 00:35

majster pisze:Mnie dokładka się podoba :)
Ps. A kiedy porąbiesz drzewo?


Drewmo jest kuzyna. Już porąbane i czeka na zimowe wypalanie w kominku 8)

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 27-05-14, 08:29

Frugo pisze:1. Założenie trójdrożnego zestawu w przednie boczki - o JDM'owych mogę tylko pomarzyć, więc czeka mnie dewastacja moich boczków i umiejscowienie w nich drugiego głośnika na dystansie. W tym miejscu:

Dwie sprawy tak tylko żeby była ścisłość :D :
1. To nie sa boczki JDM, tylko premium audio, które było również dostępne bez problemu w Europie do roku '96.
2. Rożnica jest nie tylko w dodatkowym jednym głośniku, dolny głośnik był basowy i ta kratka byla trochę inna. A właśnie ten na gorze robił za zwykły średniotonowy.
Oczywiście można dołożyć po prostu 3 głośnik, ale jakbyś chciał miec tak jak w oryginale to zmian jest troszkę więcej...

Awatar użytkownika
JaQb_CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 07-09-09, 19:21

Postautor: JaQb_CK » 27-05-14, 09:21

Do boczków jeszcze dochodziło dodatkowe wygłuszenie drzwi :wink:
97` Toyota Celica VI 1.8
90` Toyota Celica V GT-Four A

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 27-05-14, 10:10

groohaa1 pisze:1. To nie sa boczki JDM, tylko premium audio, które było również dostępne bez problemu w Europie do roku '96.


Niech będzie ja się nie znam. Jednak od razu wiadomo o co chodzi :D

groohaa1 pisze:Oczywiście można dołożyć po prostu 3 głośnik, ale jakbyś chciał miec tak jak w oryginale to zmian jest troszkę więcej...


Nie chcę mieć jak w oryginale - to mnie nie interesuje, moja Celina jakoś rzadka nie jest, więc nie będę się nad tym spinał. Założę ładny dystans tak, aby wyglądało jak najlepiej i grało z przyjemnością dla ucha :-D

JaQb_CK pisze:Do boczków jeszcze dochodziło dodatkowe wygłuszenie drzwi :wink:


Lepszego wygłuszenia, niż to co sam zrobiłem na na matach Holwood Energetic i tak fabryka nie poprawi ;)

Awatar użytkownika
Archy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 725
Rejestracja: 12-02-11, 05:15

Postautor: Archy » 27-05-14, 11:15

Na mój wypaczony gust (w końcu śmigam VII :-D ) w VI genie najsłabiej wygląda tył bez dokładki, bo ten zderzak fabrycznie powinien być szerszy. Tak więc z dokładką dobre posunięcie, bo od razu tyłek prezentuje się jak trzeba. Co to w ogóle jest za dokładka, jak dobrze kojarzę, to na forum ich specjalnie nie widać ?

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 27-05-14, 14:27

Archy pisze:Na mój wypaczony gust (w końcu śmigam VII :-D ) w VI genie najsłabiej wygląda tył bez dokładki, bo ten zderzak fabrycznie powinien być szerszy. Tak więc z dokładką dobre posunięcie, bo od razu tyłek prezentuje się jak trzeba. Co to w ogóle jest za dokładka, jak dobrze kojarzę, to na forum ich specjalnie nie widać ?


Też mi się właśnie podoba że tył jest "pełniejszy". Dokładka EU, mało popularna, bo wiele osób woli od GT4 lub SS-III.

Podkręcacie mnie i muszę jak najszybciej zabrać się za montaż. Klej do szyb już mam, teraz tylko trochę wolnego czasu, wiertarka, nowe śruby mocujące zderzak od dołu i można działać. Już bym miał założoną, ale po ukręceniu pierwszej śruby nie chciałem ryzykować a czasu nie było za wiele. Już mam kupione śruby z kwasiaka i wymienię te z tyłu, jak wymieniłem z przodu :D

Awatar użytkownika
dlugi999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 240
Rejestracja: 26-01-11, 12:17

Postautor: dlugi999 » 27-05-14, 16:35

No auto coraz fajniej wygląda,a ja coraz bardziej żałuje sprzedaży dokładki :P Ale u Ciebie wygląda git i pasuje to wycięcie nawet heh... Mam teraz do kupienia tą dokładke i chyba spowrotem ją kupie. Śruby się ukręcają od mocowania zderzaka od dołu? Bo u mnie szlag trafił wszystkie
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :D

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 27-05-14, 17:12

dlugi999 pisze:No auto coraz fajniej wygląda,a ja coraz bardziej żałuje sprzedaży dokładki :P Ale u Ciebie wygląda git i pasuje to wycięcie nawet heh... Mam teraz do kupienia tą dokładke i chyba spowrotem ją kupie. Śruby się ukręcają od mocowania zderzaka od dołu? Bo u mnie szlag trafił wszystkie


Niestety u mnie ruda zrobiła ze śrub kolację z obiadem, ale mam już zakupione śruby z kwasiaka na imbus. Teraz kwestia wiercenia i zabawy z wykrętakami. Będę miał czas to dokładka pójdzie pod zderzak - myślę że w niedzielę się pobawię :-D

Awatar użytkownika
matt55
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 04-07-12, 17:19

Postautor: matt55 » 28-05-14, 11:14

Pomysły na duży +. Ciekaw jestem jak wyjdą te boczki na drzwi i nowa tapicerka w aucie :)
Jakbyś wymieniał te przeguby to pisz co i jak, bo ja też muszę niedługo wymienić u siebie i nie mogę się na żadne zdecydować, a przyda się opinia kogoś kto świeżo jest w temacie.

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 04-06-14, 23:24

Dziś było gorąco :eek: na szczęście w prę zauważyłem skok temperatury wody i zajechałem na stację. Okazało się że pękł wąż :evil:

Taki Tjunink: taśma wystarczyła aby na spokojnie pod dom zajechać po uzupełnieniu płyunu.
Obrazek


Szukam węży w kolorze niebieskim :-D Muszę je koniecznie wymienić. Drugi już też oglądałem i mojego przeglądu nie przeszedł. Szkoda tylko że przed wypłatą :cry:

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 05-06-14, 07:25

uchu chuuu :eek: Dobrze, że oglądałeś wszystkie odcinki MacGyver'a ;) Ważne, że kierowca ogarnięty, bo mam wielu klientów, którzy by jechali "do najbliższego serwisu" :lol: :lol: :lol:
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 05-06-14, 20:18

bartek_asik pisze:uchu chuuu :eek: Dobrze, że oglądałeś wszystkie odcinki MacGyver'a ;) Ważne, że kierowca ogarnięty, bo mam wielu klientów, którzy by jechali "do najbliższego serwisu" :lol: :lol: :lol:


Bez przesady, trzeba sobie radzić. Choć nie ukrywam ja też zadzwoniłem do mojego mistrza mechaniki i podpytałem o kilka rzeczy, co by nie zabić lub ukrzywdzić Celinki. W emocjach człowiek nie myśli trzeźwo.



A teraz dalej.

Potrzebuję wsparcia jakiegoś guru, szpeca od Celic. Przeszukuję Internety w poszukiwaniu węży do chłodnicy i trafiłem w większości przypadków na dwa modele:

Te niby do ST202: http://www.sklep.carstuff.pl/przewody-s ... 21268.html

Te niby do GT4 ST205: http://www.sklep.carstuff.pl/przewody-s ... 21258.html

Czy te od GT4 na prawdę różnią się czymś więcej niż kształtem górnego węża? Rozmiarów i miar to sobie można szukać ze świecą. Nie ukrywam że mam w domu kilka elementów w kolorze niebieskim i w takim ma wpaść również rozpórka i fajnie by było zachować spójną koncepcję przy montażu. W końcu się zabiorę za wizualną stronę mojej maszyny :D.
A może gdzieś na zamówienie da się to zrobić?

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3233
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 05-06-14, 21:02

Setup dokładek tak jak u mnie ... :D

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 06-06-14, 09:43

Makabra pisze:Setup dokładek tak jak u mnie ... :D



Ja nic nie wiem :-D, a oso chosi? 8)

To jest realizacja planów jakiem miałem w głowie od początku. Ostatnio w pracy spędzam tyle czasu, że postanowiłem zrobić i coś dla siebie. Najwyżej sprzedam nerkę :-D .

Po 2:00 _zulwoo7_ napisał mi że węże są tej samej długości więc jestem uradowany :D
Dzięki chłopie - normalny człowiek o tej porze śpi, ale ja rozumiem objawy Celicalus Maniakus :D

Awatar użytkownika
_zulw007_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1492
Rejestracja: 09-09-06, 22:17

Postautor: _zulw007_ » 06-06-14, 11:38

Frugo pisze:Po 2:00 _zulwoo7_ napisał mi że węże są tej samej długości więc jestem uradowany :D
Dzięki chłopie - normalny człowiek o tej porze śpi, ale ja rozumiem objawy Celicalus Maniakus :D


A robiłem akurat celice DCG :) i przypomniało mi się że miałem Ci odpisać na ten temat :)

Awatar użytkownika
MatiM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 10-06-13, 10:38

Postautor: MatiM » 06-06-14, 11:54

Jest firma która dorabia przewody silikonowe, z kolorem można się dogadać. Najlepiej jest przesłać do nich stare przewody żeby wykonali dokładną kopię.

Tu jest do nich link
http://www.ma-przewodysilikonowe.marsil.pl/
ŻYJ TAK, ABY ŚMIERĆ NA KOŃCU POWIEDZIAŁA CI TAK '' Nienawidzę tej roboty gdy przychodzi mi zabierać takich ludzi jak ty''

Awatar użytkownika
_zulw007_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1492
Rejestracja: 09-09-06, 22:17

Postautor: _zulw007_ » 06-06-14, 11:58

W sumie to w niedziele możesz podjechać jak będzie Dawid i sobie przymierzysz przewód od ST205 bo jeszcze silnika nie wstawiłem do GT4-A
A i boczki drzwi byś sobie odebrał.