Matus ST202

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Bakuu0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2224
Rejestracja: 08-04-07, 16:32

Postautor: Bakuu0 » 15-10-11, 21:16

Nie chce brudzić koledze w Jego temacie o st202.
Różnic jest o wiele więcej niż komputer i są one oczywiste i nie trzeba tutaj o tym pisać. Polifty przeszły większa restrykcje i kastracje.
B.

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 15-10-11, 22:11

Rzeski pisze:egzemplarze z wloch maja odcine na 7900 rpm a co to za zawiniety w zlotko dolot co tam siedzi ? stozo ?


Ja mam odcinkę w okolicach 8kprm, a auto jest z Włoch, to wcale nie musi być mit :)
W sreberko jak już i jest to stożek Fujita, ale już go tam nie ma. Chwilowo Fujita po 4 latach jest już tak brudna, że nie da się wyczyścić, więc na miejsce wróciła oryginalna puszka z filtrem Filtrona papierowym, bez rezonatorów. W planach jest wkładka K&N, bo stożki to dla mnie jednak lipa, głośne i wcale szału nie ma.
Co do wymiany kompa to nie jest tak że z polifta i hop.

Co do bakuboxa to tajemnica, więc nie powiem, bo mi nie wolno ;P

Ale generalnie trzeba pozbyć się EGR, potem pomyśleć nad wydechem i dolotem, a na końcu Bakubox i powinien być miód.


Jak na razie muszę kupić nową szybę przednią, bo już mam porysowaną bardzo, poza tym wciąga mi płyn chłodniczy i nie wiem czy to wina dziurki gdzieś w układzie czy uszczelka puszcza...

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3232
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 16-10-11, 20:02

Bakuu0 pisze:Nie chce brudzić koledze w Jego temacie o st202.
Różnic jest o wiele więcej niż komputer i są one oczywiste i nie trzeba tutaj o tym pisać. Polifty przeszły większa restrykcje i kastracje.
B.


I ile sobie liczą fachowcy z naszego forum za takie "odkastrowanie" poliofta? :)

Awatar użytkownika
Bakuu0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2224
Rejestracja: 08-04-07, 16:32

Postautor: Bakuu0 » 16-10-11, 22:42

lMakabra pisze:
Bakuu0 pisze:Nie chce brudzić koledze w Jego temacie o st202.
Różnic jest o wiele więcej niż komputer i są one oczywiste i nie trzeba tutaj o tym pisać. Polifty przeszły większa restrykcje i kastracje.
B.


I ile sobie liczą fachowcy z naszego forum za takie "odkastrowanie" poliofta? :)

Takie pytania to już indywidualnie musisz zadawać. Ja nie będę pisał gdzie możesz pytać, bo to wiadomo co napiszę i polece.
B.

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 26-10-11, 16:46

podbijam, bo w pierwszym poście aktualizacja mała się wdała :)
- inny dolot (brak zdjęcia, bo w sumie nic ciekawego), który poprawił zbieranie się wg. mojej dupohamowni :)
- cooling plate wykonany przez JaQb_CK, zdjęcie w pierwszym poście, tutaj dwie fotki z montażu (wymagał małych poprawek, ale pasuje jak ulał, a zajęło mi to jakieś dwa łyki piwa i wymagało trzykrotnego użycia siłownika kinetycznego z naprowadzaniem ręcznym :) )

tutaj maska zachaczała, 3 uderzenia przez gumę i już nie zachacza :)

Obrazek


tutaj wygina się samo, można pomóc delikatnie ręką :)

Obrazek

Awatar użytkownika
JaQb_CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 07-09-09, 19:21

Postautor: JaQb_CK » 26-10-11, 20:09

Matus nie zdążyłem Ci napisać dokładnie jak go zakłada krok po kroku i nic by nie haczyło :P.
Ale ciesze się że Ci się podoba :D
Za szybko te paczki dochodzą :P

Pokaż jak wygląda cała.

PS: Podkładki z nierdzewki dołożyłeś?
97` Toyota Celica VI 1.8
90` Toyota Celica V GT-Four A

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 26-10-11, 23:09

JaQb_CK pisze:Matus nie zdążyłem Ci napisać dokładnie jak go zakłada krok po kroku i nic by nie haczyło :P.
Ale ciesze się że Ci się podoba :D
Za szybko te paczki dochodzą :P

Pokaż jak wygląda cała.

PS: Podkładki z nierdzewki dołożyłeś?


spoko spoko :) podkładki są i założyłem tak jak napisałeś mi potem w PW, tylko tak jak mówię, coś jest u mnie nie halo z maską chyba po prosu, bo troszeczkę nie pasował ten element maski, który trzyma zamek, gdy maska jest zamknięta (nie to uszko z pręta, tylko taki grubszy hak), ale tak jak mówię, to jest minimalny prroblem, już w zasadzie nie istniejący :)

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 26-10-11, 23:14

Matus pisze:Fujita po 4 latach jest już tak brudna, że nie da się wyczyścić

Matus jezdziles 4 lata na stozku bez jego czyszczenia ???
WROCLOVE BRADA

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 26-10-11, 23:25

Rzeski pisze:Matus jezdziles 4 lata na stozku bez jego czyszczenia ???


Nie nie nie !!!
Czyściłem go co 10 kkm :) spokojnie :)
Ale jednak po pewnym czasie się zasyfił dokumentnie i tyle (kwestia tego że w poprzednim aucie go używałem i tam był przez chwilę w zderzaku, a potem w Celice też dałem go przy samej ziemi na 2 miesiące i zbierał brud porządnie).
Zresztą i tak teraz jest przyjemniej, ciszej, bardziej słychać silnik i wydech niż "zasys: :) Myślę, że z wkładką K&N zacznie latać jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 27-10-11, 17:26

to jeszcze polecam sciagnac przepustnice oraz kolektory dolotowe i zobaczysz ile tam tego syfu siedzi. a jak bedzie pozniej rowniutko chodzic sam zobaczysz polecam ten zabieg. Bart! przeprowadzil taka inspekcje i silnik cyka jak malina.
WROCLOVE BRADA

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 27-10-11, 17:56

Rzeski, a są tam jakieś uszczelki, które po zdjęciu trzeba wymienić na nowe? bo wolałbym zdjąć, wyczyścić i mieć rzeczy potrzebne do złożenia tego potem na nowo :)

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 27-10-11, 20:27

pod kolektorem dolotowym na pewno ale spytam Bartka i dam Ci znac. czy cos jeszcze. Poszperaj na toyodiy.
WROCLOVE BRADA

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Przepustnica i lampy EJDM

Postautor: Matus » 02-12-11, 20:02

Nowy post, krok dalej w modyfikcjach i poprawkach :)

Dzisiaj wyczyściłem przepustnicę, cała zabawa to 5 minut na odkręcenie jej i odpięcie przewodów i drugie 5 na przykręcenie oraz czas potrzebny na czyszczenie. Mi zajęło to ok 45 minut, bo położyłem przepustnicę na papierze i ostro zalałem wnętrze środkiem do czyszczenia gaźników. Potem poszorowałem szczoteczką do zębów i znów zalałem na jakiś czas, a na końcu wytarłem wszystko papierem do końca. Finał był taki, że zamiast czarnej smoły mam teraz piękne lśniące wnętrze przepustnicy, a klapka jest złota :-D Nie wiedziałem, że to może tak wyglądać :)
Oczywiście dodawanie gazu teraz to jest po prostu czysta przyjemność, reakcja na wciśnięcie pedału jest kolosalnie inna od wcześniejszej. Polecam każdemu ten zabieg.
Zdjęć nie ma, bo w sumie co tu fotografować :)

Druga dzisiejsza modyfikacja to przerobienie lamp na a'la JDM, a raczej EJDM :)
Do tego zabiegu użyłem oprawek dwuwłóknowych z V gena. Trzeba je troszeczkę przyciąć aby pasowały, bo są niższe niż te z VI i nie da się zapiąć ich z uszczelką, aby więc uszczelka była, trzeba zatrzaski zwężyć. Tak czy owak, widać co trzeba zrobić jak się wszystko otworzy.
Potem prosta kabelkologia, jedno włókno pod pozycję seryjną, drugie pod przeciwmgłowe, masa pod jakąś masę i tyle. Oczywiście jak głupi wsadziłem dobre żarówki, ale w międzyczasie podpiąłem pod zasilacz ustawiony na 20V i popaliłem :) ale w końcu się udało sprawę zamknąć.
Nieoceniona była pomoc mojej ukochanej, bo lampy montowaliśmy na dworze o godzinie 19:00 i już było ciemno, więc świeciła mi latareczką :)
Poniżej zdjęcia gotowego produktu (robiłem komórą - słaba jakość, nie wyłączyłem lampy - świeci się odblask):

pozycje:

Obrazek


pozycje i stop:

Obrazek


pozycje i przeciwmgłowe:

Obrazek


wszystko naraz :) :

Obrazek

Awatar użytkownika
adrianh92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2192
Rejestracja: 26-03-11, 18:18

Postautor: adrianh92 » 02-12-11, 20:09

mam tak samo podpięte i jak to Andi powiedział, trochę popelina bo przy stopie powinny się palić mocniej wszystkie światełka, a nie tylko zewnętrzne.
ST202 Milka - SOLD
ST185 WB 3S-GTE rev.3 - SOLD
ST205 JDM 98' CASTROL
IMPREZA WRX 04' - SOLD

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 02-12-11, 20:15

Można tak zrobić, żaden problem, ale wtedy stop i przeciwmgłowe będą tym samym, a to psuje sprawę na przeglądzie już tak konkretnie...
Bo wystarczy włókno 21W podpiąć pod stop i pod przeciwmgłowe jednocześnie. Możesz tak zrobić, ale tak jak mówię, nie wiem czy to dobry pomysł z uwagi na przeglądy.

A poza tym mi tak się podoba bardziej, bo trochę byłaby lipa jakbym hamując świecił na cały świat na czerwono. Zwróć uwagę, że jak się jeździ po mieście i samochody w korku przed Tobą hamują wieczorem to bardzo oczy się męczą. Ja i tak jak stoję to na ręcznym, ale hamowanie musi zapalać lampy no i wtedy z tyłu ktoś kur*ami rzuca, że mu wypalam oczęta :)
Innymi słowy, nie rób drugiemu co Tobie niemiłe :)

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 02-12-11, 20:21

no i to mi się podoba :) Lepsze niż JDM :) fajnie że dałeś sobie rade :) W sumie prosta sprawa ale ja tam wole nie tykać :P :P :P

Awatar użytkownika
Piotrek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3567
Rejestracja: 21-05-07, 23:04

Postautor: Piotrek » 02-12-11, 20:29

Matus pisze:Ja i tak jak stoję to na ręcznym, ale hamowanie musi zapalać lampy no i wtedy z tyłu ktoś kur*ami rzuca, że mu wypalam oczęta
Innymi słowy, nie rób drugiemu co Tobie niemiłe



:handshake: :smt023

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 14-12-11, 20:51

Wszyscy robią swoim Celicom prezenty to i ja :

http://gt4.istore.pl/pl/chlodnica-ciecz ... ca-vi.html

Chociaż prezent lekko wymuszony, bo sama z siebie stwierdziła, że pęknie w drodze o Ołtarzewa żeby się załapać na bonus... Tak jakby nowy termostat i linka ręcznego jej nie wystarczyły :-D

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 14-12-11, 20:57

ale masz wymagającą kobietę :P

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 14-12-11, 21:08

co nie... no jestem w głębokim szoku...
a moja prawdziwa kobieta również mi nie odpuszcza, bo połamała rękę, ale zakupy zrób, choinkę kup, itd. :)