Czarna GT by groohaa

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
samiks10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 02-08-16, 17:56

Postautor: samiks10 » 30-10-17, 19:24

groohaa1 pisze:No i pompa wspomagania, bo miała poważne problemy z perspiracja. Przeglądnięta, wszystko pomierzone, złożone na nowym zestawie gum, pomalowane.
Obrazek --> Obrazek

Powiedz mi jak wyjąłeś pompę wspomagania, co trzeba było zdemontować żeby ją wyciągnąć? Bo tam kurde mało miejsca jest, a z mojej się leje i chciałbym się za to wziąć :D

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 30-10-17, 19:32

samiks10 pisze:
groohaa1 pisze:No i pompa wspomagania, bo miała poważne problemy z perspiracja. Przeglądnięta, wszystko pomierzone, złożone na nowym zestawie gum, pomalowane.
Obrazek --> Obrazek

Powiedz mi jak wyjąłeś pompę wspomagania, co trzeba było zdemontować żeby ją wyciągnąć? Bo tam kurde mało miejsca jest, a z mojej się leje i chciałbym się za to wziąć :D

Niestety pojęcia nie mam, bo tego nie robiłem ja tylko mój mechanik.

Awatar użytkownika
GCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: 07-04-09, 21:38

Postautor: GCG » 31-10-17, 00:22

Fajne autko, dobry wybór aku yuasa moja już 5 lat śmiga a auto wcale nie jeździ..
Gregor

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 20-01-18, 19:00

Ostatnio coś mi nie działał klakson - sprawdzając wszystko zauważyłem, że to chyba nie jest oryginalny klakson, nie?
Obrazek
Swoją drogą - kto zmienia klakson? ori muzyczka się nie podobała?

Ile tam w oryginale EU macie "trąbek", bo patrze w schematach i są 2 - wysoko i niskotonowy. Ale na zdjęciach w necie widze jeden no i z instalacji oryginalnej wystaje tylko jedna wtyczka...
Ostatnio zmieniony 20-01-18, 23:13 przez groohaa1, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 20-01-18, 23:15

krrizz pisze:Groocha - fotka nie bangla :(

teraz powinno byc ok

Awatar użytkownika
Czerstwy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 239
Rejestracja: 04-06-14, 23:01

Postautor: Czerstwy » 20-01-18, 23:40

Sa dwa z prawej strony jak ori, mi jak przestal dzialac jeden ton to przeszlifowalem powierzchnie styku z buda i klaksonem (z mysla ze to uziemienie), styki wd40 i dziala

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 20-01-18, 23:54

Klakson działa - to był tylko bezpiecznik.

Ale chyba nie do końca zrozumiałem:
Sa dwa z prawej strony jak ori


Czyli w ori są też dwa? czy że to moje to jest ori? bo podłączenie na pewno jest poprzerabiane...

Awatar użytkownika
Czerstwy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 239
Rejestracja: 04-06-14, 23:01

Postautor: Czerstwy » 21-01-18, 01:37

W oryginale są dwa, jeden przykrecony z przodu pasa po prawej stronie od zamka i na boku (Z pamięci piszę :P )
Oryginalne są płaskie, bez tej plastikowej 'trąbki'

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 21-01-18, 08:43

Mau5 pisze:jeden przykrecony z przodu pasa po prawej stronie od zamka i na boku

Ok, czyli jeden na miejscu gdzie mam teraz te nieori - wtyczka jedna ori jest
Na boku? Możesz sprecyzować bardziej gdzie/obok czego mniej więcej mam szukać miejsca na niego lub jakiejś luźnej wtyczki?

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Re: Czarna GT by groohaa

Postautor: groohaa1 » 29-08-20, 23:37

Update prac i napraw z ostatnich miesięcy :D

- Wywaliłem klakson widoczny we wcześniejszych postach i wjechał jeden nowy z ASO, drugiego nie mogę nigdzie dostać, więc bujam się póki co z jednym 'głuchym'.
- Nowy przełącznik światłe/kierunków - bawiłem się ze starym, smarowałem, czyściłem 2 razy i dalej przerywał czasami; bez efektu więc kupiłem nowy - tylko teraz nie pasuje do reszty samochodu bo plastik matowy, niewyślizgany :lol:
- Wjechał zestawik narzędziowy w ori torbie (zwykła zszyta szmata ze sznurkiem i nawet napisu nie ma, więc za pare lat nikt nie uwierzy że to ori :cry: :lol: )
- robiłem pomiar kompresji i wyszło 14,6-15,2

Ale najważniejsze:
- cały nowy rozrząd z pompą wody, nowe wszystkie uszczelniacze łącznie z tymi obudowy rozrządu, nowe śruby pompy, napinaczy, wału
Przy okazji uszczelnione bo lało się spod jednego wałka
- paski osprzętu
- regeneracja/przegląd skrzyni (wymienione główne łożyska na obu wałkach + przy dyfrze, wszystko na nowym zestawie uszczelnień)
- nowy komplet sprzęgła Aisin

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Czarna GT by groohaa

Postautor: Fryc85 » 01-09-20, 11:31

Grucha klakson za grosze na allegro kupisz do toyoty jeden ciul.Sa i do celicy.wybierz najładniejszy a rdze potraktuj cortainem.Mase masz na łapie klaksonu żeby miejsce mocowania nie było zjedzone i to tyle.To się nie psuje :D

Jak się sprawa ma że skrzynią? Synchronizatory przykładowo? Łożyska jak to do skrzyni ladowales pewnie z górnej półki jakie ceny takich łożysk żeby skrzynie odświeżyć?

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Re: Czarna GT by groohaa

Postautor: groohaa1 » 01-09-20, 12:35

Fryc85 pisze:Grucha klakson za grosze na allegro kupisz do toyoty jeden ciul.Sa i do celicy.wybierz najładniejszy a rdze potraktuj cortainem.Mase masz na łapie klaksonu żeby miejsce mocowania nie było zjedzone i to tyle.To się nie psuje :D

Jakby to był jeden ciul to był tej nieoryginalnej trąbki nie ściągał bo działała; no i czemu w USDM i JDM montują klaksony o innych numerach skoro są niby takie same? A mi się wydaje ze się jednak psuje bo miałem już 3 klaksony z celiki te z trąbką i 2 głuche, jeden raz lekko zadzwonił jak go opukałem a potem zamilkł. Zgaduje że rdza w środku je zabija...
No i sa niedostępne w ASO, co znaczy że je ludzie wykupili, raczej nie dlatego że ich klasony działały :) Można nawet nei zauważyć że jeden klakson się zepsuł, bo jest drugi działający. A może te z oznaczeniem High (czyli ten z trąbką) to jest na utradźwięki i ich nei słyszę :) :D

Fryc85 pisze:Jak się sprawa ma że skrzynią? Synchronizatory przykładowo? Łożyska jak to do skrzyni ladowales pewnie z górnej półki jakie ceny takich łożysk żeby skrzynie odświeżyć?

Synchronizatory były ok, mówił mi spec że na 1,2 i 3 było widać kilka oznak 'sportowego traktowania' :/ a tak to reszta spoko.
A łożyska toyotowe, zamówiłem z wieloma innymi częsciami z Japonii z Amayama.com. Po przeliczeniu za same łożyska (6 sztuk) i uszczelniacze wyszło ok. 900-1000zł

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Czarna GT by groohaa

Postautor: Fryc85 » 04-09-20, 00:06

Klaksonow nie ma bo się skończyły XD Klaksony jeden ciul od każdej osobowki sobie możesz zamontować chyba że jakaś nie będzie miała 12V w instalacji.Co to ma do czego?Klakson to klakson.Kwestia tylko wtyczki które i tak pasowały też od innych toyot nie ma z tym najmniejszego problemu tysiące sztuk na allegro wiszą. Co do numerów części tym się nie sugeruj wystarczy że było robione gdzie indziej pod inne roczniki numer może być inny lub przez jakieś dziwne normy danego kraju z tamtego okresu.Ale skoro uważasz że dźwięk od corolli nie jest combatybilny z dźwiękiem z celicy no to o gustach się nie gada hehehhe :-D

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Re: Czarna GT by groohaa

Postautor: groohaa1 » 21-03-21, 11:44

Rozwiązana zagadka wycieku spod pokrywy zaworów - po ściągnięciu pokrywy i dokładnych oględzinach okazało się że komuś kiedyś pokrywa chyba spadła na ziemię i załatał 1-2mm pęknięcie silikonem :? Pokrywa wymieniona.
Uszczelka pod pokrywą była wymieniana 3 razy wcześniej, w tym w ASO (+ raz na gwarancji bo po poprzedniej ciekło). morał taki, że dopóki sam se nie zrobisz to nie będziesz miał porządnie, bo różnym 'wymieniaczom' nie chce sie wysilić żeby znaleźć problem, bo przecież czas (nawet 5-10min) to pieniądz... a wystarczyło dokładnie obejrzeć pokrywę.
Przy okazji wyczyszczone wszystko, zdjęty kol. dolotowy, wymienione uszczelki, kilka wężyków itp.
Podczas testu wszelkich zaworków wyszło że zawór EGR nie pyka - wymieniony na nowkę.
Wymieniony napinacz paska.

Kolejne remonty coming soon :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Czarna GT by groohaa

Postautor: Fryc85 » 28-07-21, 22:12

Masz starą pokrywę/zdjecie?

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Re: Czarna GT by groohaa

Postautor: groohaa1 » 28-07-21, 22:20

Nie zrobiłem zdjęcia bo ciężko to nawet było uchwycić takie malutkie, a pęknięta pokrywę wywaliłem do śmieci.

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Czarna GT by groohaa

Postautor: Fryc85 » 28-07-21, 22:24

A czyli to nie była wgniota tylko pęknięcie? To pojebać

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Czarna GT by groohaa

Postautor: Fryc85 » 28-07-21, 22:46

Jaka cena do osiągnięcia za wajchę od świateł? Katalog dużo pokazuje

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Re: Czarna GT by groohaa

Postautor: groohaa1 » 28-07-21, 23:26

58 USD z przesyłka z Emiratów, udało się bez cła i vatu bo mała paczka