Czarna GT by groohaa

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Blad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2402
Rejestracja: 08-08-10, 20:49

Postautor: Blad » 12-10-15, 20:54

Dawaj kiedyś na spota, posłucham to powiem czy dobrze gra xD
JAPFEST Crew Member

- Toyota Celica VII - Sold
- Seat Leon 1P - Sold
- Seat Leon 5F Cupra 290 - Sold
- Honda Civic Type R FK8

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 22-10-15, 21:59

groochaa jak tam ta pianka do fotela, masz ją już?

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 23-10-15, 08:38

Makabra pisze:groochaa jak tam ta pianka do fotela, masz ją już?

Mam mam, dzieki! Wyglada OK, ale poki co nie mam czasu na jej montaz, wiec nie wiem kiedy to sprawdze...

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 24-10-15, 10:32

Ok no to jak już będziesz z tym działał to wrzuć foty. Podpowiem jeszcze że ta operacja to dobry moment na wrzucenie mat grzewczych. Trzeba w tapicerce siedziska sporo metalowych spinek poodpinać i ja zastąpiłem je zipami. Nie pchałbym się w oryginalny prawie 20 letni zestaw którego i tak pewnie nie znajdziesz. Nawet jak byś znalazł, to wtedy robili to chyba w troszkę innej technologii i z tego co czytałem na necie to takie stare maty grzewcze praktycznie nie nadają się do użytku po tylu latach, psują się, rozpadają itp. Zrób tak jak ja zrobiłem. Nowe maty z alledrogo + ori przyciski pod panel nawiewu i gra.

Awatar użytkownika
Markus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 20-10-12, 23:21

Postautor: Markus » 24-10-15, 11:20

Makabra pisze:Ok no to jak już będziesz z tym działał to wrzuć foty. Podpowiem jeszcze że ta operacja to dobry moment na wrzucenie mat grzewczych. Trzeba w tapicerce siedziska sporo metalowych spinek poodpinać i ja zastąpiłem je zipami. Nie pchałbym się w oryginalny prawie 20 letni zestaw którego i tak pewnie nie znajdziesz. Nawet jak byś znalazł, to wtedy robili to chyba w troszkę innej technologii i z tego co czytałem na necie to takie stare maty grzewcze praktycznie nie nadają się do użytku po tylu latach, psują się, rozpadają itp. Zrób tak jak ja zrobiłem. Nowe maty z alledrogo + ori przyciski pod panel nawiewu i gra.

Ta operacja to też dobry moment na wrzucenie tapicerki do wanny lub pralki :lol: można się zdziwić ile tam tego siedzi...
Też myślałem o zastąpieniu metalowych spinek zipami, ale ciężko było w niedzielę wieczorem w Łebie dostać więc zrobiłem na ori. Dwie pary odpowiednich kombinerek i idzie gładko:-)

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 24-10-15, 11:42

Wiem że to dobry moment na wrzucanie tam czegokolwiek i pranie :) Co do grzania to nie wiedziałem że to się kruszy i rozpada, poszukam info, jak masz gdzieś źródło to możesz podrzucić.
Tak czy siak z tego co widziałem tego nigdzie nie ma, premium audio przy grzaniu dupska to widzę był pikuś ;) Więc pomyślę, może nawet całkiem z tego zrezygnuje bo nie ukrywajmy że chciałem to tylko do lansu a nie do używania, a co to za lans jka nie ori :P

A o co chodzi z tymi oryginalnymi spinkami, jaki jest z nimi problem? To te metalowe kołeczka, które widziałem przy gąbce?

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 24-10-15, 12:21

groohaa1 pisze:a co to za lans jka nie ori :P


Nie przesadzaj, to tylko mata grzewcza. Jak masz Ori przyciski i być może też wiązkę to i tak będzie lans 8)

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 24-10-15, 12:22

No to te metalowe kółeczka, problem z nimi taki że niewygodnie się je odczepia a przyczepianie to ja nawet nie próbowałem tylko zzipowałem i po robocie.
Jak chodzi o lans to nikt nie zagląda nikomu do tapicerki więc co to za różnica, przyciski oem robią cały lans tak jak u mnie :D Zresztą ja to zrobiłem bardziej dla wygody w zimie, z żoną używamy tego cały czas :-D Jak chodzi o temat starych mat to czytałem na forach toyoty że jak ludzie mają niedziałające podgrzewanie i nie wiedzą co z tym robić, ktoś w jakiejś terenowej toyocie z tych lat rozbierał fotel i właśnie poprzerywane były te ścieżki w macie dlatego nie działało.

Awatar użytkownika
Markus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 20-10-12, 23:21

Postautor: Markus » 24-10-15, 12:25

Tak, dokładnie, to takie metalowe koleczka dosyć twarde i grube. Zdjąć jeszcze nie jest problem, ale założyć to już większy wysiłek. Patent z zipami znacznie ułatwi pracę. Ja jednego wieczor zrobiłem wyprałem siedzenia w dwóch samochodach:-)

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 24-10-15, 12:30

Jak w sumie dwa razy tapicerkę ściągałem. Całe szczęście że za pierwszym razem zipy dałem, tak to za drugim razem chwila moment nożyczkami i było rozbrojone :)

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 24-10-15, 12:38

Makabra pisze:zipy


Musiałem przez was sprawdzać po necie, co to są te cholerne "zipy" - kufa ja rozumiem "trytytki", "zazitki" "taśma zaciskowa" ale "zipy" widzę i słyszę po raz pierwszy :-D . Człowiek całe życie się uczy :P

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 24-10-15, 19:26

trytytki tez znam, ale za dużo liter w tym słowie :D

Awatar użytkownika
JaQb_CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 07-09-09, 19:21

Postautor: JaQb_CK » 25-10-15, 09:22

Najlepsze sformułowanie na tyrtyrki jakie słyszałem to "Plastik klema" :-D
Widziałem w tamtym roku w PL fotele z podgrzewaniem do sprzedania. W USA też ze dwa razy ;-)
Da się je znaleźć tylko kwestia cierpliwości :-)
97` Toyota Celica VI 1.8
90` Toyota Celica V GT-Four A

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 25-10-15, 12:01

To why nie wrzucasz takich rzeczy do tatu z gratami z neta?

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 25-10-15, 12:13

Makabra pisze:To why nie wrzucasz takich rzeczy do tatu z gratami z neta?
może sam skupuje :)

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 28-10-15, 09:46

groohaa1 pisze:
Makabra pisze:To why nie wrzucasz takich rzeczy do tatu z gratami z neta?
może sam skupuje :)


najpewniej :D

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 19-11-15, 16:54

Trochę się działo ostatnimi czasy...

Hamulce rozebrane, wypiaskowane z niby-czerwonego koloru, powróciły do swojego naturalnego, przy okazji nowe odpowietrzniki.

Obrazek --> Obrazek --> Obrazek

Ku mojej rozpaczy, musiałem użyć 4 części nie z ASO :P Podkładki przy wężu hamulcowym - 26zl /zacisk! Ktoś chyba miedz ze zlotem pomylił.

Piasty/łożyska skontrolowane, tarcze kotwiczne oczyszczone i grubo pomalowane:
Obrazek
Jedna zwrotnica + łożysko wymienione, bo tarczy wyglądała tak:

Obrazek
swoja droga właśnie ta zwrotnica była wymieniana niecałe 3 lata temu w AutoMarpo we Wro - nie polecam

Belka tylna:
Obrazek --> Obrazek
+ śruby dolne zderzaka, bo urwały sie wszystkie - łebki odchodziły jakby z plasteliny były ;)

No i pompa wspomagania, bo miała poważne problemy z perspiracja. Przeglądnięta, wszystko pomierzone, złożone na nowym zestawie gum, pomalowane.
Obrazek --> Obrazek

Poza tym juz jakiś czas temu była konserwacja wszystkich nadkoli i progów pod listwami, usunięte wszystkie najmniejsze ogniska rudej, wytrawione, pomalowane, zabezpieczone by volvoline tectyl... ale nie mam zdjęć.

Samochód działa :D

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 11-09-16, 20:43

Pomalowane uchwyty chłodnicy oraz uchwyt aku + nowa osłona aku + nowe podłużne uchwyty no i nowy aku yuasa

Obrazek

tak wyglądała na wiosnę:
Obrazek

a tak wygląda teraz:
Obrazek

a tak poza tym to działa i jeździ... :)

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 12-09-16, 08:27

W twoich rękach i tak co raz lepiej wygląda - nie starzeje się :P a wręcz łapie drugą młodość :twisted:

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 13-09-16, 10:43

Frugo pisze:W twoich rękach i tak co raz lepiej wygląda - nie starzeje się :P a wręcz łapie drugą młodość :twisted:

Dzięki, wspólnie z moim portfelem staramy się jak możemy :D