Celica by Ash-Yoshi

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Kwazio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 21-02-13, 20:15

Postautor: Kwazio » 20-03-13, 07:09

Parę nowych dodatków ponieważ nie było żadnego audio :-P to zakupiłem używane radio oraz 4 głośniki z marki Infinity :-D dwa już zamontowane ten głośnik na zdjęciu został zdemontowany i zastąpiony innym ponieważ miał zadarte zawieszenie membrany :-)

Radio :

Obrazek

Głośniki :

Obrazek

po zamontowaniu tak wygląda

Obrazek

Oraz został zakupiony zestaw startowy :-) w postaci kompletu paska rozrządu i rolki napinającej, filtrów i oleju :-) (pompę mam zewnętrzną którą napędza pasek klinowy więc ją zostawiłem) :-)

Obrazek

Poszukuję tylko ramki do radia LG lub jakiejkolwiek :-) ponieważ radio kupiłem za 100 zł z USB to było wybrakowane :-P a zależało mi na zielonym podświetleniu :-)
..:: Never Give Up ::..

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 21-03-13, 10:14

Mam u rodziców popsute radio z bazaru. Popatrzę czy ma ramkę

Awatar użytkownika
Kwazio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 21-02-13, 20:15

Postautor: Kwazio » 01-05-13, 22:14

Zamontowałem parę nowości :-P

- gałka + korek z pojemnika na płyn hamulcowy

Obrazek

- uszczelka tylnej klapy

Obrazek

No i zająłem się poprawnym montażem radia ponieważ jak było zamontowane w ramce montażowej tej metalowej to opierało się to o przedni panel z tunelu środkowego co owocowało dziwnymi dźwiękami na prostych Śląskich drogach :-P

Obrazek
Obrazek

Mocowania wykonałem z grubszej blachy i dość długo trzeba było ją profilować żeby w oryginalne dziury można było je przykręcić. Ale efekt jest znaczny ponieważ brak żadnych zgrzytów :-)

Niestety było już za poźno na zdjęcie z efektu końcowego :-P więc wkrótce coś wrzucę ;-)

Nadal poszukuję ramki :-)

No i wymieniłem lampkę w popielniczce oraz w zapalniczce ale tam trzeba było lutować niestety :-) ale w pracy u mnie taką żarówkę udało mi się kupić :-) także parę minut z lutownicą i zapalniczka świeci :-)

Obrazek
..:: Never Give Up ::..

Batman_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 26-02-13, 18:42

Postautor: Batman_ » 08-05-13, 18:11

Widzę ze są postępy ! Powoli ale do przodu;)

Pozdro ;)

Awatar użytkownika
Arkii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 10-04-09, 23:54

Postautor: Arkii » 15-05-13, 10:50

Kwazio pisze:
No i wymieniłem lampkę w popielniczce oraz w zapalniczce ale tam trzeba było lutować niestety :-) ale w pracy u mnie taką żarówkę udało mi się kupić :-) także parę minut z lutownicą i zapalniczka świeci :-)

Obrazek


Kwazio, wiesz może jakie oznaczenia ma ta do zapalniczki?

Awatar użytkownika
Kwazio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 21-02-13, 20:15

Postautor: Kwazio » 25-05-13, 11:23

Arkii,

Ja wrzuciłem 12V a dalsze parametry zerknę w pracy i dam znać ;-)
..:: Never Give Up ::..

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 25-05-13, 23:34

Kwazio pisze:Zamontowałem parę nowości :-P

- gałka + korek z pojemnika na płyn hamulcowy

Obrazek



Ale co to za mod ? Połączyłeś gałkę z korkiem czy co ? :-D

Awatar użytkownika
Kwazio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 21-02-13, 20:15

Postautor: Kwazio » 27-05-13, 07:33

Makabra,

Mod taki iż z tego co wiem mam edycje Carlos Sainz i zmieniłem gałkę z oryginału na oryginalną zwykłą :-P

A tak na serio myślę gdzie mogę dokupić taką gałkę ponieważ moja jest w średnim stanie. Poza tym brakuje mi tabliczki znamionowej z numerem który to wóz. Mogę sobie taką dorobić ale nie wiem jaki mam numer fabryczny. Musiałbym chyba do Toyoty pisać. Co nie ?

P.S.

To tylko modowanie samochodu tu publikujemy ? To ja niewiele będę miał do publikacji bo ja dążę do tego aby autko miało fabryczny wygląd :-P
..:: Never Give Up ::..

Awatar użytkownika
Margo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4242
Rejestracja: 15-07-09, 08:39

Postautor: Margo » 27-05-13, 08:35

Kwazio, nie spinaj się, Makabra tylko w znany mu ironiczny sposób zaznaczył, że zabrzmiało to jakbyś jakoś połączył gałkę z korkiem, zażartował.

Co do wersji Carlos Sainz w VI genie, to taki bajer trochę był, tam chyba nie było numeru, ale niech się spece wypowiedzą
VI Biała SS-III Beams Red Top
viewtopic.php?t=22089
----------------------

grzeczne dziewczynki idą do nieba,
niegrzeczne tam gdzie chcą

Awatar użytkownika
Suseł
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 2591
Rejestracja: 01-01-08, 19:36

Postautor: Suseł » 27-05-13, 09:06

Numer był. Było tylko ZTCP 350 sztuk. Różniły się tym, że miały aluminiowe nakładki na pedały SPARCO, gałkę SPARCO i tabliczkę z numerem.
"If in doubt, flat out."
Colin McRae 1968-2007

Celica TA40A 1979 - sold
Celica TA40B 1980 - sold

Merc CL500 - for sale
Merc A150 - daily

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 27-05-13, 11:44

Margo pisze:Co do wersji Carlos Sainz w VI genie, to taki bajer trochę był, tam chyba nie było numeru, ale niech się spece wypowiedzą

http://celicat20italia.forumfree.it/?t=43437280&st=33
Jest tabliczka z numerem, egzemplarzy było podobno 350, wiec ja bym tej gałki nie wywalał do śmieci, bo kiedyś może mieć wartość duza :P ale rzeczywiście oryginalna lepsza...
Poza tym ma jeszcze aluminiowe nakładki pedałów i tyle. W tym artykule testowali i podobno wyszło im przyspieszenie 7,22 do setki i Vmax 229km/h (241 na blacie) - lepiej niż w testowanym ST202 w '94. Ale z tego co wiem to żadnych zmian mechanicznych nie było i po prostu tak im wyszło, ze niby świeży motor poliftowy lepsze ma osiągi (i elastyczność tez) niż przedlift...

Awatar użytkownika
Arkii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 10-04-09, 23:54

Postautor: Arkii » 27-05-13, 14:31

Kwazio pisze:Arkii,

Ja wrzuciłem 12V a dalsze parametry zerknę w pracy i dam znać ;-)


Dzięki i czekam ;)

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 27-05-13, 23:07

Margo pisze:Kwazio, nie spinaj się, Makabra tylko w znany mu ironiczny sposób zaznaczył, że zabrzmiało to jakbyś jakoś połączył gałkę z korkiem, zażartował.

Co do wersji Carlos Sainz w VI genie, to taki bajer trochę był, tam chyba nie było numeru, ale niech się spece wypowiedzą


Margo dziękuję za sprostowanie, to był tylko joke :) A jak chodzi o numery to faktycznie były naklejki między popielniczką a podłokietnikiem. Mam nawet pokaźną kolekcję zdjęć. Może któraś tabliczka jest z Twojego.



Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwazio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 21-02-13, 20:15

Postautor: Kwazio » 29-05-13, 07:33

Makabra,

Dzięki za kolekcje :-) no dokładnie w tym miejscu miałem plamę po kleju a na środkowym pedale mam ten sam podpis co na tej tabliczce. Trzeba się tym zainteresować. Może mam autentyka. W końcu w salonie stał 1,5 roku zanim go ktoś kupił.


Arkii,
Co do żaróweczki tej z zapalniczki to ja wrzuciłem taką :

Obrazek

A modyfikacja ostatnia to :-P

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie jest to super gadżet ale ja zapominam w słońcu o światłach więc to gadżet dla kieszeni :-P

No i jeszcze jeden :-) z Top Gear :

Obrazek
..:: Never Give Up ::..

Awatar użytkownika
Arkii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 642
Rejestracja: 10-04-09, 23:54

Postautor: Arkii » 03-06-13, 09:09

Kwazio pisze:
Arkii,
Co do żaróweczki tej z zapalniczki to ja wrzuciłem taką :

Obrazek


Dzięki wielkie za info :)