Ciemnoszara VI 1.8 1993

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
majster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: 30-03-12, 01:54

Postautor: majster » 22-01-14, 21:20

Ciekawy pomysł z tymi blaszkami :-D A jaka mniej więcej grubość, pewnie po Żywcu :D
Dawaj fotki jak świecą.
Zacnie furka teraz wygląda :lol:
Ogrzewania postojowe Webasto i Eberspächer

Moja GT:
viewtopic.php?t=30855

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 22-11-12, 17:58

Postautor: Arczi » 23-01-14, 08:40

majster pisze:Ciekawy pomysł z tymi blaszkami :-D A jaka mniej więcej grubość, pewnie po Żywcu :D
Dawaj fotki jak świecą.
Zacnie furka teraz wygląda :lol:

Dzięki !
No ładnie sie je da kształtować, akurat miałem z Tyskiego coś koło 0.1 mm :D w garażu jakoś dziwnie tego materiału mi nie ubywa heheh.

Postaram się wrzucić jakieś foto na dniach.
Celica to stan umysłu
viewtopic.php?t=33986

Dorg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 29-07-12, 14:29

Postautor: Dorg » 11-04-14, 19:22

Ładna Celina w fajnym kolorze, tylko te progi jakoś nie w moim guście :wink: Ja jak założyłem przednie JDM'y do swojej to też nie mogłem się na nią napatrzyć, ale moje świecą trochę za wysoko - będę musiał je wyregulować. No i ja nie mam spryskiwaczy świateł, więc nie wiem czy mi przejdzie przegląd w maju :roll:
Celica AT200 -> ST202 (swap)

Congratulations! Your AT200 evolved into ST202! ;D

Awatar użytkownika
Margo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4242
Rejestracja: 15-07-09, 08:39

Postautor: Margo » 11-04-14, 19:29

Dorg pisze:ja nie mam spryskiwaczy świateł, więc nie wiem czy mi przejdzie przegląd w maju :roll:


to nie ksenony żeby były potrzebne

nie przejdzie Ci jedynie jeśli nie masz przerobionych, spryski nie mają znaczenia
VI Biała SS-III Beams Red Top
viewtopic.php?t=22089
----------------------

grzeczne dziewczynki idą do nieba,
niegrzeczne tam gdzie chcą

Dorg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 29-07-12, 14:29

Postautor: Dorg » 11-04-14, 20:21

Margo pisze:
Dorg pisze:ja nie mam spryskiwaczy świateł, więc nie wiem czy mi przejdzie przegląd w maju :roll:


to nie ksenony żeby były potrzebne

nie przejdzie Ci jedynie jeśli nie masz przerobionych, spryski nie mają znaczenia


Mam przerobione i wstawione ksenony, więc wiesz :wink:
Celica AT200 -> ST202 (swap)



Congratulations! Your AT200 evolved into ST202! ;D

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 22-11-12, 17:58

Postautor: Arczi » 15-04-14, 13:44

Dorg pisze:Ładna Celina w fajnym kolorze, tylko te progi jakoś nie w moim guście :wink: Ja jak założyłem przednie JDM'y do swojej to też nie mogłem się na nią napatrzyć,


Dzięki! Jak narazie w planie jest założenie dokładek TRD na tył, więc zobaczę wtedy jak to podpasuję razem, narazie progi mnie się podobają :D Projectory JDM z przodu robią robotę :-D

Dorg pisze:
Margo pisze:
Dorg pisze:ja nie mam spryskiwaczy świateł, więc nie wiem czy mi przejdzie przegląd w maju :roll:


to nie ksenony żeby były potrzebne

nie przejdzie Ci jedynie jeśli nie masz przerobionych, spryski nie mają znaczenia


Mam przerobione i wstawione ksenony, więc wiesz :wink:


Heh, no z ksenonami to śliska sprawa, bo nie mamy jeszcze systemu samopoziomującego.

Ale ja jeżdże sam, z tyłu zawiecha dobrze trzyma, nie pakuję do auta takiego obciązenia, które to drastycznie podniosło by przód samochodu, wtedy trzeba byłoby podnieść maskę i korygować ręcznie ustawienie świateł - nierealne. W takiej sytuacji faktycznie samopoziomowanie ma sens.
Celica to stan umysłu

viewtopic.php?t=33986

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 22-11-12, 17:58

Postautor: Arczi » 15-04-14, 14:34

UPDATE!

Ostatnio trochę podziałałem przy Celince:

- Wymienione kable, świece, palec zapłonowy

- Wymiana chłodnicy na Tomciusiową w b.dobry stanie.

- W końcu dzięki Tomciusiowi ( za komplet na swap hamulcy) i Margo ( przewody elastyczne ) dokonałem SWAPA hamulców z bębnowych na tarczobębny:
- Oczywiście regeneracja zacisków, wymiana wszelkich uszczelek, kąpiel octowa i malowanie farbą do zacisków w sprayu NOVOL.

Obrazek

Obrazek


- Przy okazji prac nad SWAPEM hamulców, wymieniłem przewody hamulcowe (niby nie ciekło nic, ale przewody były już w opłakanym stanie.)


- I perełka, dzięki poradom adrianh92 i informacji kutan86 nabyłem używany końcowy wydech BLITZ NUR SPEC R, śmigał w Subaru imprezie.

Obrazek
Delikatne mazy z farby - do spolerowania jeszce.

Dałem go do zrobienia tłumikarzom http://www.gawronscy.slask.pl
Opanowali przejście z 3 cali na 2,25 wymienili całe kolanko aż do łączenia z rurą prostą, ładnie pospawali i przerobili zawiesia tłumika. POLECAM!

Brzmienie jak dla mnie bajecznie! mimo, że to tylko 7A-FE, nie jest tak głośny jak podróbki apexi N1 style itp.

Stary tłumik:

Obrazek

BLITZ wymiata!

Obrazek

Sorry za jakość zdjęć moim "smartfonem" słaba pogoda dzisiaj więc i zdjęcia słabe, wrzucę lepsze jak się cieplej zrobi i filmik z brzmieniem BLITZA.

Co ciekawe znikł też błąd 7-1 wskazujący "nieprawidłowy sygnał czujnika temperatury układu EGR" , dodam, że stary tłumik końcowy był już rozsypany i prawdopodobnie przytykał ujście spalin.

POZDRAWIAM!
Ostatnio zmieniony 17-04-14, 21:49 przez Arczi, łącznie zmieniany 1 raz.
Celica to stan umysłu

viewtopic.php?t=33986

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 16-04-14, 10:39

Ładna robota i mody na +

Jednakże mam 1 wielką prośbę nie pisz "hamulcy" tylko hamulców - na pewno pierwsze słowo podkreśla ci na czerwono sprawdzanie pisowni w przeglądarce. To aż w oczy kłuje :!: :?
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
kutan86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: 02-04-11, 10:28

Postautor: kutan86 » 17-04-14, 19:35

Pyta elegancko siadła :P Koniecznie nagraj filmik bo ciekawy jestem jak gra ;)

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 22-11-12, 17:58

Postautor: Arczi » 17-04-14, 21:48

Frugo pisze:Ładna robota i mody na +

Jednakże mam 1 wielką prośbę nie pisz "hamulcy" tylko hamulców - na pewno pierwsze słowo podkreśla ci na czerwono sprawdzanie pisowni w przeglądarce. To aż w oczy kłuje :!: :?


Oj oj tam :) :D no faktycznie rzuca się w oczy :D na swoję usprawiedliwienie dodam, że było to pisane w uniesieniu i ekscytacji nad nowymi modami :-D


kutan86 pisze:Pyta elegancko siadła Koniecznie nagraj filmik bo ciekawy jestem jak gra


Dzięki, filmik postaram się jutro wrzucić.
Celica to stan umysłu

viewtopic.php?t=33986

Awatar użytkownika
adrianh92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2192
Rejestracja: 26-03-11, 18:18

Postautor: adrianh92 » 18-04-14, 10:36

o widzę, że szybko z tematem poleciałeś, wygląda to o niebo lepiej niż z seryjną rurką :-D
ST202 Milka - SOLD
ST185 WB 3S-GTE rev.3 - SOLD
ST205 JDM 98' CASTROL
IMPREZA WRX 04' - SOLD

Awatar użytkownika
Qub@
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1638
Rejestracja: 21-10-06, 16:34

Postautor: Qub@ » 18-04-14, 18:23

Niezła pyta :) bo ta seryjna rurka to bardziej pasuje do jakiegoś starleta czy aygo :P
ST202: 02.2007-03.2014
Next: ? (chwilowo panzerwagen w dieslu)

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 22-11-12, 17:58

Postautor: Arczi » 18-04-14, 20:28

adrianh92 No heh, nie było na co czekać, stary tłumik już niedość że słabo wyglądał to jeszcze dusił celinkę.

Qub@ Dokładnie seryjna pytka wygląda jak przygaszony pet z fajki, a TA to konkret cygaro :D

Jest już filmik, troszkę syfu z wydechu zabrało, silniczek dostał pod odcinkę obrotów, dawno go tak nie kręciłem :-D

https://www.youtube.com/watch?v=UO6UBX_Xqfs

I drugi filmik, po myjni, już się troche zimno zrobiło.

https://www.youtube.com/watch?v=jYHIXU04kpU

I nowa fotka, z lekko umytym wydeszkiem ( po świętach zpoleruję zaciek z farby)

Obrazek
Celica to stan umysłu

viewtopic.php?t=33986

Dorg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 29-07-12, 14:29

Postautor: Dorg » 18-04-14, 23:31

Brzmi naprawdę srogo :D Lepiej niż moje 3S-GE na seryjnym wydechu, ale ja bym raczej nie założył takiej pyty, bo to jednak trochę za głośne do jazdy na co dzień :wink:
Celica AT200 -> ST202 (swap)



Congratulations! Your AT200 evolved into ST202! ;D

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 22-11-12, 17:58

Postautor: Arczi » 29-04-14, 22:27

Dorg faktycznie jest dosyć głośno ale na krótkie odcinki jakie robię do pracy jest ok, problem jest przy trasach i wtedy przydałby się silencer

Tutaj mam pytanie ( z szybkich pytań i odpowiedzi, narazie nikt nie odpisał) :P :Czy jest ktoś na forum w stanie zrobić silencer do tłumika końcowego Blitz Nur Spec R?, wymiary podał bym dokładne, lub ma ktoś może na zbyciu ( w co wątpie ) ów silencer?
Ma to wyciszyć docelowo niskie tony, które zaczęły dawać się we znaki przy dłuższych trasach heheh.

Zamieszczam foto poglądowe:

Obrazek

Cena nowej części + przesyłka zza granicy jest dosyć wygórowana, mam nadzieję, że dałoby radę wymodzić taki silencer, oczywiście chodzi mi o dobre wykonanie zbliżone do oryginału.
Celica to stan umysłu

viewtopic.php?t=33986

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 22-11-12, 17:58

Postautor: Arczi » 06-07-14, 15:03

W temacie silencera podziałałem trochę, kupiłem uniwersalny pasujący do średnicy wylotu mojego Blitza iiiii... odziwo spełnia swoje zadanie. Ładnie wytłumił dość mocny bas, uszy przestały krwawić :-D

Obrazek
A tak założony

Obrazek

Po czasie ładnie się przybrudził przez co mało go widać :D

Obrazek
Celica to stan umysłu

viewtopic.php?t=33986

Awatar użytkownika
vegeta_84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 978
Rejestracja: 04-02-09, 20:12

Postautor: vegeta_84 » 06-07-14, 17:32

Eh to musi łeb urywać :P pozbądź się tego korka od wina ;) (żartuję)
Co za paskudna rdza na holu i belce zderzaka 8)
fixed :-D
Obrazek
fanatyk V-gen

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 22-11-12, 17:58

Postautor: Arczi » 07-07-14, 08:55

Wiedziałem że sie ktoś doczepi xD i słusznie. Poprawa konserwacji całego podwozia i tak miała być tego lata, więc narazie nie ruszałem tematu. :-)
Celica to stan umysłu

viewtopic.php?t=33986

Awatar użytkownika
vegeta_84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 978
Rejestracja: 04-02-09, 20:12

Postautor: vegeta_84 » 07-07-14, 11:08

Arczi pisze:Wiedziałem że sie ktoś doczepi xD i słusznie. Poprawa konserwacji całego podwozia i tak miała być tego lata, więc narazie nie ruszałem tematu. :-)


Luzik, tak tylko dzióbnąłem ;)
Niedawno w swojej V tępiłem rudego z tyłu :D graty poszły do cynkowni, później malowałem na czarno.
Fotki jak to wyszło znajdziesz w moim temacie ;) viewtopic.php?t=37037
Obrazek

fanatyk V-gen

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 22-11-12, 17:58

Postautor: Arczi » 07-07-14, 12:57

Luzik, tak tylko dzióbnąłem
Niedawno w swojej V tępiłem rudego z tyłu graty poszły do cynkowni, później malowałem na czarno.
Fotki jak to wyszło znajdziesz w moim temacie http://www.celica-club.or...pic.php?t=37037


Odwiedziłem temat. Noo powiem Ci szacun za doprowadzenie autka do tak fajnego stanu!
Ostatnio zmieniony 08-07-14, 10:28 przez Arczi, łącznie zmieniany 1 raz.
Celica to stan umysłu

viewtopic.php?t=33986