Celica GT 2.0 - Srebrna Celina

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Kamil87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07-08-10, 22:37

Celica GT 2.0 - Srebrna Celina

Postautor: Kamil87 » 01-07-15, 17:50

Witam wszystkich fanów Celicy :-)
Od kiedy pamiętam jestem fanem Japońskiej motoryzacji, a w szczególności Toyot. Przygodę z motoryzacją zacząłem od Corolli, ale Celica gdzieś tam zawsze za mną chodziła. 4 lata temu już prawie byłem właścicielem Celicy 7 generacji, ale w ostatniej chwili Pan zaczął mocno kombinować i skończyło się na innej marce :-)
Od pewnego czasu mam do dyspozycji samochód służbowy, więc postanowiłem zakupić samochód marzeń i czerpać z niego przyjemność :-)
Poniżej znajdziecie kilka informacji dotyczących mojej Celiny :-)
Postaram się na bieżąco uzupełniać postępy związane z modyfikacjami.


Samochód:
Toyota Celica 2.0 GT
Rocznik: 1999

Silnik:
3S-GE 170 koni

Przeniesienie napędu:
Seria

Zawieszenie:
Seria

Hamulce:
Seria

Układ wydechowy:
Nakładka na wydech Ulter Sport

Układ dolotowy:
Wkładka Pipercross

Koła:
Wersja Lato – 17” felgi Toyota 215/45R17, oponki Michelin Primacy HP
Wersja Zima – 15” felgi oryginalne

Wnętrze:
Kierownica obszyta na nowo czarną skórą z czerwoną nicią
Gałka zmiany biegów obszyta na nowo skórą z czerwoną nicią
Mieszek zmiany biegów skórzany z czerwoną nicią
Siedzenia wyprane i odświeżone

Audio:
Radio – Pionner AVH-P3100DVD
Głośniki – Focal IS200
Wygłuszone drzwi przednie

Body:
- Białe kierunki w błotnikach
- Tylne lampy JDM
- Spojler na tylnej klapie
- Czujniki cofania w kolorze nadwozia
- Progi w kolorze nadwozia

Krótki opis/historia samochodu:
Celina jest jedną z ostatnich sztuk VI generacji wyprodukowanych w 1999 roku. Pierwsze kroki stawiała w Szwajcarii :-) Jeśli można w to wierzyć tam miała jednego właściciela. Po Polsce podróżuje od 2006 roku. I do początku czerwca 2015 była użytkowana przez jedną osobę. Poprzedni właściciel tak samo jak ja był z Warszawy, więc miejsca parkowania za bardzo nie zmieniła :-)

Krótki opis planów zmian:

* Podświetlenie deski rozdzielczej – to co jest teraz niestety nie jest zadowalające, wymienię całość podświetlenia na wersję LED
* Wymiana sprężyn, obniżenie
* Doprowadzić Celice do jak najlepszego stanu technicznego




Pierwsze fotki z telefonu :-)

Pierwsze dni Celicy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pierwsze zdjęcie po zakupie nowych felg 17":
Obrazek

Totalne czyszczenie siedzeń i środka:
Obrazek
Obrazek

Nowy mieszek zmiany biegów:
Obrazek

Reszta zdjęć wkrótce :-)
Ostatnio zmieniony 04-08-15, 10:04 przez Kamil87, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
dlugi999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 240
Rejestracja: 26-01-11, 12:17

Postautor: dlugi999 » 01-07-15, 22:56

Zadbana sztuka, znajomy miał kupować ale jednak kupił Audi(tfuuuu) Tylko dbać i pozazdrościć :D
Mozna sie styknąć na mini spota bo wdze ze okolice wawy
Ile byś nie włożył do tego interesu, to dobre koło podstawą sukcesu :D

Awatar użytkownika
Kamil87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07-08-10, 22:37

Postautor: Kamil87 » 02-07-15, 09:22

Tego dnia jeździłem po Polsce oglądałem różne sztuki, byłem załamany stanem i ostatnim rzutem na taśmę podjechałem zobaczyć ostatnią sztukę w sumie pod domem. Poprzedni właściciel był mocno zaskoczony, jak po krótkich oględzinach powiedziałem że mam gotówkę i biorę :-)
Sztuka jest faktycznie zadbana i nie żałuje zakupu :-)
Jeszcze troszkę nad nią popracuję i bardzo chętnie wpadnę na jakiś spot 8)

Awatar użytkownika
adrianh92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2192
Rejestracja: 26-03-11, 18:18

Postautor: adrianh92 » 02-07-15, 09:57

ładna sztuka, nawet pasują jej te felgi, ale tablice z tyłu załóż poprawnie
ST202 Milka - SOLD
ST185 WB 3S-GTE rev.3 - SOLD
ST205 JDM 98' CASTROL
IMPREZA WRX 04' - SOLD

Awatar użytkownika
kutan86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: 02-04-11, 10:28

Postautor: kutan86 » 02-07-15, 11:27

Ładna i widać że zadbana :) Moja też jest ze Szwajcarii :P

Ps. Wpadaj na spota :D

Awatar użytkownika
Kamil87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07-08-10, 22:37

Postautor: Kamil87 » 02-07-15, 14:27

adrianh92 pisze:ładna sztuka, nawet pasują jej te felgi, ale tablice z tyłu załóż poprawnie

Felgi trochę czasu wybierałem. Bałem się że nie będą dobrze wyglądały ale mi się bardzo podobają :-)
A co do rejestracji to zamontowałem tak jak poprzedni właściciel. Inaczej się nie zmieści za wysoka jest :-(

kutan86 pisze:Ładna i widać że zadbana :) Moja też jest ze Szwajcarii :P

Ps. Wpadaj na spota :D

Dzisiaj niestety nie dam rady wpaść na spot, ale postaram się następny razem :-)

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 02-07-15, 14:36

Tablice olej. Też tak mam 8) . Szkoda podcinać blendę.

Ogólnie bardzo ładny egzemplarz i felga też w miarę dobrze siedzi :-D Jeszcze lekka gleba i będzie przecinak miód malina 8)

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 02-07-15, 15:02

Kamil87 pisze:Halogeny przód – mamy przycisk od halogenów, ale ich niestety nie ma.

Nei wiem czy zle widze, bo zdjecie srednie, ale wydaje mi sie ze nei masz przelacznika przeciwmgielnych przednich, szczegolnie ze ich sie nie wlacza "przyciskiem", tylko na manetce swiatel zwyklych.

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 02-07-15, 15:11

groohaa1 pisze:
Kamil87 pisze:Halogeny przód – mamy przycisk od halogenów, ale ich niestety nie ma.

Nei wiem czy zle widze, bo zdjecie srednie, ale wydaje mi sie ze nei masz przelacznika przeciwmgielnych przednich, szczegolnie ze ich sie nie wlacza "przyciskiem", tylko na manetce swiatel zwyklych.


Z tego co widzę, to lewa manetka jest dzielona w dwóch miejscach, więc raczej jest ok - widać to na zdjęciu z fotelem. Może brak przekaźnika koło lewej nogi kierowcy?

Awatar użytkownika
Kamil87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07-08-10, 22:37

Postautor: Kamil87 » 02-07-15, 15:33

groohaa1 pisze:
Kamil87 pisze:Halogeny przód – mamy przycisk od halogenów, ale ich niestety nie ma.

Nei wiem czy zle widze, bo zdjecie srednie, ale wydaje mi sie ze nei masz przelacznika przeciwmgielnych przednich, szczegolnie ze ich sie nie wlacza "przyciskiem", tylko na manetce swiatel zwyklych.

No to się wygłupiłem :oops: , sprawdziłem i faktycznie przełącznika nie mam. Coś mi się ubzdurało że był i tak zapisałem w pamięci.
Dziękuje za uświadomienie i wyprowadzenie z błędu ;-)

Awatar użytkownika
groohaa1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 977
Rejestracja: 31-05-12, 22:41

Postautor: groohaa1 » 02-07-15, 15:39

Kamil87 pisze:
groohaa1 pisze:
Kamil87 pisze:Halogeny przód – mamy przycisk od halogenów, ale ich niestety nie ma.

Nei wiem czy zle widze, bo zdjecie srednie, ale wydaje mi sie ze nei masz przelacznika przeciwmgielnych przednich, szczegolnie ze ich sie nie wlacza "przyciskiem", tylko na manetce swiatel zwyklych.

No to się wygłupiłem :oops: , sprawdziłem i faktycznie przełącznika nie mam. Coś mi się ubzdurało że był i tak zapisałem w pamięci.
Dziękuje za uświadomienie i wyprowadzenie z błędu ;-)

Spoko. Kupujesz lewa manetkę z przeciwmgielnymi, przekaźnik, halogeny z mocowaniami; wstawiasz i po robocie - instalacja cala jest!

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 02-07-15, 17:00

Czyli jednak groohaa1, masz lepszy wzrok :eek: :-D
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
Kamil87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07-08-10, 22:37

Postautor: Kamil87 » 02-07-15, 17:40

Panowie, wróciłem z pracy i pierwsze co poleciałem zobaczyć jeszcze raz przelączniki :-)
Jednak Frugo ma dobry wzrok ;-) Są dwie, czyli nie jest tak źle z moją pamięcią.
Obrazek


Przy okazji, przyjechało dzisiaj radyjko :-) Całkiem nieźle pasuje.
Obrazek


Przepraszam za jakość zdjęć, w weekend zrobię normalnym aparatem a nie telefonem.

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 02-07-15, 20:07

Skoro jest manetka, to teraz sprawdź czy masz przekaźnik przy lewej nodze kierowcy. Do halogenów jest właśnie w kabinie.
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
Jarke
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 215
Rejestracja: 10-05-15, 22:51

Postautor: Jarke » 02-07-15, 21:45

Kupiłeś ją z Ursynowa? Patrząc na zdjęcia i na historię wydaje mi się, że oglądałem ją przed tobą jeszcze przed przerysowaniem.
Jeżeli tak, to sam chciałem ją wziąć, bo była w dobrym stanie i zadbana, ale właściciel sprawiał wrażenie jakby wcale nie chciał jej sprzedać, tylko żona mu kazała, a on wystawił żeby mieć spokój, a potem się migał od sprzedaży. ;)

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 02-07-15, 21:47

Kamil87, jakby co to mam halogeny takie :) co prawda bez oryginalnych mocowań, ale z mocowaniami selfmade :D

Awatar użytkownika
Kamil87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07-08-10, 22:37

Postautor: Kamil87 » 03-07-15, 08:03

Frugo pisze:Skoro jest manetka, to teraz sprawdź czy masz przekaźnik przy lewej nodze kierowcy. Do halogenów jest właśnie w kabinie.

W wolnej chwili zobaczę jak to wygląda. Dzięki za podpowiedź.


Jarke pisze:Kupiłeś ją z Ursynowa? Patrząc na zdjęcia i na historię wydaje mi się, że oglądałem ją przed tobą jeszcze przed przerysowaniem.
Jeżeli tak, to sam chciałem ją wziąć, bo była w dobrym stanie i zadbana, ale właściciel sprawiał wrażenie jakby wcale nie chciał jej sprzedać, tylko żona mu kazała, a on wystawił żeby mieć spokój, a potem się migał od sprzedaży. ;)

Tak dokładnie to ta sama sztuka :-) Właściciel musiał ją sprzedać ze względu na dziecko w drodze, ale faktycznie żona stała przy nas cały czas :-)


Matus pisze:Kamil87, jakby co to mam halogeny takie :) co prawda bez oryginalnych mocowań, ale z mocowaniami selfmade :D

Będę pamiętał ;-) Za jakiś czas się tym zajmę i wtedy się przypomnę w temacie.

Awatar użytkownika
Kamil87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07-08-10, 22:37

Postautor: Kamil87 » 22-07-15, 09:25

Jeszcze nie zdążyłem zrobić fotek "na powietrzu", ale już kilka zmian udało mi się zrobić :-) Nie długo wrzucę kilka fotek nowości.

Wydech mam jeszcze w porządku, więc postanowiłem odczekać jeszcze jakiś czas z wymianą. Końcówka nie wyglądała już za dobrze, dokupiłem nakładkę i teraz prezentuje się dużo lepiej
(Po lewej przed, po prawej po ;-) )
Obrazek

Przez następne 2 tygodnie planuje poświęcić trochę czasu na zmiany i tutaj chciałem wrócić do halogenów przednich. Zrobiłem zdjęcie przekaźników i zakładam że w jednym z dwóch pustych miejsc powinien być ten od halogenów, zgadza się?
Obrazek

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 22-07-15, 10:57

Kamil87 pisze:Zrobiłem zdjęcie przekaźników i zakładam że w jednym z dwóch pustych miejsc powinien być ten od halogenów, zgadza się?


Dokładnie tak 8) - jak dobrze pamiętam to po prawej - to jest taki sam przekaźnik, jak do świateł drogowych, który jest pod maską - wyciągnij go sobie i przetestuj halogeny.
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
Kamil87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07-08-10, 22:37

Postautor: Kamil87 » 22-07-15, 12:33

Super, dzięki za pomoc!
Będę dzisiaj w Toyocie, to przy okazji dowiem się ile u nich taki przekaźnik kosztuje.


W Toyocie przekaźnik kosztuje 169 zł :-)
Ale udało mi się ustalić jaki numer ma ten przekaźnik i na allegro bez problemu za 18zł kupiłem. Może ktoś kiedyś będzie szukał, to podaję numer 90987-02009. Z informacji jak znalazłem taki sam przekaźnik był stosowany w Corolli E10 i Carinie III.