Baby-Four supercharger by driver94

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
driver94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 18-08-15, 20:19

Postautor: driver94 » 15-06-18, 21:17

Może trochę lepiej odpala i płynniej się wkręca, ale jakiejś mega różnicy nie widzę

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 15-06-18, 21:31

klexmix pisze:Jakaś różnica w pracy silnika jest po zamontowaniu nowych przewodów?
Chciałem taki komplet do 2zz swojego ale nie widzę za bardzo nigdzie do niego przewodów NGK, na razie tylko świece mam.

Cycek a TY masz kopólkę czy fajkocewki?
peżoty nie mają przeca kabli ww już, czy dałn jestem?

driver94 pisze:Tak więc zdecydowałem się na przewody NGK, dzisiaj przyszły, zmieniłem. Starne były już mocno zmęczone, bo wszystkie połączenia na tych nowych są o wiele ciaśniejsze.

Obrazek

Frugo tak to chodzi :D Nie mam kiedy tylko czegoś z jazdy skleić.

https://www.youtube.com/watch?v=wgcz_VkJcds


najdroższe rozwiązanie to zwykle najlepsze rozwiązanie, nie martw się, będzie dobrze :-D

Bajdałej pisałeś, że ten końpresor to element pracy inż, czy coś, jak poszło?
st182 gtb

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Postautor: klexmix » 15-06-18, 22:46

budolf pisze:
klexmix pisze:Jakaś różnica w pracy silnika jest po zamontowaniu nowych przewodów?
Chciałem taki komplet do 2zz swojego ale nie widzę za bardzo nigdzie do niego przewodów NGK, na razie tylko świece mam.

Cycek a TY masz kopólkę czy fajkocewki?
peżoty nie mają przeca kabli ww już, czy dałn jestem?


Cyc rzecze że ma takie cewki:
https://b.allegroimg.com/s400/012958/46 ... 5f8df5539b

Do 1zz-fe są normalnie na allegru:
http://allegro.pl/ngk-przewody-zaplonow ... 87670.html

Jeżeli to jo rzech dałn to karcić jak dzieciaka.

Awatar użytkownika
driver94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 18-08-15, 20:19

Postautor: driver94 » 16-06-18, 08:23

budolf pracy magisterskiej nawet, wszystko gotowe, na początku lipca obrona :twisted:

Awatar użytkownika
driver94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 18-08-15, 20:19

Postautor: driver94 » 16-06-18, 18:11

No i w końcu się zebrałem, żeby jakiegoś on-boarda nagrać, tak więc leci:

https://youtu.be/Fn9Umt3WnPs

Poza tym, przy okazji, że jest sobota, wziąłem się za wysprzątanie wnętrza, bo działo się już w zakamarkach :D Poprawiłem też mechanizm ręcznego ssania :D a ostatnio po zmianie podświetlenia zegarów wskazówka prędkościomierza zaczęła się przycinać w różnych pozycjach, okazało się, że przypadkowo za mocno wcisnąłem wskazówkę i ta się blokowała o tarczę, ale już ogarnięte i wszystko działa.

Awatar użytkownika
driver94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 18-08-15, 20:19

Postautor: driver94 » 26-06-18, 22:12

Przyszła nowa sprężarka, w zestawie z małym kółkiem, na razie go chyba nie będę zakładał, zobaczę jaka różnica będzie na samej, nowej sprężarce. Tak informacyjnie to kółko ma niecałe 70mm średnicy.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 27-06-18, 07:31

Rotory zacnie wyglądają. Tak jak już Ci mówiłem nawet nie próbuj zapodawać śrutownika z tym kółkiem bo kuku silnikowi zrobisz :D

Awatar użytkownika
driver94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 18-08-15, 20:19

Postautor: driver94 » 27-06-18, 16:43

To kółko na razie odpada stanowczo, jest zbyt hardcorowe. Założyłem dzisiaj ta sprężarkę i i tak jest kosmiczna różnica, ładuje w okolice 0.5 bara i odcina na razie paliwo, tak więc delikatna modyfikacja mapy i będzie moc. Przy obecnie możliwym wciśnięciu gazu do około 1/3 jest już odczuwalna spora różnica.

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 27-06-18, 20:07

No i bajlando. Mówiłem od początku, że tamten nie pompował jak powinien.

Awatar użytkownika
driver94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 18-08-15, 20:19

Postautor: driver94 » 20-10-18, 16:54

A więc długo nic się nie działo, ale Celica żyje i ma się w końcu dobrze :D
Po powrocie z japfestu coś dziwnie zaczęło szumieć pod maską, po dwóch tygodniach przy dojeżdżaniu do skrzyżowania nie byłem w stanie ani wypiąć ani wpiąć żadnego biegu, tak po prostu, bez większych objawów, oprócz tego szumienia. Padło sprzęgło, wysypał się cały tłumik, a sprężyna zablokowała docisk:

Obrazek

Była trudna decyzja do podjęcia, czy zakładać takie sprzęgło jak było, robić spieka czy wrzucać komplet z Foura. Po konsultacji ze Śmigim i Konradem zdecydowałem się na ostatnie rozwiązanie, tak więc wpadł zamach z gt4 i exedy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak już skrzynia była na wierzchu to ją wyczyściłem, tuleje na wybieraku te od linek były mocno zużyte i zamiast nich wleciały łożyska, a na samym wybieraku dorobiłem tuleje kasujące luzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalej oddałem do piaskowania i lakierowania proszkowego belkę i co się dało z elementów mocujących.

Obrazek

No i zabezpieczyłem drobne ogniska korozji na przednim pasie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrobiłem też nową przednią i tylną poduszkę skrzyni. Był też problem ze wspomaganiem, bo zaczęło lecieć z pompy, najpierw obstawiałem przewód zasilający jednak okazało się, że leciało z tego wysokociśnieniowego, delikatnie się poluzował z pompy, tak więc pół obrotu kluczem i jak na razie nic nie leci, ale i tak będę pewnie regenerował pompę.

Udało się też po złożeniu wszystkiego podstroić silnik, dmucha 0.33 bara i jeździ się bardzo przyjemnie.

Przy składaniu poczyściłem to, do czego był dostęp i ogarnąłem kilka drobiazgów o których już nawet nie pamiętam :D

Obrazek

A zbiera się to tak:

https://youtu.be/ztLOjwsjz68

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Postautor: hube » 20-10-18, 18:37

zbiera jak zbiera ale ten dźwięk...bezcenny !
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
driver94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 18-08-15, 20:19

Postautor: driver94 » 21-10-18, 21:00

Ludzie na mieście jakoś nie mogą się przyzwyczaić do tego dźwięku :lol: