ST202 Renesco Edition

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Barto197
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 01-02-14, 08:31

Postautor: Barto197 » 17-11-15, 18:33

Bardzo ładny wynik :wink:

Awatar użytkownika
Renesco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30-07-15, 14:43

Postautor: Renesco » 17-11-15, 21:44

Też się bardzo cieszę, myślę że po zrobieniu w pełni układu wydechowego i dolotowego, strojeniu silnika mogę się zbliżyć do tych magicznych 200 koni :) grunt to nie przesadzić, zmiany dają mi sporo radości, ale doszedłem do wniosku, że to ma być oprócz zabawki i wizytówki również mój normalny "daily car", więc z turbo, szpery i dalszego usztywniania zawieszenia rezygnuję. Może jak dostanę samochód służbowy to ten "zradykalizuję".

Awatar użytkownika
carsik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5915
Rejestracja: 30-08-06, 13:30

Postautor: carsik » 17-11-15, 21:50

wynik raczej normalny. A do 200KM to trzeba sporo złotówek aby się zbliżyć.
www.gt4serwis.pl
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki. biurogt4@gmail.com lub dzwonie 695 13 25 28

Awatar użytkownika
majster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: 30-03-12, 01:54

Postautor: majster » 19-11-15, 21:03

Każda Celica jest piękna, pod warunkiem, że jest czarna :)
Zdecydowałeś już o kolorze ?
Ogrzewania postojowe Webasto i Eberspächer

Moja GT:
viewtopic.php?t=30855

Awatar użytkownika
Renesco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30-07-15, 14:43

Postautor: Renesco » 19-11-15, 23:20

Szczerze - nie wiem, jeśli zmienię kolor to na czerń. W czerwieni, niebieskim, granatowym, żółtym i.t.d., nawet z palet nowoczesnych samochodów sportowych Celicy VI nie widzę. Przez chwilę po głowie chodził mi jeszcze klasyczny srebrny bądź biały, ale nie, albo czerń, albo ponowne malowanie na turkus. Speców od zmiany koloru już mam, czekam na wycenę, z kolei w przypadku pozostawienia turkusu mam również kogoś poleconego, ale bez zaplecza w postaci komory i muszę z nim porozmawiać osobiście przy samochodzie, żeby zorientować się w temacie jak dokładnie wyglądałaby operacja zrobienia blacharki przy pozostawieniu koloru takim jakim jest.

Malowanie, czy to na czerń, czy ponownie na turkus planuję na końcówkę stycznia i pewnie potrwa co najmniej do końca lutego. Myślę, że w ciągu miesiąca będę wiedział jaki kolor będzie na niej ostatecznie. W każdym razie z turkusem trochę się już zżyłem :D

Zawak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 20-11-11, 22:17

Postautor: Zawak » 22-11-15, 18:51

Dużo inwestujesz w ten samochód. Szkoda ze zrezygnowałeś z kupna mojej czarnej perły nie musiałbyś teraz inwestować w lakier tylko ewentualnie zrobiłbyś w czarnej swapa na 2.0 i wyszłoby Ciebie to chyba wszystko taniej.Orientowałeś się juz mniej wiecej ile zaplacisz za nowy lakier?

Awatar użytkownika
Renesco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30-07-15, 14:43

Postautor: Renesco » 21-12-15, 16:00

Samochód został oddany do piaskowania, konserwacji podwozia i przede wszystkim przemalowania na nowy kolor. Wybór padł na czerń z palety Forda, konkretnie Panther Black. Felgi również zostaną pomalowane na ten sam kolor, z cienkim rantem, najprawdopodobniej czerwonym. Niewykluczone, że za jednym zamachem oczyszczone zostaną zaciski i pomalowane w kolorze rantu felgi dla ładnej kompozycji. Odbiór w okolicy końca stycznia więc teraz pozostało oczekiwanie :)

W między czasie, od ostatniej aktualizacji poza kwestiami eksploatacyjnymi (przeguby, filtry, oleje i.t.p) zostały wymienione przewody hamulcowe i paliwowe (stare były już pordzewiałe), zamontowana została wreszcie sprawna antena.

Finalizuje się też kwestia zakupu projektorów, więc można powiedzieć, że samochód za około 2 miesiące będzie już bardzo zbliżony do mojej wizji z momentu zakupu :)

Na tą chwilę wątpliwości jakie mam tyczą się przede wszystkim kierunkowskazów, czy postawić na oryginalne poliftingowe, czy tzw. "cleary" zarówno z boku jak i na zderzaku. Z jednej strony kusi pozostawienie "oryginału" z drugiej, obok projektorów fajniej chyba będzie wyglądał "gładki", nieoryginalny zestaw kierunkowskazów. Druga sprawa to halogeny bądź ich brak.

I tu mam pytanie: czy widzieliście gdzieś oferty, albo sami macie na sprzedaż "zaślepki" w miejsce halogenów oraz kratkę na dół zderzaka (między halogenami)? Ewentualnie mocowania na halogeny?

Awatar użytkownika
Aleks
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 14-11-15, 20:45

Postautor: Aleks » 21-12-15, 17:03

Dobrze widzieć, że Celica dostaje drugie życie. Co do tych zaślepek to również ich szukam, nawet byłem dziś w ASO i zostałem poinformowany, że już nie produkują takowych i nie będzie :(

Awatar użytkownika
Barto197
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 01-02-14, 08:31

Postautor: Barto197 » 21-12-15, 17:08

Przy takim wkładzie i zmianach jakie planujesz osobiści pokusiłbym się o "cleary". Co prawda nie mają homologacji (podobno) ale przy połączeniu z soczystą czernią i soczewkami efekt byłby nieziemski. Halogeny sprawa dyskusyjna, decyzja zależy tutaj tylko i wyłącznie od właściciela :wink: Choć nie ukrywam że w gorszą pogodę robią robotę.

Zawak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 20-11-11, 22:17

Postautor: Zawak » 23-12-15, 23:35

Chyba mam takie zaślepki w garażu.jak coś to zapraszam na PW

Awatar użytkownika
Renesco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30-07-15, 14:43

Postautor: Renesco » 23-12-15, 23:49

@Zawak
Dzięki, ale wybór padł jednak na zamontowanie przeciwmgielnych lamp. Kratkę między halogeny też już się udało załatwić.

Awatar użytkownika
Renesco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30-07-15, 14:43

Postautor: Renesco » 16-01-16, 14:57

Auto stoi jeszcze u lakiernika, wybór tak jak mówiłem padł na malowanie na czerń, jednak komora silnika zostaje turkusowa. Doszedłem do wniosku, że zmiana nie ma sensu, bo ten turkus w środku nawet po otwarciu maski nie będzie mi wadził, a wyglądać będzie moim zdaniem nawet dość ciekawie. Ale nie o tym w tym wpisie...

Świerzbiło mnie długi czas i nie wytrzymałem, stwierdziłem, że dokładki z laminatu to nie to samo i zamówiłem oryginalne SS-III prosto z Japonii, doszły parę dni temu i czekają na odwiezienie do lakiernika ;-) Podobnie progi OEMowe prosto od Białego z wysp brytyjskich wraz z kratką SS-III.

U Żółwia natomiast przerabiają się oryginalne soczewki na ruch kontynentalny... :-)

Za kilka tygodni, jak to wszystko zostanie zamontowane Celica będzie miała wymarzony przeze mnie na początku "look" :)

Poniżej zdjęcie:
Obrazek

Awatar użytkownika
Renesco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30-07-15, 14:43

Postautor: Renesco » 14-07-16, 20:04

Po wielu miesiącach walki, lakierniku partaczu o którym wolałbym zapomnieć, ale i wybawcy w postaci dobrego detailera, który wyprowadził mi lakier na prostą, w końcu mogę z przyjemnością jeździć znów moją Celą. Wrzucam póki co jedno zdjęcie na szybko, Celicę dzisiaj odebrałem od detailerów (Perfekcyjne Auto Michała Czosnka w Warszawie - polecam z całego serca) i zahaczyłem jeszcze o Śmigiego, gdzie udało się naprawić otwieranie bagażnika i dobrać emblemat Toyoty na maskę. Więcej zdjęć postaram się zrobić w weekend :-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Exonios
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 14-09-13, 15:08

Postautor: Exonios » 14-07-16, 20:07

No no lakier fajnie sie błyszczy :-D fajna sztuka
ZZT 231

Awatar użytkownika
Barto197
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: 01-02-14, 08:31

Postautor: Barto197 » 14-07-16, 20:42

Pięknie wygląda :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
Renesco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30-07-15, 14:43

Postautor: Renesco » 24-07-16, 01:11

Co prawda sesji nie udało się jeszcze zrobić, ale miałem trochę czasu na wybranie kilku zdjęć, gdzie widać jak Celina wygląda aktualnie. Myślę, że w porównaniu do tego, jak wyglądała kiedy ją kupowałem to różnica jest gigantyczna, na plus.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 24-07-16, 02:44

Fajnie popatrzeć na tak dopieszczone projekty :) Dobrze to wygląda :) Dbaj dalej! :)

Awatar użytkownika
Renesco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30-07-15, 14:43

Postautor: Renesco » 25-07-16, 22:11

Dzięki za pochlebne opinie ;-)

Ukoronowaniem roku z Celiną, który minie mi pod koniec sierpnia będzie założenie klimy, operacja jest już w toku ;-)

Z modyfikacji, których nie widać na pierwszy rzut oka to zaciski z przodu zostały zmienione na dwutłoczkowe z wersji SSS, wymieniłem także sprężyny na nowe H&R (poprzednie obniżały auto za bardzo, nie wiem nawet prawdę mówiąc jakiej były firmy, bo oznaczenie się starło, ale jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem używanych sprężyn, około -45/-50mm to zapraszam na priv).

Co do dalszych planów to apetyt rośnie w miarę jedzenia, zastanawiam się nad ponownym obszyciem przednich foteli (jeśli ktoś jest zainteresowany tymi fotelami, które aktualnie mam to również proszę o priva, obszyje najwyżej materiałowe), chociaż od kiedy zobaczyłem skórzane Recaro to moim marzeniem jest założenie ich do siebie :D po głowie chodzi mi też zakup spoilera TRD. Z mechanicznych kwestii na pewno czekam na okazję, żeby zakupić skrzynię E56, a dalej to trudno powiedzieć, z jednej strony człowiek szybko przyzwyczaił się do mocy i chcę więcej, z drugiej zasobów finansowych jest ograniczona ilość ;-)

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 25-07-16, 23:21

Co się będę rozpisywać:

Po pierwsze - rwie suty :twisted:

Po drugie - dobry plan 8)

Awatar użytkownika
Renesco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30-07-15, 14:43

Postautor: Renesco » 13-09-16, 09:45

Mały up, Cela doczekała się założenia klimatyzacji, przyjemność jazdy w trasie i po mieście w ostatnie upały była nieporównywalna. Udało się nawet zrobić całkiem ładne zdjęcie:
Obrazek

Jedyny mój problem z nią to te białe felgi, klocki strasznie pylą i chwilę po umyciu felgi są już brudne... Myślę o jakimś ciekawym kole na lato, DOTZy pewnie przywdzieją zimowe opony i będą sporadycznie używane a na wiosnę wleci coś nowego. Najbliżej mi do wyboru XXR 527/Japan Racingów JR11 w kolorze albo srebrnym, albo matte bronze. Przy okazji dostanie też dystanse.