Krrizz ST 205

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 03-06-18, 02:35

Długi weekend, więc wyrwałem się z domu ogarnąć trochę Celicę, wpadło parę nowych gadżetów, ale od początku:

Z góry przepraszam, za jakość zdjęć, większość z nich była robiona po zmroku, a wszystkie robione smartfonem, więc jest jak jest.

1. Konrad - Slyfter założył mi nowy gwint, trochę się chłopak namęczył, ale zrobił to perfekcyjnie!!! za co bardzo mu dziękuję i polecam Slyfter Garage , czeka mnie jeszcze minimalna korekta wysokości, przejechałem ok 200km, więc gwint się już „ułożył”
Nowy gwint ma spring rate (Twardość sprężyny) przód 8KG/mm tył 5 KG/mm, w poprzednim zawieszeniu twardość sprężyny musiała być większa (muszę to jeszcze sprawdzić). Wrażenia … bardzo pozytywne jednakże pomimo ustawienia gwintu na max twardo, nie jest tak twardo jak było, a po odpuszczeniu 10 kliknięć w stronę soft jest całkiem znośnie. Wg mnie twardość sprężyn jest tu kompromisem pomiędzy komfortem a trakcją.

2. W środę wieczór rozebrane zostało wnętrze, aby położyć nowa wiązkę do zakupionego wcześniej Air Purrifirea, czyli „oczyszczacza powietrza”, a także po to, aby zamontować nakładki na pedały z wersji JDM

Obrazek

3. Po zdemontowaniu wnętrza zabrałem się za mycie podwozia, i tu nie przemyślałem sprawy (przez to, że nie miałem foteli nie mogłem przestawić samochodu) także umyte zostało ¾ podwozia – bez przodu.

Przed umyciem

Obrazek

Tu widać różnicę podczas mycia progów

Obrazek

I już po umyciu – fotek nie ma, bo jeszcze pół nocy lała się woda

Obrazek .

Umyta została również osłona zbiornika paliwa

Obrazek

Oraz zabezpieczona jak i wszystkie plastiki pod podwoziem i nadkolach preparatem CarPro Pearl
Efekt jak widać jest

Obrazek

Wycmokane zostały też wszystkie nadkola oraz felgi

Obrazek

Obrazek

Wydech też dostał błysku

Obrazek

Obrazek

Także w środku :wink:

Obrazek

Obrazek

4. Po zakończeniu mokrych prac w oczekiwaniu na wyschnięcie kanału zamontowałem nakładki na pedały, nakładki te to oryginalne wyposażenie dodatkowe, jakie można było zamówić u dealera Toyoty do modeli poliftowych tylko na rynek japoński. Po zdjęciu gumek okazało się, że pedał sprzęgła ma już fabryczne otwory na nakładki, w reszcie zostały wywiercone dziurki 3,2mm i zamontowane nakładki za pomocą śrubek z „nierdzewki”. Dodam, że jest to praca dla karła o rączkach szczypcach

Przed

Obrazek

Po

Obrazek

5. Zdemontowana została również konsola środkowa oraz ulokowane została wiązka do oczyszczacza powietrza, przy okazji sprawdziłem czystość karoserii od wewnątrz :D

Obrazek

6. Jak już pisałem wcześniej od Dominika (Pinio) dostałem JDM owe zapinki do pasów, które posiadają przewody do podłączenia do wiązki znajdującej się pod przednimi fotelami

Obrazek

Po ich zamontowaniu i podłączeniu tak jak napisał ozuszek89 pasy dużo szybciej się zwijają, czy szybciej się blokują tego jeszcze nie wiem – faza testów trwa 8) .
Nowa obudowa miała lekko porysowany front, więc na szybko zamieniłem je miejscami

Obrazek

A tak wygląda wnętrze

Obrazek

Oraz zwijacz pasów w wiązką elektryczną

Obrazek

7. Na tył wpadły wcześniej już zakupione klocki Stoptech Sport, nowy klocek jest sporo grubszy od zwykłego taniego Brembo, które wiozłem na próbę oraz ma dodatkowe przecięcie

Obrazek

Obrazek

Dodam ze te nieszczęścia tj. piny montażowe po wcześniejszym nasmarowaniu ich wyszły bez użycia siły – ładnie i elegancko :mrgreen:

8. Pod tylną częścią samochodu zamontowany został dyfuzor EndWorks, byłem tak podjarany tym dyfuzorem, że nawet nie zrobiłem fotek, efekt po zamontowaniu jest zaje***sty – jestem mega zadowolony, wszystko jest dopasowanie, jedynie trzeba wykonać 2 dziurki w ramie pomocniczej tylnego zawieszenia.

Paczuszka

Obrazek

I po montażu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

9. A na górną część nadwozia wpadł nowy „Visor roof spoiler” czyli przepuszczający światło spoiler na tylną klapę.

Obrazek

No i wszystko zakończyło by się sukcesem, ale niestety ten spoiler to wrzód na dupie…… :evil: :evil: :evil: :evil:

Począwszy od specyficznego ułożenia klamerek montażowych

Obrazek

Tu pomoc Rafa i Pejera była niezbędna

Obrazek

To jak ją już zamontujesz i dopasowujesz, to zaczyna rysować karoserię …… :evil: :evil: :evil:

Obrazek

Idąc dalej - jak zamontujesz i ustawisz odpowiednio te klamerki podłożysz kawałek gumy zabezpieczającej rant (świetna się okazała guma ze starego pontonu) oraz zrobisz dystans tak, aby mocowanie nie rysowało karoserii a także zamontujesz spoiler to okazuje się, że w miejscu gdzie jest taśma 2 stronna, to spoiler odstaje i będzie odstawał ….. i w tym momencie strzela cię H.J :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Obrazek

Obrazek

XXX%%&&^%$$#((**&^%$ :angered: :angered: :angered: :pissedoff: takie słownictwo ciśnie mi się na usta…….
Spoilera nie przykleiłem, przymocowany został tylko do zdjęć… jego losy się ważą …

Na osłodę pozostaje efekt końcowy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika
matt55
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 04-07-12, 17:19

Postautor: matt55 » 03-06-18, 10:19

Kapitalna praca zrobiona przy aucie ( może po za visior roofem :D ), dyfuzor wygląda zejefajnie, tak jak całe auto :) Taki dyfuzor jest tylko dla st205 prawda ?

Awatar użytkownika
Bakuu0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2224
Rejestracja: 08-04-07, 16:32

Postautor: Bakuu0 » 03-06-18, 11:00

Z punktu aerodynamiki przy tym daszku spojler na klapie jest niepotrzebny :wink: .
Wygląd rzecz gustu.
Dyfuzor :thumbsup:

BQ.

Awatar użytkownika
driver94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 18-08-15, 20:19

Postautor: driver94 » 03-06-18, 11:36

Mega robota, co tu dużo pisać. Dyfuzor na duuuuuży + robi robotę :twisted:
Jak z zapinką pasażera i czujnikiem, działa to jak trzeba?

Awatar użytkownika
Kocur2
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 81
Rejestracja: 06-12-15, 20:34

Postautor: Kocur2 » 03-06-18, 17:38

Dyfuzor pasuje idealnie i fajnie wygląda razem z dokładkami TRD. Bardzo mi się podoba :) Chętnie zobaczę na żywo ;)

Awatar użytkownika
Pawciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6803
Rejestracja: 16-08-05, 11:27

Postautor: Pawciu » 03-06-18, 18:32

krrizz pisze:spoiler odstaje i będzie odstawał

jakies dziwne te ranty,
przyłożę jutro ori st185 do dachu st185 i czeknę

P.

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 03-06-18, 23:41

matt55 pisze:Kapitalna praca zrobiona przy aucie ( może po za visior roofem :D ), dyfuzor wygląda zejefajnie, tak jak całe auto :) Taki dyfuzor jest tylko dla st205 prawda ?


THX - dyfuzor jest tylko do st205


driver94 pisze:Mega robota, co tu dużo pisać. Dyfuzor na duuuuuży + robi robotę :twisted:
Jak z zapinką pasażera i czujnikiem, działa to jak trzeba?


nie taka mega jak twoja :) na fotelu pasażera jeszcze nikt nie siedział ale u pasażera chodzi tylko o szybsze zwijanie pasów
Ostatnio zmieniony 03-06-18, 23:43 przez krrizz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 03-06-18, 23:43

Pawciu ori z st185 ma zupełnie inny kształt, profil oraz mocowanie,
tam po każdej stronie są po 4 "zapinki"

ozuszek89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 08-11-10, 20:27

Postautor: ozuszek89 » 04-06-18, 07:56

A możesz zdradzić gdzie można nabyć taki dyfuzor? pozdrawiam

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 04-06-18, 09:31

dyfuzor robi EndWorks ale tylko do st205

Awatar użytkownika
Pinio
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 91
Rejestracja: 12-07-16, 17:52

Postautor: Pinio » 04-06-18, 10:22

Krrizz mega robota jestem pod wrażeniem wszystko pasuje do siebie idealnie no może oprócz tego wynalazku na klapie bagażnika btw Dzięki Twojemu doświadczeniu odpuszczę sobie ten gadżet :P Sorki za porysowaną obudowę zapinki pasów :roll: :twisted:
Aaaa i powiem Ci tylko tyle spowodowałeś że zamiast spędzać weekend na smacznym lenistwie po obejrzeniu na fb co wyprawiasz sam zacząłem rozbierać i czyścić czerwoną :-D :-D wjeżdżasz mi na psychę :roll: :roll:
PS

Dyfuzorrrrr jednak mega też go chcę 8) 8)

Awatar użytkownika
Zewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3062
Rejestracja: 13-03-09, 16:46

Postautor: Zewus » 04-06-18, 10:51

Dyfuzor na duży plus

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 04-06-18, 21:06

Mordeczko Ty to masz zapał :)
Gratuluję, fajnie wygląda to wszystko :)


A co do:

krrizz pisze:i tu nie przemyślałem sprawy (przez to, że nie miałem foteli nie mogłem przestawić samochodu) także umyte zostało ¾ podwozia – bez przodu.


to mały lifehack od starego kumpla - auto bez foteli też jeździ :) a na pewno da się przepychać :)

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 05-06-18, 22:18

Matus pisze:Mordeczko Ty to masz zapał :)
Gratuluję, fajnie wygląda to wszystko :)


A co do:

krrizz pisze:i tu nie przemyślałem sprawy (przez to, że nie miałem foteli nie mogłem przestawić samochodu) także umyte zostało ¾ podwozia – bez przodu.


to mały lifehack od starego kumpla - auto bez foteli też jeździ :) a na pewno da się przepychać :)


wiem wiem wiem :stupidme: :stupidme: :stupidme: jakoś tak wyszło...

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 05-06-18, 22:19

Dziękuje wszystkim za miłe komentarze :-D

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 11-06-18, 11:09

Dziękuje wszystkim za miłe komentarze



Ja dam niemiły komentarz - idę się powiesić :eek: :twisted:










































:-D Nie powinienem, ale czuję zazdrość :-D 8) Cebulak ze mnie :-D :-D :-D

Fap folder został zaktualizowany :P

P.S. Mogę prosić kilka fotek w dobrej rozdzielczości na @ - sobie tapetę ustawię.
P.S. 2 czy mógłbyś mi zwymiarować oryginalne mocowanie Roofvisiora - u mnie mam dorabiane.
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 28-06-18, 00:34

Ołkej, mały updejt

Udało mi się kupić przedni komplet boczków wraz z głośnikami z wersji Premium Audio

Obrazek

Obrazek

Po dokładnym umyciu muszę z przykrością stwierdzić że boczki są w stanie średnim jak na moje wymagania, boczki mają otarcia a prawy ma uszkodzoną listwę zbierająca, a także lekko naderwaną górną część.
Jutro w świetle dziennym dokładnie je obejrzę albo się dadzą zreanimować, albo będziemy robić wersję custom.
Głośniki niskotonowe mają uszkodzone membrany, ale w to miejsce chyba pójdą nowe głośniki, natomiast głośniki średniotonowe są dobre. Z ciekawostek średiotonowe mają bardzo specyficzne mocowanie praktycznie nie do podrobienia (blaszki z uszami wokół głośnika)

do szczęścia pozostało mi tylko zakupić fotele Recaro


Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Postautor: klexmix » 28-06-18, 11:28

W tych głośnikach mógłbym Ci wymienić te utlenione zawieszenia piankowe na nowe, i będziesz miał w pełni sprawne oryginały. ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Postautor: hube » 28-06-18, 15:17

Jedna z pierwszych szóstek, która zaczyna mi się bardzo podobać. Co tu dużo gadać jeśli tyle pracy włożone....Dyfuzorek robi niezłą robotę.
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
Czerstwy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 239
Rejestracja: 04-06-14, 23:01

Postautor: Czerstwy » 28-06-18, 15:18

A ja spytam o radio, widze masz 2 din z 1din "futurystycznym",
Jakie plany? Jakies oem czy panel dotykowy?:P

Ps: Zdazdraszczam całokształtu :!: