Celica 2.0 GT Florek

Roczniki 1994-1999
bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 25-06-19, 18:22

w tym tygodniu dojdzie do mnie paczka z lampami JDM na tył oraz z bledną pod rejestracją JDM - czarną na tył w związku z powyższym dzisiaj zdjąłem osłonę wewnętrzną pasa tylnego :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 27-06-19, 14:56

taka mała robótka - wymiana zużytych spinek w plastikach - osłonach pod silnikiem - właściwie foty po robocie, a w tle 5 generacja STi świeżo po remoncie, właściciel nie jest w klubie ale o auto dba bo to pamiątka rodzinna :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 27-06-19, 15:25

właśnie odebrałem paczkę z ramkami pod małe tablice rejestracyjne na przód i tył - czekam jeszcze na paczkę z lampami tylnymi jdm oraz blendą jdm

oto i ramki:

Obrazek

pablosss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 10-12-10, 17:49

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: pablosss » 27-06-19, 15:38

Ramki z alledrogo? Też będę musiał takie zamówić niebawem.

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Frugo » 28-06-19, 11:21

Miło wrócić na forum co jakiś czas żeby popatrzeć, że są nadal zadbane VI 8)


Zaproś pana z V na łamy forum lub grupy na FB :)
Po prostu Frugo

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 28-06-19, 15:41

Porozmawiam z Panem od V - tki żeby dołączył :D tak ramki z allegro, nie są idealne, trochę walczyłem dzisiaj ale ogólnie siadło, zaraz wrzuce fotki :-)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 28-06-19, 15:48

taka paczuszka dzisiaj doszła - dzięki Marcin Z.

Obrazek

pojechałem do Starostwa zmienić dowód i blachy - żegnaj WOT42124 witaj W TC1 oraz kupiłem nowe żarówki do lamp jdm

Obrazek

jednorzędowe

Obrazek

dwurzędowe

Obrazek

przygotowałem auto do zmiany

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ogólnie do zaszpachlowania i polakierowania jest przedni zderzak (pozostały widoczne na zdjęciu) otwory po wkrętach pod starą ramkę pod długą rejestrację, do polakierowania jest blenda też w czarny kolor, wtedy też pozbędę się tych pasków ochronnych - nie ruszałem ich teraz bo po zimie będę ogarniał drobne poprawki, plus to co napisałem oraz dojdą dokładki progów i może coś jeszcze :D

Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Markus_ST » 29-06-19, 07:41

Czarna blenda i nowe lampiony robią mega dobrą robotę :D Tyłek prezentuje się bardziej kozacko jeszcze z odpowiednim ogórem pod zderzakiem :-D Masz przerobioną wiazkę w tylnych lampach? Chodzi mi o efekt czterech bloków :wink:

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 29-06-19, 09:37

Dzięki Markus_ST :-). Tak lampy są z wiązka i świecą podwójnie, zrobię fotkę w nocy - miałem zrobić wczoraj ale byłem po 36 h bez snu i padłem. Ogólnie blende będę dzisiaj polerowal bo nadawała się do założenia ale lakier nie jest najswiezszy. Kompletuje teraz dokladki progowe oraz dokladki przedniego i tylnego zderzaka i jak te elementy pójdą na lakierowanie to polakieruje też blende na czarno ale to będzie w zimę bo i tak staram się celica w zimę nie jeździć to będzie czas :) dokladki progowe, jeżeli nie mam żadnych otworów w progach, a nie chce nic wiercic będą się trzymać na klej? Bo gdzieś słyszałem że można je zamontować bez wiercenia otworów w progach. Planuję jeszcze założyć riser klocki olbo cały spojler trd

Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Markus_ST » 30-06-19, 08:07

Jakie dokładki progów masz ma myśli? Oryginały czy laminaty? W swojej VI zakładałem body ala TRD na klej do szyb i taśmę dwustronną. To znaczy dokładki tylnego zderzaka i progów kleiłem na klej do szyb, a dokładkę przedniego zderzaka przykleiłem taśmą dwustronną do zastosowań zewnętrznych z firmy Pattex bo chciałem żeby owe dokładki były demontowywalne w razie gdybym potrzebował ściągnąć przedni zderzak. Dodatkowo wszystkie dokładki dokreciłem śrubkami w fabrycznych miejscach. Najważniejsze żeby dokładki były jak najlepiej dopasowane do nadwozia, żeby nigdzie nie odstawały, nie sprężynowały itd.

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 30-06-19, 16:11

Markus_ST ja mam taki plan - boczne dokladki zakładam OEM, przedni zderzak chce założyć z-glide tylko nie wiem czy to jest cały zderzak czy tylko dokladka, bo jeżeli cały zderzak to ok jeżeli jest to dokladka to kupię cały zderzak przedni c-one. Tylny zderzak chce c-one, spojler - albo założę riser blocki albo spojler trd - jeżeli trd to polakieruje go na czarno, jeżeli risery to zostaje w kolorze auta. I chcę jeszcze dokupić przednie błotniki laminaty. Wszystko oprócz dokladek progowych chce zakupić że strony celica-tuning. Na sam koniec chce założyć inne falgi - jakieś volk albo jr rozmiar ,,17" kolor Gun Metal.

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: klexmix » 30-06-19, 18:18

Blenda na dupsku załatwiła sprawę, ale za przód mogą Ci zabrać dowód, mogą lecz nie muszą, ale jest teraz nagonka na te zmienianie tablic mimo fizycznej możliwości posiadania normalnej tablicy.

Awatar użytkownika
HdS1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 21-10-17, 17:36

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: HdS1989 » 30-06-19, 18:53

No skoro na tył trzeba mieć „krótką” bo inna nie pasuje to jak inaczej z przodu?

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 30-06-19, 22:58

To jest tak, jeżeli auto jest japońskie albo z USA można śmiało montować krótkie tablice, w przypadku np bmw z krotkimi tablicami jest ryzyko że nie podbija badania tecnicznego bo auto nie jest produkcji japońskiej lub USA. Już miałem okazję mieć kontrolę policji rutynowa, nic nie mówili o tablicach pytali tylko czemu miękki dowód skoro auto mam już długo, wyjaśniłem że zmieniałem blaszki bo jest taka możliwość a jest to auto japońskie i mam miękki dowód do czasu aż wyrobia twardy bo musiałem auto przerejestrowac. Oni powiedzieli ze ok, szerokości i tyle :)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 30-06-19, 23:01

Nie ma też możliwości mieć krótkiej blachy z tyłu i dużej z przodu bo krótka ma tylko pierwsza literę dla mazowieckiego jest to W. Ogólnie jest tylko 17 tysięcy rejestracji krótkich na województwo. Kobieta w Starostwie mówiła że są absurdy że ktoś do Lublina chciał krótkie blachy a jeśli chodzi o japonczyki i amerykanie to jak najbardziej bo dla takich aut wprowadzili te wymiary tablic.

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: klexmix » 30-06-19, 23:20

bflorek5 pisze:Nie ma też możliwości mieć krótkiej blachy z tyłu i dużej z przodu bo krótka ma tylko pierwsza literę dla mazowieckiego jest to W. Ogólnie jest tylko 17 tysięcy rejestracji krótkich na województwo. Kobieta w Starostwie mówiła że są absurdy że ktoś do Lublina chciał krótkie blachy a jeśli chodzi o japonczyki i amerykanie to jak najbardziej bo dla takich aut wprowadzili te wymiary tablic.

Musze szukać blende na małą license plate do VII, bo świetnie to wygląda.

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 01-07-19, 00:39

ja do ostatniej chwili biłem się z myślami, żeby wziąć standardowy kwadrat, ale nie chciało mi się docinać, doginać i zdecydowałem się ostatecznie na takie, nie żałuję :-) auto jak otrzyma jeszcze kilka smaczków plus małe blachy nabierze charakteru, mam jeszcze kilka fotek po lekkiej polerce blendy i lamp nocą:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Rzeski » 01-07-19, 10:10

Nie ma aż takiej strasznej rzeźby z dużym kwadratem.

Obrazek
Obrazek

Pozdro Rzesiu.

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 01-07-19, 13:35

widziałem u jednych ludzi, że jest to bardzo fajnie podgięte podcięte, elegancko, ale widziałem też jak komuś nie wyszło. Chyba podgina się dół i wycina u góry otwory na podświetlenie i również podgina, czeka mnie to drugim aucie, bo blacha jest w połowie załamana (ale tak już kupiłem), będę musiał naprostować i się z tym pobawić, żeby było ładnie

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 03-07-19, 20:00

plany na najbliższą przyszłość:

Drobnica:

* gałka zmiany biegów D1 Spec
* kierownica sportowa z nabą
* fotele sportowe + mocowania
* oil catch tank
* nakrętki śrub kół D1 Spec w kolorze niebieskim
* korek wlewu oleju TRD
* ramka 2DIN + radio 2DIN

Mechanika:

* nawiercane i wentylowane tarcze hamulcowe tylne + klocki + ręczny
* piaskowanie zacisków hamulcowych wraz z ich lakierowaniem na czerwono
* przewody hamulcowe przód i tył w stalowym oplocie Hel w kolorze niebieskim

Body - pewnie zrobię to etapami, a na pewno zacznę kompletować części, a na 90% będzie to:

* dokładki progowe OEM
* przedni zderzak c-one + kierunkowskazy cleary + halogeny hella
* tylna dokładka zderzaka c-one
* błotniki przednie z laminatu
* spojler TRD albo riser blocki (bardziej riser blocki)
* odświeżanie, czyli lakierowanie na czarno blendy pod rejestrację tylną
* jakieś poprawki lakiernicze
* nowe felgi na lato ,,17"