Celica 2.0 GT Florek

Roczniki 1994-1999
bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 23-10-19, 15:45

właśnie mam rozmontowane auto i zderzak z tyłu zdjęty, bo belkę lakieruje raptorem, to od razu te uchwyty holownicze wytne, a jak zamontowałeś z drugiej strony ? Robiłeś stelarz montażowy, czy do elementów w podłodze ?

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 26-10-19, 14:30

dzisiaj rozebrałem podłokietnik i zawiozłem tapicerowi do obszycia, wyjęty trochę zużyty

Obrazek
Obrazek

jeszcze może dzisiaj uda mi się go odebrać, to wrzucę fotki jak wygląda obszyty skórą na nowo.

Rano zamówiłem też w ASO Toyota króciec do baku o numerze 77012-20110 - w magazynie w Belgii, będzie na wtorek :D bardziej na zapas część bo mój jeszcze jest ok, ale wolę się zabezpieczyć na przyszłość, tym bardziej, że czeka mnie konserwacja drugiej celicy i tam może być różnie :D

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 26-10-19, 19:15

podłokietnik odebrany - skóra - wyszło bardzo dobrze według mnie :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Fryc85 » 26-10-19, 22:09

A jak robi robotę,podoba mi się twoja robota przyjmuje podobną ścieżkę ale na razie już długo nic nie wrzucalem do tematu.

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: grotek78 » 27-10-19, 08:29

gdzie robiłeś obszycie?

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 27-10-19, 09:51

Fryc85 dzięki :-) teraz wykorzystuje kilka dni urlopu dlatego ruszyłem trochę z tym co mi zalegalo do zrobienia :D. Coś tam się staram sukcesywnie robić, ważne że większość już za mną, ale u Ciebie też już najgorsza robota została chyba wykonana :-) grotek78 obszycie robiłem u mnie w mieście u tapicera tego samego, który obszywal mi mieszek dźwigni zmiany biegów, bardzo dobra cena co do jakości i skóra - na priv podsyłam CI namiar i więcej szczegółów. Podoba mi się ten tapicer bo rano zawoze wieczorem gotowe :-)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 29-10-19, 16:06

odebrana część zapasowa z ASO - na pewno kiedyś się przyda :D

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Fryc85 » 29-10-19, 16:25

Jaki koszt kroćca? Można by to zaadoptowac do Vgen
PW

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 30-10-19, 11:45

koszt 206zł bez rabatu na rabacie jakieś 160 zeta. Będę kompletował wszystkie króćce na zapas stopniowo (bo one potrafią rdzewieć niestety), ale muszę porobić priorytety teraz. Fryc85 podeślij mi zdjęcia baku na emaila (na priv wysyłam adres email) tylko dokładne z każdej strony i przede wszystkim jakie są króćce w V gen jak wyglądają, to dowiem się i dam Ci znać :-)

dowiedziałem się też o kilka części w ASO na przyszłość lub dla innych użytkowników:

* koszt kompletnych łożysk kół przednich z uszczelniaczami na oba koła (lewe i prawe) do st205/st202 SSS - 3700zł (prawdopodobnie ceny został jeszcze stare ale takie są - wszystko można dobrać z łożysk które są na rynku, tylko kompletować każdą część - łożysko, uszczelniacz i co potrzeba oddzielnie według wymiarów)
* poduszki pod silnik do st202 są obie dostępne (nie pamiętam ceny, ale nie jakoś zabójczo drogo) do tego są na rynku zamienniki za obie chyba ponad 100 zeta, ale nie podoba mi się ta tylna silnikowa, ten zamiennik ma w inną stronę odgięty pojedynczy gwint

mi udało się wygrzebać od znajomego na zapas poduszkę na tył z ASO - trochę poleżała u kogoś w garażu, ale nówka sztuka :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

* brak poduszek pod skrzynię do st202 w ASO - ale moża dobrać pod wymiar z innego modelu i wprasować w mocowanie tej z celicy uprzednio wyprasowując starą
* brak sondy lambda do st202
* wieszaki tłumików - 4 sztuki - są jeszcze dostępne - koszt około 170 zeta
* koszt jednego amortyzatora przedniego do st205/st202 z SSS - koszt około 600 zeta więc przyzwoicie, ale bardzo długi czas oczekiwania
* brak sprężyn przednich do st205/st202 z SSS - są zamienniki Lesjofors :D

W ASO sprawdzili dokładnie po VIN rocznik mojego auta - okazuje się, że samochód wyprodukowano w 1993 roku, zaś we wszystkich dokumentach błędnie wpisywany został rok produkcji 1995. więc dla mnie jeszcze lepiej bo mało już aut z tego rocznika z zawieszeniem SSS, szyberdachem, fabryczną skórą oraz klimą.

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 06-11-19, 10:05

Fryc85 podaję Ci wymiary tej części - przepraszam za nie profesjonalny rysunek ale założenie było żeby był czytelny :D

Obrazek

W aucie została założona blenda na szybę tylną - sun roof visor uprzednie polakierowana na czarno, podłoga zabezpieczona raptorem, progi zewnętrzne wypiaskowane i dzisiaj będą lakierowane epoksydem (tylko epoksyd, bo jutro auto stawiam do lakiernika, żeby wykończył progi lakierem w kolor auta), jutro będzie zamontowany dyfuzor - i wrzucę zdjęcia auta z tych robót bo muszę je posegregować

W dniu jutrzejszym jak pisałem auto trafia do lakiernika na polakierowanie progów w kolor nadwozia, u lakiernika są już dokładki boczne, przedniego oraz tylnego zderzaka - polakierowane będą w kolor auta, polakierowana będzie blenda pod rejesteację JDM w kolor czarny oraz przedni zderzak, ponieważ zostały dziury po starej długiej rejestracji - będą one zaszpachlowane i polakierowany cały zderzak na nowo :-)

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Fryc85 » 07-11-19, 19:42

Rysunek pełna klasa heheh dzięki,już zapisuję.Na oko to podejdzie tylko trzeba będzie krótszy wąż od odpowietrzenia.



Czym malowałeś visior?Sam u lakiernika?

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 08-11-19, 19:02

Wszystko teraz przy mojej furze robi znajomy bo ja nie mam wogóle czasu :( mam fotki z tego co do tej pory zostało zrobione, właściwie już wszystko co miał zrobić on, jeszcze pozostał montaż dyfuzora i vision roof spoiler na razie jest tylko w podkładzie ale będzie docelowo lakierowany na czarno z pistoletu baza lakier. Na 99% we wtorek będę miał już zrobione w aucie to co mu zleciłem i od razu odbieram i stawiam do lakiernika na dokończenie. Mój znajomy zrobił wszystko co dotyczyło piaskowania i położył podkład epoksydowy a docelowo polakieruje lakiernik. Dla tego tak podzielilem robotę, bo tylko jemu ufam w kwestiach spraw piaskarskich i blacharskich, niestety nie ma on warunków żeby wykończyć auto lakierem, wyjątkowo zgodził się zrobić ten vision roof spoiler ale on się blacharka zewnętrzna nie zajmuje dlatego tak po kolezensku bardziej, wrzucę później fotki i opiszę co i jak :-)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 08-11-19, 21:01

a więc są i fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zostało zrobione:

* progi zostały wypiaskowane i położony został podkład epoksydowy - nie były skorodowowane, ale będę montował dokładki i chciałem je odświeżyć na wszelki wypadek (były wstawiane w 2017 roku i od tamtej pory jeździłem bez dokładek) - progi finalnie wykończy i polakieruje lakiernik oraz zamontuje i polakieruje dokładki progowe

* tylne końcówki - fartuchy - posiadały odpryski od kamieni, ponieważ nie posiadałem chlapaczy a te wąsy pod dokładki tylnego zderzaka - wypiaskowane, położony podkład epoksydowy - reszta trafia do lakiernika, czyli wykończenie i lakier w kolor auta jak również montaż i lakierowanie tylnych dokładek TRD

* podłoga odświeżona w kilku miejscach

do zrobienia pozostało:

* polakierowanie i montaż vision roof spoiler

* montaż tylnego dyfuzora

* odświeżenie baku paliwa

we wtorek będę miał już wszysto zrobione i przestawiam auto do lakiernika na dalsze prace, które będę sukcesywnie opisywał :-)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 12-11-19, 12:50

dzisiaj zakupiłem kierownicą skórzaną MOMO Racing model Line D35 KBA 70116 z homologacją E1 bardzo długo poszukiwaną przeze mnie właśnie w takim stanie jak na foto :-) fotki jeszcze zapożyczone z aukcji wstawię swoje jak będę już miał ją u siebie, ale póki co takie (jeszcze muszę nabę dokupić)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kupiłem też spoiler szeroki GT oraz riser blocki - czekam na przesyłkę :-)

Awatar użytkownika
kutan86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: 02-04-11, 10:28

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: kutan86 » 12-11-19, 14:41

Swoją kierownice kupiłem u tego samego sprzedawcy :) Będziesz zadowolony :-D

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 12-11-19, 16:01

kierownica już w drodze do mnie :D właśnie bardzo dobry jej stan (bo już chciałem oryginalną obszywać ale dorwałem tą)

Co do auta, odebrałem dzisiaj furę od kolegi blacharza i przestawiłem do lakiernika, który ma do wykonania następujące prace:

* polakierować blendę JDM pod tylną rejestrację w czarny połysk
* polakierowanie progów w kolor samochodu (teraz progi są po piaskowaniu i zabezpieczone epoksydem oraz raptorem)
* lakierowanie w kolor nadwozia i montaż dokładek progowych OEM
* lakierowanie w kolor nadwozia i montaż dokładek TRD przedniego i tylnego zderzaka
* lakierowanie przedniego zderzaka w kolor samochodu (zderzak ma dziury po dużej rejestracji)
* prawy słupek przedniej szyby odprysk lakieru od kamienia
* polerka tylnych lamp JDM
* w drodze jest spoiler tylnej klapy GT szeroki pod Risery - w kolor nadwozia
* polakierowanie na czarno Riser Blocków które w piątek odbiorę
* nie założyłem jeszcze dyfuzora to jak będę miał już ogarnięte te rzeczy to montaż dyfuzora na koniec bo trzeba go podciąć i dopasować ale to będę pasował jak będą pozakładane dokładki tylnego zderzaka dopiero

Przepisakuję też zapasowy bak paliwa na przyszłość, tarcze kotwiczne tylne, oraz ten pasek metalowy do którego jest mocowana uszczelka maski przy przednim zderzaku oraz mocowania przednich halogenów (po piaskowaniu te elementy epoksyd oraz na czarno)
:D

Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Markus_ST » 13-11-19, 08:19

Obserwuje Twój temat od dłuższego czasu i podziwiam dbałość o najdrobniejsze szczegóły, dochodzę nawet do wniosku że dbasz bardziej o swoją niż ja o moją :lol: Z modami idziesz w dobrą stronę, trzymam kciuki za powodzenie i czekam na efekt końcowy :)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 13-11-19, 21:29

Markus_ST dziękuję za miłe słowa :-) staram się zadbać o szczegóły, żeby później nie wracać do tematu (tu podaję przykład - miałem odpryski od kamieni na progach, wolałem je przepiaskować przez założeniem dokładek żeby mieć pewność że są zamontowane na zdrowe elementy), niestety te szczegóły też pochłaniają dużo czasu i nadwyrężają cierpliwość np. lakiernika :D ale zrobię raz a porządnie, żeby nie cofać się w przyszłości. Już mam dosłownie końcówkę body, pozostanie wymiana przednich foteli, listwy progowe SSIII też mi się marzą oraz projektory, ale zanim to, to na wiosnę robię generalkę silnika - niby jest ok, ale ma wyciek delikatny oleju, i kilka mniejszych mankamentów, które nie są zbytnio upierdliwe, oddam silnik do zaprzyjaźnionej firmy znanej w temacie tego samochodu i mam już nawet zaklepane w gratisie tłoki nówki :D zastanawiam się też nad wzmocnieniem, podczas remontu silnika zregenerowana zostanie pompa wspomagania, następnie półosie wyślę do Torunia do regeneracji (bo nie wiem jaki ich stan ale podejrzewam że nie pierwszej świeżości) układ hamulcowy też mam do ogarnięcia (ale nie jest najgorzej więc po silniku) i to by było na tyle, jak to poogarniam to na koniec poszukam jakiegoś gwintu - jest to SSS więc pozostaje mi kupno gwintu od GT4 i założenie przodu, tył u mnie mcperson więc kupię sprężyny krótkie na tył (tak wyjdzie najrozsądniej) z uwagi na to że nie znalazłem gwintu dedykowanego do ST202 z SSS (są albo do pełnego wielowahacza czyli tył i przód jak w GT4 albo do standardowego zawieszenia :-) jest trochę pracy ale na szczeście większość rzeczy to moje zachcianki a nie wymuszone roboty stanem technicznym auta, bo to już daleko za mną na szczęście :-)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 15-11-19, 15:08

kierownica już jest u mnie, stan idealny, chyba nawet po obszyciu skórą nie była uzywana, do tego nie ma rysek super :-)

Obrazek
Obrazek

dotarła też paczka z szerokim spoilerem od GT pod riser blocki a risery też dzisiaj odebrałem osobiście od producenta

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Całość zawiozłem lakiernikowi = spoiler w kolor nadwozia, zaś risery na czarno :D

Przymierzam się już powoli do rejestracji auta na żółte blachy pojazdy zabytkowego, auto ma wbite w dowód 1995 rok, marzec pierwsza rejestracja, zaś wiem że faktycznie wyprodukowane zostało w 1993 roku, a wszędzie widnieje w dokumentach data produkcji jako 1995 rok, jestem na etapie wyjaśniania tego, jak się uda to nie mam już żadnych przeszkód, a jak nie, to muszę jeszcze chwilę z tym poczekać, aby styknęło 25 latek :D

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 14-12-19, 10:52

Auto cały czas u lakiernika na montażu dokladek (czeka w kolejce bo dużo ma facet roboty :D ) a ja w tym czasie ogarnąłem sobie górna obudowę rozrządu w idealnym stanie od kumpla Oskara, od niego też dostałem dolna obudowę (była uszkodzona, ale wraz z peknieta ramka 2DIN zawiozlem dzisiaj do fachowca od naprawy plasikow poleconego przez grotek78) w środę odbiór i dodam zdjęcia :-). Wymontowalem też pasek metalowy wraz z uszczelka na zderzaku przednim, pasek pojechał do piaskowania i lakierowania proszkowego, zaś uszczelka została dokładnie wyczyszczona i zabezpieczona silikonem w sprayu do uszczelek i tego typu. Będzie wklejona na taśmę dwu stronka 3M lepiej jak w oryginale, zdjęcia również jak odbiorę ten pasek metalowy z lakierni