Celica 2.0 GT Florek

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3233
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Makabra » 14-12-19, 17:14

O jaki pasek metalowy na zderzaku się rozchodzi?

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 16-12-19, 09:17

Metalowy pasek (listwa) którego widać po otworzeniu maski (on jest przymocowany do zderzaka przedniego od gory)- do niego przymocowana jest uszczelka maski, pod tą uszczelka zbiera się woda i u mnie miał powierzchowna korozję, zdejmowany jest z całą uszczelka, sama uszczelka jest podklejona od dołu w trzech miejscach (trzeba go delikatnie piaskowac żeby nie wygiac bo jest dość giętki a dopasowany do zderzaka odpowiednio wyprofilowany)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 18-12-19, 21:49

dzisiaj odebrałem z naprawy obudowę rozrządu dolną (naprawiane było wytarcie wokół otworu) + na zdjęciu też górna odświeżona - obie wymyte preparatem do czyszczenia silników i polakierowany na biało napis yamaha na górnej

Obrazek
Obrazek

odebrana też ramka 2DIN z naprawy - miejsce naprawy to dolny prawy róg - spawane białym plastikiem z japońskiej drukarki bo tylko taki się wiązał z plastikiem z którego jest wykonana ramka

Obrazek
Obrazek

tutaj ramka została zmatowiona

Obrazek

i polakierowana przeze mnie lakierem strukturalnym Novol czarny mat + założony został zegarek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Fryc85 » 19-12-19, 22:46

Zajebiscie szpachlowales?

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3233
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Makabra » 20-12-19, 08:11

Trzeba będzie uważać przy zdejmowaniu ramki z deski :!:

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 20-12-19, 12:31

Nie była szpachlowana, była nareperowana plastikiem na gorąco i dotarta w tym miejscu bez szpachli, ja jeszcze ja delikatnie zmatowilem gąbka 3M przed polakierowaniem i na koniec trzy warstwy struktury. Tak będzie trzeba uważać przy demontażu, bo dałem nowe spinki metalowe na tył żeby ciasno siedziała. Idą do mnie pocztą nawiewy, w moich brakowało klapki a ogarnąłem w kompletne i w lepszym stanie niż mam, poczekam na zakup radia i zamontuje dopiero z radiem całość żeby nie zaglądać tam później drugi raz :D

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 21-12-19, 22:46

Kupiłem kompletne kratki nawiewów centralnych (moje się rozlatywały i brak klapek)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

udało się ogarnąć takie zaślepki na uchwyt nad tylnymi szybkami bocznymi

Obrazek

Makabra, to ten pasek już polakierowany proszkowo, na niego jest przymocowana uszczelka maski

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

sama uszczelka została doczyszczona

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3233
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Makabra » 22-12-19, 19:21

Jak te uszczelkę przymocujesz z powrotem?

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 22-12-19, 21:04

fabrycznie jest zmontowana na taśmę zbrojoną tylko w trzech miejscach (tak było u mnie) - na trzy fragmenty taśmy wiekości paznokcia, odeszła razem z lakierem więc i tak nie trzymała, trzyma się i bez tego bo uszczelka ma otwory, które wchodzą w wypustki na listwie i rant listwy zachodzi pod uszczelkę więc te trzy punkty mocowane tą taśmą były chyba bardziej profilaktycznie. Na uszczelce pozostały ślady, gdzie była ta taśma, a ja zastosuję w tych miejscach odpowiednio wycięte fragmenty taśmy dwustronnej 3M :-)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 24-12-19, 16:29

taki mały prezent dla Celi na święta :D

Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 29-12-19, 16:15

dzisiaj znalazłem chwilę wolnego czasu, to założyłem uszczelkę maski na listwę, przy użyciu taśmy dwustronnej (akurat miałem APP)
(nie mam pojęcia, jak było w oryginale, ja miałem tą uszczelkę pierwotnie podklejoną w trzech miejscach, może tak było, a może już kiedyś ktoś to zdejmował, zrobiłem tak samo jak było, czyli w miejscach gdzie była pierwotnie podklejona ja też podkleiłem, a reszta trzyma się na wystających pinach na końcach listwy , a także rant listwy blokuje samoistnie uszczelkę w wyżłobieniu uszczelki. Całość będzie dociśnięta do zderzaka, więc myślę, że będzie dobrze) :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: krrizz » 01-01-20, 22:08

Proponuje abyś kratki nawiewów rozebrał na elementy pierwsze i dokładnie umył. W moich było tam mega dużo syfu

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 02-01-20, 15:08

Krizzz właśnie będę to robił jutro :) bo przez okres świat miał trochę meraton w pracy jutro mam cały dzień wolny więc będę działal żeby kratki zrobić na gotowo uzbroić je w ramkę i całość będzie na przełożenie jak kupie radio 2DIN :) znalazłem też w częściach zegarek lepszy niż dwia inne które miałem, też go rozebralem przeczyscilem i już jest w ramce zamontowany, żarówka awaryjnych wymieniona, podświetlenie zapalniczki w ramce dolnej też ogarnięte jak w oryginale :D (bo kiedyś już to robiłem, ale żarówka była tak słabej jakości że praktycznie nie było widać podswietlonego oringu)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 03-01-20, 18:45

dzisiaj miałem trochę czasu, więc:
ramka 2DIN uzbrojona w nawiewy (które wyczyściłem)

Obrazek
Obrazek

załatwiłem plastiki do bagażnika, które nie są połamane i mają całe mocowania spinek półki (u mnie były tam dziury)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

kupiłem od naszego kolegi spinki z druku 3D (kiedyś już je kupowałem ale oddałem kumplowi bo miałem połamane plastiki, teraz kupiłem nawet dwa komplety spinek)

Obrazek

oraz poszperałem u znajomego, znalazłem takie graty, pomyślałem, że się przydadzą :D rolka silnika, element pompy wspomagania chyba oraz piasta przednia, komputer do 5S-FE oraz kopułka do 5S-FE (dwie ostatnie części wziąłem bo nóż widelec komputer może się przydać, podobno pasuje do 3S-GE)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: krrizz » 05-01-20, 00:36

komputer pasuje tylko na miejsce montażowe i tyle ... :wink:

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 05-01-20, 11:54

hmmm.... to pójdzie na sprzedaż w takim razie :D

W drodze do mnie podłokietnik wraz z tunelem = szukałem tunelu, żeby guma wokół drążka hamulca ręcznego nie była popękana oraz stelarz podłokietnika bez jakichkolwiek pęknięć, oraz taki, w którym nie będzie połamane jego otwieranie (jak w większości boczne zawiasy są połamane i po otwarciu ma luzy na boku). Znalazłem tak przypadkowo :-) mam już obszytą górę w nowej skórze więc komplecik gotowy do montażu :)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 10-01-20, 17:44

jakiś czas tamu zakupiłem nowy akumulator, dzisiaj kupiłem do niego mocowanie górne Epman (firmowe zostawiłem sobie, ten akumulator ma inne wymiary niż przewidziane firmowe mocowanie, nie chciałem zniszczyć powyginać ori mocowania, więc dokupiłem płytkę górną) zaś pręty wykonałem samemu ze stali nierdzewnej :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

jakiś czas temu obszywałem podłokietnik, ale okazało się, że plastiki w których skał wchodzi cup holder są połamane do tego połamane są zawiasy podłokietnika, po otwarciu ,,lata" na boki, poszukałem trochę i trafiłem podłokietnik z dobrymi mocowaniami (zawiasami) oraz nie połamanym stelarzem (jedynie była pęknięta spinka cup holdera, ale poradziłem sobie z tym) i tak jest o nieeeebo lepiej niż to co miałem :D

sprawne zawiasy w nowym

Obrazek

tu widać małe pęknięcie zatrzasku spinki cup holdera (wszystko inne nie popekane, nie połamane, to jedyny mankanent, niestety te zatrzaski i tak rozpadają sie w dłoniach)

Obrazek

zacząłem kleić uszkodzoną część

Obrazek
Obrazek

wyschło, założyłem i jest ok :-) (dodam, że w starym podłokietniku nie miałem nawet tych zatrzasków, tak że cup holder wysuwał sie podczas hamowania sam)

Obrazek
Obrazek

całość uzbrojona w obszytą wcześniej górę :D

Obrazek
Obrazek

do samochodu zamontuję, jak odbiorę z montażu dokładek, żeby teraz się w warsztacie nie zniszczył :D

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 05-03-20, 08:59

wypiaskowane i polakierowane proszkowo mocowania halogenów, na dniach fura będzie złożona :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 14-03-20, 11:28

w tym tygodniu małe zakupy:

przewody hamulcowe przednie i tylne w stalowym oplocie Hel (czerwone)

Obrazek

przednie tarcze hamulcowe

Obrazek
Obrazek

tylne tarcze hamulcowe

Obrazek
Obrazek

antena (kupiłem nieoryginalną, żeby nie było jej szkoda, mam jeszcze nówkę sztukę antenę a ASO, ale pewnie nigdy jej nie założę :D )

Obrazek
Obrazek

a fura już praktycznie gotowa do odbioru, jeszcze jakieś drobnostki zostały, ogólnie ospojlerowanie założone i zderzak polakierowany :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Auto przykurzone, następne zdjęcia wrzucę jak odbiorę i umyję furę :-)

Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Markus_ST » 14-03-20, 21:20

Dokładki i spojler siadły bardzo dobrze, kompletnie odmieniły wygląd fury :-D Przewody w oplocie to świetny mod, też niedawno wymieniałem w swojej, życzenia powodzenia przy odkręcaniu starych przewodów :wink: Czekam na foty umytej i ogarniętej Toyki :-D