Celica 2.0 GT Florek

Roczniki 1994-1999
bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 15-03-20, 10:36

dzięki :D w najbliższych planach poza sprawami mechanicznymi mam wymianę kierownicy (potrzebuję kupić nabę jeszcze), kupno radia 2DIN i zamontowanie ramki 2DIN z nowmy radiem. No i fotele - mam już coś na oku :D co do hamulców - nie będę robił tego sam, bo nie znam się na tym, ale podczas wymiany tarcz i przewodów, oddam do piaskowania i malowania zaciski (będą w kolor czerwony), do koloru z przewodami i nakrętki kół będą d1 Spec też czerwone. Na koniec chce włożyć gwint BC Racing (bo jest dedykowany do ST202 z zawieszniem Super Strut) i lekko ją obniżyć. Takie plany na najbliższy czas, z tym, że fotele na sam koniec :-)

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3233
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Makabra » 15-03-20, 16:43

No tylko zdradź czy robisz swap w foteli w obrębie rodziny Toyoty? Czy jakieś sportowe aftermarketowe? Może swap tak jak u mua? :mrgreen:

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 15-03-20, 20:33

Fotele chcę zakupić Sparco R100 (składane) na przód. Ogólnie, poza przednimi, to skórę w aucie mam w dobrym stanie więc na tą chwilę renowacji/wymiany wymaga tylko przód. Najchętniej bym zostawił ori, ale konstrukcyjnie fotele są w złej kondycji, rozklekotane, nie wiem, czy spawy gdzieś nie puściły, bardziej się opłaca wymienić niż naprawiać te co mam. Sparco R100 to mój gust, patrzę pod względem stylistycznym, nie zależy mi, żeby był to fotel z homologacją, bo tym autem na tor nie jeżdże i nie będę jeździł, a porównaniu z tymi co mam teraz to będzie niebo a ziemia. Mam luzem jeden komplet na przód to będę miał zaplecze do przeróbek mocowań :D

Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Markus_ST » 16-03-20, 05:26

Miałem w swojej zamontowany jeden kubełek Sparco R100, ale ten fotel sprzedałem i zostało mi po nim mocowanie zbudowane na bazie oryginalnych szyn także jakbyś był zainteresowany to możemy się dogadać :wink: Co to gwintu BC Racing to od niedawna mam takowy zamontowany w swojej i już mogę stwierdzić że jeździ się na nim wyśmienicie :D Swoje kosztuje, ale jest wart tej kasy :) Radzę uważać jedynie z nakrętkami D1 Spec, chyba że masz pewność że kupiłeś w 100% oryginalne, niestety ciężko na takie trafić w naszym kraju :? Wiem, ponieważ zdarzyło mi się zakupić 3 komplety "oryginalnych" nakrętek D1 Spec i wszystkie okazały się fejkami. Kosztowały pomiędzy 200 a 250 zł tak jak oryginalne powinny kosztować. Polecam nakrętki z Japan Racing, wykonane są z kutej stali, jeżdżę na takich od 2 lat i nie mam żadnych problemów z nimi :)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 16-03-20, 21:05

mam w planach felgi Japan Racing więc może się dogadam i od razu od nich nekrętki wezmę :D wiem wiem, że dużo podrób tych d1 Spec ale znalazłem takie w granicach 400 zeta (chyba były to oryginały), ale jak polecasz JP to się wstrzymam do czasu wymiany felg :D tak z mocowaniem się dogadamy :-) BC do mojej to około 5koła ale warto będzie bo utrzymanie SSS jest kłopotliwe z uwagi na ceny i dostęność części więc jakoś rozwiąże mi się ten problem no i przy okazji fura pójdzie lekko w dół :-)

Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Markus_ST » 17-03-20, 09:17

Właśnie zamiast bawić się w szukanie oryginalnych D1 Spec polecam Ci zamówić nakrętki ze strony Japan Racing, mają duży wybór i dobre ceny :wink: Gwint BC Racing do SSS kosztuje tyle samo co "zwykłego" zawieszenia, kupiłem w sklepie DBTuning we Wrocławiu, który jest oficjalnym dystrybutorem BC Racing w naszym kraju i udziela 2 letniej gwarancji, oni sprzedają również na allegro :)

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Fryc85 » 17-03-20, 09:38

Florek moje zdanie znasz :-)
Auto wygląda coraz lepiej.Co do anteny jak masz ori to jednak bym nie żulił i zamontował 8)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 17-03-20, 10:00

Markus_ST kiedyś jak oglądałem felgi na aukcji to było napisane, że felgi i nakrętki gratis tylko muszę się dowiedzieć, czy dają nakrętki JP czy dorzucają jako gratis jakieś gorszej jakości.

Fryc85 swojego czasu taśma na ori antenie zrywała mi się co 1,5 roku, przerobiłem już ze dwie anteny, kupiłem ori, ale nie zakładałem tylko ręcznie wysuwałem tą z zerwaną taśmą, którą miałem zamontowaną w aucie. Później kolega kupił zamiennik do 200sx i powiem, że całkiem dobrze to wyszło, ja kupiłem taką samą jak on do celicy zamiennik na próbę. Nie będzie szkoda jak się urwie, na próbę założę, zobaczę jak to wyjdzie, bo i tak mam boczki plastikowe w bagażniku do przełożenia to przy okazji podmienię anteny :)

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Fryc85 » 17-03-20, 23:08

Aaaa to zobaczysz może uda się wykombinować coś zastepujace ori.
Zadbaj o dobre uszczelnienie w miejscu przejścia przez bude :wink:

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: krrizz » 18-03-20, 00:43

Bartek ,
napisz do Klemensa z ISC http://www.isc-n1.eu/ on ci to ogarnie taniej
ja fakt ze 3 lata temu płaciłem 3800zł a nasze zawieszenia się nie różnią
musisz tylko wiedzieć jaką twardość sprężyn chcesz wybrać

co do nakrętek polecę kute stalowe TPI mam i nie mam co do nich żadnych zarzutów

do kubła trzeba będzie dorobić odpowiednie prowadnice bo inaczej możesz siedzieć bardzo wysoko
Mi dorabiał Maciek Karwel i wyszło mu super , pozycja idealna jak dla mnie

polecam też zrobić dodatkowy włącznik do anteny, wtedy np. słuchając płyty czy mp3 nie trzeba jej wysuwać, a w centrum miasta i tak odbiera fale radiowe. Gdy jakość dźwięku się pogorszy robisz pstryk i antena się wysuwa


Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Fryc85 » 18-03-20, 10:00

Przycisk przydatny będzie szczególnie w zimie.
Testy pokazały że dużo daje nalożenie specjalistycznego smaru także na bat.

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: krrizz » 18-03-20, 11:50

jaki smar nałożyłeś ??

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 18-03-20, 21:03

co do smaru to testowałem smary, ale w zimę i tak nie zdały egzaminu, nie jeździłem nawet w zimę za często, nie używałem radia gdy jeździłem w mrozy, a antenę trafiało zawsze w lato :( jutro będę to robił zobaczę, co wyjdzie z zamiennika.

Krrizz - ten BC racing do mojego ceny coś około 5500zł, nasze się różnią tylko tyłem, bo z tyłu mam zawieszenie typu mcperson, a u Ciebie jest wielowahacz tył i przód

Dzisiaj auto odebrane - jutro wspomniany montaż anteny, wymiana oleju silnikowego, filtra oleju oraz wkładki filtra powietrza, w kwietniu ruszę z hamulcami (części są, tylko czasu w tym miesiącu mam mało, a tam roboty trochę będzie)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Fryc85 » 19-03-20, 00:14

krrizz pisze:jaki smar nałożyłeś ??


Molykote do ekstremalnie niskich temperarur,do przekładni plastik-plastik plastik-metal

thank You

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 19-03-20, 13:59

dzisiaj wymieniłem olej silnikowy, filtr oleju i wkładkę filtra powietrza

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wymieniłem też antenę zewnętrzną i przy okazji plastiki bagażnika, żeby można było zamocować spinki z druku 3D do tylnej półki (w starych plastikach bagażnika miałem te miejsca montażu spinek wyłamane)

spinki:

Obrazek

antena (zamiennik) dobrze siadło, ale mnóstwo rzeźbienia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i 200sx kolegi

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1048
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: hube » 19-03-20, 14:14

200 SX zawsze przykuwają moja uwagę na ulicy choć coraz mniej już ich
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 19-03-20, 19:14

Ten to CA18DET polecam ten bez turbo czyli SR20DET bo te silniki 1.8 uturbione bardziej awaryjne niestety. Ale fura ogólnie spoko, trzeba będzie przełożyć skrzynie z bmw bo na tą chwilę automat niestety

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bartek_asik » 19-03-20, 20:09

pamiętam dobre czasy jak dosiadałem po nocach 240sx w manualu ze szperą w dyfrze... ech czasy technikum :twisted: :twisted: :twisted: tak jak piszesz 18 det to szmelc, przerabianie miski itp nic nie da, kolega teraz do s13 wsadza neo 25det'a ;) czekam aż skończy :twisted:

P.S> mówiłem Ci już że masz zaje&isty kolor Celiny?? :-D
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 19-03-20, 21:04

Dzięki :-). Kolor to kolor z palety toyoty tylko na Californie, kiedyś jak robiłem blacharke, celica była srebrna podjąłem decyzję żeby ją przelakierowac bo ten srebrny mi nie leżał totalnie, to znalazłem w necie foty Celiny w tym kolorze, później poszukałem w palecie lakierów i znalazłem, bo pierwszy pomysł zmiany koloru, to był czerwony :D no właśnie ten nissan mechanicznie ciągle się psuje jak nie turbo to panewki i tak cały czas (mimo tego że olej jest pilnowany zarówno stan i wymiany). Buda w tym nissanie po blacharce, podwozie i elementy zawieszenia też ogarnięte, ten silnik psuje w tym aucie cały jego urok

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: krrizz » 20-03-20, 12:38

Bflorek - ja bym się jeszcze pozbył tego napisu Toyota z tylnej klapy, jakoś tak mi nie siedzi + jest za wysoko