Celica 2.0 GT Florek

Roczniki 1994-1999
bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 29-03-21, 17:29

Odebrałem z ASO zaślepki pod wkręty boczków drzwiowych 4 sztuki (będą założone do boczków premium)

Obrazek

oraz kupione od Wykasa jakiś czas temu głośniki (kompletowanie premium)

Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 03-04-21, 18:43

ostatnio zamówiłem trochę fajnych gratów żeby doposażyć auto, ponieważ zrobiłem już większość remontów i renowacji i nadszedł czas na takie zabawki :D

zjęcia jeszcze z aukcji bo czekam na przesyłki - powinny być najpóźniej w maju

1. maskownice do głośników w tweetery

Obrazek

2. oryginalne owiewki szyb bocznych OEM

Obrazek
Obrazek

3. lusterka elektrycznie składane plus przycisk plus pozotałe elementy potrzebne do montażu oraz cała wiązka z deski bo to był komplet do kupienia

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bartek_asik » 03-04-21, 21:39

Ale łupy!! Lusterka i owiewki to pewnie nie łatwo już było dostać ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 04-04-21, 00:38

Owiewki tak, było trudno odkąd przeglądam jakoś tak w miarę regularnie zagraniczne portale jakoś od 3-4 lat to pierwszy raz trafiły się w takim stanie bez pęknięć bez zarysowań bez uszkodzeń. Cena była jak za złoto ale zdawałem sobie sprawę, że gdybym teraz ich nie wziął to pewnie bym już nigdy OEM nie kupił, a Owiewki mi zawsze chodziły po głowie do tego modelu tylko zawsze były inne wydatki itp. Gdybym tych nie trafił to pewnie kupiłbym te od carbon mikrosystem. Będzie trzeba uważać przy montażu żeby ich nie uszkodzić tylko.

Lusterka - trafiłem na nie zupelnie przypadkiem, cena była dość niska to się skusiłem.

Cały czas zbieram graty do dalszego doposazania auta ale teraz zostały już części łatwiej dostępne :)

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: krrizz » 04-04-21, 18:39

te żarówki które kupiłeś z oprawkami możesz kupić sporo taniej
to żarówki bezcokołowe T4,2 - dokupujesz tylko zielony kapturek i masz takie same jak ori tylko sporo tańsze
Po za tym jak zwykle super robota

aaa i mega uważaj jak będziesz zakładał te owiewki, one są mega delikatne

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 04-04-21, 19:05

Krizzz dzięki :) właśnie z żarówkami głównie mi zależało żeby kupić już nabite w ten plastik montażowy (kapturki mam jeszcze jakieś w domu, a te z aso poza jednym to były komplet z żarówkami). Nie wiedziałem że można kupić gdzieś z tym plastikiem :) Kiedyś kupiłem żarówkę do podświetlenia otoku zapalniczki, strasznie się nameczylem z lutowaniem, bo mikroskopijne części jeszcze lut nie chciał tego złapać ale jakoś to zrobiłem, ale okazało się, że ta żarówka była słaba jakościowo i strasznie słabo to świeciło. Teraz wziąłem te z aso i np. otok zapalniczki świeci dużo dużo lepiej chociaż jeszcze raz muszę to rozebrać i wyczyścić ten przezroczyty otok bo jest miejscami brudny i nie daje takiego ładnego blasku jak np. otok stacyjki.

Owiewki - dzięki za schematy jak to zamontować. Dużo mi pomogą. Będę myślał 10 razy jak to zamontować na pewno się odezwę do ludzi którzy to montowali żeby jeszcze jakieś szczegóły się dowiedzieć jak nie będę w 100% czuł się na siłach z montażem to pewnie poproszę o pomoc ludzi którzy już to robili :)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 15-04-21, 16:20

W tym tygodniu doszły wszystkie zamówione przeze mnie graty:

Paczka 1 - poliuretanowe gumy pod drążek stabilizatora tył
Obrazek

Paczka 2 z Rosji - Owiewki szyb bocznych OEM idealny stan co widać na zdjęciach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Paczka 3 Anglia - elektrycznie składane lusterka oraz cała wiązka z deski rozdzielczej z auta na Japonie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Paczka 3 Polska - dysze spryskiwaczy lamp przednich oraz przewody. Włącznik miałem wcześniej. Resztę skompletuje
Obrazek

Paczka 4 od Grooha1 - Premium Audio. Boczki trochę będę musiał odświeżyć. Brakujące głośniki dokupię u dimension. Pozostałe regeneracja. Jeżeli czegos zabraknie podczas montażu to będzie custom.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Paczka 5 USA - maskownice
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 22-04-21, 15:15

W weekend postanowiłem założyć owiewki szyb bocznych OEM. W tym celu w niedzielę spotkałem się z Białym, który ma już doświadczenie w tej kwestii, żeby pomógł mi je założyć (dzięki za to, że poświęciłeś swój czas i pokazałeś mi co i jak z tym montażem owiewek). Niestety byłem pewny że spinki, które są w owiewkach utrzymają je na aucie i nie zdjąłem wcześniej starej taśmy dwustronnej oraz nie zakupiłem nowej. Ale dowiedziałem się za to od Białego jak to założyć tak, aby nie uszkodzić lakieru i nie uszkodzić owiewki.

Dzisiaj od rana zabrałem się za usuwanie ręczne przy użyciu dość ostrego śrubokręta i benzyny ekstrakcyjnej starej taśmy dwustronnej. Następnie kupiłem taśmę dwustronną 9mm i zabrałem się za montaż. Udało się bez żadnych strat. Owiewki całe lakier także :)

Dzięki Krizzz za schematy montażowe, one mi również bardzo pomogły

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W poniedziałek działam dalej, w planach na poniedziałek to:
- montaż elektrycznie składanych lusterek
- montaż tweeterów i maskownic pod nie (na razie tylko tyle bo całe premium audio zostawiam sobie na zimę - muszę odnowić boczki oraz zregenerować pozostałe elementy i coś tam dokupić pewnie)
- wymiana poliuretanowych gum pod drążek stabilizatora z tyłu
- wymiana pasków

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bartek_asik » 23-04-21, 07:16

Pięknie wyglądają te owiewki!

Przed montażem gum, zmierz średnicę drążka, lubi się wytrzeć pod gumą i często ma mniejszą- wtedy najlepiej zamówić nowe zrobione na wymiar.
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 23-04-21, 08:30

Owiewki są subtelne. Widać że coś tam jest, ale nie rzucają się tak w oczy. I to co mówił mi na zlocie Krizzz - krople wody jeżeli jest deszczowo itp spadna dokładnie z Owiewki na listwę zgarniająca szyby - szyba pozostaje czysta. Nie wiem jak to jest podczas intensywnego deszczu ale rano po delikatnym opadzie deszczu widziałem ślady wody tylko na listwie a szyba była sucha. Całe auto również mokre co świadczyło że padało delikatnie w nocy

Tak gumy kupiłem od Pawcia na wymiar. Kilka lat temu brałem o średnicy 16 ale już się wytarły teraz wziąłem średnicy 15 bo te 16 nie były tak ciasno włożone z tego co pamiętam.

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 30-04-21, 21:38

W aucie wymienione zostały paski oraz gumy poliuretanowe pod tylny drążek stabilizatora oraz zabrałem się za montaż oryginalnych tweeterow i maskownic oraz elektrycznie składanych lusterek - bardzo dużo pracy, zdjęcia na chwilę obecną. Najważniejsze że mam wszystkie części do montażu i doszedłem powoli co i jak

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 21-05-21, 11:34

Lusterka elektrycznie składane zostały założone - wszystko działa jak należy, tweetery - głośniki i maskownice do nich również :D

Wczoraj poświęciłem kilka godzin i umyłem auto. Najpierw mycie oraz suszenie, następnie oprysk całego auta preparatem ,,tar and glue,, po odczekaniu mycie i suszenie i następnie oprysk auta ,,wampirem,, i po odczekaniu mycie i suszenie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Fryc85 » 28-07-21, 22:23

Powiem że te owiewki wyglądają jeszcze lepiej niż wysyłałeś mi foty wcześniej.Panie felunek dumaj coś na lato aby wiśnia na torcie była przy tych rarytasach.