Celica 2.0 GT Florek

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Kocur2
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 81
Rejestracja: 06-12-15, 20:34

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Kocur2 » 04-12-20, 20:41

O WOW, trochę inaczej twoją Celicę zapamiętałem :o Dokładki i spoiler na duży plus, dobra robota! :) Wpadaj na spoty warszawskie :wink:

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 04-03-21, 08:39

Na spoty będę wpadał jak tylko będę miał możliwość :-) w zimę raczej autem nie jeździłem ale regularnie przepalalem i robiłem krótkie rundy żeby się nie zastała za bardzo :D w międzyczasie wymieniłem przepustnice - w mojej zawodził jeden z czujników, była raz naprawiana ale nie było idealnie więc założyłem jedna z dwóch zapasowych które miałem wcześniej ,, nowa" przepustnica została wyczyszczona i teraz wszystko jest jak należy :-) wczoraj wymieniłem też przewody paliwowe bo miałem nieszczelny i ubywało paliwa. Jutro mam w planach posprzątać auto konkretnie to wrzucę jakieś fotki. Najbliższe plany to wymiena oleju, filtra oleju, paliwa i wkładki filtra powietrza oraz wymienie płyn chłodniczy. Do tego wrzucę letnie felgi wcześniej je wywaze i doczyszczę dokładnie. Jeszcze w tym miesiącu zakupie radio 2DIN bo ramka naprawiona i gotowa czeka i czeka już ponad rok na założenie. Kolejny krok to w tym miesiącu jadę na drugi koniec polski po większość elementów blacharki które trafiłem zdrowe plus nadkola przednie plastikowe będą to kolejne części zapasowe do złotej lub posłużą przyszłościowo do remontu niebieskiej celicy. Mam już sporo gratów blacharki h i wykończeniowych na zapas ale i dwa auta więc przy remoncie niebieskiej będę miał w czym wybierać. W kwietniu natomiast pokupuje coś do złotej ale co to na razie nie zdradzę bo nie wiem czy dostanę to czego szukam ale plany już bardziej w styling i personalizację samochody. Wciąg po głowie chodzi mi zmiana felg letnich i gwintowane zawieszenie do SSS ale to będzie musiało poczekać jeszcze

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 06-03-21, 16:31

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
owiec0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 29-06-16, 00:50

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: owiec0 » 08-03-21, 21:29

Pewnie mnie tu zaraz zjedzą, ale to pierwszy VI gen, który mi się naprawdę podoba! Świetna robota!

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 10-03-21, 11:30

Dzięki :) na tyle ile środki finansowe pozwalają staram się dobrze ja utrzymywać. Przede wszystkim w pierwszej kolejności stawiam na sprawy mechanicznie później blacharskie pozniej cala reszta. Jeszcze trochę jest do porobienia. Środek - fotele przednie podarte. Można by bylo ja obniżyć ale to SSS więc nie będę kombinowal ze sprezynami tylko jezeli juz sie zdecyduje to gwint. Auto ma ponad 26 lat nie ma się co rozczulac ze gdzieś tam przycisk wytarty czy fotele podarte. Na to przyjdzie czas najważniejsza bieżąca eksploatacja. Auto było dość zgruzowane pod każdym względem więc z blacharka było co robić jak i z silnikiem również. Ale na szczęście to za mną. Teraz działa bez zarzutu. Można było polakierowac komorę silnika gdy był wyjety czy elementy silnika oczyścić i pomalować podczas remontu ale raz ze to generowalo by koszta a dwa ze pod komorą i tak się będzie brudzic. Auto nie stoi cały rok w garażu tylko w lato nawet sporo jezdze w zimę też się zdaza raz na tydzień. Nie zostawiam go na cały rok w garażu. Ma cieszyć mnie jazda, nie stać, nie podporzadkowuje jazdy nim do pogody chociaż jeśli mogę to unikam użytkowania w gorszych warunkach. Nie zależy mi aż tak na tym żeby silnik był kolorowy czy w komorze mega czysto tym bardziej że komora silnika była zdrowa blacharsko. Może kiedyś to zrobię na ta chwilę mam kilka planów do zrealizowania co do auta i z uwagi ze części tych co mnie interesują do niej jest mało więc muszę się spieszyć. Chce auto doposazyc w pewne elementy akcesoryjne. Przez okres odkąd mam to auto pozbieralem sporo części zapasowych również blacharskich zdrowych na przyszłość co też było dla mnie ważne. Nie bawię się w konkursy itp utrzymuje je dla siebie takie hobby :) wczoraj np zrobiłem ponad 700km żeby zakupić zdrowe kompletne drzwi uszczelki szyby itp jedynie bez boczkow lewe i prawe, klapke paliwa z dobrymi nie polamanymi zawiasami oraz nadkola przednie lewe i prawe też nie połamane jako części zapasowe. Fajna wycieczka fajne części

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: hube » 10-03-21, 12:39

Gratuluję podejścia ! Auto ma jeździć i cieszyć a nie stać pod plandeką 1/3 roku też mam takie podejście i nie neguję podejścia odwrotnego :-)
Choć ze względów finansowych nie stać mnie na wiele rzeczy, które bym chciał zrobić przy aucie dlatego skupiłem się na mechanice i zawieszeniu aby mieć frajdę na torze.
Pozdrawiam.
Wrzucaj kolejne fotki bo lakier wygląda rewelacyjnie.
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 10-03-21, 16:15

Dzięki :) lakier ma 4 lata nawet się trzyma tylko mógłby być grubiej położony. Ale ciężko z dobrym lakiernikiem. Tak samo ja, to na co miałem pieniądze robiłem w pierwszej kolejności. Np za remont silnika części i robocizna plus remont hamulców wyszło mnie wszystko prawie 9k więc nie było sensu bawić się w lakierowanie jeszcze elementów silnika czy komory bo to było by kolejne 5k. Mechaniki nie zrobię sam bo się nie znam więc za robocizne musiałem zapłacić. Zresztą silnik jest zrobiony świetnie. Porównania nie ma z tym co było przed remontem a z tym co teraz. Lepiej bym tego nie zrobił :D z mechaniki pozostało mi oddac do regeneracji półosie bardziej profilaktycznie bo na tą chwilę oznak zużycia nie odczułem ale i nie poświęciłem im uwagi. No i z tym gwintem pomyśleć. W aucie hobbystycznym zawsze będzie dużo pomysłów taka niekończącą się przygoda

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: hube » 10-03-21, 20:29

A więc po woli ale do przodu :-)
Chętnie obejrzę na zlocie
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 12-03-21, 08:33

Jutro wymienię olej silnikowy olej w skrzyni i filtry. Chciałem zmienić koła na letnie ale się wstrzymam bo chce kupić felgi lenso D1SE.

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 13-03-21, 20:33

Dzisiaj wymieniony został olej silnikowy na Mobil1 5W50, olej w skrzyni biegów na Motul 75W90, filtr paliwa, oleju oraz wkładka filtra powietrza. Do tego sprawdziłem jak się trzyma zawieszenie i bez żadnych problemów, więc pojechałem zrobić badanie techniczne - też bez problemów :)

Obrazek
Obrazek

Wrzucam jeszcze zaległe zdjęcia naprawionej rury dolotu powietrza oraz wymienionego czujnika (stary się ukręcił)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I zdjęcia części które przywiozłem w tym tygodniu jako zapasowki - drwi lewe i prawe z szybami listwami jedne z lusterkiem drugie bez i klapka paliwa z działającymi zawiasami nie połamanymi oraz zregenerowane zapasowe przednie sanki do zawieszenia SSS

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 18-03-21, 09:43

Wczoraj wymieniłem plastik pod nogami kierowcy (stary miał dziurę i przycisk po LPG) tym samym powyciągałem ostatnie pozostałości po LPG czyli fragmenty kabli od ściany grodziowej do przycisku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przeoczyłem ze mam spalona żarówkę od przycisku regulacji wysokości lamp więc będę musiał przy okazji nabyć i wymienić, jeszcze z oświetlenia zmienić muszę żarówkę oświetlenia przycisku regulacji intensywności oświetlenia deski oraz czeka cały czas na założenie odnowiona ramka 2DIN z nową żarówka przycisku awaryjnych

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: Rzeski » 18-03-21, 11:16

Stary szacunek za wytrwałość i konsekwencje.
Przypominasz mi moją i spędzone setki godzin nad każdym detalem w latach 2007-2009.

Obrazek
Obrazek

Powodzenia 3mam kciuki !

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 18-03-21, 11:24

Dzięki :) właśnie zauważyłem że strasznie rażą mnie takie detale jak przepalone żarówki w środku itp nie zawsze jest czas to zrobić ale na wiosnę złapałem nową motywację :)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 19-03-21, 10:03

Dzisiaj zamówiłem w ASO żarówki oświetlenia kontrolek, które miałem przepalone:

- przycisku regulacji wysokości lamp
- przycisku regulacji intensywności oświetlenia deski rozdzielczej
- przycisku ogrzewania tylnej szyby + kapturek do tej żarówki, gdyż nie jest on dodawany razem do tej akurat żarówki
- przycisku świateł awaryjnych

(dla zainteresowanych cena za 1 szt żarówki z plastikiem i kapturkiem to 36 zł, cena kapturka do żarówki przycisku ogrzewania tylnej szyby 12 zł)

- otoku zapalniczki (cena 25 zł wraz z plastikiem)

Wszystkie będę miał po weekendzie, zaś żarówka z kapturkiem od przycisku ogrzewania tylnej szyby będzie od producenta na kwiecień

- od ręki dostałem za to żarówkę oświetlenia popielniczki w tunelu środkowym (3,35 zł)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 19-03-21, 17:51

Udało mi się zdobyć jeszcze jeden zapasowy panel pod nogi kierowcy oraz kupiłem paski

Obrazek
Obrazek

Następnie wymieniłem tą małą żaróweczkę oświetlenia popielniczki, którą dostałem od ręki w ASO

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec auto zostało dokładnie umyte, nawoskowane, a uszczelki i elementy z gumy i tworzywa zabezpieczone preparatem

Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 19-03-21, 22:07

Udało mi się kupić dzisiaj trochę gratów z za granicy:

Owiewki szyb bocznych OEM - bardzo długo ich szukałem wychodziły tylko na rynek Japoński

Tweetery z maskownica głośników wysokotonowych

Głośniki wysokotonowe

Brakuje mi boczków premium audio ale po kolei zanim będę ich szukał muszę jeszcze ogarnąć inne sprawy z autem. Zakupy dzisiejsze na plus szczególnie te visor rain deflector :)

Części spodziewam się na początku maja może wcześniej :)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 22-03-21, 19:34

Odebrane z aso żarówki :

84999-10320 oświetlenie przycisku awaryjnych
84999-10250 oświetlenie otoku zapalniczki
84998-10660 kapturek przycisku ogrzewania tylnej szyby (czekam jeszcze na żarówkę będzie od producenta w kwietniu)
84999-10540 oświetlenie przycisku regulacji intensywności oświetlenia deski rozdzielczej
84999-10540 oświetlenie przycisku regulacji wysokości lamp przednich

Obrazek

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bartek_asik » 23-03-21, 06:36

Na bogato! Zadbane o każdy najmniejszy detal ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 23-03-21, 21:00

Dzisiaj wymieniłem żarówki które wczoraj kupiłem poza jedna (od przycisku regulacji intensywności oswiatlenia deski - ten przycisk u mnie nie jest podświetlany. Rozebrałem też ta część w drugim aucie i tam też nie jest podświetlany chyba Celica 6 nie miała go podświetlanego). Zrobione podświetlenie zapalniczki, przycisku regulacji wysokości lamp przednich oraz świateł awaryjnych. Skorzystalem z wolnej chwili i umyłem zapasowe nadkola, które jakiś czas temu przytargałem z drugiego końca Polski - nadkola bez jakichkolwiek pęknięć odkształceń itp. W Aso kupiłem oryginalny zatrzask patyka maski - już założony trzyma o wiele lepiej niż zamiennik. Dokupiłem też zatrzask okrągły montażowy patyka maski, ale jeszcze nie wymieniłem. Zamówiłem też zaślepki 4 sztuki maskujące główki srób boczków drzwi (miałem tylko dwa i to pęknięte i dwoch mi brakowalo)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica 2.0 GT Florek

Postautor: bflorek5 » 26-03-21, 11:06

przepalone żarówki wymienione (pozostało przycisk ogrzewnia tylnej szyby ale czekam na żarówkę i osłonę oraz przy okazji przycisk klimatyzacji ale zrobię to za jenym razem, żeby nie rozbierać tego kilka razy)

Obrazek
Obrazek
Obrazek