Łódzka St202 na przelocie.

Roczniki 1994-1999
Avongarde
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28-11-17, 11:39

Łódzka St202 na przelocie.

Postautor: Avongarde » 05-12-17, 17:25

Hej!
Samochód:
* Toyota Celica ST202 początek 95r.

Silnik:
* 3S-GE rev III
* " paliwo biedy"
* baranek owiniety bandażem


Przeniesienie napędu:
* seria

Zawieszenie:
* z przodu jakieś żółte amortyzatory + sprężyny -35mm
* tył seria najpewniej

Hamulce:
* seria tu i tu chyba xd

Układ wydechowy:
* pełny, prosty przelot, dosłownie prosta rura zakończona remusem ( chętnie sprzedam )

Układ dolotowy:
* usunięta czerpnia z lewego błotnika, wlot prosto przy puszce, wkład raczej zwykły

Koła:
* lato: felgi AEZ 17", opony Continental ContiSport 225/40/17
* zima: czarna stal 15", opony Michelin Alpin 185/60/15

Wnętrze:
* zaniedbana seria, kilka " srebrnych" elementów xd
edit. wnętrze w większości ogarnięte. Na konsolę planuje płożyć ciemnoszarą folię, ciemniejszą od koloru który jest obecnie ( patrz post )

Audio:
* jakiś Panasonic
* głośniki raczej seria, z tym że do wyrzucenia najpewniej...

Body:
* seria

Historia samochodu:

Zanim stałem się posiadaczem Celiny, miałem Corolle e10 z szanowany 4efe. Trafiła się dobra cena, za którą mogłem ja sprzedać, to w sumie się nie zastanawiałem i sprzedałem. Przy okazji dodawania posta na fejsie, odezwał się do mnie gość od którego właśnie kupiłem ów samochód. Generalnie nie ukrywał że jest piękna lalka, otwarcie powiedział że jest zaniedbana, jeśli chodzi o kosmetykę. Z czasem chyba wyszło na jaw więcej problemów. Takze kupa roboty przede mną, ale patrząc alledrogo, ceny części nie należą do najwyższych, także chyba nie umrę z powodu doinwestowywania. Auto mimo swoich wad jeździ jak głupie, moc na pewno ma. Z tego co wiem, poprzedni właściciel używał auta jako Daily, mając w garażu już jedną perłę (Miata). A ogólnie to pojechałem i kupiłem, co tu dużo gadać :D


Opis planów zmian:

- ogarnąć wnętrze
- zmienić tłumik na serię i wyeliminować dziury
- zająć się kosmetyką z zewnątrz, zlecić korektę lakieru, przed temu ogarniając maleńkie ogniska rdzy
- zmiana tarcz na te z avensisa
- ogarnąć przelot i zrobić go porządnie

Co ogólnie do zrobienia?
- Jak już ogarnę kosmetykę, myślę żeby wygłuszyć nieco auto, na pewno nadkola, bagażnik i drzwi, zobaczymy jak podłoga
- Wymienić głośniki na jakieś Hertz np
- Wnętrze na skórę, może z następnej generacji
- Obszyć niektóre elementy skórą

Pewnie jeszcze kupa innych, ale nie mam głowy teraz do tego xd

Zdjęcia :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zimowy Set'up

Obrazek

Wnętrze (fotelika ni ma i nie będzie)

Obrazek

I moje poprzednie wozidło ^^

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20-01-18, 10:45 przez Avongarde, łącznie zmieniany 6 razy.

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 05-12-17, 19:02

Avongarde, cześć :)

Mam kilka próśb:

1. Przywitaj się ze wszystkimi tutaj: viewtopic.php?t=938
2. Dostosuj temat do szablonu, przykładowy masz tutaj: viewtopic.php?t=25826

Poza tym... Domyślam się, że auto było "w promocji" więc niestety widziały gały co brały :P
Na szczęście w Łodzi masz dobrego mechanika JaQb_CK oraz dostawcę części Tomciuś.

Jeden z drugim z pewnością ogarną Twoje problemy.
Wiele podpowiedzi znajdziesz też na forum - gdybyś najpierw poszukał to już sporo byś wiedział ;)

Myślę, że jakoś dasz sobie radę - pamiętaj tylko, że odszczurzanie auta wymaga cierpliwości :)
POWODZENIA !

Awatar użytkownika
driver94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 228
Rejestracja: 18-08-15, 20:19

Postautor: driver94 » 05-12-17, 19:30

Jak pisze Matus dostosować do szablonu :D

Co do wydechu to mam oryginalny w niezłym stanie, szczególnie końcową puchę ;)

Avongarde
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28-11-17, 11:39

Postautor: Avongarde » 05-12-17, 22:24

Cześć Matus, cześć driver94.
Dzięki Z podpowiedzi, opis zmieniłem, chyba jest lepiej.
Cóż, auto nie wyszło mnie 12k, dlatego jest sporo rzeczy do ogarnięcia, ale wydaje mi się że cena w wysokości 8,nie była przesadzone :p
A ogarnąć jest co, odezwę się do tych osób, oby pomogli :p

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 05-12-17, 23:36

Wrzuć jakieś fotki celiny. :D

Avongarde
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28-11-17, 11:39

Postautor: Avongarde » 06-12-17, 11:49

Fotki dodane, w międzyczasie dodam/pochwale się " pięknym wnętrzem " i kilkoma innymi detalami :D

Awatar użytkownika
Pinio
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 91
Rejestracja: 12-07-16, 17:52

Postautor: Pinio » 06-12-17, 16:45

Widać że Celina nie miała łatwo :( ale ratuj ją bo na pewno jest tego warta !! :-D

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 06-12-17, 17:14

Fajnie. :D Taki sam kolorek jak moja Celina (też ST202 przedlift). Jeżeli dobrze kojarzę to masz halogeny od polifta - działają? LPG też mam w swojej i nie narzekam (spalanie 11-12l/100 ;) ). Ważne, aby ogarniać podstawowy temat - filtry, regulacje itp. ;) Podrzucisz fotki jak wygląda u Ciebie pod maską?

Avongarde
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28-11-17, 11:39

Postautor: Avongarde » 06-12-17, 21:36

No nie miała, w ogóle mam dziwny problem, jak włączam wycieraczki, przy uruchomionym silniku na luzie, np jak stoję do skrzyżowaniu, to za każdym ich ruchem, na ten czas delikatnie mi obroty spadają :D ktoś wie o co chodzi?

Pawlow, podobno moja pali 13-15, tak poprzedni właściciel twierdził. Halogeny działają, jest zrobiony psztryczek przez jakiegoś druciarza xd Zrobię foty i wstawię.
Pod maską też zrobię, ale to jutro. No i oby nie padało xd

edit.
Zdjęcia spod maski :
Obrazek
Obrazek

btw. czy elementy na zdjęciu niżej są wymienialne?

Obrazek
Obrazek

BTW x2. Ile macie obrotów, gdy jedziecie 120km/h?

Avongarde
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28-11-17, 11:39

Postautor: Avongarde » 09-12-17, 12:52

Odszczurzanie rozpoczęte.

Celinka już nie popiarduje, okazało się że miala rozwalony łącznik elastyczny. Wydech okazał się tak pospawany, że tylko najznamienitsi mężowie tej ziemii, mogli to tak ogarnąć. Łączenia miały tyle spawu, że z niego możnaby pół wydechu zrobić xD Pomijam fakt że zamiast wydechu środkowego, jest tam zwykła rura xd

Podświetlenie w zegarach i bagażniku zmienione z niebieskiego na biały, ktoś wstawił jakieś gównoledy i nic nie było widać xd

Do wymiany kilka rzeczy, ale to normalne że przy zakupie auta, te 2k trzeba włożyć ;)

Awatar użytkownika
owiec0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 29-06-16, 00:50

Postautor: owiec0 » 09-12-17, 13:36

czy elementy na zdjęciu niżej są wymienialne?


Wszystko jest wymienialne, trzeba tylko porządnie potem te rzeczy umocować:) Szczególnie tą część przy oknie tylnym (nie wiem jak się nazywa fachowo), żeby woda nie ciekła później.

Avongarde
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28-11-17, 11:39

Postautor: Avongarde » 09-12-17, 13:54

Zastanawiam się czy te części są zwyczajnie zużyte, czy ktoś to wcześniej rozbierał i taką fuszerkę odwalił. Listwy przy oknie, między drzwiami a szybą, też są masakrycznie spasowane i też albo są zużyte, albo źle zamocowane. Takie części to chyba najlepiej z rozbitków brać no nie? Bo jako nowe, są chyba nie do kupienia...

Awatar użytkownika
matt55
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 04-07-12, 17:19

Postautor: matt55 » 09-12-17, 14:32

Musiałbyś przedzwonić do serwisu i się dowiedzieć, listwa przy drzwiach jest wymienialna ale ta z tyłu to już z całą szybą by trzeba i to pewnie będzie poważniejsza operacja.

Widzę że mamy ten sam kolor auta!! :-D IMO najładniejszy :-D

Awatar użytkownika
owiec0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 29-06-16, 00:50

Postautor: owiec0 » 09-12-17, 14:32

Wiesz do VI cena możesz zapytać w ASO. Mogą jeszcze mieć. No a jak nie to faktycznie trzeba po złomach szukać.

Avongarde
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28-11-17, 11:39

Postautor: Avongarde » 09-12-17, 21:35

matt55 pisze:Musiałbyś przedzwonić do serwisu i się dowiedzieć, listwa przy drzwiach jest wymienialna ale ta z tyłu to już z całą szybą by trzeba i to pewnie będzie poważniejsza operacja.

Widzę że mamy ten sam kolor auta!! :-D IMO najładniejszy :-D


No właśnie muszę popytać, myślałem że to ktoś wie xd
No kolor jest zajebisty, tylko muszę swój oddać do jakiegoś studio :p

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 09-12-17, 23:37

Po części to podskocz do Tomciusia, On Ci doradzi i z pewnością znajdziesz u niego jakieś ciekawe fanty

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 11-12-17, 15:32

Uszczelkę tylnej szyby można tylko i wyłącznie wyciąć, więc jeśli jest krzywo spasowana, to na pewno szyba była wyciągana.

Uszczelka szyby na drzwiach - szukaj używki bo nowych chyba już nie ma.
Po prostu Frugo

Avongarde
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28-11-17, 11:39

Postautor: Avongarde » 12-12-17, 09:20

Dobrze wiedzieć, zastanawia mnie jeszcze sprawa jak to jest z elementami zawieszenia, czy kupić nowe, czy zaoszczędzić kupując używane w dobrym stanie.

Druga sprawa, jak wyciągnąć konsolę? Tą z nawiewami, radiem TP td. Szukałem poradników, ale nie ma zdjęć, no wygasły xd

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 12-12-17, 11:02

Avongarde pisze:Dobrze wiedzieć, zastanawia mnie jeszcze sprawa jak to jest z elementami zawieszenia, czy kupić nowe, czy zaoszczędzić kupując używane w dobrym stanie.

Druga sprawa, jak wyciągnąć konsolę? Tą z nawiewami, radiem TP td. Szukałem poradników, ale nie ma zdjęć, no wygasły xd


Zależy co chcesz kupić - te elementy, które podlegają zużyciu to oczywiście nowe się kupuje. To co nie, ale np. się uszkodziło, to można używkę.

Konsolę zdejmujesz szybciej niż Sasha Grey majtki. Trzeba pociągnąć ramkę od mieszka lewarka, bo jest tylko na wcisk i będą śrubki widoczne od ramki radia - są w dolnej części konsoli.
Jak je odkręcisz to góra tunelu jest na wcisk. Stanowcze ale nie mocne szarpnięcie i masz full dostęp do nawiewów, radia itp.

Jeśli chcesz zdejmować podłokietnik to są 2 śrubki łączące część dolną i górną + 4 śruby na klucz 10 w podłokietniku. I to tyle :)
Po prostu Frugo

Avongarde
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28-11-17, 11:39

Postautor: Avongarde » 12-12-17, 15:39

Frugo pisze:
Avongarde pisze:Dobrze wiedzieć, zastanawia mnie jeszcze sprawa jak to jest z elementami zawieszenia, czy kupić nowe, czy zaoszczędzić kupując używane w dobrym stanie.

Druga sprawa, jak wyciągnąć konsolę? Tą z nawiewami, radiem TP td. Szukałem poradników, ale nie ma zdjęć, no wygasły xd


Zależy co chcesz kupić - te elementy, które podlegają zużyciu to oczywiście nowe się kupuje. To co nie, ale np. się uszkodziło, to można używkę.

Konsolę zdejmujesz szybciej niż Sasha Grey majtki. Trzeba pociągnąć ramkę od mieszka lewarka, bo jest tylko na wcisk i będą śrubki widoczne od ramki radia - są w dolnej części konsoli.
Jak je odkręcisz to góra tunelu jest na wcisk. Stanowcze ale nie mocne szarpnięcie i masz full dostęp do nawiewów, radia itp.

Jeśli chcesz zdejmować podłokietnik to są 2 śrubki łączące część dolną i górną + 4 śruby na klucz 10 w podłokietniku. I to tyle :)


ej, dzięki :D bo ktoś pomalował tą konsolę na srebrny, co zresztą widać na jednym ze zdjęć. Nie dość że obudowa mieszka nadal jest czarna, to jeszcze to " sreberko " jakby się łuszczy. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze sposobu na wyjęcie obudowy kratki po stronie kierowcy.

Jak to zrobię, to polakieruje to wszystko ciemno-szarym lakierem i dokończę bezbarwnym, mając nadzieję że nada to jakiegoś połysku :mrgreen: