Czarna Celina

Roczniki 1994-1999
bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Czarna Celina

Postautor: bflorek5 » 26-10-19, 14:43

tak racja, w google też jest, ja od znajomych, którzy pracują w toyocie słyszałem, że było zapotrzebowanie. Według mnie głupotą jest wycofywanie części zamiennych do starszych aut już nie ważne czy kultowych czy nie, ale mamy w końcu XXI wiek i ludzie mają różne hobby. Mnie osobiście nie kręcą zupełnie nowe samochody, jeżdżę, bo jeżdżę nimi ale bez polotu, nawet mi się myć nie chce. Za to z przyjemnością zajmę się starym autem i nie będę żałował na niego ani złotówki bo jest inaczej, jakoś auto takie ma duszę, ale i uczy pokory. A firma toyota... średnio podchodzi o tematu. Do hondy starej nie ma problemu ogarnąć części, swoje trzeba odczekać, ale ogarną to w ASO w toyocie ciężko, co chwile coś wycofane itp. Trzeba mrozić kasę i kupować na zapas, ba.... przewidywać co może się popsuć lub zużyć i myśleć żeby się w to zabezpieczyć. Średnie podejście... Ja wiem, że chodzi o to, żeby kupić nowe, pojeździć i kupić następne auto nowe. Ale jak pisałem, jest XXI wiek i na prośbę indywidualnego klienta pod konkretną osobę powinna być możliwość załatwienia danej części. Tym bardziej że firma i tak zarobi bo pasjonatów danego modelu jest mniej, dużo mniej niż pasjonatów nowych aut. Np. dla porównania do Golfa I nawet Cabrio czy każdego BMW z lat '80 nie ma problemu z żadną częścią. ASO są drogie bo drogie ale części są, są też zamienniki. Kolega remontuje mercedesa z lat '40 też części są nawet takie jak uszczelki czy belka zawieszenia. Fakt drogo ale jest i tu jest trochę lepsze podejście marki do klienta. Klient i tak na co dzień będzie jeździł nowym mercem firma zarobi ale chce mieć też klasyka. Tak w przypadku toyoty, ja jeżdżę nowszą toyotą, ale chcę mieć celice, ale firma nie zawsze ułatwia jej utrzymanie, tzn. ja sobie poradzę jak każdy na forum tyle że trzeba się narzeźbić nieraz. No, ale może jak ruszyła produkcja części do supry jak zarobią na tym, to może stwierdzą że zarobią tym bardziej na celice :D

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 19-02-20, 23:27

Czas pod koniec zimy trochę odświeżyć temat. Auto póki co do kwietnia stoi pod kołderką. Po Wielkanocy idzie do lakiernika. Będzie usuwany z dachu łapacz komarów. Nie planowałem tego, bo wiąże się to ze zdzieraniem prawie całego dachu, ale ten szajs, był tak kiepsko zamontowany, że zaczęły pojawiać się wokół niego pęknięcia lakieru, więc czas zrobić z tym porządek, a przy okazji będzie jeszcze parę korekt . Od jesieni przybyło znowu kilka gratów, które patrząc na tempo w jakim je później montuję, to trochę poczekają na swoją kolej ( dokładki progów i radio czekają już ponad rok) :-D
Dokładka grilla która przyszła mi ostatnio
Obrazek
Niewypakowana jeszcze osłona pod przedni zderzak ( udało mi ie tylko używkę znaleźć), której u mnie brakowało
Obrazek
Prawilne manetki, u mnie ciągle jeszcze odwrotnie
Obrazek
I dwie duperele które pewnie trochę poczekają, downpipe
Obrazek
i kolektor
Obrazek

W planach mam zamiar wymienić prosiaka na stand alone i zestrojenie wszystkiego, ale to chyba w przyszłym roku . W tym lakiernik, zakup projektorów, montaż większości tego co czeka na zamontowanie i może jeszcze elektryk po wakacjach.

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 07-05-20, 19:37

Od początku nowego sezonu zrobiłem już kilka rzeczy . Przede wszystkim, dwie najważniejsze, czyli zregenerowana została turbina, oraz wypad z dachu zrobił zestaw do łapania kur po wioskach, w końcu dach wygląda normalnie. Turbina miała luz wzdłużny, pierwsi "spece" od regeneracji, podjęli się zrobienia regeneracji, ale rozłożyli ją i CT20B ich przerosło :-D Dostałem namiary na Perun Turbo i tam mi ogarnęli szybko i w naprawdę przyzwoitej cenie. Tak wyglądała po zregenerowaniu, niestety zdjęcie nieco rozmazane
Obrazek
A tutaj już po montażu, przy okazji wyczyściłem osłonę kolektora
Obrazek
Kolejną rzeczą którą wymieniłem, były puszki bezpieczników. W moich połamane były mocowania, te wjechały na wymianę
Obrazek
Obrazek
Najlepsze jaja był z łapaczem na dachu. Wcześniej nie planowałem jego usunięcia, gdyż co oczywiste, wiązało się to ze zdzieraniem całego lakieru z dachu.Jednakże koło niego pojawiły się pęknięcia lakieru, zatem decyzja mogła być tylko jedna, usuwam. Okazało się, że osadzony był na budowlanej piance montażowej, no tego się nie spodziewałem :-D
A tak wygląda auto już bez tego cuda na dachu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po weekendzie, ściągam kierownicę i podłokietnik i idą do obszycia, a później jakieś kolejne zmiany.

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Czarna Celina

Postautor: greos39 » 08-05-20, 13:43

Zdecydowanie lepiej wygląda bez tego wlotu :D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Re: Czarna Celina

Postautor: Marcin » 12-05-20, 16:34

Ile zapłaciłeś w Perun Turbo za regenerację?

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 12-05-20, 16:44

mi policzyli 1100

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 13-01-21, 20:17

Po dłuższej przerwie mały update.
Już jakiś czas temu udało mi się kupić boczki z głośnikami z Premium audio, w fajnej cenie. Wymagają jednak trochę pracy, gdyż z tego co wiem, jeździły w aucie, które brało udział we wrak race :-D
Materiał usunięty i w to miejsce, zamierzam obszyć je skórą. Muszę jednak wyciągnąć i odnowić kratki osłon głośników. Ktoś może podpowie jak je najlepiej odnowić (odmalować) samemu?
Obrazek
i maskownica tweetera
Obrazek
Ponadto przyszedł z JPN bacik do anteny na wymianę
Obrazek
No i prezent poświąteczny
Obrazek
W nowym sezonie wjedzie w miejsce prosiaka, który robi out.
Dwie najważniejsze rzeczy na początek, to wstawienie EMU i lakiernik. Będzie poprawiał dach, który zjebał po zdjęciu łapacza komarów i to co ostatniego dnia sezonu zrobiła moja żona, cofając moim drugim autem :-D

Awatar użytkownika
BARCIAN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 06-03-19, 01:41

Re: Czarna Celina

Postautor: BARCIAN » 03-02-21, 03:43

Super auto. Pytanie mam, za ile dorwałeś bacik do anteny? Z tego co kojarzę w ASO 900 zł kosztuje.

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 09-02-21, 13:04

Za bat zapłaciłem o ile pamiętam 225 zeta

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 08-11-21, 16:58

Po dłuższej przerwie mały update. Boczki zostały obszyte i są już założone na aucie, jedynie czekam na regenerację średnich głośników, więc pod osłoną na razie tylko dziurę widać i wygłuszenie drzwi, które przy okazji zrobiłem
Obrazek
Obrazek
Zakupione i pospawane lampki, na wiosnę będę zakładał
Obrazek
tutaj widać naprawy
Obrazek
Za dwa tygodnie idzie jeszcze na założenie Emu Classic które czeka od początku roku, więc będzie strojone :)
Na koniec nocne zdjęcia z wiejskich plenerów
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Czarna Celina

Postautor: greos39 » 09-11-21, 23:59

Ładny odkop xD Dobrze że coś się dzieje ^^
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Scobel-94
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21-10-20, 21:27

Re: Czarna Celina

Postautor: Scobel-94 » 10-11-21, 09:12

Piekna czarnulka :D

Jak ze spasowaniem dyfuzora, jestes zadowolony z jakosci ? Na stronie podaja ze pasuje do st202, czy przerabiales cokolwiek ?

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 10-11-21, 21:59

Spasowanie całkiem niezłe, musiałem nieco docinać boki, pod zderzakiem jak się z bliska przejrzeć to nie jest idealnie, ale ogólnie w miarę ok. Ten od ST202, jest nieco inny, bo w ST205 inaczej umieszczony jest zbiornik paliwa.

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Czarna Celina

Postautor: Fryc85 » 15-11-21, 13:50

grotek78 pisze:Zakupione i pospawane lampki, na wiosnę będę zakładał
]



Odśwież lampy a dokładnie wymyj w środku.One są ze szkła w VI gen jeszcze?

Awatar użytkownika
grotek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 04-10-17, 23:15

Re: Czarna Celina

Postautor: grotek78 » 15-11-21, 21:10

Tak, szkło. Pytanie tylko czy się da bez rozklejania?

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Czarna Celina

Postautor: Fryc85 » 26-11-21, 16:00

Da się już ci pisze jak sie to robi.
A więc tniesz kawałeczki miekkiej gąbki do naczyn.Najpierw przepłukujesz letnią wodą ,pozniej wrzucasz gabki i dajesz plyn do naczyn i tym myjesz ruszając lampa ,potrząsając.Obficie trzeba wypłukac letnią wodą a na koniec obficie przepłukać wodą demineralizowaną.Efekt murowany.Trzeba dac do szybkiego wyschnięcia najlepiej koło kaloryfera po odcieknięciu.Jak nowe