3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: Markus_ST » 10-06-19, 22:16

Zazdroszczę tego czego coraz bardziej brakuje mi w mojej Celi czyli turbo :-D Jak dla mnie to jedna z najlepszych VI jakie znam z forum :D Wybierasz się tym cudeńkiem na tegoroczny Japfest?

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: bartek_asik » 10-06-19, 22:34

BRAWO!!!

Poproszę więcej zdjęć jak siady zegary - na tym foto wyglądają mega dobrze!

Widok z pokoju/przedpokoju na celinę - zaje&i$tY!!!!!!
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

koldziak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 30-03-17, 18:54

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: koldziak » 11-06-19, 09:01

Markus_ST pisze:Zazdroszczę tego czego coraz bardziej brakuje mi w mojej Celi czyli turbo :-D Jak dla mnie to jedna z najlepszych VI jakie znam z forum :D Wybierasz się tym cudeńkiem na tegoroczny Japfest?



Dzięki wielkie. Tak będę w tym roku na JAPFEST także Celica bedzie do obmacania :)

koldziak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 30-03-17, 18:54

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: koldziak » 11-06-19, 09:02

bartek_asik pisze:BRAWO!!!

Poproszę więcej zdjęć jak siady zegary - na tym foto wyglądają mega dobrze!

Widok z pokoju/przedpokoju na celinę - zaje&i$tY!!!!!!



Bede miał chwile to zrobie jeszcze jakies foty zegarów.

koldziak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 30-03-17, 18:54

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: koldziak » 16-01-20, 19:12

Cześć. Tak dawno Mnie tu nie było że nie wiem od czego zacząć ale to przez to że "Doba nie jest z Gumy"

JAPFEST 2019 (kilka ujęć udało się zrobić)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Generalnie wyjazd do Legnicy uważam za udany. Przez trzy dni jazdy jedyna usterka jaka się przydarzyła to pęknięta linka zmiany biegów.
Zaraz po przyjeździe do domu ogarnąłem "nową" wymieniłem i tak Celica do końca sezonu użytkowana bez awarii.

Aktualnie CELICA oprócz tego że zimuje w garażu to jest poprawiana i upiększana :)
Któregoś ładnego suchego słonecznego "zimowego" dnia wyjechałem Ją przepalić co by tak całą zime nie przestała.
Odkryłem nieszczelność początkowo myślałem że przepaliło uszczelke na łączeniu wydechu jak zacząłem szukać okazało się że Celinka dmuchnęła Sobie co prawda uszczelke ale na podstawie ciepłej strony TURBO. Także stoi bieda teraz rozgrzebana czekam na zestaw uszczelek do turbosprężarki przy okazji przerabiam delikatnie downpipa. Zakupiłem mocniejszą pompe WALBRO , dyfuzor na tył , nowego BLOW OFF-a i pare innych pierdół mam nadzieje że sie ze wszystkim wyrobie do sezonu. W planach jeszcze zakup GWINTU chyba skazany jestem na BC RACING bo nic innego nie mogę ustalić obecnie. Na koniec małe strojenie i można atakować nowy SEZON.
Na całe szczęście przed "sezonem ZIMOWYM" udało mi się prawie skończyć garaż zostały detale ale to w tak zwanym międzyczasie.

Dodatkowo w rodzinie trafiła się jeszcze jedna CELICA ale tym razem V
Obrazek

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: Makabra » 19-01-20, 10:09

Na czarnych felgach duuuuzo lepiej wyglądała. I wtedy te zaciski zielone fajnie się wyróżniały. Na złotej feldze ani kolorem zaciski do niej nie pasują, ani nie kontrastują już tak. Spoiler kozacki :)

Czy jarzma zacisków od avensisa pasują normalnie rozstawem do celicy? Czytałem że do avensisa montowali dwa rozmiary tarcz. Da się jakoś rozróżnić który zacisk to ten na 295mm?
Czy wymieniałeś pompę hamulcową na większą?

koldziak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 30-03-17, 18:54

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: koldziak » 19-01-20, 14:13

Makabra pisze:Na czarnych felgach duuuuzo lepiej wyglądała. I wtedy te zaciski zielone fajnie się wyróżniały. Na złotej feldze ani kolorem zaciski do niej nie pasują, ani nie kontrastują już tak. Spoiler kozacki :)

Czy jarzma zacisków od avensisa pasują normalnie rozstawem do celicy? Czytałem że do avensisa montowali dwa rozmiary tarcz. Da się jakoś rozróżnić który zacisk to ten na 295mm?
Czy wymieniałeś pompę hamulcową na większą?


Wiem też Mi się nie podoba obecne zestawienie Felga - Zacisk dlatego bede malował zaciski na inny kolor tylko nie mogę się zdecydować na jaki.
Kupiłem ostatnio za grosze kolejny zestaw zacisków od Avena żeby mieć na podmianke, są już wypiaskowane i czekają aż wybiore kolor.

Rozstaw śrub w jarzmie jest identyczny wiec jest p&p. Avensis T25 miała dwa rodzaje tarcz z tego co pamietam to 277 i 295 łatwo to poznac bo na każdym jarzmie jest napisane pod jakie tarcze pasuje. Pompy hamulcowej nie zmieniałem.

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: Makabra » 19-01-20, 21:33

To mógłbyś zorbić jakies foto tych oznaczeń na zacisku żebym wiedział gdzie patrzeć?

koldziak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 30-03-17, 18:54

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: koldziak » 20-01-20, 20:27

Makabra pisze:To mógłbyś zorbić jakies foto tych oznaczeń na zacisku żebym wiedział gdzie patrzeć?


Ok jutro zrobię fotke jak będę w garażu i wstawie ;)

koldziak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 30-03-17, 18:54

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: koldziak » 26-01-20, 13:01

Makabra pisze:To mógłbyś zorbić jakies foto tych oznaczeń na zacisku żebym wiedział gdzie patrzeć?



Zaciski od AVENSISA t25 pod tarcze 295mm - oznaczenie na jarzmie.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: Makabra » 27-01-20, 21:19

Super!! wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3231
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: Makabra » 27-01-20, 21:58

A czemu tylko na jednym jarzmie jest 295 wybite a na drugim nie? Wynik piaskowania?
Drugie pytanie. Czy da się zamontować osłony tarcz z avensisa zamiast podcinać te ori w celice?

koldziak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 30-03-17, 18:54

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: koldziak » 28-01-20, 20:36

Makabra pisze:A czemu tylko na jednym jarzmie jest 295 wybite a na drugim nie? Wynik piaskowania?
Drugie pytanie. Czy da się zamontować osłony tarcz z avensisa zamiast podcinać te ori w celice?


Tak jak napisałeś "wynik piaskowania" generalnie powinno być na jednym i na drugim jarzmie wybite "295"
Czy tarcze kotwiczne pasują od Avena to nie mam zielonego pojęcia , Ja nie musiałem nic ze swoimi robić bo pasowało idealnie
ale nie wiem czy miałem oryginalne czy ktoś przede mną je zmienił na jakieś większe.

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: bflorek5 » 28-01-20, 21:33

Podobno ale tylko podobno tarcze kotwiczne pasują z avensisa t22 z wersji z dwutloczkowymi zaciskami. Są bardzo zbliżone do tych z celicy. Piszę podobno bo na pewno pasują do celicy z dwutloczkowymi zaciskami (ale tam jest tarcza 275). Wspomniany avensis ma tarcze 295 i kotwiczna jest pod ten wymiar, w celice jest zapas. Widziałem celice z tymi tarczami kotwicznymi na tarczach hamulcowych 275, ale skoro jest to tarcza kotwiczna do avensisa z tarczami hamulcowymi 295 to powinno być też ok

koldziak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 30-03-17, 18:54

Re: 3SGE+TURBO by KołdziaK (^RYSA)

Postautor: koldziak » 30-01-20, 15:31

Stary INTERCOOLER a jakby NOWY
Przy okazji wymiany wszystkich żarówek z przodu odświeżyłem Sobie intercooler.

Obrazek
Obrazek