Ocalone st202 polift Florek

Roczniki 1994-1999
Jaszczompeu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 07-07-18, 16:41

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: Jaszczompeu » 16-03-19, 21:16

3. Wydaje mi się że to jest taka zaślepka, która znajduje się między schowkiem A poduszką ale głowy sobie uciąć nie Dam:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 16-03-19, 22:37

3. Między schowkiem a poduszka - chodzi o otwór w schowku, który jest do zaslepienia? 4. Też tak właśnie mi się wydawało, że to od fotela, ale mam dwa komplety przednich foteli w nadwyzce i żaden nie miał tej czesci.... mogło się zdążyć, że poprzedni właściciel dał mi kilka części od civica 5 gen. bo miał te części pomieszane, bo nawet nie mam pewnosci czy 4. to części od celicy

pablosss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 10-12-10, 17:49

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: pablosss » 16-03-19, 23:13

Heh. Ta Twoja cela to jak układanie puzli :D I to czasem pomieszanych :D Podziwiam.

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 17-03-19, 09:20

Zgadza się :-) puzzle jak nic. Ważne że nie brakuje raczej żadnej części że środka, a nawet kilka mi zostało, których nie umiem dopasować :p jestem też bardzo ciekawy w jakim stanie jest zawieszenie, hamulce (tarcze, klocki, przewody) od razu będą założone nowe

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 25-03-19, 10:05

ogarnąłem korek chłodnicy, oraz uszczelkę maski, której nie posiadałem :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pokleiłem pękniętą ramkę 2DIN, ubytek który jeszcze widać po sklejeniu zostanie uzupełniony szpachlą i polakierowany, ale na razie tylko kleiłem, może uda mi się kupić drukowaną 3D:

Obrazek
Obrazek

oraz naprawione gniazdo zapalniczki:

Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 25-03-19, 10:08

co do rozszyfrowania plastików (zdjęcia na poprzedniej stronie) zdjęcie 1 oraz 3 wciąż nie wiem co to jest i gdzie przymocować ? Zaś zdjęcie 2. jest to maskownik śruby fotela przedniego śruby tylnej, zdjęcie 4. ten element nie jest raczej na 99% od VI gena.

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 01-04-19, 16:57

ze złotej celicy zaadoptowałem do niebieskiej sprężyny tylne - do złotej kupiłem nowe Monroe, a te nie były jeszcze takie złe, na pewno dużo, dużo lepsze niż te zamontowane w samochodzie :D

oto i one - firmy Sachs

Obrazek

rozszyfrowałem też plastiki:

* pierwsze dwa od lewej to zaślepki bocznych śrub kierownicy, a właściwie poduszki
* trzecia część, czyli pierwsza od prawej to plastik maskujący śrubę fotela przedniego od strony tunelu

Obrazek

załatwiłem także zaślepkę maskującą śrubę ramienia wycieraczki (jednej zaślepki brakowało w tej celinie):

Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 03-04-19, 18:55

dzisiaj zapodkładowany został tylny zderzak, auto kupiłem ze zderzakiem w takim stanie, jak na foto, była kolizja, zderzak wyprowadzony, ale nie jest taki idealny, docelowo będzie wymieniony jak będę robił blacharkę, na tym kawałku potestuję lakiery (bo nie wiem wciąż jaki kolor będzie miała ta celica, ale skłaniam się do ori - baltic blue, lub meksykańska czerwień):

Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 18-04-19, 20:39

drugi komplet ramion wycieraczek - wypiaskowane i polakierowane :D te wyszły wydaje mi się, że dużo lepiej niż te do złotej, tu zastosowałem specjalny podkład jaki stosuje się do lakierowania pojazdów np. wojskowych (militarnych) przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jeszcze w tym roku chciałbym zrobić konserwację podwozia w tym aucie, oraz połatać miejscowo karoserie (są trzy miejsca) oraz zapodkładować budę, podszybia sa zdrowe, nie chciałbym wycinać szyb, ale zobaczymy jak to będzie, a przede wszystkim jak będę stał z czasem w tym roku bo na razie sporo roboty innej

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 26-04-19, 20:22

krótkie podsumowanie: minął około rok jak mam to auto, przez ten czas zdążyłem zebrać wszystkie potrzebne, a brakujące części, zakupić silnik, skrzynię i półosie. Zakonserwować w środku budę i posegregować wszystkie części, które dostałem luzem do tego samochodu :D

Avalanche
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12-03-13, 22:53

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: Avalanche » 19-05-19, 21:28

Temat tajemniczych zdjęć już pewnie nieaktualny, ale jestem prawie pewien że ten wihajster ze zdjęcia nr 3 to element nawiewu regulujący przepływ powietrza, prawdopodobnie z nawiewów centralnych. Czyściłem je u siebie :)

https://drive.google.com/open?id=1i5m8S ... W6myDR8ZiP

Btw. tak wyglądał wcześniej (nie dla wrażliwych, poprzedni właściciel palił w samochodzie)

https://drive.google.com/open?id=1mx7_V ... Jvzc7eTgKZ

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 20-05-19, 20:34

Avalanche, dzięki ! sam jeszcze tego nie rozszyfrowałem, dzięki za pomoc teraz już wiem gdzie powinien być :)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 11-07-19, 10:48

Na chwilę obecną trochę stoję z tym tematem, ponieważ cała energię i zaangażowanie wkładam w drugą złota celice. Postanowiłem sobie, że tamto auto dopracuje na tip top i zajmę się ta na ostro, ale ostatnio wpadła mi klapka paliwa z jdm'owej budy :) od wewnątrz ma znacznik w postaci naklejki z napisem po japońsku i od wewnątrz świetnie zachowana w kolorze auta, z zewnątrz bo lakierowania (zdjęcia niebawem wrzuce)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 22-08-19, 14:32

klapka jest taka:

Obrazek
Obrazek

oraz udało mi się dostać kolejne zaślepki śruby ramienia wycieraczki (mam już ich kilka - większość uszkodzonych, ale znajdą się teraz dwa, które mają nie połamane zaczepy)

Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: Fryc85 » 22-08-19, 23:18

Ciężko jest robić dwa auta no chyba ,że ani jedno ani drugie nie ma obowiązku jeździć codziennie.

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 23-08-19, 21:18

tak dokładnie, dlatego jeśli chodzi o ten samochód, to zbieram na tą chwilę części i pierdoły, których jeszcze brakuje, zaś robię teraz złotą celice na tip top, plus kompletuję body TRD, dyfuzor i kilka rzeczy ze strony celica-tuning. Jeszcze potrzebuję około roku, żeby tamtą zrobić według mojej wizji a wówczas zajmę się tą - nie chcę teraz tego rozpaprać bo prawdopodobnie do wymiany będzie tylny pas (którego jeszcze nie mam) mam za to drzwi i inne elementy blacharki, więc jak już ruszę z tematem to przynajmniej niczego nie będę musiał szukać :D ale najpierw robię tamtą a właściwie tylko ulepszam :-) oba auta nie będą daily. Daily mam inne auto, ale nie ukrywam, że w suche dni czasem dłużej niż jeden dzień pojeżdżę celicą. Staram się unikać jazdy w zimę i deszczach ale też unikam sytuacji, że auto stoi dłużej jak tydzień niejeżdżone (poza zimą). Staram się nic w niej nie przewozić i nie wozić za dużo osób w taki sposób oszczędzam to auto :-)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 03-09-19, 16:54

jedna z uszczelek bagażnika (z poniższego zdjęcia) będzie dla tej celicy - bo tu w opłakanym stanie jest na aucie :-)

Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 08-11-19, 21:12

pojechałem na działkę zobaczyć auto, zamontowałem siłowniki tylnej klapy oraz założyłem plandekę na zimę

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

planuję w najbliższym czasie położyć na podłogę matę butylową, zaś pełen remont samochodu i składanie rozpocznę, jak moja druga złota celica będzie zrobiona na tip top :-) pozostało w tamtej dokończyć body - w trakcie, później remont generalny silnika 3S-GE oraz remont generalny układu hamulcowego, jak to będzie poogarniane zabieram się dopiero za to auto, teraz wszystko co robię do tej pory to szczegóły :D

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 28-12-19, 11:18

zamówiłem kilka części do celicy, które będą mi potrzebne podczas remontu:

* przedni błotnik lewy (prawy już mam) komplet który był z samochodem średnio nadaje się do naprawy (korozja od wewnątrz i ranty - niemniej zanim sięgne po zapasowy skompletowany komplet błotników będę staral sie naprawić te co były pierwotnie w samochodzie)
* belka tylnego zderzaka (ta zamontowana w aucie to sito)
* osłony gumowe amortyzatorów tylnych YNT
* szybki boczne karoseryjne tylne (te w aucie są w słabej kondycji, trzeba będzie je podmienić)

wciąż kończę złotą celicę, dlatego myślę, że 2020 rok to będzie kompletowanie części eksploatacyjnych (amortyzatory, mocowania, sprężyny, itp), akurat rok wystarczy mi, żeby ukończyć w 99% złotą (hamulce, środek, chcę zajrzeć do silnika, zregenerować półosie) a w 2021 rok wejść już na gotowo z robotą niebieskiej mając już grubsze zakupy eksploatacyjne zrobione :-)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Ocalone st202 polift Florek

Postautor: bflorek5 » 02-01-20, 19:07

dzisiaj doszła paczka z gumowymi osłonami amortyzatorów tylnych (miały być YNT ale doszły FEBEST) nie ma znaczenia, to i tak zamiennik :D

Obrazek
Obrazek