Ocalone st202 polift Florek

Roczniki 1994-1999
bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 29-04-18, 13:02

jutro kupuję potrzebne materiały i zabieram się prawdopodobnie od wtorku za remont podłogi od wewnątrz

Z grubsza będzie wyglądało to tak:

1. Oczyszczenie z powierzchownej rdzy (bo innej nie ma)
2. Odtłuszczenie umycie benzyną ekstrakcyjną
3. Położenie warstwy antykorozyjnego preparatu R-Stop firmy APP - na przynajmniej dobę auto pozostawione do wyschnięcia
4. Następnie w ciągu jednego dnia w odstępach 3 godzinnych położenie dwóch warstw farby podkładowej minii - Dekoral
5. Następnie położenie pędzlem do bitumów masy bitumicznej Gumflex lub podobnej
6. Równolegle wymycie/upranie wykładziny podłogowej
7. Docięcie na wzór starych mat filcowych antydrganiowych i doklejenie na podłogę klejem w sprayu
8. Założenie wykładziny podłogowej i uzupełnienie brakujących spinek

To taki plan na najbliższy czas :-)

Równolegle w miejscach korozji na karoserii - obczyszczenie tych miejsc i zapodkładowanie epoksydem, wyrównanie szpachlą nierówności po klepaniu samochodu i również zapodkłądowanie epoksydem, następnie zapodkładowanie akrylem i ewentualnie zmatownienie lakieru pod malowanie auta (chociaż z matowieniem chce się wstrzymać na czas tuż przed malowaniem)

Jestem na etapie malowania proszkowego stali ,,16" do niego - stal z avensis, ale to intuicyjne samochody = felgi plug in play :-) docelowo na sam koniec jak auto będzie skończone, te właśnie felgi będą poszerzone i polakierowane proszkowo na jakiś modny kolor (nie czarny) jakiś fun car'owy :-)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 30-04-18, 17:08

Dzisiaj wykonałem pracę, której prawie nie widać, ale jest bardzo ważna. Wyczyściłem ogniska rdzy na podłodze w środku auta, wymyłem podłogę benzyną ekstrakcyjną oraz pomalowałem te wyczyszczone miejsca w których była wcześniej korozja (szczególnie wokół zaślepek otworów technologicznych) antykorozyjnym środkiem R-Stop firmy APP - widocznym na zdjęciu (jest to produkt bezbarwny - nie widać). Jedno z miejsc widocznych na zdjęciach wymaga wycięcia i wstawienie łaty, dlatego dzisiaj tego nie robiłem i nie wyczyściłem dobrze tego miejsca, bo nie było sensu - jak za jakiś czas będę robił podłogę od zewnątrz to załatam to nadkole wtedy. Reszta zrobiona jak należy i teraz dosycha około doby. Jutro zaś całość maluję dwiema warstwami minii podkładowej :)

Fotki poniżej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

oraz kompletuję antenę, będzie się wysuwać automatycznie :)

Obrazek

a takim produktem zabezpieczyłem

Obrazek

Pozdrawiam :-)

Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 01-05-18, 19:23

Dzisiaj kolejny dzień pracy nad celiną, podłoga wewnątrz zagruntowana tzw. minią - dwie warstwy w odstępach 3 godzinnych, wyczyszczone i zabezpieczone jedno miejsce w komorze silnika, które było mocno skorodowane (prawdopodobnie spustoszenie takie zrobił wyciek akumulatora), zdjęty front - będzie dopiero zakładany ponownie po polakierowaniu budy, fotki poniżej:

przed pracą - przygotowanie

Obrazek
Obrazek
Obrazek

gruntowanie podłogi takim produktem

Obrazek
Obrazek

praca

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

oraz konserwacja w komorze silnika tego miejsca

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 05-05-18, 02:40

dzisiaj została położona trzecia warstwa farby corina - reaktywnej tlenkowej (nie mam zdjęć, bo nic się nie zmieniło od poprzednich) oraz została wyczyszczona do zera z rdzy i poprzedniej farby rozpórka przednich kielichów oraz położony podkład epoksydowy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

w dniu dzisiejszym położę podkład akrylowy oraz finalnie biały akryl - widoczny na zdjęciu

Obrazek

dzisiaj też będę nakładał bitum o nazwie blachogum na zabezpieczoną coriną podłogę wewnętrzną, zakupiłem również pędzel do nakałdania bitumów

Obrazek

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 05-05-18, 03:07

Lepiej zgarnąć za 11k furę od Frugo :smt040

Co nie zmienia faktu, że kibicuję
st182 gtb

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 05-05-18, 10:18

Już nie sprzedaje :-D niech robi robi, fajnie się czyta ten temat :D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 05-05-18, 17:41

co racja to racja, fura od Frugo ekstra, ale za 11? Czy to nie trochę zbyt mało? :-)

Dzisiaj biteksowałem podłogę preparatem blachogum i pędzlem do bitumów oraz zdemontowałem błotniki (pod błotnikami czysto, bez większej rudej, ale i tak wrażliwe miejsca będę konserwował reaktywnym), same błotniki - lewy - ok (zdrowy prosty), prawy - zdrowy, ale pognieciony jakieś ślady naprawiania, nie będę go wyprowadzał tylko wymienię docelowo, bo mam) - wieczorem wstawię fotki z pracy

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 05-05-18, 23:28

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 05-05-18, 23:28

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 07-05-18, 08:44

Frugo nic nie sprzedaje :-D 8) nie wymyślajcie :P


Działaj bflorek5, dobrze się zapowiada. :-D
Po prostu Frugo

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 07-05-18, 16:50

dzięki dzięki :-) Frugo ale miałeś przez chwilę chyba zawahanie ze sprzedażą ? Czemu ?

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 12-05-18, 17:49

bflorek5 pisze:dzięki dzięki :-) Frugo ale miałeś przez chwilę chyba zawahanie ze sprzedażą ? Czemu ?


https://www.youtube.com/watch?v=68gU5qrGVnM
Po prostu Frugo

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 13-05-18, 01:52

doskonale Cię rozumiem :-) dobrze jednak, że nie sprzedajesz, nigdy nie zwróci się wkład włożony w furkę, do której podchodzi się nie jak do przysłowiowego ,,wozidła" i nie mówię tu bynajmniej o wkładzie finansowym (bo ten tym bardziej nigdy się nie zwraca) :-)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 06-06-18, 10:45

Ostatnio bardzo ciężko z wolnym czasem (dlatego między innymi nie pojawiam się na spotach Warszawskich), dlatego z robotami nic się nie zmieniło, za to kompletuję powoli części do niego. Ostatnio okazjonalnie za grosze wpadła lampa prawa mała (moja miała wyłamane zaczepy)b ta jest idealna :)

Obrazek

Obrazek

Uszczelkę mam do niej zaś sama lampa posiada wszystkie metalowe spinki, których brakuje w ponad połowie celic.

Pod koniec miesiąca planuję poświęcić trochę czasu autu - między innymi założyć wykładzinę podłogową i dokończyć konserwację miejsc w komorze silnika. Cały czas też myślę nad wyborem silnika

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 09-06-18, 23:04

dzisiaj udało mi się wygospodarować chociaż dwie godziny dla Celiny, tak więc:

dokończyłem robotę przy rozpórce - była w w podkładzie epoksydowym i akrylowym, a dzisiaj zmatowiłem 350 na morko:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wysuszyłem przy pomocy kompresora oraz odtłuściłem i polakierowałem białym ,,rajdowym" akrylem :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Następnie zacząłem czyścić z korozji element podstawy akumulatora, który był w złym stanie:

oto i on:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a po doczyszczeniu tak:

Obrazek
Obrazek

docelowo będzie pomalowany dwiema warstwami farby reaktywnej a następnie niebieski akryl

dobrałem też jedną z dwóch śrub mocujących rozpórkę:

Obrazek

Na koniec dorobiłem brakującą sprężynę ramiona wycieraczki przedniej - po prawej dorobiona, a po lewej dla porównania seria:

Obrazek

oraz zacząłem czyścić z rdzy końcówki ramion:

Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 10-06-18, 12:53

Do Celi załatwione dzisiaj nowe (dosłownie nowe) lampy na tył (nie są jdm) ale nie zależy mi na tym, ważne że nigdy nie były zakładane. Zostałem ich posiadaczem w tamtym roku, następnie je zamieniłem za lampę przednią, ale odkupiłem dzisiaj i znowu są w moim posiadaniu i powędrują do tego auta jak będę kończył remontować

Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 14-06-18, 15:18

Poprzedni właściciel tej furki odnalazł jeszcze części do niej:

Obrazek

odebrane graty i już u mnie - powoli kończę kompletować części wykończeniowe i blacharskie do niej :)

veevoir
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 176
Rejestracja: 28-07-17, 11:17

Postautor: veevoir » 15-06-18, 10:49

Tempo astronomiczne, nie dość że solidna robota to szybko!

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 15-06-18, 22:04

niestety właśnie wolno mi to idzie, bo czasu nie za dużo ostatnio i robię sam. Wiadomo, można na gotowo oddać do porobienia jak zrobiłem ze złotą, ale ten egzemplarz chciałbym w jak największym stopniu robić sam, a oddać już wtedy gdy na prawdę nie będę sobie radził np. z montażem silnika :-) Dobrze idzie mi kompletowanie części :-) z całą robotą jakoś też się nie spieszę traktuję jako hobby, jak nie czuję danego dnia werwy to nie robię, żeby nie zrobić nic na szybko i byle jak, ale jak tylko mam motywację to działam :)

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Postautor: bflorek5 » 22-06-18, 01:04

Dzisiaj kolejne chwile zmagań z celicą :

Zabezpieczony (odratowany) element podstawki pod akumulator - pomalowany farbą reaktywną:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnie będzie polakierowany podkładem epoksydowym, później akrylowym podkładem a na koniec matowy w kolor auta :) ten element musi być zabezpieczony jak należy bo jest narażony na wilgoć i ewentualnie elektrolit z akumulatora - nikt nie zrobi mi tego lepiej niż ja sam robiąc auto dla siebie :)

Tak polubiłem VI gen. Celicę że wkładam w nie całe serce :)