Zółta ST202 by Markus_ST

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Zółta ST202 by Markus_ST

Postautor: Markus_ST » 09-08-20, 20:40

klexmix pisze:To jedna z najpiękniejszych celinek w kraju.

Miło słyszeć, staram się jak mogę żeby auto wyglądało i jeździło jak najlepiej :D

hube pisze:Oj chętnie obejrzę na Osace ...
hube


To już za tydzień! Poza tym Celica dostała się poraz drugi z rzędu na Japfest :) Także w tym miesiącu czekają mnie dwa grube eventy :-D

G_R_E_G
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 21-07-20, 16:56

Re: Zółta ST202 by Markus_ST

Postautor: G_R_E_G » 10-08-20, 00:53

No powiem powiem,że całkiem całkiem ta jajecznica
good dżob
gdzie robiłeś hydrografike?

Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Zółta ST202 by Markus_ST

Postautor: Markus_ST » 10-08-20, 05:41

Hydrografikę zrobił dla mnie Rafał Grabowski z AR Hydrografika w Strzegomiu, polecam z całego serca tego gościa :wink: Jak przyjechałem odebrać plastiki od niego to zbierałem szczękę z ziemii gdy zobaczyłem je na żywo :-D Gdy kupiłem Celice 3 lata temu owe płatki były polakierowane na żółto co mi się strasznie nie podobało więc sam polakierowałem je w czarny mat żeby wyglądały bardziej jak w serii, jednak one nadal trochę szpeciły wnętrze stąd decyzja o zrobieniu hydrografiki.

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: Zółta ST202 by Markus_ST

Postautor: krrizz » 10-08-20, 10:19

Przyznam szczerze że Markusa Celica jest zajefajna....fajniejsza niż inne białe :wink:

Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Zółta ST202 by Markus_ST

Postautor: Markus_ST » 10-08-20, 12:19

krrizz pisze:Przyznam szczerze że Markusa Celica jest zajefajna....fajniejsza niż inne białe :wink:
Krzysiek, jeśli tylko chcesz to ja się chętnie za Twoją białą zamienię :lol:

G_R_E_G
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 21-07-20, 16:56

Re: Zółta ST202 by Markus_ST

Postautor: G_R_E_G » 10-08-20, 22:01

krrizz pisze:Przyznam szczerze że Markusa Celica jest zajefajna....fajniejsza niż inne białe :wink:


żute są najfajniejsze :airborne:

Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Zółta ST202 by Markus_ST

Postautor: Markus_ST » 11-08-20, 07:00

G_R_E_G pisze: żute są najfajniejsze :airborne:


Greg, za Twoją też się mogę zamienić :-D

Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Zółta ST202 by Markus_ST

Postautor: Markus_ST » 15-04-21, 17:43

Dawno nie było żadnej aktualizacji więc czas najwyższy coś tutaj napisać :) Ostatniej zimy gdy Celica spędzała ją w garażu postanowiłem skupić się na rzeczach które czekały od dawna na swoją kolej do zrobienia. Na pierwszy ogień zdemontowałem zbiornik paliwa oraz wlew, wszystko zostało wyczyszczone do żywego, miejsca w którym pojawił się wcześniej nalot rudej zostały zabezpieczone bronoxem, następnie na całość poszedł podkład epoksydowy oraz konserwacja z firmy refinish. Oczywiście zostały założone pod króćce zbiornika nowe uszczelki z ASO oraz nowe gumowe przewody. Ten zabieg wykonałem profilaktycznie, nie było problemu z wyciekami paliwa i mam nadzieję że być nie będzie :wink: Zostało mi jeszcze kilka szczegółów, ale jak to ogarnę to napewno tu wrzucę. :D

Obrazek

Obrazek

Poprawiłem parę drobiazgów które tego wymagały min. tylny dyfuzor. Na jego "skrzydełkach" zaczęła pękać czarna folia którą były oklejone, postanowiłem ją zerwać i pomalować lakierem na czarno a ich tylne krawędzie na żółto.

Obrazek
Obrazek

Tylny lewy zacisk nie odbijał czasami czego efektem było delikatne grzanie się koła o charakterystyczny swąd spalonych hamulców. Przyczyną okazał się zużyty tłoczek. Przyj okazji wymieniłem również prowadnice w obu tylnych zaciskach.

Obrazek

Postanowiłem zmienić dotychczasowe oba komplety felg kół jakie miałem do Celicy na coś innego. Do jazdy na codzień miałem czarne OZ Superturismo które sprzedałem i na ich miejsce kupiłem Tecnomagnesio w takim samym rozmiarze czyli 17x7,5. Oczywiście nowe felgi wymagały renowacji, zostały pomalowane proszkowo na czarny połysk.

Obrazek
Obrazek

Drugi komplet jako mam służy do latania po torze. Wcześniej miałem Federale 595RS-PRO 195/50 na stockowych 15-stkach z GT, ale opony pomimo tego że fajnie kleiły jednak okazały się za wąskie na tak ciężkie auto jak Celica. Postanowiłem przejść na 16-stki oraz szersze opony. Udało mi się kupić oryginalne felgi z poliftowego ST205 a do nich opony TOYO R888 225/45. Felgi również doczekały się renowacji oraz pomalowania w ten sam kolor co Tecnomagnesio.

Obrazek
Obrazek

Fotel pasażera otrzymał komplet pasów szelkowych, do tej pory miałem takie tylko przy fotelu kierowcy. Zmieniłem także olej w silniku na Valvoline VR1 5W50 a układ hamulcowy został zalany świeżym płynem. Także fura jest już praktycznie gotowa na sezon i latanie po torze :)

Awatar użytkownika
Kocur2
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 81
Rejestracja: 06-12-15, 20:34

Re: Zółta ST202 by Markus_ST

Postautor: Kocur2 » 16-04-21, 20:55

Felgi z tą oponą siadły prze pysznie :lol: Jest mięso! :P
Widzę, że jesteś fanem czarnych felg, bardzo dobrze z żółtym lakierem mega to wygląda ;)
Już nie mogę się doczekać tych wyjazdów na eventy aby oglądać te wszystkie super auta i gadać o poczynionych modyfikacjach :-D
Jakie eventy z lataniem po torze masz w planach? Czy może po prostu zwykły Track Day masz na myśli? :roll:

Awatar użytkownika
Markus_ST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 826
Rejestracja: 01-08-09, 17:01

Re: Zółta ST202 by Markus_ST

Postautor: Markus_ST » 16-04-21, 21:26

Również nie mogę się doczekać tych wszystkich imprez w tym roku :-D Jeśli chodzi o te na których będzie można polatać to Puchar Toru Krzywa przesunięty na 22 maja, Sakura 4-6 czerwca oraz Time Attack podczas Japfestu oczywiście też na Torze Krzywa, chciałbym jeszcze pojechać na zlot urodzinowy :-D