ST202 by Jaszczompeu

Roczniki 1994-1999
Jaszczompeu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 07-07-18, 16:41

ST202 by Jaszczompeu

Postautor: Jaszczompeu » 27-11-18, 19:46

Samochód:
*Toyota Celica ST202 1997 rok

Silnik:
*3S-GE rev III JDM
*przewody NGK

Przeniesienie napędu:
*seria

Zawieszenie:
*poliuretany

Hamulce:
*seria

Układ wydechowy:
*seria

Układ dolotowy:
*seria

koła:
*seria

Wnętrze:
*seria

Audio:
*nie warto pisać :D

Body:
*spoiler GT4 + risery
*białe kierunki w zderzaku
*kolor 933
*dokładki progowe

Siema :D
W sierpniu stałem się Celicomaniakiem kupując VI gen należące kiedyś do Wiedźmy. Po 3 miesiącach jazdy alternator przestał ładować więc uznałem to za dobry moment by ją zapakować do garażu i zacząć z nią robić.

Na początek:
*wstawiamy tylny błotnik zjedzony przez rudą
*wymieniamy drzwi zjedzone przez rudą
*piaskujemy i malujemy całość razem z komorą w kolor, który obecnie jest na aucie
*gruntownie czyścimy środek
*naprawiamy prąd

Potem zaczniemy upiększanie. Na razie czeka mnie trudna walka z rudą koleżanką, żeby się jej pozbyć całkowicie. Potem lakierka, konserwacja podwozia i podłogi w środku i będziemy mogli się zabrać za detale :D

W planach, oprócz rzeczy wymienionych wcześniej:
*wymiana wszystkich filtrów, rozrządu, rzeczy eksploatacyjnych i naprawa wszystkiego co wymaga naprawienia
*polerka wszystkich szyb
*felgi 16" JR3 w kolorze złotym
*heble z avensisa
*nowe amorki + sprężyny Eibach -30mm
*wymiana skóry na obecnych fotelach (albo wymiana na fotele z VII gen)
*lusterka składane JDM
*lampy soczewkowe z przodu i JDM z tyłu
*dokładki TRD przód i tył z laminatu
*lotka nad szybę z laminatu
+ wszystko o czym zapomniałem napisać ale mam to gdzieś z tyłu głowy ;)

Parę zdjęć mojej celinki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23-01-19, 09:37 przez Jaszczompeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaszczompeu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 07-07-18, 16:41

Re: ST202 by Jaszczompeu

Postautor: Jaszczompeu » 23-01-19, 09:37

Po 2 miesiącach czas na małą aktualizacje :D

Obrazek

Zawitał do mnie dawca: at200 z 1996 roku. Posłuży na podmiankę całego wnętrza, które jest w lepszym stanie, amortyzatorów (praktycznie nowe kayaby excel-g + jamexy -30mm) i inne pierdoły, które uznam za potrzebne. Oczywiście wszystko wcześniej trzeba sprawdzić czy nie ucierpiało przy wypadku ;)

Zabrałem się więc za moją GT: Środek prawie wypruty, została deska oraz to co pod nią. Ściągnięty przód, powoli demontuje graty spod maski coby móc bezproblemowo wyjąć slinik.


Obrazek

Każda śruba obficie lana wd40 a mimo to dużo się zrywa - trudno będzie więcej rzeczy do zabawy, pośpiechu nie ma.

Rozebrałem też do gołego zjedzone drzwi, które i tak idą do wyrzucenia. Zaskoczyło mnie tam seryjne audio toyoty :D

Obrazek

Oraz mój sposób na segregowanie śrubek (będzie potem mniej zabawy co do czego i jak):

Obrazek

Kubeczki! :D Każdy opisany skąd a i jak jakieś nietypowe śrubki to gdzie one dokładnie były ;)

Podsumowując jest trochę rudego nalotu ale większej tragedii nie ma. Oprócz nadkola, bo to był główny powód napraw odkryłem trochę nalotu na podłodze oraz jedno zjedzone miejsce gdzie wylał się kwas z akumulatora. Jak na 4 lata stania celinka jest w stanie zadowalającym. Bedzięmy walczyć.


Na koniec jeszcze foto, które znalazłem w odmętach dysku. Dzień po powrocie z Warszawy

Obrazek

Awatar użytkownika
KariX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 03-12-14, 17:36

Re: ST202 by Jaszczompeu

Postautor: KariX » 23-01-19, 16:19

Strasznie ciekawy kolor to jest ori ? Powodzenia w Majsterkowaniu i jak najmniej urwanych śrub :D

Jaszczompeu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 07-07-18, 16:41

Re: ST202 by Jaszczompeu

Postautor: Jaszczompeu » 23-01-19, 19:55

KariX pisze:Strasznie ciekawy kolor to jest ori ? Powodzenia w Majsterkowaniu i jak najmniej urwanych śrub :D
Tak, ori :) kolor 933. Dziękuję!

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Jaszczompeu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 07-07-18, 16:41

Re: ST202 by Jaszczompeu

Postautor: Jaszczompeu » 01-03-19, 21:54

Cześć! ;)
Mała aktualizacja:

Rozbierania ciąg dalszy, o dziwo pod koniec poszło gładko ^^

Obrazek
Obrazek

Wzmocnienie tył się nie nadaje do ratowania. Kupka rdzy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bak to zgadka bo wygląda jakby został ściśnięty z dwóch stron. U góry pęknięcie, rurka od odpowietrzenia złamała się po dotknięciu - to tłumaczy czemu śmierdziało paliwem na postoju.

Obrazek

W międzyczasie zderzak zawieziony do spawania. Niestety spawacz się poddał - w ruch pójdzie żywica.

Obrazek
Obrazek

Zdjęcia nadkola przesłane - czekamy na ten kawałek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę przygotowań i silnik wisi. Zacząłem już demontować osprzęt żeby zaglądnąć do środka i pomalować blok. Rdzy jest tu sporo i trzeba sprawdzić wyciek oleju przy rozrządzie. Z racji ograniczonego miejsca silnik wychodził górą a skrzynia dołem.

Obrazek
Obrazek

Odzyskałem jeszcze sprężyny gdyby -30mm okazało się dla mnie za nisko. Amorki przód to noname, tył bilstein ale za to dwa różne. Wciśnięte wpadają do środka i już słabo chcą wracać. Na szczęście nowe KYB już czekają.

Teraz tydzień wakacji (a może jakieś kanaryjskie celiki wpadną do galerii) i po powrocie działam ostro z przygotowaniem pod malowanie i kompletowaniem wszystkich potrzebnych części.

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: ST202 by Jaszczompeu

Postautor: krrizz » 05-03-19, 08:53

Powodzenia w odbudowie, Delfin dawno nie był tak dopieszczony