Czerwone AT202 by BARCIAN

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
BARCIAN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 06-03-19, 01:41

Re: Czerwone AT202 by BARCIAN

Postautor: BARCIAN » 12-12-22, 01:54

Duża aktualizacja, bo prawie dwa lata nic tu nie dodawałem, tylko na FB. Więc, żeby nie pisać referatu, streszczę krótko co zostało przez ten czas zrobione. Pod koniec tamtego roku pomalowałem plastiki w bagażniku i rozpórka z przodu została zmieniona na oryginalną od GT. Zrobiłem to, ponieważ Staffa obijała się o wzmocnienie maski. Pomalowana została na dwa kolory. W tym roku zmieniłem sprężyny na obniżające -35 mm, firmy Apex i nie było je łatwo dostać co ciekawe. Czekałem na nie miesiąc i się trochę na dzwoniłem, żeby je dostać. Przy okazji poprawiłem konserwację nadkoli, pomalowałem amortyzatory, wymieniłem okładziny ręcznego, pomalowałem zaciski z tyłu na czarny połysk, założyłem dystanse 10 mm i do tego dłuższe szpilki. Dystanse pomalowałem na czarno. Przy montażu szpilek zepsuła się niestety prasa i ostatnią wbijał mi sąsiad młotkiem. Niestety nie trafiając młotkiem ułamał zębatkę ABSu. Więc czekała mnie wycieczka po używkę do Tomka i przeszczep zębatki.
Do tego w końcu zrobiłem swap hamulcy z przodu na dwu tłoczki z SS3. Zaciski kupiłem w okazyjnej cenie i w dodatku wypiaskowane, z zestawami naprawczymi, i nowymi tarczami Rotinger. Zaciski dopieściłem, pomalowałem na czerwono i złożyłem. Musiałem kupić tylko nowe klocki (ATE) i złożyłem wszystko do kupy. Różnica w hamowaniu jest kolosalna, oczywiście na plus. 8) Pomalowałem jeszcze sporo małych detali pod maską i wymieniłem prawą osłonę przegubu. Mimo, że była przy swapie wymieniona na nową, to nie wytrzymała 3 lat i była popękana. :? Celica nawoskowana zimuje już od listopada w garażu i czeka na wiosnę. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przed montażem sprężyn i dystansów kolega zrobił mi filmik na YT, z prezentacją auta. Myślę, że wyszło mega. :D


Na koniec Celica ma teraz nową koleżankę, Camry xv10 LE, z 1mz-fe 3.0 V6 pod maską. Auto jest z 1995 roku, więc rok starsze od Celicy. Oczywiście jest to wersja USA z automatem i na szczęście welurową tapicerką w środku. Nad nią prace też trwają, ale to historia na inny wątek. ;)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Czerwone AT202 by BARCIAN

Postautor: greos39 » 18-12-22, 22:59

BARCIAN pisze:Nad nią prace też trwają, ale to historia na inny wątek. ;)


Zakładaj go tutaj śmiało :D Już wątki z Corollą i Civiciem są, więc dla Camry też się znajdzie miejsce ;p
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
BARCIAN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 06-03-19, 01:41

Re: Czerwone AT202 by BARCIAN

Postautor: BARCIAN » 29-12-22, 00:11

BARCIAN pisze:Kolejny mały update. Z racji zimy i postoju auta, z nudów trochę zacząłem grzebać przy detalach w komorze. Parę rzeczy jeszcze pomalowałem i odswieżyłem. Między innymi mocowanie alternatora, poduszkę silnika z przodu i opaski od różnych rurek, mocowania chłodnicy, itp... Dodatkowo została wymieniony zaworek odmy. 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek