Forum Celica-Club zostało zaktualizowane. Więcej informacji tutaj.

Jedną z negatywnych konsekwencji aktualizacji jest konieczność ustawienia nowych haseł - w związku z tym należy skorzystać z funkcji przypomnienia hasła.

Celica_Vampir_369

Roczniki 2000-2005

Moderator: Moderatorzy Projektow

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Cisiel » 02-10-18, 07:18

Najwięcej dłubanka to chyba z przedłużaniem wiązki elektrycznej :) Ogólnie schludnie, myślałem że od środka inaczej to wygląda. Zawiasy daj w kolor nadwozia i będzie miodek :D No i to zawsze jest miłe kiedy ktoś podchodzi podpytać i pooglądać Twoje auto :)

Awatar użytkownika
vampir_369
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: vampir_369 » 02-10-18, 09:16

Taak to prawda zabawy z kabelkami masakrycznie dużo, ale warto efekt jest napewno zadowalający :D

Jeśli ktoś będzie ciekawy może kiedyś opiszę ile w domowych warunkach zajmuje taka wymiana zawiasu do pierwszego podniesienia co brakowało itp

Ogólnie spoko fajny bajer i najlepsze jest to że nie trzeba koniecznie otwierać do góry.

Na te chwile w planach:
-naprawic kamerę cofania
-wywalic niebieskie wstążki z wnętrza
-zmienic gałkę zmiany biegów na serię
-short shifter
-wymienic błotniki
-polakierować zawiasy LSD
-finalnie wyregulować LSD
-wymienic siłowniki w LSD
-wywalic ledy spod boczków drzwi
-nie zabic kolejnego niewinnego zwierzątka wybiegającego na jezdnię :-D

Awatar użytkownika
greos39
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: greos39 » 02-10-18, 11:06

Możesz opisać jak to wygląda od początku do końca. Kiedyś zastanawiałem się nad LSD w swojej. Jak miałem założony stabilizator kolana po operacji, to się w tym utwierdziłem, więc kiedyś skorzystałbym z tego opisu :)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Cisiel » 02-10-18, 12:26

Jakiś manual dla potomnych zawsze spoko :wink:

Awatar użytkownika
vampir_369
Użytkownik
Użytkownik

Re: Celica_Vampir_369

Postautor: vampir_369 » 11-02-19, 18:23

Hello again :D
Dla zainteresowanych tematem. Zrobiłem instrukcję montażu zawiasów Lambo Doors. Dostępna w oddzielnym temacie, w dziale Tuning/ Stylizacja Zewnętrzna lub pod linkiem: viewtopic.php?f=48&t=44997

Ogarnięta większość z ostatnich planów, głównie pełna regeneracja zawiasów LSD. 19godzin zabawy :D
Obrazek

Polakierowane na czarno (stwierdziłem że itak są zbyt mało widoczne)
Zakupiłem nowe oryginalne siłowniki LSD
Obrazek

Jeszcze fotka jak to widać :P
Obrazek
Obrazek

Z wnętrza wyleciały festynowe wstążki, niedługo wleci short shifter i oem gałka zmiany biegów i jeśli sie uda to będzie jeszcze coś ;-)
Wyleciały też błotniki z wlotami :C niestety nie miesciły się pod nimi zawiasy lsd
Z ciekawszych rzeczy zamieniłem się moimi lampami (angel eye) za OEM eu wymagają jeszcze dopieszczenia
#rok_regeneracji_lamp :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
greos39
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: greos39 » 11-02-19, 20:42

Widzieliśmy manuala i jesteśmy wdzięczni :D
Co się zmieniło w zawiasach że błotniki z wlotami już nie pasują ?
Wcześniej w temacie miałeś fotki z nimi i LSD razem. Jeżeli mi coś umknęło to sorki :)

Awatar użytkownika
vampir_369
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: vampir_369 » 11-02-19, 23:11

greos39 pisze:Co się zmieniło w zawiasach że błotniki z wlotami już nie pasują ?

Te błotniki laminatowe miały urwane zaczepy i nie leżały jak powinny (od samego początku były cuda żeby je ustawić)
Od początku też podczas otwierania zawias pchał błotnik próbował sobie zrobic wiecej miejsca przez co błotnik cały czas delikatnie się przestawiał

Z kolei zawias lambo doors zmienia sposób otwierania drzwi że całe drzwi nachodzą nad błotnik. Któregoś pięknego dnia ten laminatowy błotnik ruszył się na tyle że podczas otwierania drzwi, zachaczyły one o błotnik i wyłamały kawałek tego laminatu

Ciężko to wyjaśnic ale tak to wygląda. Załączam film z uszkodzeniami: