Blue T23

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
HdS1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 21-10-17, 17:36

Re: Blue T23

Postautor: HdS1989 » 22-02-21, 23:50

Ja w 2018 za wałek zarówno ssący jak i wydechowy z rockerami w komplecie płaciłem niecały 1k za sztukę w ASO w Bydgoszczy. Zastanawiam się skąd te rozbieżności cenowe pomiędzy różnymi ASO w Polsce... :(

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Blue T23

Postautor: hube » 23-02-21, 07:40

Nie jestem w stanie uwierzyć, że wałek ssący + wydechowy i rockery za 1k w ASO. Cena na chwilę obecna to 1390 PLN za wałek ssący + rockery bez zniżek. Cena za wałek ssacy + rockery w 2019 to 1100 PLN bez zniżek. I jeszcze wydechowy
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
HdS1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 21-10-17, 17:36

Re: Blue T23

Postautor: HdS1989 » 23-02-21, 15:29

Za sztukę czyli prawie 1k za wałek ssący + 4 rockery i prawie 1k za wydechowy + 4 rockery.

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Blue T23

Postautor: klexmix » 23-02-21, 15:42

Uwzględniając maksymalny próg 15% rabatu, bo auto ponad 15 letnie.
Najlepiej jest ustrzelić kogoś kto może ci to wziąć w programie pracowniczym, wtedy bedzie jeszcze troszkę taniej.

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Blue T23

Postautor: hube » 23-02-21, 19:37

HdS1989 pisze:Za sztukę czyli prawie 1k za wałek ssący + 4 rockery i prawie 1k za wydechowy + 4 rockery.


Sorki źle doczytałem. zwracam honor :-)
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 01-03-21, 21:51

Jak pomyślałem tak zrobiłem, zalałem nowy olej, zrobiłem na nim 51 km, zaliczając w międzyczasie spontan Toyota Trójmiasto.

Obrazek

Przed zalaniem drugiej płukanki znowu zmierzyłem kompresję, która ku mojemu zdziwieniu poprawiła wyniki pomiarów.
Po ponownej aplikacji Liqui Moly Pro-Line Engine Flush odpaliłem Celkę i pozwoliłem jej popracować przez te 10-15 minut.
To, co zleciało z Celi tym razem, już bardziej przypominało olej, a nie szlam, tak jak to miało miejsce przy pierwszej płukance.

Obrazek

Tak jak planowałem ściągnąłem miskę olejową, z wielką radością stwierdzając że nie ma kopalni w środku.
Myślę nad przemyciem dołu benzyną, tak z lekka chociaż, żeby się pozbyć złogów nagaru.
Jak widać na poniższych obrazkach, trochę się go zebrało na dole.

Obrazek
Obrazek

Jeżeli chodzi o filtr, to zostanę przy K&N, w kwestii oleju zaś, planuję zrobić przesiadkę.
Po wielu rozmowach z Jerzu, zastanawiając się nad Eneosem, Yacco i Millersem, wybór padł na tego ostatniego.
Dokładniej na Millersa XF Premium C3 5W40. Myślałem też nad CFS NT+, ale w przypadku N/A to przerost formy nad treścią.

Idąc w ślady Cisiela, pozwolę sobie na lekką dygresję :-D
Moja Celka również doczekała się rodzeństwa, jednak nie siostrzyczki, a dużego brata - Lexa GS300 Mk3 ^^
Troszkę do ogarnięcia jest, ale to już na forum Lexusa się będę rozpisywał :P

Obrazek
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Blue T23

Postautor: Cisiel » 02-03-21, 07:39

Co do oleju pomyśl też nad Fuchsem Titan Race Pro S 5w30 lub 40.

Gratki Lexa - kawał skurczybyka :-D

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Blue T23

Postautor: klexmix » 02-03-21, 14:56

NT+ polecam, wymył mi wszystko niczym nitro, 300 km i olej brąz.
Obecnie zalany mam właśnie Race Pro S, ale przeszedłem z 40 na 30, bo NT+ nie ma w wersji 5w30 :(

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 28-03-21, 00:35

Wracając do mojej cierpiącej damy...

Jak pomyślałem, tak zrobiłem - benzyna, pędzelek i jazda z tematem. Poniżej fotki w trakcie prac:
Obrazek Obrazek Obrazek

W międzyczasie wpadły graty zamówione razem z groohaa1, polecam allegrowicza ^^
Obrazek

Kminiłem nad powrotem do miski 2ZZ, ale finalnie, z użyciem Forch K164, zamontowałem 1ZZ po lekkich modyfikacjach.
Celka została złożona na K&N HP-1003 i Millers XF Premium C3 5W40.
Obrazek

Celkę miałem złożyć dopiero po naprawie, ale przyznaję, przerosła ona moje warunki, dlatego Celka została skręcona...
Obrazek Obrazek Obrazek
... i pojechałem nią na spot Celica Trójmiasto :P
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Domówiłem do Celki jeszcze uszczelkę pokrywy rozrządu, bo będzie ona ściągana. I na tym nie koniec...
Jestem umówiony z Maćkiem (tym od Celki RS200 [dla nie wtajemniczonych - ziomeczek wrzucił 3S-GE rev. 5 z Altezzy, to Celki V]) na wyciąganie całego silnika z Celki, kompletny demontaż rozrządu, inspekcję wszystkiego po drodze, no i oczywiście wymianę wałka ssącego z rockerami, oraz ogarnięcie luzu zaworowego po tej operacji.

Na koniec element humorystyczny :-D #pdk
Obrazek
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 19-04-21, 23:43

Brałem się za to jak pies do jeża, ale w końcu ogarnięty temat.
Na starcie mega podziękowania dla Maćka (niektórym znany jako gościu od Celki V z 3S rev. 5), za olbrzymią pomoc.
Właściwie to ja pomagałem Maćkowi, a nie on mi xD

Obrazek
Obrazek

Celka wbiła do Grzana Garage i od razu zaczęła się rozbiórka.
Ostatnia fotka ze starym wałkiem :D
Obrazek
Z nowym nie zrobiłem, przyznaję że zapomniałem :/

Korzystając z okazji że rozkręcone wszystko, to w międzyczasie ogarnąłem kilka drobnostek.
Alternator ładuje prawidłowo, został tylko gruntownie oczyszczony, nie było też czasu, ani pomysłu na polakierowanie.
Napinacz i rozrusznik również zostały rozebrane i wyczyszczone, z tym że jeszcze poleciały w kolor :P
Obrazek Obrazek Obrazek

Finalnie na pokładzie zawitał nowy wałek ssący, nowe rockery, nowe solenoidy (VVT-i i VVTL-i), no i oczywiście uszczelki.
Lift oczywiście powrócił, Celka się wkręca jak wściekła :-D

Ktoś mi mówił żeby zmieniać przy okazji oba OCV, bo będzie spora różnica w pracy silnika.
No tak średnio bym powiedział...
Przy poprzednim grzebaniu, gdzie oczyściłem silnik płukankami, nagar zmyłem benzyną, wymieniłem lift bolty i oczyściłem oba OCV, faktycznie czułem że Celka lepiej się zbiera od dołu.
Po ostatnim zabiegu, gdzie przy okazji wleciały nowe OCV, nie czuję żadnej różnicy z dołu.
W każdym razie - Celka żyje i ma się dobrze :D

Doczekała się też porządnego mycia, oraz trochę czułości - wyczyszczona, odświeżona i pachnąca :heart:
Obrazek
Obrazek

Jako że Celka odżyła, to może w maju wystartuję nią na JDM Track Day :-D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Blue T23

Postautor: hube » 20-04-21, 07:10

:handshake:
Gratulki !
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Blue T23

Postautor: bartek_asik » 23-04-21, 07:10

Dobra robota!
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 24-04-21, 23:36

Ale się panowie zgadaliście czasowo z odpowiedziami xD Dzięki bardzo :D

Serducho ogarnięte, więc do Japfestu (albo Osaki) planuję pobawić się trochę z elektryką - ogarnięcie wiązki pod lusterka JDM i montaż ich samych, przerobienie wiązek obrysówek JDM, pozycyjnych przy soczewce, kamery cofania, oraz przeciwmgłowych tylnych. Te ostatnie pewnie będzie się wiązało z przerobieniem kostek tylnych lamp. Do tego kilka drobiazgów, takich jak regulacja ręcznego przed swapem hebli, ogarnięcie kompresora klimy, poprawa uszczelki blendy. Może w końcu też ten przód ogarnę, bo mnie to drażni - znaczek Toyoty raczej nie wróci, a góra zderzaka będzie na gładko.

Powyższe to jakby nie patrzeć, bardziej "kosmetyka".
Do końca maja modów nie przewiduję :/
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 24-09-21, 23:01

Ostatni wpis równo 5 miesięcy temu, wypadałoby coś odkopać.
Temat mchem zarósł, a trochę się działo (ale bez modów :/), więc...

LECIMY Z APDEJTEM!
Obrazek

KURŁA NIE W TĘ STRONĘ :-D
Obrazek

Strzały z majowego japońskiego latania na Pszczółkach, czyli JDM Track Day Round 3 ^^
Fotki autorstwa mojej znajomej, Kasi, znanej pod pseudonimem MotoPsotka - dziękuję bardzo za fotki.
Klasycznie - poupalano, pogadano, dzień męczący fest, ale dający też ogrom satysfakcji :D

Obrazek

Fotka od Marcinka, Moto3M.pl, również dzięki :P
Dla chętnych ulep mojego autorstwa - krótkie aftermovie z imprezy.



Później jeszcze kilka miejscowych spotów, w tym Komonrōdo, zakończone poniższym ujęciem :D

Obrazek

Koniec lipca, oczywiście JAPFEST! :-D Gdzie upalane też było ^^
Przed wypadem do Tomaszowa poleciały grube mody - obsrysówki kliry xD

Obrazek Obrazek Obrazek

No i ten rocznicowy update (tak, dzisiaj mamy z Celką rocznicę, 4 lata razem :airborne:) kończymy wpisem ze zlotu.

Jak zawsze było ZAJEBIŚCIE ^^
Mega było was wszystkich ponownie spotkać, pourywać ułamki sekund na koszalińskim torze, no i oczywiście razem się bawić na imprezie.
Tym razem nawet coś udało się zgarnąć :D II miejsce w swojej klasie, a przez jakiś czas miałem III czas na torze.
Niestety spadłem na V - strąciło mnie ST205 Pejera i Audi Mimka :/ Tak czy inaczej...
TO BYŁ DOBRY ZLOT :-D

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Wkrótce kolejna część apdejtu, a tymczasem pozdrawiam cieplutko i do następnego :P
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Blue T23

Postautor: hube » 25-09-21, 17:47

Grzesiu rewelka. Jak będzie maj to ja się piszę.
:smt023
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
Glodny1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 03-06-11, 00:17

Re: Blue T23

Postautor: Glodny1992 » 23-10-21, 14:13

I to się ceni nie tylko wyglądać ale i jeździć :beer:

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 25-09-22, 00:41

Drogi pamiętniczku, dokładnie rok temu był ostatni wpis, temat trochę zarósł mchem, więc update :D
Tak w sumie to dokończenie poprzedniego, który skończyłem na zlocie CCP w Koszalinie, czyli na sierpniu 2021.
Zapomniałem tam wpisać że wleciało nowe radio JDM - opcja dealerska Toyoty na rok 2006, czyli ostatni wypust Celi :P
Fabryczne podświetlenie jest niebieskie, więc nie musiałem się bawić w lutowanie.
Obrazek
Obrazek

No ale skoro skończyliśmy na sierpniu, czas na wrzesień 2021, czyli JDM Track Day!
Wraz ekipą JDM Trójmiasto po raz kolejny zorganizowaliśmy torowe upalanie tylko dla japońców, w którym Celka oczywiście startowała :D
Obrazek Obrazek Obrazek

No i tym razem poszedłem za grubo, zaliczając kiss the wall z jednym z banerów rozwieszonych na oponach :/
Obrazek
Obrazek

Na pierwszy rzut oka wyglądało to tragicznie, ale adrenalina utrzymywała zimną krew.
Błotnik z gumy baneru wyczyściłem w większości jeszcze w parku maszyn, zaś dzieło dokończył jakiś czas później @Rapsler
Obrazek Obrazek Obrazek

Pozbywając się znacznej ilości rys, przez co z daleka nawet nie widać co się zadziało ^^
Obrazek
Oczywiście z bliska widać blizny bitewne, niemniej najgłębsze z nich sięgają do podkładu - blacha nienaruszona :D

Sezon 2021 zakończyliśmy specjalnym eventem JDM Trójmiasto - Kurama Fire Spot [鞍馬の火祭り]
Obrazek Obrazek Obrazek
Oraz ostatnim Komonrōdo tego sezonu 8)
Obrazek Obrazek Obrazek

Sezon 2022 przyniósł kolejne eventy i drobne zmiany w Celi - na pokładzie pojawiły się felgi Rota Torque, które zastąpiły alusy GT86.
Założyłem je na próbę, żeby zobaczyć czy mi podejdą - oficjalna premiera miała miejsce na Kanjo Night 3-City.
Pojechałem w nich też na JDM Track Day - Level V 8) Nie zrezygnowałem, dalej latam po torze ^^
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W maju wziąłem się też za drugi zestaw tylnych lamp, który kisił się w garażu chyba 3 lata, zanim się doczekał modyfikacji xD
Obrazek Obrazek Obrazek

Wyszło to nie najgorzej, nie wiem czemu tyle z tym zwlekałem, ale zdecydowanie bardziej mi się podobają po przerobieniu :D
Pomijam fakt że lampy złożyłem i założyłem dopiero w lipcu, tuż przed Japfestem xD
Obrazek
Zacząłem też modyfikację drugiego kompletu ksenonów, ale jako że się nie wyrobiłem, będzie o nich w następnej aktualizacji - te które miałem na aucie doczekały się polerki oraz zabezpieczenia ;D Jako że w maju znalazłem dziurę w wewnętrznej gumowej osłonie dłuższej półosi, którą od ręki zakleiłem, zaopatrzyłem się u Śmigiego w drugi komplet półosi, który odświeżyłem i przygotowałem do montażu.
Obrazek Obrazek Obrazek

Na dzień dziecka kupiłem sobie nowe Advany Fleva V701, z których jestem mega zadowolony :D
Jak na cywilną oponę, trzymają wręcz nieziemsko, czy to miasto, czy tor, czy sucho, czy mokro - mega polecam ^^
Obrazek

W dzień dziecka sprzedałem Lexa GS300 AWD, o którym tu wspominałem - miesiąc później, w jego miejsce wleciał IS200 SportCross 8)
GS był przypadkowym zakupem, bo zawsze chciałem IS I gen na daily, no ale w końcu się udało.
Obrazek

W lipcu, na krótko przed Japfestem, udało się też odwiedzić ze wspólnym znajomym Cisielowy bunkier i Diablicę :twisted:
Obrazek Obrazek Obrazek

Na Japfeście pojawiłem się z trójmiejską ekipą, gdzie naszymi sąsiadami był site Celica Club Poland ^^
Miło było ponownie spotkać wielu z was, pogadać, popić - czekam na zlot, żeby to powtórzyć :-D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W sierpniu, za namową przyjaciół, postanowiłem zrobić sobie prezent urodzinowy w postaci japońskiego kółka ^^
Celka dostała oryginalne alusy WedsSport SA-90, które miały premiere na OVERGROUND - JDM Spot 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nowe felgi i opony miały chrzest bojowy na JDM Track Day - Volume VI, który miał miejsce 2 tygodnie temu.
Zestaw sprawdził się w torowych warunkach, zapewniając trzecie miejsce w swojej klasie ^^
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niestety, co by nie było za różowo, zaczęła gubić płyn chłodniczy - czeka na trochę wolnego żeby oględziny zrobić.

Dokładnie 5 lat temu, 24 września 2017 roku, kupiłem swoją Celkę, jako w pełni seryjny egzemplarz (tak wiem, post z 25.09 - za długo go pisałem xD). To była najlepsza decyzja motoryzacyjna w moim życiu! Dzięki tej pięknej Toyotce odwiedziłem wiele spotów, zlotów czy wydarzeń torowych, poznałem wielu niesamowitych ludzi, również na tym forum :D
Może nie jest najszybszym wozem, a za hajs wpakowany w auto można by kupić coś lepszego, to niczego nie żałuję i pomimo wielu propozycji, nie sprzedam jej, ma u mnie dożywocie ^^

Obrazek
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Kocur2
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 81
Rejestracja: 06-12-15, 20:34

Re: Blue T23

Postautor: Kocur2 » 25-09-22, 19:19

Bardzo przyjemne odświeżenie tematu ;) Super przeczytać o kolejnych to modyfikacjach, mniejszych i większych oraz, że nie porzucasz tego auta :-D

Felgi, zarówno pierwsza zmiana jak i druga mega na plus! O wiele lepiej siedzą niż felgi z GT86 8) Jakie parametry i waga?

Widzę, że torowo jest coraz lepiej, a całość objawia się brakiem awaryjności i wynikami na podium :-D Blizny wojenne muszą być :lol:
Moje gratulacje, oby motywacja została na dalsze działania i do zobaczenia na torze 8)

Ciekawe co jest przyczyną uciekającego płynu. Oby to nie było nic poważnego :eek:

Dobrze się ogląda to auto :mrgreen:

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Blue T23

Postautor: hube » 25-09-22, 19:48

Grzesiu felgi naprawdę ładne. Dobry zakup !
hube

Właśnie jaka waga i jakie cyferki tych felg ?
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Blue T23

Postautor: greos39 » 02-10-22, 23:14

Co do wagi to ciężko powiedzieć, bo różne katalogi podają różne wartości, a nie ważyłem ich żeby wiedzieć dokładnie.
Generalnie to zazwyczaj pojawia się waga w okolicach 7,7 kg :P

Z parametrów to tak: 17x7,5 5x100 ET45

Co do uciekającego płynu to winowajca został znaleziony - wyciek z chłodnicy, na łączniu plastiku z metalem.
Cieknie tylko jak jest samochód rozgrzany, ale i tak w śladowych ilościach.
Tak czy siak, będzie ogarnięte w zimę :-D
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold