VII by uFo

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
ufo666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 11-01-10, 11:51

VII by uFo

Postautor: ufo666 » 16-02-11, 11:02

Co prawda miałem samochód zrobiony wcześniej niż Stich, ale nie chciałem pokazywać dopóki nie skończę parę spraw plus malowanie. Jednak się złamałem i pokazuję nie pomalowaną :P

SAMOCHÓD:
VII generacja, rocznik 2000 wersja i-Sol. Kupiona w marcu 2010 jako seryjna od bboy4, mody mechaniczne przeprowadzone w listopadzie 2010.

SILNIK:
1.8 VVTI z 2005 roku zalany MOTUL 15W50. Seryjnie 143/170. Obecnie 223/281 przy 0,5 bara.

PRZERÓBKI MECHANICZNE:
Intercooler + orurowanie
Odlewany kolektor wydechowy
Turbosprężarka TD4
Katalizator sportowy
Wydajniejsze wtryski, świece
Większe sprzęgło: 230mm tarcza organiczna/docisk wzmocniony (największy rozmiar jaki można upchnąć w dzwon skrzyni)/przerobione i wyważone koło zamachowe
Filtry k&n powietrza i oleju
Zaciski hamulcowe czterotłoczkowe Brembo + tarcze EBC Turbo Groove 325mm + klocki TRW, a z tyłu tarcze EBC Turbo Groove + czerwone EBC
Zestaw amortyzatorów Koni Sport ze sprężynami
Regulowana rozpórka przednich kielichów

CAR-AUDIO:
Radyjko: JVC KW-AV71BTE
Przód: zestaw dwudrożny, odseparowany HERTZ ESK 165mm (100 RMS - 200 MAX) na pełnej zwrotnicy HERTZ, wyciszone drzwi
Tył: seria (chyba)
Bagażnik: subwoofer 10' JBL + wzmacniacz jakiś JBL w zabudowie ;)

WNĘTRZE:
Zegary doładowania i temp spalin auto gauge na słupku
Reszta seria: skórzane fotele, climatronic, szyberdach, ABS, wspomaganie itp.

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY:
Fabryczny nudny srebrny gdzieniegdzie porysowany... zmieniony na Super White
Koła zima: 205/50/16 Toyo Snow Proxes na seryjnych (przemalowanych na czarno)
Koła lato: 225/45/17 Yokohama s.drive na OZ Alleggerita
Dystanse 25mm
Spojler od TS'a
Nakładki progów TTE
Przedni zderzak poliftowy
Jakaś fajniejsza sama końcówka wydechu (z taką już kupiłem)
Tylne światła poliftowe

PLANY
Dolna dokładka przedniego zderzaka TTE
Ksenonowe lampy


Chyba tyle :) Zdjęcia tylko dwa bo przez ten lakier nie nadaje się do dokładniejszego pokazania. Chętnie wysłucham opinii/komentarzy/sugestii zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych.

Foto jeszcze poprzedniego właściciela (na letnich kółkach):
Obrazek


Niewiele widać, ale to jako mały bonus ;)
Obrazek

I jeszcze wykres:
Obrazek



21.06.2012 - zmiana koloru


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obecnie (18.04.14 - po kolejnej wizycie w ZTR)

Obrazek

Obrazek


No i oczywiście wielkie podziękowania dla Bartka!
Ostatnio zmieniony 24-04-14, 10:58 przez ufo666, łącznie zmieniany 11 razy.

Curyl87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 30-12-08, 13:03

Postautor: Curyl87 » 16-02-11, 12:40

a jaki kolor masz na mysli? turbo fajna sprawa. bd ja podciagal wyzej?
VI 1.8 ST 94'

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 16-02-11, 12:52

Przecież to furka BBoy'a :-D Dobrze ze trafila w dobre rece :D

Awatar użytkownika
Pawciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6803
Rejestracja: 16-08-05, 11:27

Postautor: Pawciu » 16-02-11, 12:55

No to pojechałeś po bandzie niczym Kubica :D

kisiu2351
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 07-03-10, 11:15

Postautor: kisiu2351 » 16-02-11, 13:37

Bardzo ladna VII jeszcze tylko kolorek i bedzie ogień . Moze pytanko nie na miejscu ale ile wyszlo Cie uturbienie??

Awatar użytkownika
ufo666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 11-01-10, 11:51

Postautor: ufo666 » 16-02-11, 14:00

Czarny chodzi mi po głowie. Tak żeby moja i Sticha były już całkiem podobne, nie tylko pod maską, ale i z zewnątrz :P

Jeśli bym chciał więcej to już trzeba by było kuć, więc nie ;)

Awatar użytkownika
adi24car
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: 08-05-10, 15:57

Postautor: adi24car » 16-02-11, 14:11

Super Celika ;p I polecam Ci czarny kolor ;p
219KM, 271Nm marzenia...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RedSun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 24-04-09, 21:33

Postautor: RedSun » 16-02-11, 17:22

ufo666 pisze:Czarny chodzi mi po głowie. Tak żeby moja i Sticha były już całkiem podobne, nie tylko pod maską, ale i z zewnątrz :P


eee, to tak... standardowo strasznie.

Na twoim miejscu jak już bym malował cało to na coś co się totalnie wyróżnia i nie występowało w VII, np Deep Jewel Green Pearl z Supry mk4, albo Imperial Jade Mica, ew. Diamond White Pearl żeby była przeciwność czarnego ;)

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 16-02-11, 18:25

ufo666 pisze:Czarny chodzi mi po głowie. Tak żeby moja i Sticha były już całkiem podobne, nie tylko pod maską, ale i z zewnątrz :P


hehe chcesz robić za brata bliźniaka? :-D zapominasz, ze będziemy mieć inne bodykity :P
fajnie, że w końcu opisałeś swój samochód. Powodzenia w modach przed sezonem 2011 :wink:
ja już mam pół pokoju w cześciach :P

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 16-02-11, 18:29

mechanicznie super :) kurcze, fajnie by było się kiedyś uturbioną VII śmignąć :P chociaż potem przesiąść się ponownie do swojej 143... :)

a kolor, RedSun dobrze radzi, jak już malować to może jakiś odjazdowy kolor :) a mi się tam czarna VII niezbyt podoba, jak dla mnie czarny kolor powoduje że nie widać tych charakterystycznych przetłoczeń, profili itd... ale tak czy inaczej, trudno odmówić mu uroku :)

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 16-02-11, 18:43

Skoczu pisze:mechanicznie super :) kurcze, fajnie by było się kiedyś uturbioną VII śmignąć :P chociaż potem przesiąść się ponownie do swojej 143... :)


to jak byś był w południowo wschodniej Polsce to piszesz albo do ufo albo do mnie i masz :-D
a jak nie to mozę na jakimś zlocie w tym roku.

Skoczu pisze:a kolor, RedSun dobrze radzi, jak już malować to może jakiś odjazdowy kolor :) a mi się tam czarna VII niezbyt podoba, jak dla mnie czarny kolor powoduje że nie widać tych charakterystycznych przetłoczeń, profili itd... ale tak czy inaczej, trudno odmówić mu uroku :)

masz racje z tymi przetłoczeniami, na czarnym troche sie zlewają... ale i tak nie zamienił bym swojego koloru na żaden inny (seryjny przynajmniej)

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 16-02-11, 19:24

na pewno skorzystam z zaproszenia :)

dla mnie to jest tak że do momentu aż mamy seryjną VII bardzo dobrze wygląda na niej srebrny. Jeśli myślimy o body kit to ciemniejszy kolor zdecydowanie lepiej. Kaminari na srebrnej VII mi się średnio podoba, ale na czerwonej, czarnej, granatowej albo chociaż białej - wygląda zacnie. Podsumowując - każdy ma swój gust jeśli chodzi o kolor, ale dla mnie bardzo udana była ta wersja: http://1.bp.blogspot.com/_7XKM5uAPfD8/T ... i-ts-7.jpg

Sam mam w planie zderzak poliftowy + dokładka z tego zdjęcia (wiem - dostanie jej jest ekstremalnie kosztowne i trudne) + progi TTE + spoiler od amerykanskiego od GTS'a. Jako że mam srebrny samochód, a jedyny bodykit fajny to kanimari oraz ten http://www.andysautosport.com/toyota/20 ... 92522.html (przedni zderzak w zasadzie bo progi i tył dla mnie kiepskie), a o przemalowywaniu zdecydowanie nie myślę to jednak zostaje wizja celicy powyzej.

Ale żeby nie było że koledze UFO zaśmiecam wątek, to mam pytanie dotyczacy amorów KAYABA. Chodzi mi o porównanie do serii, lepiej? bardziej twardo?... A cały projekt naprawde zacny ;)

Awatar użytkownika
beety
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 06-10-10, 20:13

Postautor: beety » 16-02-11, 22:40

ufo666 dynamicznie poleciałes do przodu ,piękna .
gratuluję chęci, efektów.

tiaa bierz : czarny :-D czarny/ choć i w innych kolorach
dobrze będzie wyglądać ale nie w tym obecnym jakoś mi sie nie widzi srebrna.
zadowolenia i bezawaryjności :P

Stich pisze:to jak byś był w południowo wschodniej Polsce to piszesz albo do ufo albo do mnie i masz
a jak nie to mozę na jakimś zlocie w tym roku.

no to juz na 99 % wierze ze uda mi sie spiknąć na jazdę próbną skoro koledzy w pobliżu :-D

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 16-02-11, 23:30

beety pisze:ufo666 dynamicznie poleciałes do przodu ,piękna .
gratuluję chęci, efektów.

tiaa bierz : czarny :-D czarny/ choć i w innych kolorach
dobrze będzie wyglądać ale nie w tym obecnym jakoś mi sie nie widzi srebrna.
zadowolenia i bezawaryjności :P

Stich pisze:to jak byś był w południowo wschodniej Polsce to piszesz albo do ufo albo do mnie i masz
a jak nie to mozę na jakimś zlocie w tym roku.

no to juz na 99 % wierze ze uda mi sie spiknąć na jazdę próbną skoro koledzy w pobliżu :-D


jak najbardziej ale tylko na siedzeniu pasażera jeśli o mnie chodzi :wink: tak sobie obiecałem i zamierzam się tego trzymać 8)

kurcze troche poleciałem z ot. sorki ufo. ale zaraz przyjdzie admin i posprząta :wink:

Awatar użytkownika
ufo666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 11-01-10, 11:51

Postautor: ufo666 » 17-02-11, 09:51

No standardowy ten czarny, ale odkąd grałem na PC w need 4 speed underground 2 to widziałem ją jako czarną (w grze robiłem ją na czarno plus czarne fele) :P I właśnie jedynym minusem jak dla mnie (oprócz tego, że się brudzi szybko) to jest to, że ginie trochę linia.

Co do propozycji RedSun to hm... ciekawe :D Ten grafitowy z polifta też fajnie wygląda. Sporo czasu jeszcze minie zanim ją wymaluję, więc mam jeszcze trochę czasu na główkowanie.

Stich pisze:hehe chcesz robić za brata bliźniaka? :-D zapominasz, ze będziemy mieć inne bodykity :P


Tak pamiętam. Twoja na dodatek niżej siedzi jeszcze ;) ewentualnie lampy bym odgapił jeszcze :P

Skoczu pisze:... mam pytanie dotyczacy amorów KAYABA. Chodzi mi o porównanie do serii, lepiej? bardziej twardo?...
Pytaj bboy'a, ja już z tymi amorami od Niego kupiłem.

beety pisze:
Stich pisze:to jak byś był w południowo wschodniej Polsce to piszesz albo do ufo albo do mnie i masz
a jak nie to mozę na jakimś zlocie w tym roku.

no to juz na 99 % wierze ze uda mi sie spiknąć na jazdę próbną skoro koledzy w pobliżu :-D


Wybierałem się kiedyś na spota do Rzeszowa, ale niestety się nie wyrobiłem. Może na następny uda mi się wpaść. Tylko też możliwe, że u mnie fotel tylko pasażera będzie dostępny, ale kto wie.. kobietom ciężko czasami odmówić ;)

Awatar użytkownika
góral
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2687
Rejestracja: 06-07-04, 22:57

Postautor: góral » 17-02-11, 09:55

Sillnik jakos odprezony pod to turbo? Jak rozumiem robił Zastec?
Q3, Outback, Legacy, i Carlos.

Awatar użytkownika
ufo666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 11-01-10, 11:51

Postautor: ufo666 » 17-02-11, 10:22

Tak Zastec, teraz się zwą ZTR ;)

Yyy jeśli się mylę to niech mnie Stich albo Bartek poprawią. Nie jest odprężony, zapas ewentualnej mocy na soft turbo jeszcze jest. Jakkolwiek to jest zrobione, jest zapewne zrobione z głową. Nie oddałem auta komuś kto jeszcze tego nie robił z tymi silnikami ;)

Awatar użytkownika
góral
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2687
Rejestracja: 06-07-04, 22:57

Postautor: góral » 17-02-11, 11:49

ufo666 pisze:Tak Zastec, teraz się zwą ZTR ;)

Yyy jeśli się mylę to niech mnie Stich albo Bartek poprawią. Nie jest odprężony, zapas ewentualnej mocy na soft turbo jeszcze jest. Jakkolwiek to jest zrobione, jest zapewne zrobione z głową. Nie oddałem auta komuś kto jeszcze tego nie robił z tymi silnikami ;)

To wiem, natomiast sie dziwie czemu jednak nie odprezyli. Ale co tam, kilka juz tych silnikow zrobil, i jezdzi .. Tylko teraz pytanie, kiedy ci te dwiescie cus koni przestanie wystarczac.. :P
Q3, Outback, Legacy, i Carlos.

Awatar użytkownika
beety
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 06-10-10, 20:13

Postautor: beety » 17-02-11, 21:18

ufo666 pisze:Tylko też możliwe, że u mnie fotel tylko pasażera będzie dostępny, ale kto wie.. kobietom ciężko czasami odmówić

ale spokojnie na początek wystarczy fotel pasażera chłopaki ,
sama raczej tez bałabym sie udostępnić komuś fotel kierowcy w swojej. :-D :-D

ja w gierce miałam żółtą. :P choć w polowie gry coś pochrzani.łam i
mi skasowało :oops:

fakt czarny cięzej utrzymać w czystości ale jak wypicujesz ,
nabłyszczysz lakier to swieci sie jak... nie powiem co

Awatar użytkownika
bboy4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3706
Rejestracja: 05-11-05, 16:53

Postautor: bboy4 » 18-02-11, 09:35

1. Ufo - Gratuluje decyzji , na którą mi zabrakło odwagi , chęci i kasy... Fajnie że doszła kolejna profesjonalnie zmodyfikowana Celica w Klubie.

2. Maluj auto na jaki kolor chcesz , rzecz gustu a o nich się nie dyskutuje. Czarny jest wypas bo pasuje do aut o sylwetce sportowej. Druga strona medalu , w przypadku VII przede wszystkim tracimy linie , które niby pozostają widoczne ale już nie rzucają się w oczy... (to moje subiektywne odczucie).

3. KAYABA - Po wymianie totalnie rozwalonych seryjnych amorów odczułem pełen relax , natomiast trudno stwierdzić , jeśli zmieniłbym na nowe seryjne czy byłoby lepiej niż na nowe KYB. Człowiekowi chce się pić , napije się zimnej wody i jest Ok , trudno powiedzieć czy lepiej napiłby się wodą czy Pepsi , bo pragnienie ugasił.... Jeśli chodzi o samą twardość to uważam że KYB są troche twardsze....

4. Ufo - z tyłu w boczkach głośniki pozostały seryjne. (żeby nie dominowały nad przodem)
2005r: V-Gen GTi
2007r: VII-gen 1ZZ
2020r: VI-Gen 2.0GT :D