Biała VII by Mihu

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
PawelT20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: 12-09-10, 19:22

Postautor: PawelT20 » 24-09-11, 11:45

Lestat pisze:na fabrycznej :)


też robie na fabrycznej tylko w zupełnie innym miescie ;D

Awatar użytkownika
Piotrek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3567
Rejestracja: 21-05-07, 23:04

Postautor: Piotrek » 24-09-11, 12:36

Lestat, nie wierzę w to co piszesz :eek:
Wczoraj przeczytałem sobie cały temat o czerwonce więc od razu przypomniało mi się co pisałeś:

Lestat pisze:hehe celina przeszła badanie techniczne i wcale nie polegało na podjechaniu do znajomego diagnosty, bo zależało mi na liście rzeczy do zrobienia na już, i tak:
uszczelniacze półosi - to wiemy
luzy na drążku kierowniczym
do wymiany gumy stabilizatora z tyłu
i tyle badanie sprawności amortyzatorów pokazało ok.75% chociaż ich tam nie ma spaliny w normie


Nie powinni Ci podbić przeglądu z takimi usterkami :roll:

Awatar użytkownika
Lestat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2980
Rejestracja: 20-07-07, 20:30

Postautor: Lestat » 24-09-11, 18:26

być może gdyby nie usłyszał, że lada dzień będzie zrobione to by nie podbił, może miał dobry dzień itp. raz mi nie podbił, bo nie miałem jednego stopu i żarówki przy sobie do zmiany na miejscu.

dobra dość oftopa
4a-ge power

Awatar użytkownika
mihu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 17-04-11, 20:22

Postautor: mihu » 24-09-11, 18:29

LESTAT... ja napisalem jak tu wyglada i WCALE sie nie podniecam... tutaj sa ludzie z IRLANDI i moze chca wiedziec... zreszta pytali.

Wiec twoj komentarz zupelnie niepotrzebny :|
Hejters gona be hated ;)

Ja wiem jak wyglada przeglad w polsce... ok sa ludzie ktorzy COŚ posprawdzaja a sa za flaszke podbija...

A teraz jeszcze do mojego posta na temat PRZEGLADU tutaj:

Miejsca NCT sa wyszczegolnione i nie mozna byle gdzie zrobic, jest konkretnie jeden warsztat w miescie sie tym specjalizujacy i koniec.
Nie masz stycznosci z osoba robiaca przeglad ! przychodzisz to recepcji i zostawiasz kluczyk a oni wybieraja losowo, wiec nie ma opcji po znajomosci.

I NIE ma opcji zrobie niedlugo i podbija... zrobisz podbijemy ;)

Armin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 06-03-11, 12:22

Postautor: Armin » 25-09-11, 23:00

Lestat pisze:być może gdyby nie usłyszał, że lada dzień będzie zrobione to by nie podbił, może miał dobry dzień itp. raz mi nie podbił, bo nie miałem jednego stopu i żarówki przy sobie do zmiany na miejscu.

dobra dość oftopa


podobnie jak Lestat, jeżdżę na przeglądy na fabryczną w Krakowie i uważam, ze są robione naprawdę rzetelnie. Szczerze - wolę jechać tam , gdzie auto jest rzeczywiście diagnozowane niż tam gdzie "za flaszkę" przybija się pieczątkę.

Mihu sorry za OT. Twoja Celica bardzo mi się podoba i oczywiscie życzę powodzenia na przeglądzie :)

Awatar użytkownika
mihu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 17-04-11, 20:22

Postautor: mihu » 26-09-11, 00:26

Armin pisze:
Lestat pisze:być może gdyby nie usłyszał, że lada dzień będzie zrobione to by nie podbił, może miał dobry dzień itp. raz mi nie podbił, bo nie miałem jednego stopu i żarówki przy sobie do zmiany na miejscu.

dobra dość oftopa


podobnie jak Lestat, jeżdżę na przeglądy na fabryczną w Krakowie i uważam, ze są robione naprawdę rzetelnie. Szczerze - wolę jechać tam , gdzie auto jest rzeczywiście diagnozowane niż tam gdzie "za flaszkę" przybija się pieczątkę.

Mihu sorry za OT. Twoja Celica bardzo mi się podoba i oczywiscie życzę powodzenia na przeglądzie :)


Nie ma problemu, niczemu nie zaszkodzi maly OT ;)
W polsce jest róznie, i tu nie ma dyskusji, sa pany Janki jak i porządne serwisy.
Tutaj sa tylko te drugie... ale...

Osobiscie wole porzadny serwis nawet jak pozniej mam wydac kase na naprawe czy nie przejde i musze cos naprawic bo wiem ze to dla mojego bezpieczenstwa czy dla bezpieczenstwa celiny ;) co z tego ze bede swiecil przegladem "za flaszke" jak sie okaze ze nie mam hamulcow czy cos innego sie dzieje czego moge poprostu nie zauwazyc.
Jak zle spaliny to cos z silnikiem i warto to wiedziec itp. itd...

Czasem trzeba wydac wiecej kasy żeby potem wiecej kasy zaoszczedzic ;) czy jakos tak.

PEACE :)

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 26-09-11, 09:48

mihu pisze:Jak zle spaliny to cos z silnikiem i warto to wiedziec itp. itd...


chyba że nie ma się katalizatora :)

Awatar użytkownika
mihu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 17-04-11, 20:22

Postautor: mihu » 26-09-11, 19:49

dzien dobry :)

oblałem przeglad za:

1. nie mialem klaksonu :) ok moje lenistwo
2. nie zdjałem osłon z felg na sruby wiecie tego dekielka (nie wiedzialem ze trzeba) :|

mam miesiac na retest ;)

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 26-09-11, 20:46

nieźle...
a trzymałem kciuki jak głupi :)
klakson to rozumiem, u nas też byś oblał, ale te dekielki mogli sobie sami zdjąć ;P

Awatar użytkownika
kamwu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1759
Rejestracja: 05-07-11, 07:41

Postautor: kamwu » 26-09-11, 21:03

mihu pisze:2. nie zdjałem osłon z felg na sruby wiecie tego dekielka (nie wiedzialem ze trzeba)
:eek: No tak... mogliby jeszcze porysować przez nieuwagę... Od jednej skrajności w Polsce po drugą skrajność w UK. Nigdzie nie jest normalnie...
Obrazek
RIP

Awatar użytkownika
mihu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 17-04-11, 20:22

Postautor: mihu » 26-09-11, 23:10

Dzieki Matus :)

ale na szczescie nic nie musze placic za retest bo tylko ma wizualnie zobaczyc :)

ehh moje lenistwo ;)

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 26-09-11, 23:15

mihu, to dobrze że za darmo :)
U nas chyba się płaci wg takiego długiego cennika za sprawdzenie poszczególnych poprzednio uszkodzonych rzeczy ;)

el_kapitan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 27-01-08, 22:56

Postautor: el_kapitan » 26-09-11, 23:52

Matus pisze:mihu, to dobrze że za darmo :)
U nas chyba się płaci wg takiego długiego cennika za sprawdzenie poszczególnych poprzednio uszkodzonych rzeczy ;)


u nas jak nie przejdziesz to nie płacisz.

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 27-09-11, 12:51

el_kapitan pisze:
Matus pisze:mihu, to dobrze że za darmo :)
U nas chyba się płaci wg takiego długiego cennika za sprawdzenie poszczególnych poprzednio uszkodzonych rzeczy ;)


u nas jak nie przejdziesz to nie płacisz.


Na pewno? Ostatnio będąc na ustawieniu zbieżności na takiej stacji diagnostycznej czytałem na ścianie taki wieeeelki cennik z napisem w stylu: "opłata za ponowny przegląd niesprawnych elementów" czy coś takiego. I były tam pieczątki UDT albo coś w tym stylu :)

el_kapitan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 27-01-08, 22:56

Postautor: el_kapitan » 28-09-11, 00:36

Matus pisze:
el_kapitan pisze:
Matus pisze:mihu, to dobrze że za darmo :)
U nas chyba się płaci wg takiego długiego cennika za sprawdzenie poszczególnych poprzednio uszkodzonych rzeczy ;)


u nas jak nie przejdziesz to nie płacisz.


Na pewno? Ostatnio będąc na ustawieniu zbieżności na takiej stacji diagnostycznej czytałem na ścianie taki wieeeelki cennik z napisem w stylu: "opłata za ponowny przegląd niesprawnych elementów" czy coś takiego. I były tam pieczątki UDT albo coś w tym stylu :)

11 miesięcy temu tak było... może coś się zmieniło

Awatar użytkownika
mihu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 17-04-11, 20:22

Postautor: mihu » 20-10-11, 04:52

Witam znów z nową dawką białych emocji.

- Przeglad przefruniety ;)
- Sprzegło siedzi i ma sie dobrze.
- Nowe lampy założone

Dwa dni polerowania, woskowania, sprzątania.

Jedyne co mi zostało to wymienic napinacz paska osprzętu, wymiana lift boltsów i juz prawie.
potem tylko audio, nowe felgi ktore leza juz chwile i czekaja az sruby mi przyjda.
Kupilem lekkie aluminiowe. Kilka pierdół i bede szcześliwy zupełnie.
Koniecznie dolot za chwile i rozpora...
glosniki juz mam wypatrzone ;)

Zreszta nie bede sie rozpisywał zobaczycie sami ;) czas na foty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nie widać na zdjeciach ale spolerowalem pokrywe zaworów :) jakies 4 godzinki papier scierny i pasta do metalu... to jeszcze nie to co chcialbym ale juz powoli jak bede mial znow wolne dokoncze i wrzuce foty.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lestat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2980
Rejestracja: 20-07-07, 20:30

Postautor: Lestat » 20-10-11, 09:40

Siódemy maja takie przetloczenie od lusterka aż na zad?
Nie zauważyłem tego wczesniej :D
4a-ge power

Shannow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 634
Rejestracja: 17-03-07, 13:08

Postautor: Shannow » 20-10-11, 10:43

Świetna, bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że felgi ciekawe dobrałeś. Dopasuj tylko przedni zderzak, bo odstaje z prawej strony!

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 20-10-11, 13:03

Shannow pisze:Świetna, bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że felgi ciekawe dobrałeś. Dopasuj tylko przedni zderzak, bo odstaje z prawej strony!


chyba z lewej ?

ale poza tym to auto jest kozak :)

Awatar użytkownika
mihu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 17-04-11, 20:22

Postautor: mihu » 20-10-11, 15:08

wlasnie z tym zderzakiem musze pokombinowac bo juz taka kupilem zamowione mam klipsy do zderzaka i zrobie to jak przyjda problem mam ze wlasnie z tej strony co odstaje mam urwany uchwyt na srube przy samym koncu zderzaka i nie wiem jak to zrobic ? to ucho plastikowe co sie przykreca do nadkola. myslalem zeby je z wlokna szklanego dorobic albo nowy zderzak :|

a fota felg jest na poprzedniej stronie... juz tydzien czekam na sruby jeszcze z dwa :)

dzieki za opinie i komenty :)