Celica VII T23 by K-Scott

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
K-Scott
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 17-09-11, 14:25

Celica VII T23 by K-Scott

Postautor: K-Scott » 07-10-11, 21:04

Witam,przyszla i na mnie pora wiec przedstawiam moj niedawno nabyty wymazony samochod ;)

Samochód:
*Toyota Celica T23

Silnik:
1.8 VVTI

koła:
*Lato: felgi Autec 17" 8,5J ET30, czarny mat z polerowanymi rantami
oponki Micheline Sport 2 oraz Uniroyal Rainsport 215/45/17
*Zima: felgi Aluett 17" 8J ET35
opony: Dunlop SP WinterSport 205/50/17


Audio:
- Radio Kenwood
-Sub Ampire
-Wzmacniacz Kenwood

Krótki opis/historia samochodu:

Autko nabylem we wrzesniu 2011r. Byla to lekko zaniedbana seria, ale stopniowo dopieszczam ja ;) W ciagu tego roku zmianie ulegly:

-zderzak poliftingowy zaspawany
-alufelgi Autec 17" 8,5J ET30, czarny mat z polerowanymi rantami
-sprezyny Eibach -30mm
-lampy tyl TYC Black
-przednie lampy przemalowane na czarny mat
-pasy szelkowe 3pkt Sparco
-wydech dedykowany Ulter Sport
-katalizator sportowy Magnaflow

Plany:

-Opony 195/45/17 (bedzie naciag)
-Negatyw
-Moze jakies dystanse na tyl
-Katalizator Magnaflow
-Panel srodkowy przemalowac na czarny mat

Rozwazane plany:

Kiedys bylem preciwnikiem gleby a teraz tak mnie to wciagnelo ze korci mnie gwint, ale zycie pokaze czy zdecyduje sie wylozyc tyle kasy ;) Kolejna zachcianka to dokladka przedniego zderzaka TTE i progi i tylnia dokladka TRD. Jakis czas juz zastanawiam sie nad upiekszeniem tylu no i wpadl mi pomysl do glowy, zeby zamowic tabliczke kwadratowa o wymiarach amerykanckich. Wolalbym klape zaspawac ale wybito mi ten pomysl z glowy. Czarny daszek takze jest brany pod uwage. Jak widac pomyslow duzo a zycie pokaze co z tego wyjdzie, dlatego nie pisalem tego w planach, ale czekam na wasze opinie i ewentualne sugestie.

Zdjęcia:

Tak bylo na poczatku:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejne ewolucje:

-Wywalenie znaczka
[url=http://images46.fotosik.pl/1117/d6e97dc9870e6db4med.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images41.fotosik.pl/1127/af29333f9179a891med.jpg]Obrazek[/URL]

-Lampy TYC Black
[url=http://images47.fotosik.pl/1210/9d91179c824bdcd8med.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images40.fotosik.pl/1202/e2f555e940705f42med.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images43.fotosik.pl/1210/c35b8ac6bc1ef81dmed.jpg]Obrazek[/URL]

-Zderzak poliftingowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-Nowe felgi
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-Audio
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-Malowanie lamp przednich
Obrazek
Obrazek

I na koniec obnizenie i stan obecny ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 05-11-12, 15:00 przez K-Scott, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
fotom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 21-10-07, 01:15

Re: Celica VII T23 by K-Scott

Postautor: fotom » 07-10-11, 21:39

bd zdj vt bd, wtf?


K-Scott pisze: plany sa duze (..) jakies fajne alumki (...) jakies body (...)jakas lotka (...)lampy jakies ladne

Jak widzę te nowe "projekty", powstające jak grzyby po deszczu, to jestem za przywróceniem tego działu tylko dla klubowiczów.

Awatar użytkownika
K-Scott
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 17-09-11, 14:25

Re: Celica VII T23 by K-Scott

Postautor: K-Scott » 07-10-11, 21:47

fotom pisze:Jak widzę te nowe "projekty", powstające jak grzyby po deszczu, to jestem za przywróceniem tego działu tylko dla klubowiczów.


Z tego co mi wiadomo to dzial ten sie nazywa ,,nasze auta" a nie ,,nasze projekty"

skroty zaraz poprawie dla nieogarniajacych

Awatar użytkownika
mihu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 17-04-11, 20:22

Postautor: mihu » 07-10-11, 21:56

Ej Fotom po co hejterzysz ?

Dla Ciebie może to nie "projekt" a dla chłopaka tak...

Tez byles nowy, tez sie pewnie jarałes... a co to ma byc ? VIP ?
To juz sie nie mozna pochwalic fura ? czy jak ?
Dział to - NASZE AUTA - a nie pimp my ride czy jak wywalic hajsu w uj zeby moje auto bylo PUSSY WAGONEM ?

Chlopak jest nowy moze nie siedzi w temacie jak Ty wiec zamiast go na ziemie sprowadzac swoim dla klubowiczow pomogl bys chlopakowi zeby sie jakos poczul lepiej.

I tak tu jest na forum... wchodzi nowy i juz zjeby za to za tamto... poszukaj poczytaj a ktos moze nie miec pojecia wiec pyta... ktos moze miec kose z wyszukiwarka jak ja.

Ktos moze zbieral kase na auto pol zycia i dla niego przyciemnienie szyb to projekt...

Tak ja wiem jestesmy takim narodem wiec moze czas to zmienic...


K-Scott wybacz ze traofilo na twoj post ten mow wywod ;)
Furka fajowa... mam nadzieje ze nie sprawi ci za duzo klopotow tlko sama frajde

Powodzenia w modzeniu i mniejszej ilosci hejterów ;)

Awatar użytkownika
fotom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 21-10-07, 01:15

Postautor: fotom » 07-10-11, 22:28

Nie chodzi mi o to, co K-Scott chce zrobić ze swoim autem, tylko jak to opisuje - bez szacunku dla czytelnika. Jakieś skróty, literówki, interpunkcja leży, czytać się tego nie da.

Gratuluję auta, życzę powodzenia w doprowadzeniu go do stanu, jaki sobie wymyśliłeś.

Poproś moda, żeby wyczyścił Ci wątek z tego offtopa (mojego również) i pisz jakoś z sensem, proszę.

Awatar użytkownika
tiger1981
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 542
Rejestracja: 25-06-08, 21:36

Postautor: tiger1981 » 07-10-11, 22:55

K-Scott, siema gratuluje zakupu VII gena ładna seria. Jak pisał mihu miej w d00pie hejterów i ciesz się autem i modami. Co do kaminiari to zostaje raczej import z zagranicy, w pl nie masz co liczyć na zakup. Popieram zmianę alusów na ciekawsze modele, nad wymianą suba też pomyśl. Jak coś wal PW pomogę coś wybrać, pozdr

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Re: Celica VII T23 by K-Scott

Postautor: Stich » 09-10-11, 01:32

K-Scott pisze: i tylne tez najlepiej czarne.


a te widziałeś?:

viewtopic.php?t=26179

:wink:

powodzenia w realizacji planów życze :wink:

Awatar użytkownika
K-Scott
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 17-09-11, 14:25

Re: Celica VII T23 by K-Scott

Postautor: K-Scott » 09-10-11, 11:46

Stich pisze:
K-Scott pisze: i tylne tez najlepiej czarne.


a te widziałeś?:

viewtopic.php?t=26179

:wink:

powodzenia w realizacji planów życze :wink:


a widzialem wlasnie dogaduje cene z wlascicielem ;)

Stich ty malowales srodkowy panel nie..? Mozesz napisac jak go odkrecic..? pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Re: Celica VII T23 by K-Scott

Postautor: Stich » 09-10-11, 21:01

K-Scott pisze:
Stich pisze:
K-Scott pisze: i tylne tez najlepiej czarne.


a te widziałeś?:

viewtopic.php?t=26179

:wink:

powodzenia w realizacji planów życze :wink:


a widzialem wlasnie dogaduje cene z wlascicielem ;)

Stich ty malowales srodkowy panel nie..? Mozesz napisac jak go odkrecic..? pozdrawiam ;)


1.najpierw łapiesz za tą część która otacza drazek zmiany biegów i podwazasz tylną część tego plastiku, jest tylko na wciskach więc spokojnie możesz uzyć siły.
2.jak ściągniesz ten dolny panel to widac śruby pod cześcią z klimatyzacji, odkręcasz je.
3.teraz tą całą górna część (klimatyzacja+schowek+zegar) musisz też podważyć tak żeby wyszła pare centymetrów z całej deski rozdzielczej (po odkręceniu w/w śrub powinny ją trzymać tylko zaciski)
4.jak już lekko odejdzie to panel klimatyzacji musisz spróbować przesunąc w bok względem reszty (schowka+ zegaru) tylko nie pamiętam czy w lewo czy w prawo ale to tak na czuja spróbuj, może siedzieć troche mocno więc użyj troche siły, nic tam sie nie wyłamie. od klimy odepnij kostki
5.teraz góre tez już możęsz ścignąć tylko odpiąć kostke od zegara
6.co do malowania to Ci nie pomoge bo sam tego nie malowałem i nie wiem jak obkleić ładnie chociażby te znaczki na klimie.

p.s. a te lampy to kiedyś jeździły u mnie, polecam :wink:

Awatar użytkownika
K-Scott
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 17-09-11, 14:25

Postautor: K-Scott » 09-10-11, 21:06

ja sie zastanawiam nad obklejeniem carbonem wytlaczanym na probe a jak nie wyjdzie to pomaluje. A to tych przyciskow od klimy nie da sie wyjac..? a za ile ty te lampy sprzedales..? pozdraiwam

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 09-10-11, 21:14

K-Scott pisze:ja sie zastanawiam nad obklejeniem carbonem wytlaczanym na probe a jak nie wyjdzie to pomaluje. A to tych przyciskow od klimy nie da sie wyjac..? a za ile ty te lampy sprzedales..? pozdraiwam


yy no własnie sobie przypomniałem, że ja te przyciski mam zostawione, nie malowane, tylko w okół mam pomalowane.
próbuj folią, jak dobrze wyjdzie to wygląda to super:
Obrazek

a co do ceny to myśle, że tiger sprzedaje za taką za jaką kupił bo ich w końcu nie założył nigdy.

Awatar użytkownika
K-Scott
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 17-09-11, 14:25

Postautor: K-Scott » 09-10-11, 22:28

no ladnie tylko ze ja chce ten matowy carbon 3D bez tej warstwy bezbarwnej zeby wygladalo bardziej orginalnie. Sprobuje jak to wyjdzie najwyzej mozna odkleic i wrocic do orginalu. Ten ze zdejcia ma jeszcze deske fajnie zrobiona ale to chyba u mnie tak fajnei nie wyjdzie ;(

Awatar użytkownika
K-Scott
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 17-09-11, 14:25

Postautor: K-Scott » 18-10-11, 21:17

Witam, no to zaczynamy przerobki, narazie skromnie ale na wiecej nie ma narazie czasu wiec na dzin dzisiejszy pozbylem sie przedniego znaczka i wyglada to tak :

Obrazek
Obrazek

Na dniach beda lampy na tyl, takze juz nie dlugo dodam nowe foki ;) pozdrwiam

Awatar użytkownika
kamwu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1759
Rejestracja: 05-07-11, 07:41

Postautor: kamwu » 18-10-11, 21:27

Znaczki to się zdejmuje w astrach, golfach czy innych lanosach :P Ale Twój gust, Twój wybór...
Obrazek
RIP

Awatar użytkownika
K-Scott
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 17-09-11, 14:25

Postautor: K-Scott » 18-10-11, 21:33

kamwu pisze:Znaczki to się zdejmuje w astrach, golfach czy innych lanosach :P Ale Twój gust, Twój wybór...


a mi sie teraz duzo bardziej podoba ;) Masz racje moj gust ;)

Awatar użytkownika
Balbek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1031
Rejestracja: 18-01-11, 13:43

Postautor: Balbek » 18-10-11, 22:09

Moja za to nie ma znaczka a chcialbym miec nie chcesz K-Scott, swojego sie pozbyc ? :wink:

Awatar użytkownika
K-Scott
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 17-09-11, 14:25

Postautor: K-Scott » 15-11-11, 19:17

Udalo mi sie zorganizowac chwilke czasu i zainstalowac nowe lampy, a efekt jest taki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam ;)

HQQLI
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 22-02-11, 10:31

Postautor: HQQLI » 15-11-11, 20:13

K-Scott ile dales za komplecik takich lampek? Calkiem spoko wygladaja jeszcze musisz szybki przyciemnic zeby Ci z czyms to grało udany zakup mam podobna cele heh ;p ale jestem za granica i poki co wstrzymuje sie z modyfikacjami ;p ale na wiosne na pewno cos nowego sie znajdzie :) pozdr

Awatar użytkownika
K-Scott
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 17-09-11, 14:25

Postautor: K-Scott » 15-11-11, 20:17

HQQLI pisze:K-Scott ile dales za komplecik takich lampek? Calkiem spoko wygladaja jeszcze musisz szybki przyciemnic zeby Ci z czyms to grało udany zakup mam podobna cele heh ;p ale jestem za granica i poki co wstrzymuje sie z modyfikacjami ;p ale na wiosne na pewno cos nowego sie znajdzie :) pozdr


Wszystko zagra w swoim czasie tylko potrzebny czas poniewaz tez za granica jestem ;) Nie wiem ile nowe takie lampy kosztuja bo trzeba sprowadzac z USA a na uzywki watpie ze trafisz ;)

HQQLI
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 22-02-11, 10:31

Postautor: HQQLI » 15-11-11, 20:24

Ale ja w czwartek juz bede w polsce i zaraz lece pytac sie o foteliki skorzane bo namierzylem hehe ;p I jesli tanio je wyrwe to zamontuje ale z szybkami poczekam do wiosny na zime przyda sie jeszcze ta "dobra" widocznosc przez tylnia szybe ;p