Celica VII - Skoczu

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 22-05-12, 00:03

http://www.detailer.pl/sklep/61-optimum ... aner-.html w rozcieńczeniu 4:1. Do felg 2:1 i dwuletni brud puszcza od ręki. Super środek :) potem na całość nałożyłem Chemical Guys V.R.P Dressing. Z tym że zdjęcia 'po' zrobię jutro, dzisiaj już światło było niezbyt ciekawe do zdjęć. Ale efekt urywa tyłek ;)

Wrzucę tylko taki detalik, ale pokazuje jak dressing poprawia całość :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
Qub@
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1638
Rejestracja: 21-10-06, 16:34

Postautor: Qub@ » 22-05-12, 11:29

Skoczu, widze temat Cie wciągnął :twisted: Ja już jestem po, u mnie leży Chemical Guys Butter Wax, urywa jaja :-) Wnętrze mam zawsze sterylne więc z nim się później zabawie. Z niecierpliwością czekam na relacje foto z korekty lakieru. Koniecznie wrzuć też zdjęcia jak będzie pucował OZety. Jaki środek do nich kupiłeś :?:

BTW Miałem Ci napisać na forum kosmetyki, bo założyłeś tam temat. Po UC daj SRP bo z tego co się orientuje masz go, on ładnie wypełni delikatne swirle i hologramy bo UC, po tym możesz już kłaść wosk, z samego autoglyma nie byłeś zadowolony jak pisałeś, natomiast jako dopełniacz po UC spełni swoje zadanie znakomicie, zobaczysz. Pozdro.
ST202: 02.2007-03.2014
Next: ? (chwilowo panzerwagen w dieslu)

Awatar użytkownika
Prezes-Kamil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 21-04-11, 21:17

Postautor: Prezes-Kamil » 22-05-12, 13:09

Ładnie ładnie, gdzie kupiłeś te cuda i za ile? Bo super to wygląda po tym dressingu. Sam bym sobie środeczek tym zrobił :)

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 22-05-12, 15:23

Qub@, dokładnie - temat wciągnął niesamowicie. dzisiaj wstałem o ... 5:30 bo już się nie mogłem doczekać. Ogólnie rezultaty już są - mam UC i Swirl X - oba działają, UC ładnie redukuje większe, swirl x - wypełnia malutkie ryski. wiadomo że maszyna to nie jest, więc korekta nie będzie idealna - a na srebrnym to wiadomo że efekt widać ale tylko pod lampami :) Zrobię dokładnie tak jak piszesz - taki plan. UC -> Swirl X -> IPA -> SRP -> Migliore Primo (ten ostatni - ile osób tyle opinii ale spróbuję).

OZ myję tym samym specyfikiem co kokpit - tylko pół na pół z wodą - pył z klocków i syf schodzi idealnie - chociaż i tak z felgami bawiłem się sporo, bo zakamarków, załamań i wgłębień bardzo dużo. Ale waciki, pędzelki i dało radę. Wrzucę wszystko wieczorem (oczywiście bez korekty bo jutra mi nie starczy coś czuję :roll: ). Do zabezpieczenia felg niestety nie mam nic 'specjalnego'. Dlatego nałoże colli 476, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Prezes-Kamil, APC (cleaner) kupiłem w tym sklepie do którego podlinkowałem (jeszcze mi gratisa dali do zamówienia - próbkę dobrego wosku :) ), a środek Chemical Guys w Wax Paradise (ale on już chyba nie produkowany).

Ceny znajdziesz :) ja wolę za całość nie liczyć bo wyszłoby z wszystkimi narzędzami, pędzlami i kosmetykami z 700 lekko...

EDIT:

obiecałem zdjęcia wnętrza więc proszę:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Archy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 725
Rejestracja: 12-02-11, 05:15

Postautor: Archy » 22-05-12, 20:03

Wygląda to świetnie :) Kurcze wyskoczyłeś z tym wnętrzem i jak mi się wydawało,że w środku mam w miarę czysto, to teraz stwierdzam, że jednak mam syf - i znowu robota :P

Awatar użytkownika
Lark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 14-10-10, 23:03

Postautor: Lark » 22-05-12, 20:41

łoooojezu, to żeś wysoko poprzeczkę zawiesił :smt118

EDIT: ale radio masz fabryczne :P uff, chociaż tyle :-D
Prędkość w km/h widniejąca na znakach drogowych jest jedynie wielkością sugerowaną dla przeciętnych kierowców. Prawdziwy kierowca dopasowuje prędkość do możliwości własnego samochodu. ;)

Awatar użytkownika
Blad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2402
Rejestracja: 08-08-10, 20:49

Postautor: Blad » 22-05-12, 20:48

Ja do wyczyszczenia wnętrzna użyłem "Magicznej Gąbki" Jana Niezbędnego. Takie niby gówno, a czyści wszystko idealnie... Tylko nie świeci się tak jak u Ciebie Skoczu
JAPFEST Crew Member

- Toyota Celica VII - Sold
- Seat Leon 1P - Sold
- Seat Leon 5F Cupra 290 - Sold
- Honda Civic Type R FK8

Awatar użytkownika
Prezes-Kamil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 21-04-11, 21:17

Postautor: Prezes-Kamil » 22-05-12, 23:55

Blad pisze:Ja do wyczyszczenia wnętrzna użyłem "Magicznej Gąbki" Jana Niezbędnego. Takie niby gówno, a czyści wszystko idealnie... Tylko nie świeci się tak jak u Ciebie Skoczu


Fuknij plakiem na koniec i będzie lelo :-)

Awatar użytkownika
Grzybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 573
Rejestracja: 27-12-11, 21:56

Postautor: Grzybek » 23-05-12, 00:09

ja czyściłem przedwczoraj, tylko że przetarłem szmatką z kurzu i psiknąłem plakiem :D

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 23-05-12, 00:13

też kiedyś plaka używałem - w sumie mało trwałe, plami i mało opłacalne (bo dobry dressing wystarcza na tyle że z 3-4 plaki można zużyć)

Awatar użytkownika
Blad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2402
Rejestracja: 08-08-10, 20:49

Postautor: Blad » 23-05-12, 09:18

Skoczu pisze:też kiedyś plaka używałem - w sumie mało trwałe, plami i mało opłacalne (bo dobry dressing wystarcza na tyle że z 3-4 plaki można zużyć)



Otóż to! Plaka nie cierpie, bo się klei, i wystarcza może na 2 dni.
JAPFEST Crew Member



- Toyota Celica VII - Sold

- Seat Leon 1P - Sold

- Seat Leon 5F Cupra 290 - Sold

- Honda Civic Type R FK8

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 23-05-12, 20:55

Ok, dzisiaj zakończyłem detailing samochodu. Z rezultatów jestem zadowolony, ale polerkę ręczną robiłem po raz ostatni :) jakbym zrobił jeszcze z 3 samochody ręcznie to bym miał biceps jak hardkorowy koksu :) tak czy inaczej, zmęczenie tragiczne a efekt... oksydację lakieru udało się usunąć, niektóre malutkie ryski również, ale poprawy jakiejś szczególnej nie ma pod względem swirli. Zbieram na maszynę polerską :)

tak czy inaczej, udało się lakier perfekcyjnie oczyścić, zamaskować ryski i nałożyć bardzo fajny wosk. Zobaczymy jak migliore będzie się sprawiał bo wygląda obłędnie - lakier ma faktycznie 'mokry' efekt a wzmocnienie metalic'u urywa tyłek. Kropelkowanie super, ale zobaczymy jak z trwałością. Wosk konkursowy, więc nie oczekuję 3 miesiący. Nakłada się ciężko, wysychał godzinę a i tak gdzieniegdzie był lepki.. ale taki jego urok :)

Polakierowałem ostatnio zaciski na złoty - zdjęcia poniżej. Doszedł znaczek TRD jako miły detalik, na opony dressing no i pociągnąłem UC i Swirl X lampy tak przód jak i tył, bardzo fajnie wyglądają ;)

zdjęcia ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Prezes-Kamil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 21-04-11, 21:17

Postautor: Prezes-Kamil » 23-05-12, 21:44

elegancko furka się świeci. Z tym pastowaniem to tak jest, zabawy na cały dzień :P

Ale kolego siakieś maluśkie te feluśki, springi seria je jeszcze pomniejszają, chyba przyszła pora na 17-18 i obniżenie :D

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 23-05-12, 21:49

Prezes-Kamil, na dwa dni :) a i tak miałem poczucie że jeszcze 3 dzień by się przydał :)

tak, wiem odnośnie felg :P obniżenia na 90% nie będzie, opona miała wrócić do serii ale jestem bardzo zadowolony z tych i szkoda mi ich wywalać. Obniżenie dyskutowane było, po prostu jeżdząc po Krakowie wjeżdzam na 80% krawężników z luką 1-2 cm, więc obniżenie o 3... wiadomo. Ale to dyskusja rzeka :)

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 24-05-12, 00:41

Skoczu pisze:tak, wiem odnośnie felg :P obniżenia na 90% nie będzie, opona miała wrócić do serii ale jestem bardzo zadowolony z tych i szkoda mi ich wywalać. Obniżenie dyskutowane było, po prostu jeżdząc po Krakowie wjeżdzam na 80% krawężników z luką 1-2 cm, więc obniżenie o 3... wiadomo. Ale to dyskusja rzeka :)


krawęzniki kraweznikami a ten tyłek był by jeszcze bardziej sexy gdyby nie stał tak wysoko :-D

Awatar użytkownika
Carlosik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 19-05-12, 21:54

Postautor: Carlosik » 29-05-12, 15:28

Kup sobie jeszcze orginalny spoiler i będzie Kozacko wyglądać :D

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 20-08-13, 13:20

Oj dawno nic nie aktualizowałem. Niestety przeprowadziłem się a celinka samotnie sobie stoi sporo czasu w garażu. Jako że ostatnio krótki urlop miałem, postanowiłem porządnie zabrać się za lakier.

Było oczyszczanie lakieru, dekontaminacja, polerowanie mechaniczne, woskowanie.
Efekt jest super - w końcu lakier wygląda tak jakbym sobie tego życzył - pozostało mało swirli, ostały się tylko większe ryski :) ale i nad tym popracujemy.

Muszę ogarnąć hamulce - prawdopodobnie zrobię swapa z avensisa - będą większe tarcze, klocki i w końcu zacznie to hamować.

Relacja z car detailingu do obejrzenia tutaj:
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=16238

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Postautor: QubaKpl » 20-08-13, 13:31

Elegancko :-)
To prawda hamulce w celice są bardzo słabe ;///
Zapraszam na moją strone -> www.kubakoziol.pl

Awatar użytkownika
kamwu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1759
Rejestracja: 05-07-11, 07:41

Postautor: kamwu » 20-08-13, 13:46

Skoczu pisze:Muszę ogarnąć hamulce - prawdopodobnie zrobię swapa z avensisa - będą większe tarcze, klocki i w końcu zacznie to hamować.

Tarcze 275 mm z poliftowej wersji/TS-a będą lepszym wyborem. Do 143-konnego silnika takie tarcze to zdecydowane maximum. Tak na prawdę ważniejsze są dobre klocki i dobre tarcze. A większe tarcze tyle tylko, że się wolniej nagrzewają i szybciej tracą temperaturę, ale jednocześnie bardziej zamulają auto...
Obrazek
RIP

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 20-08-13, 13:53

kamwu, dzięki za opinie :) w sumie może faktycznie - nie zdecydowałem jeszcze, ale chcę coś lepszego :)