Czerwona VII gen by PawelTDF

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 11-09-17, 19:58

Panie bez sentymentów - szlifiera i jazda :-D niektórych rzeczy inaczej nie da się ogarnąć :-D

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 12-09-17, 05:40

Flex/Diaxa/Kątówka... I Ogień 😉

Awatar użytkownika
Balbek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1031
Rejestracja: 18-01-11, 13:43

Postautor: Balbek » 12-09-17, 15:33

anticorr pisze: I Ogień 😉

Z tym ostrożnie, szkoda samochodu :-D

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 07-10-17, 12:06

Gdyby nie to że 3 tygodnie lało to zrobiłbym szybciej z tymi fotelami, ale już na szczęście niedużo brakuje do końca :) Musiałem jeszcze posprawdzać jak je najlepiej zamontować i których mocowań użyć, a to też mi trochę czasu zajęło. Na chwilę obecną wygląd to tak:

Przednie mocowania fotela fajnie siadły z gt86, trzeba było tylko zamienić miejscami mocowania od strony tunelu środkowego lewego i prawego fotela i rozstaw jest taki sam jak Celice, nawet dziury na nity pasują:

Obrazek
Obrazek

trzeba trochę przyciąć mocowanie przy tunelu, tak z 5 mm, bo jest pod kątem ale to drobiazg już. Jeżeli chodzi o tył to trzeba wykorzystać mocowania z fotela z celicy. Strona przy progu siadła idealnie, tylko muszę przewiercić otwór i wkręcić śrubę w oryginalne mocowanie z gt86 i gotowe:

Obrazek

Natomiast strona przy tunelu wogóle nie pasuje, jest za krótka, ale plan jest taki żeby przykręcić szynę do teownika a teownik do mocowania i powinno być ok:

Obrazek

i tutaj się tylko zastanawiam czy lepiej jest to skręcić na śrubach czy przyspawać? Doradźcie :)

Przykręcone mam na razie wszystko palcami, więc śruby są niedokręcone, ale pierwsze wrażenia z jazdy po podwórku w nowych fotelach są niezłe :) Dużo wygodniejsze i lepiej trzymają, jedyny minus to taki że siedzi się troszkę wyżej, ale będę musiał się przyzwyczaić.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"
youngtimery noclegi bielsko
opony bielsko

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 08-10-17, 17:51

Ja zasadniczo bym pospawal wszystko ladnie jak trzeba, jednak bardziej pewne beda spawy niz poskrecane na sruby twardosci 6.6. fotel to kwestia bezpieczeństwa wiec bym nie kombinowal na sruby.

Awatar użytkownika
Zewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3062
Rejestracja: 13-03-09, 16:46

Postautor: Zewus » 09-10-17, 09:51

anticorr pisze:Ja zasadniczo bym pospawal wszystko ladnie jak trzeba, jednak bardziej pewne beda spawy niz poskrecane na sruby twardosci 6.6. fotel to kwestia bezpieczeństwa wiec bym nie kombinowal na sruby.

+1 chyba ze chcesz polecieć razem z fotelem przy dzownie

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 25-11-17, 16:04

No i koniec modów na ten sezon :) Strasznie długo trwał u mnie montaż tych foteli ale byłem uzależniony od pogody, a ta była przez ostatnie 2 miesiące u mnie strasznie kiepska - non stop lało :( Jeszcze trzeba było sprawdzić kilka patentów jak to najlepiej zrobić, a czas leciał. Ale już wszystko gotowe, uchwyty pospawane, tak wyszło:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cała elektryka podpięta i działa tak samo ja w oryginale, w sumie to instalacja elektryczna foteli z Celicy i gt86 jest taka sama, różni się tylko wtyczkami które trzeba było przelutować. Jak zdążę dzisiaj, to wrzucę manual co jak trzeba zrobić żeby je zamontować razem ze zdjęciami.

ps. a tak wykorzystałem stare fotele z Celicy :)

Obrazek
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 25-11-17, 16:21

Fajnie siadły ;D tylko według mnie środek teraz za jasny ;/
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 26-11-17, 11:19

Szacun za wykonaną robotę :) Mam nadzieję, że nie jest za wysoko teraz ? Osobiście jednak chyba bardziej mi się podobają ori stołki. Daj znać jak trochę polatasz w nich jak z komfortem jazdy. Trzymanie wiadomo, że lepsze :D

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 26-11-17, 12:07

Cisiel pisze:Szacun za wykonaną robotę :) Mam nadzieję, że nie jest za wysoko teraz ? Osobiście jednak chyba bardziej mi się podobają ori stołki. Daj znać jak trochę polatasz w nich jak z komfortem jazdy. Trzymanie wiadomo, że lepsze :D


Dzięki :) Na szczęście nie jest za wysoko, bo tez się tego obawiałem jak je przymierzałem pierwszy raz, ale kierownica maksymalnie w górę, fotel w dół i jest wygodnie, mam 186 cm wzrostu i do sufitu jeszcze jest z 5 cm, ale daszki przeciwsłoneczne nie są już potrzebne :D
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Postautor: klexmix » 26-11-17, 12:17

PawelTDF pisze:186 cm wzrostu i do sufitu jeszcze jest z 5 cm,

Jakbyś miał Pan szyber to byś się nie zmieścił :D
Ja mam 182 i przy zamykaniu przycinam sobie kłaki ;]

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Postautor: hube » 26-11-17, 14:00

Hm....fotele według gustu ale jak dla mnie oryginalne jednak dają radę.
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 27-11-17, 07:19

Noo fajnie to wyszło, że tak ujmę nawet bardzo estetycznie:) Kurczę ale właśnie nawet wizualnie widać że te stołki jednak wyżej siedzą niż ori.. masz jeszcze przestrzeń miedzy kolanami a kierownica, bo nie ujmując jednak wizualnie średnio Mi się podobają w celicy te fotele. Ale powiedz jak trzymanie boczne i głębokość ich i w ogóle komfort bo to najważniejsze? A tak to gratki za dobrą robotę ;)

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 28-11-17, 21:52

anticorr pisze:Noo fajnie to wyszło, że tak ujmę nawet bardzo estetycznie:) Kurczę ale właśnie nawet wizualnie widać że te stołki jednak wyżej siedzą niż ori.. masz jeszcze przestrzeń miedzy kolanami a kierownica, bo nie ujmując jednak wizualnie średnio Mi się podobają w celicy te fotele. Ale powiedz jak trzymanie boczne i głębokość ich i w ogóle komfort bo to najważniejsze? A tak to gratki za dobrą robotę ;)


Jest przestrzeń między kolanami a kierownicą ale mało, komfort to teraz bajka, wszystko jest na plus, trzymają bez porównania lepiej i nareszcie materiał foteli nie jest śliski jak w oryginale :) Bo to była największa wada foteli z VII gen.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 17-12-18, 22:32

PawelTDF chcesz temat odświeżyć ? Bo chciałem odświeżyć sobie w pamięci temat foteli z GT, a tu lipa bo zdjęcia padły :/

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Czerwona VII gen by PawelTDF

Postautor: greos39 » 01-06-19, 11:43

Ktoś wie może jak namierzyć na FB autora tematu?

Pieszy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 64
Rejestracja: 20-03-19, 13:37

Re: Czerwona VII gen by PawelTDF

Postautor: Pieszy » 14-02-20, 03:08

Pod hasłem w "celica 7 gt86 seats" w google w zakładce zdjęcia są zarchiwizowane, ale w słabej jakości. Jak potrzebujesz poglądowo to się nada. Tak czy siak tez jestem zainteresowany takimi fotelami, więc jak ktoś jeszcze ma takie, albo info to dawać znać.