Czerwona VII gen by PawelTDF

Roczniki 2000-2005
PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 21-05-12, 21:31

Dolot to chińczyk, ale dlaczego ma check engine wyskakiwać? Miejsce na przepływomierz jest, wszystkie mocowania tak jak w oryginale, jutro go maluję na czerwono i w sobotę montaż, wtedy się okaże co to jest warte.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"
youngtimery noclegi bielsko
opony bielsko

Shannow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 634
Rejestracja: 17-03-07, 13:08

Postautor: Shannow » 21-05-12, 21:43

Paweł, przerabiałem temat - stożek niefirmowy = check engine. Polecam sprzedać i uzbierać na dolot K&N lub Injen - gwarantuję, ze warto. A chinola nie zkładaj to sprzedasz jako nowy :)

Awatar użytkownika
mirage1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 04-05-10, 18:57

Postautor: mirage1986 » 21-05-12, 21:55

PawelTDF pisze:Dolot to chińczyk, ale dlaczego ma check engine wyskakiwać? Miejsce na przepływomierz jest, wszystkie mocowania tak jak w oryginale, jutro go maluję na czerwono i w sobotę montaż, wtedy się okaże co to jest warte.


bo np. jest inna pojemność układu dolotowego... - jeden z powodów, a jest ich wiele....

celica VII jest wrażliwa na dłubanie w dolocie jak mało które auto (podciśnienia itd.), to nie Honda ze zakładasz byle rurę i grzyba na końcu i +5KM ;) hehe

sprawdzony zestaw to conajmniej SIMOTA, a niektórzy twierdzą że dopiero jakieś kity od AEM-a czy HKS to coś co sprawdzi się i nie bedzie sypać błędami :)

przerobisz na własnej skórze :P nie wyrzucaj seryjnego dolotu :P
2001 Celica 1.8 2zz-ge

Awatar użytkownika
Prezes-Kamil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 21-04-11, 21:17

Postautor: Prezes-Kamil » 21-05-12, 23:18

mirage1986 pisze:
PawelTDF pisze:Dolot to chińczyk, ale dlaczego ma check engine wyskakiwać? Miejsce na przepływomierz jest, wszystkie mocowania tak jak w oryginale, jutro go maluję na czerwono i w sobotę montaż, wtedy się okaże co to jest warte.


bo np. jest inna pojemność układu dolotowego... - jeden z powodów, a jest ich wiele....

celica VII jest wrażliwa na dłubanie w dolocie jak mało które auto (podciśnienia itd.), to nie Honda ze zakładasz byle rurę i grzyba na końcu i +5KM ;) hehe

sprawdzony zestaw to conajmniej SIMOTA, a niektórzy twierdzą że dopiero jakieś kity od AEM-a czy HKS to coś co sprawdzi się i nie bedzie sypać błędami :)

przerobisz na własnej skórze :P nie wyrzucaj seryjnego dolotu :P


Coś w tym prawdy jest, ja mialem zamontowany jakis taki ogromny stożek (o dziwo firmowy, nie jakaś chińszczyzna) a autko mi zamulało na zimnym silniku na wolnych obrotach. Dopiero zmiana na serie naprawiła to zamulanie. Na kompie wychodziło że dostawał za dużo powietrza na biegu jałowym. I to pokazuje że trzeba mieć dopasowany stożek bo te autka są na to wrażliwe. Jak zmieniać to tylko na firmowy dedykowany do danego modeli celiczki, nic uniwersalnego.

Awatar użytkownika
lugi666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 19-06-10, 21:44

Postautor: lugi666 » 21-05-12, 23:55

Czytałem na forach USA i tam ludzie montują tylko AEM/Injen/ K&N bo szkoda kasy wywalać na chińskie podróby. Ale jeżeli już kupiłeś i będzie wywalał check engine to może warto spróbować moda Blue Bombera link
Tutaj gościu przerabia dolot Injena, aby strumień powietrza przepływał tak jak w seryjnym dolocie.
Droga wojownika przebiega samotnie

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 21-08-12, 11:01

Długo mnie tu nie było, więc pora na małą aktualizację :)

Chciałem CAI zamontować ale jak zobaczyłem ile trzeba przerabiać przy puszcze dolotu to się poddałem i posłuchałem rady Shannow i sprzedałem dolot na Allegro i kupiłem siłowniki klapy bagażnika do spoilera TRD w zamian.

Kolektora jeszcze nie zamontowałem - brak czasu jak na razie, za to znalazłem zderzak TRD w dobrej cenie i tutaj mam pytanie:

Obrazek

Czy jeżeli laminat (włókno szklane) nie jest zbyt dobrze dopasowany można to jakoś poprawić? W sensie np. nagrzać opalarką do farby tak jak zwykły zderzak czy coś podobnego?
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

HQQLI
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 22-02-11, 10:31

Postautor: HQQLI » 24-08-12, 15:52

Laminat? Nawet jeśli dopasujesz i umalujesz to uważaj na krawężniki i zaspy bo zaczepisz tylko raz i będziesz zakładał serie. A co do Twojego układu dolotowego hmmm wszystko śmiga jak należy dźwięk delikatnie basowy i check engine nie wyskakuje. Posiedziałem nad nim ostatnio trochę przerobiłem i gra ;) na osiągach myślę, że nie straciłem nie odczuwam różnicy między tym a serią. A co do aukcji allegro tak jak Ci pisałem, za nie opisanie dokładnego działania dolotu i problemów z nim związanych (tych bez przeróbek) będzie negatyw. Liczyłem, że trafiłem na dorosłą i odpowiedzialną osobę, okazało się zupełnie inaczej. Mimo nieprawidłowego działania dolotu nie przyjąłeś zwrotu. Mało tego przed kupnem napisałeś, że zdemontowałeś go ze swojego auta i wracasz do serii. Rozumiem, że chciałeś sprzedać dolot ale nie ceną niedopowiedzeń i kłamstw! Powodzenia w dalszych modach kosztem innych użytkowników CC ;)

Awatar użytkownika
vayato
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: 06-09-07, 15:11

Postautor: vayato » 24-08-12, 17:38

HQQLI pisze:Mimo nieprawidłowego działania dolotu nie przyjąłeś zwrotu.


HQQLI pisze:A co do Twojego układu dolotowego hmmm wszystko śmiga jak należy


wtf?

HQQLI pisze:Mimo nieprawidłowego działania dolotu nie przyjąłeś zwrotu.


tzn. co, krzywo zasysał tlenu? :lol:

znowu ktoś ma jakieś żale to wylania...

HQQLI
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 22-02-11, 10:31

Postautor: HQQLI » 24-08-12, 19:04

vayato, Dziwnie wyrywasz zdania z tekstu. Naucz się czytać ze zrozumieniem cały tekst. Śmiga po przeróbkach bez nich nadawało się to na śmieci ... Teraz zrozumiałeś? Heh krzywo zasysał tlenu? dobre :D Po prostu po podłączeniu prawidłowo dolotu wyskoczył chceck engine i zaczął falować na obrotach a w aukcji było napisane, że cytuję "pasuje do każdego modelu tego auta" zrozumiałem, że po prawidłowym podłączeniu powinno wszystko śmigać ;) A co do żali zastanawia mnie jedno: Jak Ty byś się zachował gdyby tak Cię na żywca okłamano? Odpowiedz sobie na to pytanie i nie zaśmiecajmy już ;) A co do auta? Czerwone ładnie się prezentują ;)

Awatar użytkownika
vayato
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: 06-09-07, 15:11

Postautor: vayato » 24-08-12, 22:04

ależ ja nic nie wyrywam z tekstu - dolot pasował? pasował. check engine wyskoczył? życie, nie raz o tym było pisane i żadna to nowość.

HQQLI pisze:Jak Ty byś się zachował gdyby tak Cię na żywca okłamano?

okłamano Cię w jaki sposób?

PawelTDF co do dopasowania laminatu, to raczej nic nie podziałasz; jeśli jest to kwestia więcej niz milimetrów to tylko szlifowanie i grubsze rzeźbienie - laminat jest za sztywny na jakiekolwiek "doginania".

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 25-08-12, 09:56

Co do użytkownika HQQLI to już nawet nie chce mi się tego komentować, w skrócie to on kupił ode mnie ten dolot który miałem zakładać i wszystko rozchodziło się o to że zaświecił mu się check po założeniu tego.

Co do laminatu to chyba sobie go odpuszczę bo jeszcze policzyli mi strasznie duże koszty przesyłki do Polski tego zderzaka, a na aukcji jest napisane że nie wiadomo jak pasują do auta.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

HQQLI
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 22-02-11, 10:31

Postautor: HQQLI » 25-08-12, 13:29

Rozmawialiśmy na temat tego dolotu w emailu przed kupnem nie napisałeś, że miałeś zakładać tylko, że wracasz do serii ... To raz a dwa to nie problemem był check tylko falujące obroty na biegu jałowym ... Przyznałbyś się w końcu, że dolot chciałeś pogonić za wszelką cenę a nie zmyślasz jak te dziecko ...

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 29-08-12, 13:30

HQQLI pisze:Rozmawialiśmy na temat tego dolotu w emailu przed kupnem nie napisałeś, że miałeś zakładać tylko, że wracasz do serii ... To raz a dwa to nie problemem był check tylko falujące obroty na biegu jałowym ... Przyznałbyś się w końcu, że dolot chciałeś pogonić za wszelką cenę a nie zmyślasz jak te dziecko ...


Człowieku, weź ty się opanuj i sam nie zachowuj się jak dziecko! Kiedy ci niby coś takiego napisałem? nie kłam przynajmniej na forum
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
FAST_TEAMbb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 967
Rejestracja: 14-01-11, 18:58

Postautor: FAST_TEAMbb » 29-08-12, 13:47

Myślę, że to nie jest ten temat do sporów - załatwcie to między sobą poprzez PW :wink:
SUBARU IMPREZA WRX STI

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 06-10-12, 17:51

Dzisiaj byłem pierwszy raz w życiu na hamowni, wyszło że mam zdrową serie: 141 KM i 182 Nm, jedyny mod jaki mam w tym momencie zrobiony to wkładka K&N, kolektora wydechowego jeszcze nawet nie założyłem ale jak tylko to zrobię to wybiorę się ponownie zobaczyć co to dało :) Filmik: http://www.youtube.com/watch?v=39H-Ud50ExM&feature=youtu.be

wykres:

Obrazek
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Awatar użytkownika
Grzybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 573
Rejestracja: 27-12-11, 21:56

Postautor: Grzybek » 06-10-12, 18:54

jak na 13 letnią to chyba super wynik :) Ciekawe ile moja straciła przez te 13 lat :D

Mysticum

Postautor: Mysticum » 08-10-12, 17:10

a jaki przebieg obecnie ma auto :)?

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 08-10-12, 18:31

Z wyniku jestem zadowolony, moment nawet lepszy niż w TS-ie :) Jeszcze zaraz jak wjechałem na rolki to mi powiedział ten co to obsługiwał hamownię że miał kilka tygodni wcześniej taką samą Celicę i wyszło 99KM :) A przebiegu mam 180 tys.
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko

Mysticum

Postautor: Mysticum » 11-10-12, 21:34

to swietny wynik :) pozostaje sie tylko cieszyc ;)

99Km to masakra ,do tego pewnie kola 17 albo 18 :D

PawelTDF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 04-04-10, 10:49

Postautor: PawelTDF » 20-10-12, 16:18

O tamtej wiem tylko tyle ile miała koni, nic więcej, ja mam felgi 17'' i chwalę sobie :) Ostatnio na Allegro udało mi się dostać takie cudo:

Obrazek
...nazwa pochodzi od łacińskiego słowa coelica znaczącego "niebiańska"

youngtimery noclegi bielsko

opony bielsko