Srebrna Celinka od Rafała

Roczniki 2000-2005
Jedza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 16-02-07, 23:02

Postautor: Jedza » 11-06-12, 23:17

kosciel1990 pisze:a stożek poprawia moc auta ?? dlaczego takie ceny 1200 zł :O

sory że pytam ale chciałbym poszerzać swoją wiedzę która jest bardzo uboga :(


mechaniory ktore Ci wymienialy olej maja jeszcze mniejsza .. :twisted:

co do stozka .... a pewnie drugie tyla wyciagniesz po zamontowaniu :-D

juz myslalam ze przed meczem naszych nic mnie nie wnerwi... :evil:
.

kosciel1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 13-05-12, 09:53

Postautor: kosciel1990 » 11-06-12, 23:23

Jedza pisze:juz myslalam ze przed meczem naszych nic mnie nie wnerwi...


Polecam się na przyszłość chyba mi to wychodzi :D

ale śmianie śmianiem a ja dalej nie wiem co z moim autkiem teraz zrobić bo przez brak wiedzy mój jak i mechanika teraz mogą być problemy :(


a co do stożka to tak myślałem że mi przybędzie 200Koników polnych :P nie no tak pytam po prostu za co on odpowiada czy tylko będzie trochę głośniej i więcej powietrza czy co bo się nie znam wybacz po raz kolejny :* Jędza


DODAM TYLKO ŻE TAK MI DORADZILI W ASO TOYOTA ;]

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 11-06-12, 23:47

W ASO powiedzieli Ci żebyś włożył do VII stożek? O faaaak, co to za ASO :-D
Już pomijając sam fakt tego, że pewnie wali Ci na niego gorące powietrze, bo nie ma izolacji to dolot w silnikach w VII jest napchany tyloma sensorami (przepływka, czujnik temp. powietrza), a ECU tak skomplikowane, że nie lubi takich głupich odmian od normy...

Jeśli masz czas i chęć to kup dużą bańkę jakiegoś półsyntetyka do starych silników (choćby ten maxlife), zlej mineralny i wlej to, pojedź w trasę i obczaj co się dzieje, bądź przygotowany na dolewki po prostu i tyle. Jak dojedziesz do stolicy na mecz to rzucisz potem okiem jak olej i najwyżej dolejesz żeby wrócić do domu.

Ja bym po prostu za nic nie wlał mineralnego oleju i tyle.

Awatar użytkownika
Prezes-Kamil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 21-04-11, 21:17

Postautor: Prezes-Kamil » 11-06-12, 23:51

zlej minerał i zalej półsyntetykiem, valvoline max life to dobry olej.
Przy twoim silniku będzie w sam raz, też ci go będzie zjadać ale nie aż tak dużo jak syntetyka.

Stożek sobie podaruj bo nic ci nie da oprócz dzwięku, albo nawet ci zamuli auto. Zadbaj na początek o wszystkie płyny. Jak autko ma taki przebieg to pewnie dojdą inne rzeczy w praniu. Najlepiej pojedź do dobrego mechanika niech ci wszystko sprawdzi z góry na dół.

Ja po zakupie miałem np osad zamiast płynu ze wspomagania :D

kosciel1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 13-05-12, 09:53

Postautor: kosciel1990 » 11-06-12, 23:53

o to mi Matus chodzi co teraz zrobić jak z rana wyjeżdżam do Warszawy i stożek nie nie :P to tylko znalazłem jak patrzyłem na filtr Kamila-Prezesa i tak się pytałem do czego wszystko to jest :)

a sam nie wiem czy dam radę zlać chyba cały olej??

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 11-06-12, 23:57

kupujesz rano olej i filtr i jak masz jak podnieść auto, albo kanał w garażu to śmiało samemu zrobisz to w 15 minut z łykiem piwka i fajką na koniec jeśli palisz (ja zrobię w 13 bo nie palę ;) )
odkręcasz korek w misce parę obrotów, podstawiasz szybciutko wiaderko, odkręcasz do końca, łapiesz olej, potem wiaderko stawiasz i tam sobie kapie, Ty w międzyczasie odkręcasz filtr oleju, smarujesz uszczelkę nowego starym olejem i wkręcasz go, potem zakręcasz korek w misce i walisz olej od góry :) nie wiem ile do tego motorka wchodzi, sprawdź gdzieś na forum :)
no i problem z głowy :)

Awatar użytkownika
Prezes-Kamil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 21-04-11, 21:17

Postautor: Prezes-Kamil » 11-06-12, 23:58

Mogłeś ten temat odnośnie oleju założyć w dziale technicznym, bo masz teraz trochę temat zaśmiecony :) Nic sie nie stanie jak pojedziesz do wawy na tym oleju, problem by był jakbyś dłużej na tym syfie jeździł. Zrób trasę a potem na spokojnie wymień olej u mechanika. Przynajmniej się przekonasz czy ci gęstego też zjada ;-)

Edit
No chyba, że masz kanał, tak jak kolega wyżej radzi. To nie ma sensu przepłacać, najlepiej poproś kogoś kto już zmieniał i będzie cię koordynował ;-)
Ostatnio zmieniony 12-06-12, 00:01 przez Prezes-Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.

kosciel1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 13-05-12, 09:53

Postautor: kosciel1990 » 11-06-12, 23:59

3,8 max jest :) filtr też wymieniać skoro był wymieniony na nowy ?? teraz

kosciel1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 13-05-12, 09:53

Postautor: kosciel1990 » 12-06-12, 00:00

Kamil w końcu pierwsza pozytywna opinia, która mnie podbudowuję bo chciałbym zobaczyć mecz Polski z Rosja ;(

zmienię olej nie ma problemu tylko po powrocie z Warszawy a tu każdy mnie straszy a ja już nie mam co zrobić bo samemu o 6 rano to już wiem jakby to wyglądało tym bardziej bez kanału

Mysticum

Postautor: Mysticum » 12-06-12, 17:30

Stich pisze:


ja jestem na NIE.. gdyby mozna było boczne przednie szyby przyciemnić to może, ale w praktyce jeśli nie chcesz tracić dowodu ani zrywać folii przy miskach to nie zrobisz tego legalnie. a jak bedziesz miał jedną z boku mała przyciemnioną a dużą nie to to bedzie głupio wyglądać moim zdaniem.
a jesli sie zdecydujesz i tak to może chociaz zrób boczki tylnie jakąś słabszą a nie czarną jak smoła.
)


dlatego ja wlasnie zrobilem profesjonalnie miedzy innymi z takimi samymi zalozeniami jak Napisales Stich i dzisiaj odebralem samochod ,folie polecal mi facet,do ktorego jezdza toyoty od nas z salonu (pracuje w salonie Toyoty) koles mi powiedzial ze np jesli wezme seryjna folie ktora jest montowana w nowych Yaris,Verso-S,Landcruiser itp. to z racji ze auto mam niskie i mniejsza przepuczalnosc swiatła ,w zimie bedzie ciemniej a w dzien bedzie duza roznica pomiedzy tyłem a przodem tak jak Napisales wyzej.
Zalozylem folie na ktora patrzac z bliska mamy efekt ciemny ale dla policji czy laika wydaje sie ze jest to szyba seryjna lekko przyciemniana.Jesli patrzymy od dołu po przekatnej na inne szyby po drugiej stronie widac przepuszczalnosc bardzo ladnie,w samochodzie patrzac od srodka prawie nie ma roznicy pomiedzy serią,auto stracilo tylko 35% swiatla.

Zamowilem tylko tył zeby zobaczyc jak to bedzie wygladac ale widze ze w lipcu dojdą przednie szyby z tą sama folią :)

efekt->
1.kucając patrzac na szyby przeciwległe

Obrazek

2.Widok stojac normalnie(mniemam ze nikt z Was nie ma 150 wzrostu to wtedy kazdy bedzie widziec to co na 1 foto :D:D:D ;) )

Obrazek

3.Po przekatnej od dołu

Obrazek

4 i normalnie....

Obrazek

Ja uwazam ze efekt jest kozak i polecam cos w tym typie ,na zywo wyglada lepiej :)

kosciel1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 13-05-12, 09:53

Postautor: kosciel1990 » 13-06-12, 03:18

// EDIT 23:05

a więc jestem, co do oleju to przejechałem 600 km i nie zeszło nic więc nie wiem co teraz zrobić ?? z tym olejem minerałem dalej jeździć na nim czy zmienić w pracy silnika jakiś zmian nie zauważyłem podczas jazdy