Srebrna VII 2000r VVTi

Roczniki 2000-2005
Dawidd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 13-09-12, 11:48

Postautor: Dawidd » 16-04-13, 16:38

Na zimę nie było czasu, hajsu ani potrzeby bo bardzo sporadycznie używałem Celiny ;-)

Mysticum

Postautor: Mysticum » 16-04-13, 16:49

Dawidd pisze:Na zimę nie było czasu, hajsu ani potrzeby bo bardzo sporadycznie używałem Celiny ;-)


Zwracam honor ;)
Jakie dokładki i progi zakladasz ? obnizyles juz auto tak w ogole ?

Awatar użytkownika
KRYSO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4503
Rejestracja: 15-05-06, 17:35

Postautor: KRYSO » 16-04-13, 17:12



Chyba jednak to nie D1 SPEC a podróbki D1SPEC...
Obrazek
[center]JEDZIEMY[/center]

Dawidd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 13-09-12, 11:48

Postautor: Dawidd » 16-04-13, 17:58

Mysticum pisze:Jakie dokładki i progi zakladasz ? obnizyles juz auto tak w ogole ?


Przód Wing West, tył TRD laminaty z ebaya uk bo u nas ciężko coś kupić. Mam nadzieję że nie będzie zbyt dużych problemów z dopasowaniem bo na pewno jakieś będą. Co do gleby to zobacze jak będzie po założeniu wszystkiego i może się zdecyduję.

KRYSO pisze:Chyba jednak to nie D1 SPEC a podróbki D1SPEC...


Tak moje są D1Spec style i były dużo tańsze od oryginałów. Ja przyjąłem w ciemno że to podróbki bo wiadomo ceny inne ale może komuś się przyda jak będzie kupował ori żeby porównać. Żeby nie było że chciałem przyszpanować że mam oryginały chciałem tylko pokazać jakie to i wrzuciłem pierwsze lepsze zdjęcie z googla

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 16-04-13, 21:39

Dawidd pisze:
Mysticum pisze:Jakie dokładki i progi zakladasz ? obnizyles juz auto tak w ogole ?


Przód Wing West, tył TRD laminaty z ebaya uk bo u nas ciężko coś kupić. Mam nadzieję że nie będzie zbyt dużych problemów z dopasowaniem bo na pewno jakieś będą. Co do gleby to zobacze jak będzie po założeniu wszystkiego i może się zdecyduję.

KRYSO pisze:Chyba jednak to nie D1 SPEC a podróbki D1SPEC...


Tak moje są D1Spec style i były dużo tańsze od oryginałów. Ja przyjąłem w ciemno że to podróbki bo wiadomo ceny inne ale może komuś się przyda jak będzie kupował ori żeby porównać. Żeby nie było że chciałem przyszpanować że mam oryginały chciałem tylko pokazać jakie to i wrzuciłem pierwsze lepsze zdjęcie z googla


pilnuj zeby Ci nikt nie odkręcał tych nakretek pneumatem tylko kluczem dynamometrycznym bo inaczej sie bardzo szybko zniszczą i bedą do wyrzucenia.

Mysticum

Postautor: Mysticum » 16-04-13, 21:43

Stich pisze:
Dawidd pisze:
Mysticum pisze:Jakie dokładki i progi zakladasz ? obnizyles juz auto tak w ogole ?


Przód Wing West, tył TRD laminaty z ebaya uk bo u nas ciężko coś kupić. Mam nadzieję że nie będzie zbyt dużych problemów z dopasowaniem bo na pewno jakieś będą. Co do gleby to zobacze jak będzie po założeniu wszystkiego i może się zdecyduję.

KRYSO pisze:Chyba jednak to nie D1 SPEC a podróbki D1SPEC...


Tak moje są D1Spec style i były dużo tańsze od oryginałów. Ja przyjąłem w ciemno że to podróbki bo wiadomo ceny inne ale może komuś się przyda jak będzie kupował ori żeby porównać. Żeby nie było że chciałem przyszpanować że mam oryginały chciałem tylko pokazać jakie to i wrzuciłem pierwsze lepsze zdjęcie z googla


pilnuj zeby Ci nikt nie odkręcał tych nakretek pneumatem tylko kluczem dynamometrycznym bo inaczej sie bardzo szybko zniszczą i bedą do wyrzucenia.


No to jest zdecydowanie najwazniejsze szczegolnie jak sie np samemu nie zmienia tylko gdzies oddaje auto a tam jakis rasowy wiesniak nie ma pojecia ze sa do tego inne klucze ;)

Zastanawiam sie jak jest z jakoscią tych podrobek bo z tego co widzialem na ebay to to jest chinskie czy koreanskie i kwestia czy to nie pęknie nie ukruszy sie czy co tam jeszcze gorszego czemu nikomu nie zycze

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 16-04-13, 23:13

mi sie w jednej starł gwint po kilku przykręceniach, że już o zewnętrznej farbie nie wspomne. ja miałem Bloxy ale to ten sam szit :roll:

Dawidd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 13-09-12, 11:48

Postautor: Dawidd » 16-04-13, 23:18

Na szczęście sam zmieniam koła także będę to robił z należytą ostrożnością i mam nadzieję że jakiś czas będą wyglądały dobrze. Po tym jak w innym samochodzie porysowali mi felgę kluczem jestem na tym punkcie wyczulony.

Awatar użytkownika
Archy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 725
Rejestracja: 12-02-11, 05:15

Postautor: Archy » 17-04-13, 00:05

Ja mam klucz do kół szkotem obklejony żeby rysek w otworach felg nie robić :-D Też jestem przeczulony na tym punkcie ;)
Dawidd piszesz ,że na przód zakładasz coś z Wings West , a co dokładnie ? Wings West mają całe zatrzęsienie gratów tuningowych ;) I jakie progi będziesz montować?
Szykuje się ciekawy projekt. Oby tylko ta tylna Ci spasowała, bo widziałem na fotkach tak odlane laminaty tej dokładki,że zgroza :eek:
Co do nakrętek tuningowych to najbezpieczniej chyba kupić z D1 Spec wersję na imbus i problem ze schodzącym lakierem z głowy.

Dawidd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 13-09-12, 11:48

Postautor: Dawidd » 17-04-13, 11:52

http://g35driver.com/forums/attachments ... cf1894.jpg
Zdecydowałem sie na oryginały bo nie chciał bym takiej niespodzanki.

Dokładka przód
Obrazek
Progi
Obrazek

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 17-04-13, 17:25

Dawidd pisze:Zdecydowałem sie na oryginały bo nie chciał bym takiej niespodzanki.


:smt102 pare postów wyżej napisałes ze kupiłeś podróbki? a teraz że oryginały?

mario2007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3008
Rejestracja: 09-04-07, 19:55

Postautor: mario2007 » 17-04-13, 17:51

pewnie oddal panu z allegro "oryginał" :D
st 182 90 - sold
st 162 91 - sold
st 202 95 - sold
st 202 97 na spółkę z synem

Dawidd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 13-09-12, 11:48

Postautor: Dawidd » 17-04-13, 18:50

Kupilem na allegro ale jeszcze nie byly wyslane takze udalo sie zalatwic. Roznice w detalach w malowaniu bym przyjal ale nie chce ryzykowac takim zachowaniem nakretek przy zakladaniu kol jak na zdjwciu w moim poscie wyzej.

Awatar użytkownika
KRYSO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4503
Rejestracja: 15-05-06, 17:35

Postautor: KRYSO » 17-04-13, 21:28

Wcale nie musisz dziękować a nawet klikać w pomógł :twisted:
Wystarczy straconą kasę przelać na konto ... klubowe :-D :P
[center]JEDZIEMY[/center]

Dawidd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 13-09-12, 11:48

Postautor: Dawidd » 17-04-13, 21:59

KRYSO pisze:Wcale nie musisz dziękować a nawet klikać w pomógł :twisted:
Wystarczy straconą kasę przelać na konto ... klubowe :-D :P

Racja, zapomniałem :oops: także dzięki i "pomógł" poleciało, ale z przelewem się powstrzymam :lol:

Dawidd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 13-09-12, 11:48

Postautor: Dawidd » 26-04-13, 20:20

Kilka godzin zabawy z czyszczeniem i malowaniem zacisków i w końcu założone nowe koła i progi. Oto efekty :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dawidd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 13-09-12, 11:48

Postautor: Dawidd » 26-04-13, 20:27

Jeszcze fotki całego samochodu:

Obrazek

Obrazek

Miał ktoś może co czynienia z holenderskimi sprężynami v-maxx ? Na zagranicznych forach widziałem pozytywne opinie.

Mysticum

Postautor: Mysticum » 26-04-13, 21:07

fajnie wyglada :)

p.s zainwestuj w nowe opony ;)

Awatar użytkownika
BumBleBee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 15-05-12, 02:18

Postautor: BumBleBee » 26-04-13, 21:24

Ładne aluski :D ja pierwsze co bym tu teraz zrobił to gleba, ona tak strasznie wysoko siedzi :( :(

Dawidd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 13-09-12, 11:48

Postautor: Dawidd » 26-04-13, 22:39

Mysticum pisze:fajnie wyglada :)

p.s zainwestuj w nowe opony ;)


Opony są nowe tylko trochę przybrudzone :P

BumBleBee pisze:Ładne aluski :D ja pierwsze co bym tu teraz zrobił to gleba, ona tak strasznie wysoko siedzi :( :(


No wysoko, wysoko :cry: dlatego pytam sie o te v-maxx`y. Ogólnie szukałem czegoś do obniżenia i można to podzielić na 3 grupy:
ok. 300zł Jamex i MTS ale to podobno mega badziew
ok. 500zł Apex i właśnie V-MAXX
no i ok. 700zł Eibach,Vogtland itp
Zastanawiam się nad tymi vmaxxami.