Celina z Holandii

Roczniki 2000-2005
waldekwrc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 08-07-13, 20:33

Postautor: waldekwrc » 06-10-13, 12:12

Spoko,mi się podoba Leon i Celica też :D .Moja Cupra R jest po tuningu.Kupe siana mnie kosztowało uzyskanie 301 ps.

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3232
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 06-10-13, 13:14

waldekwrc pisze:Moja Celica ma zadanie dowieść moją żone do pracy i koniec.


No to jak koniec, to po co własny projekt zakładać? :wink: Będą jakieś modyfikacje poza letnimi kołami? Może chociaż jakieś konkretne sesje zdjęciowe od czasu do czasu ?

Awatar użytkownika
vanrafell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 05-04-13, 18:50

Postautor: vanrafell » 06-10-13, 13:32

waldekwrc a gdzie konkretnie w NL mieszkasz??
Samochód kupiony od typowego holendro-turko-marokańca. Przerost formy nad treścią. Niedaleko mnie widziałem "cytrynową" Celicę której nawet za darmo bym nie chciał. Niestety, w tym kraju zobaczyć ładnie zrobiony samochód graniczy z cudem. Zdejmij z niej tylko ten spoiler z szyby. Również światła przeciwmgielne wyglądają strasznie.
Może jakieś konkrety odnośnie samochodu? Jaki przebieg ma Twoja Celica?

waldekwrc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 08-07-13, 20:33

Postautor: waldekwrc » 06-10-13, 15:01

Auto kupiłem w Belgi w Antwerpia.2003 r. 160000tyś p. Mieszkam w Venlo.Auto podoba mi się takie jakie jest,nic oprócz felg nie będę zmieniał.Nie podoba wam się to trudno.A pro po auto od marokaniców i turków no to wiesz najlepiej jak jest mieszkasz w Den Haag...współczucia.

zgr3d3k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 26-09-13, 23:44

Postautor: zgr3d3k » 06-10-13, 15:11

W Den Haag organizuja wszystkie State of Trance, wiec nie jest tak zle tam mieszkac. Ja musze jechac 900km zeby tam byc a kolega ma na miejscu.

Co do felg, to faktycznie +rozmiar. Cale auto jest ok, ten na dachu spojler wygladalby moze lepiej gdyby ten na klapie byl ciut wyzszy, ale to az tak sie nie rzuca w oczy wiec jest okej. Tyle przewmgielne natomiast wygladaja faktycznie dziwnie, wiele z tym nie zrobisz, chyba ze zaspawasz etc ale to koszty ktore chyba nie sa az tak niezbedne. Wiem ze to srednio z legalnoscia, ale moze zadym je troche/oklej folia bede sie mniej rzucac w oczy i powinno wyjsc wizualnie na +

Awatar użytkownika
vanrafell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 05-04-13, 18:50

Postautor: vanrafell » 06-10-13, 15:24

A w Venlo ich nie ma?
s' gravenhage nie jest takie złe, zależy też w jakiej dzielnicy mieszkasz :) Fakt faktem że można się tutaj poczuć jak w Istanbule (głównie rejony centrum) ale mieszkanie na obrzeżach nie jest takie złe. Więc nie bardzo rozumię czego mi współczujesz.
Ile czasu zajeły Ci procedury przy rejestrac ji samochodu w NL? Sam chciałem sprowadzić coś z Niemiec bądź właśnie Belgii ale zniechęciły mnie właśnie procedury urzędowe i ewentualne opłaty BPM.
Co do samego samochodu NAJWAŻNIEJSZE że Tobie się podoba :) Po prostu każdy wyraził opinię co ewentualnie mógłbyś w niej zmienić :)

waldekwrc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 08-07-13, 20:33

Postautor: waldekwrc » 06-10-13, 15:54

Jak sam wiesz w Holandii kupić fajne auto to graniczy z cudem...To moje drugie auto które kupiłem po za granicami Holandii.pierwsze to Hyundai coupe 2.7 V6 z Niemiec ,no i ta Celica.
Procedury banalnie proste wszystko załatwiasz w RDW w jeden dzień,koszty 50 euro + BPM.Tylko przegląd APK pierwszy zabójczy,cos nie tak z autem to zapomnij o rejestracji.W sumie jak BPM nie za duży to się opłaca.

Awatar użytkownika
Grzybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 573
Rejestracja: 27-12-11, 21:56

Postautor: Grzybek » 06-10-13, 21:54

ładna ładna ładna! obowiązkowo większa fela i będzie najs :)
jedyny minus to te przecimgnielne z tyłu ;)

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 06-10-13, 23:19

siewcu pisze:Leon imo dużo ładniejszy niż celica, ale nie o tym temat... Nie ma czegoś takiego jak turbo z kompresorem, to dopiero 1.4TSI, tak samo jak i Cupra R nie miała 240ps tylko 225ps. Poza tym nie wiem o jakich systemach mówisz, esp tam raczej nie ma :)


faktycznie przesadziłem z tym kompresorem natomiast Ty mówisz chyba nie o tej generacji co ja. normalna Cupra miała 265km ale tez była wersja WCC z 310km
http://www.seatleon.pl/seat-leon-cupra- ... n-edition/

siewcu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 18-02-11, 17:33

Postautor: siewcu » 06-10-13, 23:25

A no racja, Ty o 1p ja o 1m :) Myślałem, że chodzi o tego starszego. No ale koniec ot.
Pomoc poszkodowanym w wypadkach drogowych - Biuro Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach RES

waldekwrc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 08-07-13, 20:33

Postautor: waldekwrc » 07-10-13, 10:09

To jest Cupra R z 2007r. fabrycznie 265 ps + chip i pare innych rzeczy.

Awatar użytkownika
Archy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 725
Rejestracja: 12-02-11, 05:15

Postautor: Archy » 08-10-13, 10:42

Graty Kaminari na pewno na plus, stan wizualny również. Podobają mi się także detale w postaci czarnego znaczka z przodu i loga TRD we wlocie. Na minus blenda na tylnej szybie, której nie jestem przeciwnikiem, ale ta jest za bardzo krzykliwa. Halogeny w tylnej klapie kwestia gustu, ale dla mnie wygląda to delikatnie mówiąc źle. Nie wiem kto w ogóle wymyślił taki patent. Wiem,że Kaminari nie ma opcji tylnego zderzaka z miejscem na wstawienie przeciwmgłowych, ale przecież można oddać zderzak do fachowca od plastikow/laminatów i zrobi takie coś bez problemu. Dobrze,że masz w planach większa felgę,bo ta rozmiarowo zbyt skromna jak na to body ;)

I po co tyle dyskusji o Leonie? W końcu to forum Celicy :P

Awatar użytkownika
DZIK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1055
Rejestracja: 23-09-05, 22:18

Postautor: DZIK » 08-10-13, 11:28

waldekwrc pisze:To jest Cupra R z 2007r. fabrycznie 265 ps + chip i pare innych rzeczy.


Przyjedz nim do Polski postaw na parkingu przez noc :D podobno szybko znikaja , chodliwe maszyny.
Bylo:
AT180
ST202
ST205
ST185 Carlos

waldekwrc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 08-07-13, 20:33

Postautor: waldekwrc » 08-10-13, 20:14

Racja to forum o Celice,myślałem o feldze 18 najlepiej biała,na razie kupiłem zimówki.Poczekam do wiosny i tak niema sensu teraz kupować żeby w garażu leżały.Co do tych przeciw mgielnych to nie taka prosta sprawa.Tam są wywiercone otwory,musiałbym robić całą klapę,a w Holandii to są kosmiczne pieniądz...Jak mi gościu przerysował w Leonie zderzak i felgę to mi ubezpieczalnia wyceniła odszkodowanie na 1480 euro :eek: Więc malowanie tej klapy będzie kosztowało podobnie.

Awatar użytkownika
vanrafell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 05-04-13, 18:50

Postautor: vanrafell » 08-10-13, 21:06

waldekwrc pisze:Tam są wywiercone otwory,musiałbym robić całą klapę,a w Holandii to są kosmiczne pieniądz...


Mi za malowanie maski krzyczą od 400euro wzwyż. W kwietniu przyszłego roku wybieram się do PL więc może zdąże załatwić malowanie.
Co do cen w NL to faktycznie są kosmiczne. Można naprawiać samochód u polaków za mniejsze pieniądze ale za to jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Z reguły ASO krzyczą sobie takie sumy że portfel aż kwiczy z bólu.

Biała felga w czarnym wozie...mmmmmmmmmmmmmm... :D
Dobrze że myślisz o zakładaniu zimówek, akurat tutaj nie ma obowiązku ale uważam że bezpieczeństwo ponad wszystko.

waldekwrc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 08-07-13, 20:33

Postautor: waldekwrc » 09-10-13, 09:43

Często jestem w Niemczech a tam sprawdzają zimówki,po za tym może pojadę na święta do Polski nie byłem parę lat.Chce pojechać Celicą bo mam zamiar wymienić parę rzeczy.Mam jeszcze na lato MG F i chcę go pomalować w Holandii może znasz jakiegoś taniego lakiernika w Nl? nie musi być super fachowiec.

Awatar użytkownika
vanrafell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 05-04-13, 18:50

Postautor: vanrafell » 09-10-13, 19:58

Pamiętaj żeby w podróż zabrać oleju na dolewkę :)
Moja w podróży do Francjii (1000 km w dwie strony) spaliła aż litr. Co ciekawe u siebie w mieście i po peryferiach po 2000km nie ubyło ani mililitra. Więc myślę że lepiej mieć olej pod ręką bo szkoda samochodu.
Co do lakierników to już nie mam pojęcia gdzie pytać. W Hadze moja dziewczyna malowała Golfa IV to drzwi ze szpachlą (dziure po kuli :D ) 170euro. Mi znowu za maskę (mam pełno odprysków od kamyczków) krzyczą od 400 do 600 euro nawet. Co ciekawe w ASO proponowali najniższą stawkę. Musiałbyś pojeździć i popytać w holenderskich lakierniach (jak ognia unikaj bułgarsko tureckich bo tam jedynie stracisz pełno nerwów, czasu i pieniędzy). Tutaj masz dwie pierwsze z google'a.
http://www.autoschadegebrsteegs.nl/
http://www.colorshop.nl/
Gdybyś wiedział coś więcej to daj znać jak cenowo w Venlo to wygląda.

waldekwrc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 08-07-13, 20:33

Postautor: waldekwrc » 10-10-13, 05:32

Olej zmieniłem w zeszłym tygodniu,ale zawsze worze litr w bagażniku.nawyk z Audi A6 tam olej to pożerało na trasie :eek: .co do lakierników tu też ceny z kosmosu wzięte.chyba sam sobie kupie pistolet z kompresorem i nauczę sie lakierować.Na tym MG mogę sobie popróbować.

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3232
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 10-10-13, 09:39

Fajny projekt... Cała strona o wszystkim tylko nie o VII :-D