Orange Tsunami by Adam

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
insane.as
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 28-11-12, 20:43

Orange Tsunami by Adam

Postautor: insane.as » 15-01-14, 00:43

Witam, zainspirowany kilkoma projektami, które tutaj zobaczyłem, chciałbym pokazać moją Celicę.

Samochód:
*Toyota Celica ZZT230

Silnik:
*1zz-fe seria

Przeniesienie napędu:
*seria

Zawieszenie:
*Amortyzatory KYB excel-g (nowe; miały być AGXy, ale nie starczyło pieniędzy i były problemy z dostępnością)

Hamulce:
*przód seria (zaciski malowane na kolor stalowy)
*tył seria bębny (w pełni wymienione poza obudową, która jest po renowacji i również pomalowana na kolor stalowy)

Układ wydechowy:
*seria + nowy kat

Układ dolotowy:
*seria

koła:
*na lato kupuję nowe Toyo Proxesy T1R
*zima Fulda 16'
*felgi oryginał 16' po renowacji oraz malowaniu

Wnętrze:
*seria + nowe dywaniki oryginalne Toyota Celica (chyba ostatnie w Polsce)

Audio:
*Pioneer DEH-1920
*Mac Audio Mp225bp
*Crunch GTX 2400
*kondensator 1F
*kable 10mm Renegade
*4*głośniki pełnozakresowe oraz 2*tweetery seria

Body:
*progi, zderzak tył, spojler, tylne lampy - Tsunami body kit
*żarówki przód wymienione na LEDy oraz żarówki o wysokiej temperaturze barwy światła
*przyciemnione szyby tylne oraz bagażnikowa
*kolor lakieru: szary TS

Przebieg:
*90000km

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Celinkę mam od prawie dwóch lat, staram się dbać o nią jak tylko się da.
W zeszłym roku chciałem kupić nowe felgi jednak z powodu braku odpowiedniej ilości pieniędzy zdecydowałem się na renowację oryginalnych felg (i przy okazji zacisków oraz bębnów). Jako kolor wybrałem dosyć kontrowersyjny Orange Super Matt, hamulce pomalowałem na stalowy tylko żeby wyglądały schludniej.
Osób, którym bardzo podobają się moje felgi jest mniej więcej tyle samo, co osób, które uważają je za wieśniackie, dlatego ciekaw jestem Waszej opinii:) (zdjęcia musiałem trochę zretuszować, ponieważ w ogóle nie oddają głębi tego pięknego koloru).
Również w zeszłym roku do wymiany poszło całe zawieszenie od A do Z. Miały być KYB AGXy, ale poprzestało jednak z wielu powodów na excel-g.
W bagażniku mam pokaźnych rozmiarów skrzynię basową, wzmaka oraz kondensator (zainstalowane w robionym na zamówienie stelażu), nie mam jednak zrobionych zdjęć żeby pokazać.

Pomysły na przyszłość:
*renowacja lakiernicza całego nadwozia
*z nieznanych mi powodów nie mam przednich świateł przeciwmgłowych, chciałbym w ich miejsce założyć jakieś ledy, coś w tym stylu: http://reviews.turbometal.com/2000-2005 ... eadlights/)
* dalszy rozwój audio: radio 2DIN, głośnki przód tył oraz tweetery nowe
*podniesienie mocy - chętnie bym się za to zabrał, ale trochę zniechęca mnie automatyczna skrzynia, która raczej, by dużo nie wytrzymała, poza tym na razie mam przestój finansowy
*hydrografika carbon na elementach wewnętrznych (obudowa radia, schowka, itd)
*felgi 17' w dalekich planach
*odnalezienie i zainstalowanie oryginalnego emblematu Tsunami


P.S. W lato mam zamiar zrobić porządną sesję celince, ponieważ te zdjęcia były robione telefonem - rejestracja jeszcze z poprzedniego właściciela (wtedy fele były jeszcze w oryginalnym kolorze).
Ostatnio zmieniony 15-01-14, 22:07 przez insane.as, łącznie zmieniany 5 razy.
Toyota Celica Orange Tsunami

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 15-01-14, 00:56

To ja zacznę.

Fajnie ze dbasz o samochód, tak trzymaj. Kolor felg nie w moim guście, ale sam stwierdziles ze ilu ambasadorów tylu hejterow...

Odnośnie przeciwmgielnych - masz przełącznik w środku? Z tego co wiem to wszystkie miały seryjnie montowane te światła (usa nie miały z tylu). Jeżeli przełącznik w środku masz i jeżeli się nie mylę w kwestii wyposażenia to niestety prawdopodobnie oznacza to ze twój samochód mógł mieć przygodę...

Odnosnie lakieru to gdybys potrzebowal porady to zapraszam, no i jestem aktualnie w wawie :)

a ladne 16 calowe felgi mozesz kupic ode mnie :P :twisted:
:twisted:

Awatar użytkownika
insane.as
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 28-11-12, 20:43

Postautor: insane.as » 15-01-14, 00:59

Skoczu pisze:To ja zacznę.

Fajnie ze dbasz o samochód, tak trzymaj. Kolor felg nie w moim guście, ale sam stwierdziles ze ilu ambasadorów tylu hejterow...

Odnośnie przeciwmgielnych - masz przełącznik w środku? Z tego co wiem to wszystkie miały seryjnie montowane te światła (usa nie miały z tylu). Jeżeli przełącznik w środku masz i jeżeli się nie mylę w kwestii wyposażenia to niestety prawdopodobnie oznacza to ze twój samochód mógł mieć przygodę...

Odnosnie lakieru to gdybys potrzebowal porady to zapraszam, no i jestem aktualnie w wawie :)

a ladne 16 calowe felgi mozesz kupic ode mnie :P :twisted:
:twisted:


Mam przełącznik od przeciwmgłowych przednich, z tyłu przeciwmgłowego rzeczywiście nie ma.
Zauważyłem już niestety po kupnie, że przód był chyba delikatnie robiony (domyślam się, pewny nie jestem), ale podczas jazdy jest to naprawdę niewyczuwalne, a wizualnie gdyby ze dwa elementy poprawić to nie do zauważenia:)
Toyota Celica Orange Tsunami

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 15-01-14, 01:01

Podoba mi się kolor felg :)
W sprawie polepszenia osiągów VII gena, śledź temat Kornera.
Ostatnio zmieniony 15-01-14, 08:23 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 15-01-14, 01:02

Pewnie dlatego brakuje ospojlerowania z przodu. Przydalaby sie dokladka albo cos w tym stylu. No i jak body to wieksze felgi koniecznie... zamontuj lepiej oryginalne przeciwmgielne - przydaja sie ;)

Awatar użytkownika
insane.as
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 28-11-12, 20:43

Postautor: insane.as » 15-01-14, 01:06

Skoczu pisze:Pewnie dlatego brakuje ospojlerowania z przodu. Przydalaby sie dokladka albo cos w tym stylu. No i jak body to wieksze felgi koniecznie... zamontuj lepiej oryginalne przeciwmgielne - przydaja sie ;)


Wiem, trochę głupio wygląda z tak wysokim zderzakiem z przodu, ale za to nie mam problemu z podjazdem pod żaden krawężnik;p A felgi większe obowiązkowo jak tylko będę miał więcej kasy, bo chińszczyzny kupować nie będę:)
Toyota Celica Orange Tsunami

Awatar użytkownika
insane.as
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 28-11-12, 20:43

Postautor: insane.as » 15-01-14, 01:06

Marcin pisze:Podoba mi się kolor felg :)
W sprawie polepszenia osiągów VII gena, śledź temat Korrnera.


Dzięki przejrzę:)
Toyota Celica Orange Tsunami

Awatar użytkownika
Archy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 725
Rejestracja: 12-02-11, 05:15

Postautor: Archy » 15-01-14, 04:02

Masz tylną blendę z chromową wstawką o której ostatnio była dyskusja na forum :-D
Ten Twój body kit to Tsunami. W zestawie oprócz progów,dokładki na tył i lotki na klapę,był jeszcze przedni zderzak, którego całe szczęście, że nie posiadasz,bo był moim zdaniem brzydki w porównaniu z resztą.
http://partscatalog.newcelica.org/produ ... y=fullkits
Na przód proponowałbym jednak poszukać dokładki ;) Tył mi się w Twojej Celice bardzo podoba :) Przy okazji jakiegoś lakierowania tylnego zderzaka powiększ wycięcie na wydech w tej tylnej listwie zderzaka, bo teraz jest trochę pofalowana. Kółka koniecznie większe do tego body, ale to masz w planach. Kolor felg co kto lubi, mi się podoba. Tak jak nie przepadam za lampami tylnymi lexus, tak przy tym kolorze lakieru wyglądają OK. Ogólnie jak najbardziej pozytywne wrażenia.

Awatar użytkownika
insane.as
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 28-11-12, 20:43

Postautor: insane.as » 15-01-14, 09:17

Dzięki bardzo Archy! W końcu wiem jaki body kit mam zainstalowany:) A przy okazji dzięki temu znalazłem w internecie tylko kilka Celic z takim samym zestawem, dzięki czemu czuję się tym bardziej wybrańcem:)
Tył według mnie (nie to żebym się chwalił) jest najładniejszy jaki widziałem w Celicach.
Lampy lexus look - zgadzam się, zawsze wydawały mi się elementem wiejskiego tuningu, ale przekonałem się do nich, gdy zobaczyłem je na mojej Celince:)

I przy okazji ogłaszam konkurs: jakie dokładki proponowalibyście mi na przedni zderzak?:)
Toyota Celica Orange Tsunami

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 15-01-14, 09:58

Archy pisze:Masz tylną blendę z chromową wstawką o której ostatnio była dyskusja na forum :-D
Ten Twój body kit to Tsunami. W zestawie oprócz progów,dokładki na tył i lotki na klapę,był jeszcze przedni zderzak, którego całe szczęście, że nie posiadasz,bo był moim zdaniem brzydki w porównaniu z resztą.


co Ty mówisz Archy przód tsunami jest mega wypaśny, całe tsunami jest :eek: :airborne:

a lampy to nie lexus look tylko też element pakietu tsunami który w stanach jest pożądany (to są ori toyotowskie lampy)

mega gratulacje, ciesze sie, że taka celika bedzie jeździć po Polsce

p.s. oprócz zderzaka przedniego brakuje też podniesionego wlotu powietrza na masce z tego pakietu dlatego coś czuje że była jakas przygoda z przodu.

Awatar użytkownika
insane.as
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 28-11-12, 20:43

Postautor: insane.as » 15-01-14, 10:05

Przodu na pewno nie miał założonego od początku, bo znalazłem zdjęcia pierwszego właściciela w USA po założeniu body kita i przód nie był zrobiony.

Szczerze nie wiedzialem co to był za body kit, ale parę osób mnie zaczepiało na ulicy i pytało o niego. Teraz będę mógł dumnie im odpowiedzieć i jeszcze bardziej cieszyć się jazdą:)
Lampami tylko dodatkowo poprawiłeś mi humor:)
Toyota Celica Orange Tsunami

Awatar użytkownika
insane.as
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 28-11-12, 20:43

Postautor: insane.as » 15-01-14, 10:59

Jako, że dowiedziałem się, że założony body kit do Tsunami, poczytałem o nim trochę w internecie, głównie na stronach amerykańskich, bo nigdzie indziej o nim nie ma, a wydaje się on być dosyć ciekawy.
Cytat z forum amerykańskiego:
"Available only in Canada as a true "Tsunami Edition" Celica, this was introduced in 2004 as the Canadian version of the U.S "TRD Action Package" (some Tsunami Editions were brought to the U.S but only the Canadian models came with the rear Tsunami emblem) This version lasted only 2 years from 2004-2005 when the Celica was discontinued by Toyota due to slumping sales at the time. Making this version very Rare and only second to the JDM "Sports M" model available in Japan"

W związku z tym dzięki chłopaki za podpowiedzenie mi, iż jestem posiadaczem jednego z najbardziej (o ile nie najbardziej) rzadkich body kitów do Celicy :airborne:
Toyota Celica Orange Tsunami

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 15-01-14, 12:13

insane.as pisze:Jako, że dowiedziałem się, że założony body kit do Tsunami, poczytałem o nim trochę w internecie, głównie na stronach amerykańskich, bo nigdzie indziej o nim nie ma, a wydaje się on być dosyć ciekawy.
Cytat z forum amerykańskiego:
"Available only in Canada as a true "Tsunami Edition" Celica, this was introduced in 2004 as the Canadian version of the U.S "TRD Action Package" (some Tsunami Editions were brought to the U.S but only the Canadian models came with the rear Tsunami emblem) This version lasted only 2 years from 2004-2005 when the Celica was discontinued by Toyota due to slumping sales at the time. Making this version very Rare and only second to the JDM "Sports M" model available in Japan"

W związku z tym dzięki chłopaki za podpowiedzenie mi, iż jestem posiadaczem jednego z najbardziej (o ile nie najbardziej) rzadkich body kitów do Celicy :airborne:


ale naprawde zwieńczeniem tego bodykitu byłby zderzak i wlot na masce z tej samej serii. nie było by to tanie ale wykonalne. nie wiem jak Archy możę mówić że przód jest bee:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
insane.as
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 28-11-12, 20:43

Postautor: insane.as » 15-01-14, 12:22

Wlot na masce - ok zgadzam się.
Zderzak - patrząc od dołu, wygląda mega. Ale brakuje na górze tego poliftowego, szerokiego wlotu powietrza według mnie.

Niemniej dopisuję do listy przeróbek na przyszłość odnalezienie oraz założenie maski Tsunami:)

Co do zderzaka to tak jak wcześniej pisali: dołożyłbym tylko jakąś dokładkę fajną, a w miejsca przeciwmgłowych założył ori lub jakieś fajne ledy.
Toyota Celica Orange Tsunami

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 15-01-14, 12:32

insane.as pisze:
Niemniej dopisuję do listy przeróbek na przyszłość odnalezienie oraz założenie maski Tsunami:)
.


maska jest taka sama jak Twoja, tylko wlot jest troche wyższy, nie sugeruj sie pierwszym zdjęciem bo tam maska jest zmieniona. jesli będziesz potrzebował namiarów na wlot to pisz do mnie ale od razu mówie ze kosztuje 250dolców i jeszcze przesyłka ze stanów.

Awatar użytkownika
Archy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 725
Rejestracja: 12-02-11, 05:15

Postautor: Archy » 15-01-14, 13:15

Stich pisze:nie wiem jak Archy możę mówić że przód jest bee

Kwestia gustu, mnie ten zderzak nie przekonuje :P ale tak samo mam np. z przednim TRD ;) Najsłabsze w tym tsunami jest to,że w porównaniu z progami za mało schodzi w dół i psuje linię body,gdy na auto patrzy się z boku. Dobrze pomyślał gość z egzemplarza na 3 fotce obniżając dodatkowo zderzak gumową listwą :)

Awatar użytkownika
insane.as
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 28-11-12, 20:43

Postautor: insane.as » 15-01-14, 13:36

Tak jak mówiłem - zaproponujcie proszę jakąś dokładkę do przedniego zderzaka, tylko dostępną gdzieś w Polsce i bez szaleństw cenowych:)

P.S. przypomniało mi się, że miałem o coś dopytać: czy w Waszych Celinkach szyby automatycznie domykają się po zamknięciu drzwi? Bo u mnie powyżej 120 zaczyna gwizdać przez te uszczelki przednich bocznych szyb.
Toyota Celica Orange Tsunami

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 15-01-14, 13:42

insane.as, w celinie szyby się nie domykają automatycznie. U mnie nic nie gwizda. Sprawdź uszczelki.

Tak jak mówiłem - zaproponujcie proszę jakąś dokładkę do przedniego zderzaka, tylko dostępną gdzieś w Polsce i bez szaleństw cenowych:)


Nie ma takiej żeby była a) ładna b) dostępna c) tania. :)

Awatar użytkownika
Zewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3062
Rejestracja: 13-03-09, 16:46

Postautor: Zewus » 15-01-14, 13:42

insane.as pisze:czy w Waszych Celinkach szyby automatycznie domykają się po zamknięciu drzwi? Bo u mnie powyżej 120 zaczyna gwizdać przez te uszczelki przednich bocznych szyb.


Nie, szum jest normalny w drzwiach bezramkowych po paru latach uszczelki też się starzeją

Awatar użytkownika
Stich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2511
Rejestracja: 28-05-07, 22:48

Postautor: Stich » 15-01-14, 13:50

Skoczu pisze:
Tak jak mówiłem - zaproponujcie proszę jakąś dokładkę do przedniego zderzaka, tylko dostępną gdzieś w Polsce i bez szaleństw cenowych:)


Nie ma takiej żeby była a) ładna b) dostępna c) tania. :)


dokładnie, możesz polowac na allegro to wtedy może nie będzie bardzo drogo. a jak nie to tylko zamówienie z zagranicy wchodzi w gre. a jak założysz jakiś badziew z włókna szklanego to sie nie polubimy :twisted: