BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: anticorr » 18-06-19, 16:33

HdS1989 pisze:Też muszę u siebie jeszcze raz kleić, robiłem zwykłym klejem w sztyfcie z pistoletu i przez pierwszy rok było ok ale od kilku dni widzę że jedna zaczyna parować... Info będzie bardzo przydatne :wink:

Uszczelnione jest na starym kleju plus sznur butylowy dołożony, nadmiar ładnie w miarę odciełem co wyszedł z krawędzi

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: greos39 » 18-06-19, 22:40

anticorr pisze:
greos39 pisze:Panie anticorze, królu modów, wszechtuningujący powiedz przecie, czym skleiłeś lampy po kloszy przeszczepie?
Też pytanie przy okazji jaką gradacją polerka kloszy i czym zabezpieczone po całym zabiegu?

ekhm... proszę się nie nabijać ze mnie :D papier wodny od 800>1200>1500>2000>3000 +polerowane na 1500-2000obr Menzerna 500,2000,4000>Meguiar's Headlight Protectant


Nie no jakbym śmiał, podziękował uprzejmie :D

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: klexmix » 19-06-19, 21:10

Było by zbyt pięknie jak by wszystko bez awarii działało ale jest jak zawsze, tym razem jak na złość padła dość konkretnie chłodnica wody... rozszczelniła sie w kilku miejscach na żeberkach i praktycznie w kilka minut miałem rzekę pod autem..na szczęście nie w trasie tylko już pod samym garażem . Skorzystając z okazji wpadła nowa gruba chłodnica 50mm od TurboWorks Performance Parts
Weszła jakimś cudem i nawet sie nie obija,z czasem wleca wiatraki Spal Slim.

Teraz takie pytanie pomocnicze, plusy i minusy takiej grubszej chłodnicy w 2ZZ bez doładowania? Jak pasuje, coś trzeba przerabiać?
No i jaka cena?
Jak usuwałeś podgrzewanie przepustnicy to wężyki łączyłeś rozumiem z przelotem? Bez zaślepiania ich?

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: anticorr » 19-06-19, 22:16

klexmix pisze:
Było by zbyt pięknie jak by wszystko bez awarii działało ale jest jak zawsze, tym razem jak na złość padła dość konkretnie chłodnica wody... rozszczelniła sie w kilku miejscach na żeberkach i praktycznie w kilka minut miałem rzekę pod autem..na szczęście nie w trasie tylko już pod samym garażem . Skorzystając z okazji wpadła nowa gruba chłodnica 50mm od TurboWorks Performance Parts
Weszła jakimś cudem i nawet sie nie obija,z czasem wleca wiatraki Spal Slim.

Teraz takie pytanie pomocnicze, plusy i minusy takiej grubszej chłodnicy w 2ZZ bez doładowania? Jak pasuje, coś trzeba przerabiać?
No i jaka cena?
Jak usuwałeś podgrzewanie przepustnicy to wężyki łączyłeś rozumiem z przelotem? Bez zaślepiania ich?
Szczerze żadne, jak Ci się nie grzeje nie ma co ruszać, bo nie wchodzi ona idealnie p&p, trzeba trochę podrzezbic mocowania. Pozatym w moim setupie juz mam za bardzo wychłodzony płyn, w trasie do 78st mam, w mieście ok. 84st o nie chce sie z chu... ugotować nplus to olej lepiej jednak znosi upalanie i ze 120st teraz rozgrzać udalo mi się do 112 st tylko. , no i ładnie wygląda chociaż prawie jej nie widać , cena ~600zl. przepustnica, jest baypas tylko w obieg wpięty z ominięciem przepustnicy, same króćce od IAC zaślepione. W mróz jest lekko zauważalne brak podgrzewania.
]
Tymczasem

Nie wszystko złoto, co się świeci...ale ten zestaw jest czystym złotem. Maska i klapa na gładko gotowe do montażu
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: klexmix » 19-06-19, 22:45

anticorr pisze:
klexmix pisze:
Było by zbyt pięknie jak by wszystko bez awarii działało ale jest jak zawsze, tym razem jak na złość padła dość konkretnie chłodnica wody... rozszczelniła sie w kilku miejscach na żeberkach i praktycznie w kilka minut miałem rzekę pod autem..na szczęście nie w trasie tylko już pod samym garażem . Skorzystając z okazji wpadła nowa gruba chłodnica 50mm od TurboWorks Performance Parts
Weszła jakimś cudem i nawet sie nie obija,z czasem wleca wiatraki Spal Slim.

Teraz takie pytanie pomocnicze, plusy i minusy takiej grubszej chłodnicy w 2ZZ bez doładowania? Jak pasuje, coś trzeba przerabiać?
No i jaka cena?
Jak usuwałeś podgrzewanie przepustnicy to wężyki łączyłeś rozumiem z przelotem? Bez zaślepiania ich?
Szczerze żadne, jak Ci się nie grzeje nie ma co ruszać,

No grzeje sie właśnie jak sku*wesyn, obawiam sie zbyt wysokiej temperatury, nie mam zadnych sensorów z licznikami, mogę zgadywać jedynie, zamówiłem czujniki temp i termostat, przy zwykłej jeździe 90km/h, teraz przy wieczornych 15-16 stopniach na każdym postoju czy światłach od razu chodzi wentylator. Wskazówka temperatury ani drgnie powyżej normy.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: anticorr » 20-06-19, 17:11

klexmix pisze:No grzeje sie właśnie jak sku*wesyn, obawiam sie zbyt wysokiej temperatury, nie mam zadnych sensorów z licznikami, mogę zgadywać jedynie, zamówiłem czujniki temp i termostat, przy zwykłej jeździe 90km/h, teraz przy wieczornych 15-16 stopniach na każdym postoju czy światłach od razu chodzi wentylator. Wskazówka temperatury ani drgnie powyżej normy.

W mieście , w korku w upale to norma że wentylator na okrągło będzie chodził, 94st się włącza. Bardziej bym obstawiał stary płyn, i brudny układ. Ogólnie nic nie stoi na przeszkodzie aby montować grubą chłodnice, tylko tak jak mówiłem.


Zadziało sie już bo jak inaczej, montaż TRD hood spoiler, na starej masce, na razie jest , niech mi sie opatrzy dobrze, zobaczymy co dalejObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: klexmix » 20-06-19, 22:39

anticorr pisze:
klexmix pisze:No grzeje sie właśnie jak sku*wesyn, obawiam sie zbyt wysokiej temperatury, nie mam zadnych sensorów z licznikami, mogę zgadywać jedynie, zamówiłem czujniki temp i termostat, przy zwykłej jeździe 90km/h, teraz przy wieczornych 15-16 stopniach na każdym postoju czy światłach od razu chodzi wentylator. Wskazówka temperatury ani drgnie powyżej normy.

W mieście , w korku w upale to norma że wentylator na okrągło będzie chodził, 94st się włącza. Bardziej bym obstawiał stary płyn, i brudny układ. Ogólnie nic nie stoi na przeszkodzie aby montować grubą chłodnice, tylko tak jak mówiłem.

Jak nie uporam sie z własnymi podejrzeniami co to może być to założę temat, bo łączy się z tym lekkie osłabienia auta, a jestem 3 dni po wymianie rozrządu na nowy z ASO łącznie z kołem VVTi i luzami zaworowymi, i prócz kilku znaczących popraw z których jestem mega happy, jedna najważniejsza rzecz nie uległa zmianie, czyli słabszy lift, winię czujniki temp i termostat, już zamówione, zobaczymy co z tego będzie.
Podobny temat: viewtopic.php?f=43&t=44906&p=514685#p514685]
Tylko u mnie w odwrotną stronę, za gorąco.

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: hube » 21-06-19, 09:45

Klexmix a lift bolty wymieniałeś ? filterek sprawdzałeś czy nie jest może "zasyfiony"
hube

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: klexmix » 21-06-19, 10:44

hube pisze:Klexmix a lift bolty wymieniałeś ? filterek sprawdzałeś czy nie jest może "zasyfiony"
hube

Oczywiście ze tak, nowe liftboltsy i cały lift screen wyczyszczony.
Ale nie bede zaśmiecał koledze tematu, jak sie nie uporam z tym to w swoim temacie bede maglował sprawę dalej.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: anticorr » 25-06-19, 22:20

Dobra wracamy do normalności, klapa czysta przełożona, Kaminari wróciło na miejsce
Maska tak samo założona nowa a z trd hood spoiler się żegnam
Co za dużo to nie zdrowo mówi rozsądek tak będzie sie w tym sezonie juz do końca prezentowaćObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: Se-BASS-tian » 25-06-19, 23:30

Tak mi się zawsze rzucało w oczy w tych przyziemnych kształtach... ;) Gdzie zgubiłeś te dokładeczki pod przednim zderzakiem ?

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: anticorr » 28-06-19, 07:21

Se-BASS-tian pisze:Tak mi się zawsze rzucało w oczy w tych przyziemnych kształtach... ;) Gdzie zgubiłeś te dokładeczki pod przednim zderzakiem ?

Wypier.... bo nie pasowało już do niczego.

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: klexmix » 28-06-19, 08:48

A jeszcze pytanie do wcześniejszych postów, pompkę paliwa jak wymieniałeś to kupiłeś zamiennik jakiej firmy? Czy dałeś oem?

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: anticorr » 28-06-19, 17:02

Żaden zamienniki, żadna OEM , wpadła mocniejsza DW200

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: anticorr » 29-06-19, 11:40

Albo jest tak, po treningu, wymiana maski w jedną osobę z ustawieniem zajmuje mi 25min.
ObrazekObrazek

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: hube » 29-06-19, 12:52

Hm nie w moim guście. Ładniejsza byłą bez tych takich "dziwnych rzeczy". Ale to tylko moje zdanie
hube

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: anticorr » 29-06-19, 13:47

To jak mówię ze stoperem w ręce 25min

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: hube » 29-06-19, 14:26

Z całym szacunkiem ale masz zarąbiście dopieszczone auto dlatego to trochę mi nie pasuje.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: anticorr » 29-06-19, 16:24

To wtedy jest takObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: BlueCarbon 2ZZ-GE TS by anticorr

Postautor: hube » 29-06-19, 23:09

Kwestia gustu jak powiedziałem ale ja bym tak zostawił z oryginalną maską wygląda "ostro".