Celica VII - rlukasz

Roczniki 2000-2005
rlukasz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22-10-14, 18:31

Celica VII - rlukasz

Postautor: rlukasz » 22-10-14, 18:58

Samochód:
- Toyota Celica VII 1.8 VVTI rocznik 2003 (odkupiona od użytkownika marcin_SK, jego temat na forum: http://www.celica-club.org.pl/viewtopic.php?t=36589&start=0)

Silnik:
- seria

Przeniesienie napędu:
- seria

Zawieszenie:
- sprężyny TTE

Hamulce:
- seria, zaciski polakierowane na żółto

Układ wydechowy:
- seria

Układ dolotowy:
- seria

Koła:
- Lato: Momo Quantum 17" + Dunlop SP SportMaxx RT 215/45 R17

Wnętrze:
- seria

Audio:
- seria

Body:
- seria

Opis samochodu:
Samochód odkupiony od użytkownika forum. Od paru dni jest ze mną. Bardzo fajnie jeździ - tego się spodziewałem. Obniżenie na razie nie jest męczące, nawet patrząc na krawężniki w Krakowie - czasami tylko dokładniej analizuję i wybieram miejsca do parkowania ;).

Plany na bliższą i dalszą przyszłość:
- konserwacja podwozia - jest w całkiem niezłym stanie ale da się zaobserwować trochę rudej, więc wole to zrobić znając sposób "odśnieżania" dróg w naszym kraju. Celica dostanie ten zabieg za około 1,5 tygodnia.
- wymiana felg na lato - prawdopodobnie 17". Cały czas rozglądam się za czymś co mnie urzeknie i stwierdzę "to jest to". Aktualne felgi prawdopodobnie pójdą na zimę.

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26-04-15, 21:59 przez rlukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lukas551
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 06-08-14, 12:20

Postautor: lukas551 » 22-10-14, 21:23

Ładna zadbana seria ;) A co do opon to na pewno masz profil opon 55??Szukam zimówek do swojej ale seryjnie był 50 i za dużego wyboru nie ma w porównaniu do 55.Jeżeli na foto masz 55 to w miare to wygląda.Życze bezawaryjnej jazdy i modzenia na + :D

Awatar użytkownika
Grzybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 573
Rejestracja: 27-12-11, 21:56

Postautor: Grzybek » 22-10-14, 21:51

ładny kolorek, dbaj i bezawaryjności ;)

marcin_SK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 04-02-14, 06:25

Postautor: marcin_SK » 23-10-14, 09:36

lukas551 pisze:Ładna zadbana seria ;) A co do opon to na pewno masz profil opon 55??Szukam zimówek do swojej ale seryjnie był 50 i za dużego wyboru nie ma w porównaniu do 55.Jeżeli na foto masz 55 to w miare to wygląda.Życze bezawaryjnej jazdy i modzenia na + :D


Jako były właściciel pozwolę sobie odpowiedzieć: tak, na pewno profil jest 55 ;)

Będę obserwował temat :)

rlukasz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22-10-14, 18:31

Postautor: rlukasz » 10-12-14, 21:47

Cześć po przerwie. Czas na mały update co się dzieje, a trochę się dzieje ;).

Na początek zmiany na zimę. Toyka została przebrana w zimowe kółka, które otrzymałem od poprzedniego właściciela. Tą zimę przejeździ na tych stalówkach a na następną będzie coś ciekawszego.

Obrazek

Dodatkowo rozpoczął się proces dopieszczania. Zamiast samej konserwacji podwozia, zdecydowałem się na kompleksowe zadbanie o blachę. Czyli podwozie, podłoga, plus usunięcie większości problemów lakierniczo-blacharskich. Z zewnątrz wiele tego nie było. Co ciekawsze przykłady poniżej.

Trochę rdzy na słupku przednim.
Obrazek

Nie najlepiej naprawione drzwi pasażera
Obrazek

No i klapa bagażnika, która w jednym miejscu zaczęła puchnąć.
Obrazek

Ale wszystko co najciekawsze wyszło po rozłożeniu Toyki.
Obrazek
Obrazek

Czyli więcej rdzy w niewidocznych na pierwszy rzut oka miejscach na drzwiach.
Obrazek

Oraz dziura w podłodze ;).
Obrazek

Ciąg dalszy relacji postaram się wrzucić w niedalekiej przyszłości (:

marcin_SK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 04-02-14, 06:25

Postautor: marcin_SK » 10-12-14, 22:27

Zgodnie z obietnicą, śledzę :)

Tak z ciekawości:
1. Słupek przedni, to nie jakaś przygoda po zakupie? Bo nigdy mi się to w oczy nie rzuciło...
2. Ta "dziura w podłodze" to serio dziura czy tylko rdzawy nalot? I gdzie to? Oglądałem ją przed zakupem, Wy też na kanale, raczej by było widać.

No i ładnie ją rozbebeszyłeś. Jak się sprawuje?
Ostatnio zmieniony 11-12-14, 07:59 przez marcin_SK, łącznie zmieniany 1 raz.

wacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: 31-05-12, 22:55

Postautor: wacenty » 11-12-14, 07:45

Buda w sumie zadbana ale na tych drzwiach to troche tego rudego masz, wszystko jednak do ogarnięcia.A tą dziure jak to nazwałeś to w któryn miejscu masz?

rlukasz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22-10-14, 18:31

Postautor: rlukasz » 11-12-14, 13:37

Słupek przedni to jest dla mnie zagadka roku. Wydaje mi się nie było go przy zakupie, a potem nagle go zauważyłem. Możliwe, że coś odprysnęło i stąd taki efekt. Warto to ogarnąć więc zostanie zrobione ;).

Dziura to dziura w blasze, w środku kabiny. Jak będę miał chwilę czasu i uda mi się wykopać to wrzucę lepsze zdjęcie. I tak jak pisałem wyszło dopiero po zdekompletowaniu całego samochodu więc jest to przypadek z typu "bywa".

Ogólnie cała buda będzie zrobiona raz a porządnie. Jak na tyluletniego japończyka jest w świetnym stanie, a takie drobne rzeczy (z mojego punktu widzenia) to coś normalnego.

Jeśli chodzi o sprawowanie to jestem bardzo zadowolony. Super jeździ, nie było jak na razie żadnych problemów. W dodatku mało pali :D. Samochód bliski ideału na ten moment. Dzięki @marcin_SK za ładną sztukę ;).

Z rzeczy, które doszły do planów to wymiana radia, brakuje mi możliwości podłączenia własnej muzyki z mp3 ;).

marcin_SK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 04-02-14, 06:25

Postautor: marcin_SK » 11-12-14, 14:14

Spalanie też mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, jednak zmienne fazy robią swoje :)

Co do mp3 z fabrycznego radia to jest taka możliwość. Nie mam rozeznania co do jakości dźwięku takiego rozwiązania, ale z tego co czytałem na forach to jeśli nie jesteś audiofilem to będziesz zadowolony. Sam byłem bliski zakupu ale musiałem Celicę sprzedać. Masz USB, karty pamięci i AUX więc i z telefonu polecisz :) Podpinasz z tyłu więc żadne kable ani pendrajwy Ci nie wiszą a dzięki małym wymiarom wciśniesz bez problemu do schowka.
No i masz nadal fabryczne radio które wygląda jakby stąd było :D

http://allegro.pl/cyfrowa-zmieniarka-mp ... 98398.html

REMEK113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: 09-09-07, 19:30

Postautor: REMEK113 » 11-12-14, 16:05

Na Twoim miejscu tych drzwi bym nie ratowal tylko wymienil. Rudego z imprezy nigdy nie wygonisz :) Jak bys byl zainteresowany takimi to mam w tym kolorze. Wiecej info na PW

Korrner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 657
Rejestracja: 06-11-10, 14:09

Postautor: Korrner » 11-12-14, 21:11

W bagazniku woda Ci sie nie zbiera?
Wizytówki Ulotki Banery Reklama

marcin_SK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 04-02-14, 06:25

Postautor: marcin_SK » 11-12-14, 22:07

W bagażniku jest gut, dołączałem zdjęcia do swojego posta ale się usunęły :/ Spawy i ich zabezpieczenie jest jak z fabryki. Bardziej podejrzewam nieszczelność gumowych zaślepek pod nogami tylnych pasażerów.

rlukasz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22-10-14, 18:31

Postautor: rlukasz » 20-12-14, 17:39

Mam wreszcie chwilę czasu więc czas na update.

Dzisiaj udało mi się odebrać Toyke, jeździ tak dobrze jak jeździła a do tego wygląda ładniej bez tych drobnych mankamentów (:

Parę wybranych zdjęć z prac, jakby ktoś był ciekawy co się działo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z efektów jestem bardzo zadowolony. Zdjęcia całości w niedalekiej przyszłości jak będę mieć chwilę zrobić zdjęcia w ciekawszej scenerii ;).

@REMEK113 dzięki za propozycję ale na razie drzwi zostały ogarnięte, zobaczymy czy pożyją, jeśli nie to wtedy będę się zastanawiać co dalej ;).

@marcin_SK myślałem nad taką zmieniarką. I nadal mam dylemat czy takie rozwiązanie czy inne radio. W zmieniarce problemem jest konieczność pilnowania formatu i układu muzyki, a ja dosyć często rotuje to co mam na karcie/pendrive. Z drugiej strony niefabryczne radio będzie się rzucać w oczy. Jedyne do czego na razie doszedłem to to, że w razie zmiany wybieram radio bez wielkiego dotykowego wyświetlacza. Wole mieć fizyczne pokrętła i przyciski niż 6 cali (w mojej opinii) o niskiej rozdzielczości.

@Korrner wody nie zaobserwowałem, ale zamierzam kontrolować czy gdzieś nie ma problemu.

Na dzisiaj to tyle.
Pozdrawiam.

rlukasz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22-10-14, 18:31

Postautor: rlukasz » 26-04-15, 21:58

Post pod postem aby był jakiś update, bo daaawno mnie tu nie było. Ale z Toyką trochę sie dzieje :-D .

Całą zimę przejeździła prawie bezproblemowo. Konieczna była wymiana chłodnicy bo poprzednią już starość dopadła. Bywa. Do tego na sezon letni jakieś typowe drobiazgi typu olej, filtr kabinowy czy wycieraczki.

No i najważniejsze - na lato trafiły nowe kółka. Długo się zastanawiałem nad felgami ale ostatecznie padło na Momo Quantum i do tego opony - Dunlop SP SportMaxx RT 215/45 R17. Aby coś więcej o nich powiedzieć na razie jest za mało kilometrów, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne ;).

Aktualnie Toyka prezentuje się tak:

Obrazek
Obrazek

A gdy słońce aż tak nie świeci widać większą różnicę pomiędzy kolorem nadwozia a felgi ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 26-04-15, 22:58

rlukasz pisze:Post pod postem aby był jakiś update, bo daaawno mnie tu nie było. Ale z Toyką trochę sie dzieje :-D .

Całą zimę przejeździła prawie bezproblemowo. Konieczna była wymiana chłodnicy bo poprzednią już starość dopadła. Bywa. Do tego na sezon letni jakieś typowe drobiazgi typu olej, filtr kabinowy czy wycieraczki.

No i najważniejsze - na lato trafiły nowe kółka. Długo się zastanawiałem nad felgami ale ostatecznie padło na Momo Quantum i do tego opony - Dunlop SP SportMaxx RT 215/45 R17. Aby coś więcej o nich powiedzieć na razie jest za mało kilometrów, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne ;).

Aktualnie Toyka prezentuje się tak:

[url=http://s13.postimg.org/4dq9rlggj/DSC_1296.jpg]Obrazek[/url]
[url=http://s29.postimg.org/tdolfn5yr/DSC_1308.jpg]Obrazek[/url]

A gdy słońce aż tak nie świeci widać większą różnicę pomiędzy kolorem nadwozia a felgi ;)
[url=http://s23.postimg.org/gvourq7nr/DSC_1313.jpg]Obrazek[/url]


Bardzo ładnie, fajnie by było jeszcze obniżyć zawieszenie albo jak to mówią tutaj na forum "gleba z nią" ;) + lotka z tyłu.

Awatar użytkownika
eXcential
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 11-11-10, 16:22

Postautor: eXcential » 27-04-15, 07:31

CelicaLove pisze:Bardzo ładnie, fajnie by było jeszcze obniżyć zawieszenie albo jak to mówią tutaj na forum "gleba z nią"

Wg mnie jest wystarczająco obniżona.

Koła z dość ciekawym wzorem.
MOJA TOYOTA CELICA viewtopic.php?t=26692

rlukasz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22-10-14, 18:31

Postautor: rlukasz » 27-04-15, 08:50

Niżej na pewno nie pójdzie. Już w tym momencie muszę się mocno pilnować przy niektórych miejscach w Krakowie. Jakby była większa gleba to straciłbym resztki praktyczności ;). A lotka tak średnio mi pasuję do tego koloru. Może kiedyś ale na razie jestem sceptycznie nastawiony :P

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 27-04-15, 12:39

eXcential pisze:
CelicaLove pisze:Bardzo ładnie, fajnie by było jeszcze obniżyć zawieszenie albo jak to mówią tutaj na forum "gleba z nią"

Wg mnie jest wystarczająco obniżona.

Koła z dość ciekawym wzorem.


Czarne progi optycznie chyba powodują ze, że "stoi wyżej" (złudzednie ;) ). Po powiększeniu foty faktycznie widać że obniżenie jest ok. Fele na duży plus.

marcin_SK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 04-02-14, 06:25

Postautor: marcin_SK » 18-05-16, 15:32

Ponad rok minął od ostatniego posta, coś się dzieje w temacie? :)