Celica VII TS 2003 by Daffi

Roczniki 2000-2005
Daffi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 14-11-14, 12:45

Celica VII TS 2003 by Daffi

Postautor: Daffi » 14-11-14, 13:54

Witam, na początku mojego tematu chciałbym się z Wami przywitać, gdyż jestem nowy na forum, jak i posiadam Celicę zaledwie parę dni. Mam nadzieję, że pomożecie mi z nią przez swoje doświadczenia oraz wiedzę.

Samochód:
* Toyota Celica VII TS 1.8 VVTL-i

Silnik:
* 2ZZ-GE
* sprzęgło Exedy
* wszystkie płyny wg zaleceń producenta

Przeniesienie napędu:
* seria

Zawieszenie:
* seria

Hamulce:
* DBA Street Slotted + EBC Red Stuff z przodu, z tyłu klocki Brembo

Układ wydechowy:
* seria

Układ dolotowy:
* Filtr KN

Koła:
* LATO: felgi 17" - Rial (+ płaskie zaworki do kół)
* ZIMA: felgi 16" - opony : Toyo Snowprox S943

Wnętrze:
* seria - skóra (+ lampka led)

Audio:
* seria

Body:
* seria (kolor Thundercloud Grey + oryginalne ksenony ze spryskiwaczami)

Krótki opis/historia samochodu:
* Tutaj nie ma co opisywać póki co, gdyż został zakupiony kilka dni wstecz (na drugim końcu Polski - dosłownie 650 km). Jednak po bardzo szczegółowych oględzinach karoserii, podzespołów, oraz tego w jakim stanie go otrzymałem mogę śmiało powiedzieć, że był warty zakupu (co zresztą czas zweryfikuje). Z tego co się dowiedziałem, była to Celica kogoś z klubu, jednak nie udało mi się jeszcze namierzyć kogo :) Mam nadzieję, że posłuży mi dłuższy czas, gdyż postaram się o nią dbać najlepiej jak potrafię.

Krótki opis planów zmian:
* Spoiler - niski (typu seria)
* Nowa skóra do wnętrza (obecna posiada przetarcia - od zamków, itp.)
* Drobne poprawki lakiernicze
* Polerka całego samochodu
* Polerowanie lamp
* Nowa gałka zmiany biegów
* Uszczelka nad drzwiami (minimalnie przedarta - ale co do takich rzeczy jestem punkcikarzem)
* Radio z NAVI
* Siłowniki bagażnika
* Może niewielkie obniżenie w przyszłości :-D

Zdjęcia:

Zrobione jeszcze przez poprzedniego właściciela. Swoje dodam niedługo po tym jak przerejestruje Celicę i zacznę ją udoskonalać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05-12-14, 13:02 przez Daffi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Łukasz K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 946
Rejestracja: 26-06-12, 19:33

Postautor: Łukasz K » 14-11-14, 14:55

Cela użytkownika Kamwu. Na zdjęciach wygląda na zadbaną sztukę. W realu z bliska nie widziałem. Za dobrą kasę była wystawiona. Jak za niewiele mniej kupiłeś to super cena jak za poliftowego TS-a.
Szerokości przyczepności :)
9-3 AERO SS

Daffi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 14-11-14, 12:45

Postautor: Daffi » 14-11-14, 15:06

Powiem tak, z bliska widać jakieś niewielkie ryski itp. Ważne, że autko nie rdzewieje, tylko w jednym miejscu jest mały ślad, ale zniknie jeszcze przez zimą (szkoda, żeby dalej szło bo ruda jest szybka jak się jej nie powstrzyma) :D

Też wydawało mi się, że dziwnie tanio jest, jednak faktycznie kolega sprzedaje przez wyjazd do Anglii (a wiadomo tam kasa na start bardzo ważna). Nie wiem, czy jeszcze zastaniemy go na forum, ale mam nadzieję, że kiedyś poogląda zdjęcia z tęsknotą do swojej Celicy :)

A co do zobaczenia samochodu, to z pewnością gdzieś się spotkamy - jakieś zloty, itp. To jest to co uwielbiam i jak tylko mogę, to zawsze się pokazuję. Jednak tym razem już nie pojadę sam pooglądać samochody, ale i pokazać - bo jeśli będę konsekwentny w realizowaniu planów co do Celicy (a będę :-D ) to myślę, że będzie na co popatrzeć.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Archy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 725
Rejestracja: 12-02-11, 05:15

Postautor: Archy » 14-11-14, 15:23

Gratki zakupu, bo naprawdę ładny egzemplarz w dobrej cenie trafiłeś :)

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 14-11-14, 18:16

No to już wiadomo do kogo pojechało oczko w głowie Kamwu. Na pewno zrobiłeś dobry zakup i to się potwierdzi w użytkowaniu :). Co jak co ale Kamwu dbał o nią :-D
Po prostu Frugo

Daffi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 14-11-14, 12:45

Postautor: Daffi » 14-11-14, 18:31

No właśnie cena bardzo mnie zastanawiała, jednak sprzedający był bardzo przekonujący jeśli chodziło o wyjazd, zresztą Celica od Jego dziewczyny też była bardzo zadbana :)

Nie ma jednak powodu do zmartwień, samochód dla mnie też jest oczkiem w głowie (jak i moje motocykle, które nota bene musiałem sprzedać, żeby Celice kupić).

Co do stanu to gdy zobaczyłem na koło zapasowe, od razu wiedziałem, że on kochał ten samochód, znajdowało się tam wszystko (kompresor pod 12V, uszczelniacze do kół, kilkanaście szmatek, a nawet 2 pary rękawiczek nowych) :D Od takiego człowieka przyjemnością jest kupowanie samochodu.

Co prawda w każdym autku zawsze znajdzie się coś do zrobienia, jednak są to drobne szczegóły (do dopieszczenia).

Mam nadzieję, że już w przyszłym sezonie spotkamy się gdzieś na zlotach. A do tego czasu będę na nią chuchał i dmuchał ;) Mam pewne wizję co do tego samochodu, jednak nie mam zamiaru ich zdradzać. Mogę powiedzieć, że chcę zostać jak najbliżej oryginału.

Co do zakupu to dość długo szukałem odpowiedniej wersji i stanu (od czerwca zacząłem poszukiwania), pozostając "gościem" codziennym na tym forum. Teraz jednak uważam, że mogę z Wami podzielić się moimi odczuciami i zapytać o rady w różnych kwestiach.

Pozdrawiam, szerokości ! :wink:

GEN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 27-05-13, 20:43

Postautor: GEN » 15-11-14, 19:04

Fajny egzemplarz też miałem na nią chrapkę po tym jak rozbiłem swoją. Prawy tył szczelina zderzaka i błotnika wygląda ok?

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 15-11-14, 19:42

No cena jak za polifta w takim świetnym stanie to nie lada okazja,widzę że dalej jeszcze wisi na allegro. Oby się silnik sprawował i nie zrobił niespodzianki jak mi ;)

Daffi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 14-11-14, 12:45

Postautor: Daffi » 15-11-14, 19:51

No tak, samochód nowy to nie jest, co do szczelin to jest w miarę w porządku. Wiadomo, że nie da się mieć wszystkiego idealnego w 11 letnim samochodzie od razu. Jednak te poprawki to są drobnostki. Co do silnika, to wiem, że poprzedni właściciel na prawdę o niego dbał, gdyż dostałem wszystkie dokumenty dot. pojazdu od jego zakupu (tj. instrukcje, wydruki z przeglądów, paragony z kilku lat, spis rzeczy, które mechanik robił, kiedy były wymieniane oleje, świece, itp.).

Takie coś wg mnie prowadzi osoba, której na samochodzie zależy (póki co jest to pierwszy mój tak dobrze udokumentowany samochód). Kilometrówka z przeglądów też się zgadza z tego co wstępnie patrzyłem. No myślę, że posłuży przez dłuższy czas ;)

Póki co to do zrobienia mam przegląd i OC w najbliższym miesiącu, a później pozostanie czas na przyjemności (poprawki, drobne mody, etc.)

Daffi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 14-11-14, 12:45

Postautor: Daffi » 19-11-14, 19:41

No więc ! Trzeba zacząć coś działać na korzyść Toyotki, dlatego jutro będzie zrobiona profesjonalna polerka wszystkich 4 lamp (po zakupie szukając sposobu na zrobienie idealnych lamp okazało się, że osoba zawodowo zajmująca się polerką samochodów i lamp jest znajomym :D ).

Początkowo myślałem, że sam to zrobię - jednak użyłem opcji "szukaj" żeby coś poczytać na forum i widziałem więcej nieszczęść niż pożytku z samodzielnego polerowania więc odpuściłem.

Kolega już dostał informację, że jeśli zadowoli mnie jego praca (wypolerowanie lamp) to zrobi jeszcze polerkę całego samochodu wraz z nałożeniem powłoki ceramicznej na lakier (podobno bardzo dobrze chroni przed solą w zimie). Więc uważam, że motywację ma dobrą :D

Postaram się wrzucić pod koniec tygodnia zdjęcia z efektem jego prac :)

W piątek samochód będzie przerejestrowany, opłacony, ogólnie załatwię wszystkie papierki, bo mam luźniejszy dzień w pracy.

Zastanawiam się jeszcze jaki kolor felg pasuje do oryginalnego lakiery Celicy TS. W tym celu przeszukiwałem internet i znalazłem ciekawe zdjęcie. Jak oceniacie efekt w tym samochodzie?

Obrazek

Zawsze mi się taki kolor podobał, jednak mam delikatnie mieszane uczucia co do tego wykonania. Chciałbym poznać Wasze opinie.


PS. Co do skóry wewnątrz samochodu decyzja zapadła ! Myślałem, żeby delikatne czerwone wstawki dać (więc czarno/czerwona skóra), ale to chyba by nie wyglądało za ładnie. Dlatego zdecydowałem się zrobić do niego czarną skórę (antypoślizgową + wentylowaną) na wszystkie kanapy, fotele, boczki, kierownicę i mieszek. Do tego wszystkie szwy zrobić grubą, krwisto-czerwoną nicią, i na środku przednich foteli u góry wyhaftować niewielki czerwony napis "Celica" albo "Celica TS".

Awatar użytkownika
adrianh92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2192
Rejestracja: 26-03-11, 18:18

Postautor: adrianh92 » 19-11-14, 20:44

Moim zdaniem fajnie wygląda na tych xxr'ach, a czarny kolor Cię nie interesuje? ja bym najpierw zrobił glebę jak chcesz zacząć ją upiększać
ST202 Milka - SOLD
ST185 WB 3S-GTE rev.3 - SOLD
ST205 JDM 98' CASTROL
IMPREZA WRX 04' - SOLD

Daffi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 14-11-14, 12:45

Postautor: Daffi » 19-11-14, 21:00

Myślałem o czarnym ale to wizualnie zmniejsza wymiar felg. Zastanawiam się jeszcze co zrobić z zimówkami, bo obecny kolor jest tak brzydki, że szok... Taki szary co przechodzi w zielony.

Okropny.

Co do zimówek to myślałem, albo pomalować na biały, albo na normalny srebrny jak zwykłe alusy (mówię tutaj o serii - bo to moje zimówki)

Korrner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 657
Rejestracja: 06-11-10, 14:09

Postautor: Korrner » 19-11-14, 21:58

Moim zdaniem najpierw gleba pozniej ładne koło :D
Wizytówki Ulotki Banery Reklama

Daffi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 14-11-14, 12:45

Postautor: Daffi » 19-11-14, 23:25

No chyba masz racje. Ale gleba to już większy wydatek :D

Plan mój jednak pierw przewiduje dopieszczenie samochodu pod względem technicznym (choć tutaj wyjątkowo mało brakuje), później lakierniczym (to już się zacznie od jutra - polerki i te sprawy) jedyne co mi zostanie to pojedyńcza wżerka na błotniku (więcej nie znalazłem), jeszcze muszę skontrolować konserwację.

I to co uwielbiam najbardziej ! DETAILING.

Drobne dodatki dają najwięcej w mojej ocenie. A już przejrzałem ebaya i w grudniu parę rzeczy z TRD muszę kupić. Zakochałem się w tym co tam da się znaleźć.

Jeszcze muszę namierzyć spoiler z serii w wersji US (na dwóch nóżkach jest przepiękny).

Awatar użytkownika
Balbek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1031
Rejestracja: 18-01-11, 13:43

Postautor: Balbek » 20-11-14, 13:35

Daffi pisze:Jeszcze muszę namierzyć spoiler z serii w wersji US


Jakies 2tyg. temu chyba ktoś nieświadomy sprzedawał taki z cała klapa za 350zł

Awatar użytkownika
lockk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 11-04-11, 17:39

Postautor: lockk » 20-11-14, 15:43

Balbek pisze:
Daffi pisze:Jeszcze muszę namierzyć spoiler z serii w wersji US


Jakies 2tyg. temu chyba ktoś nieświadomy sprzedawał taki z cała klapa za 350zł


Takie coś znalazłem:
http://allegro.pl/klapa-szyba-tyl-tylna ... 26489.html

Daffi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 14-11-14, 12:45

Postautor: Daffi » 20-11-14, 21:32

Jutro idę opłacić skarbówkę, rejestrację i OC - jak mi coś zostanie to może do gościa przedzwonię :D


Celinka jest już po polerce lamp - wygląda olśniewająco :oops:

Awatar użytkownika
Grzybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 573
Rejestracja: 27-12-11, 21:56

Postautor: Grzybek » 21-11-14, 14:20

za taką kase poliftowy TS miodzio 8) gratulacje :)

spojler szukaj tylko z rozbiórek wersji USA, bo z laminatami ponoc są problemy.
Mi sie udało zdobyć piękny spojlerek, jest szał, podoba mi sie do dzis :-D

marcin_SK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 04-02-14, 06:25

Postautor: marcin_SK » 27-11-14, 21:17

Daffi pisze:Celinka jest już po polerce lamp - wygląda olśniewająco :oops:


Bez fotek się nie liczy :P

Daffi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 14-11-14, 12:45

Postautor: Daffi » 27-11-14, 21:59

Postaram się zrobić fotki niedługo :D Aparat mi się zepsuł w zeszłym tygodniu dlatego takie opóźnienie :D