Celica VII by Nogri

Roczniki 2000-2005
Nogri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13-01-15, 12:44

Postautor: Nogri » 22-02-15, 21:30

Jeśli chcesz założyć gaz to na pewno musisz o nią dbać, mój brat olewał sobie przeglądy i jeździł aż zarżną silnik.

Wiadomo, ubytek mocy na gazie jest odczuwalny, ale jeśli wszystko jest dobrze zrobione to nie ma problemów.
Najważniejsze to unikać ciśnięcia go na wysokich obrotach i regularnie serwisować.
Spalanie nie jest tragiczne, jakieś 10-13 litrów gazu, tylko gaz to jednak gaz, nie jest to silnik od pandy który różnicy nie odczuwa ;)

Revain
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 02-09-14, 17:21

Postautor: Revain » 23-02-15, 14:31

A jeszcze pytanie odnośnie gazu, nie miewasz problemu z lampką Check Engine (błąd na sondzie lambda związany z zbyt ubogą mieszanką)? W mojej celi zaczęła mi wyskakiwać ikonka przy korzystaniu z gazu, więc wróciłem do benzyny, ale problem przestał się pojawiać, więc nie wiem czy to kwestia użycia jakiegoś emulatora sondy czy jest szansa że muszę zainteresować się katalizatorem.

Nogri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13-01-15, 12:44

Postautor: Nogri » 23-02-15, 15:27

Już się przyzwyczaiłem do tej zapalonej lampki, myślę że w przyszłości będę próbował się tego pozbyć własnie przez jakiś emulator. Na razie jestem pewien że ta lampka pali się właśnie przez instalację gazową a nie coś innego ;)

Nogri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13-01-15, 12:44

Postautor: Nogri » 29-04-15, 23:11

Małe pierdoły a cieszą. Zrobiłem wielkie sprzątanie garażu i aż się chce dłubać przy samochodzie, w końcu znalazłem czas na sprawdzenie czemu tylne podświetlenie tablicy nie działa.
Winne były styki, pogrzebałem i się udało :) Przykleiłem też osłonę lampki w której urwany był zatrzask.

Zakupiłem też mocniejsze pozycyjne, prezentuje się bardzo ładnie :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 946
Rejestracja: 26-06-12, 19:33

Postautor: Łukasz K » 30-04-15, 11:09

Co to za pozycje zamontowałeś i jakie żarówki poszły w podświetlenie tablicy?
9-3 AERO SS

jaworjawor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 08-11-10, 12:36

Postautor: jaworjawor » 30-04-15, 15:12

mam pytanko odnosnie lamp - jak wyglądają kilka miesiecy po polerce? ja robilem u siebie jakos w listopadzie i sa strasznie porysowane, mimo mycia tylko ręcznego :/ wydaje mi się że jak się zrobi polerkę to usuwa się wierzchnią, twardszą warstwe i llampa się dużo łatwiej rysuje. zabezpieczałem woskami powłoką kwarcową i nic to nie dało. Teraqz chyba zrobie polerke jeszcze raz i kupie jakąś folie bezbarwną do lamp

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 30-04-15, 15:47

Hmm to dziwny masz przypadek ja swoje polerowanej czerwiec 2014 i do tej pory ich stan się nie zmienil

Nogri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13-01-15, 12:44

Postautor: Nogri » 30-04-15, 17:44

Łukasz K pisze:Co to za pozycje zamontowałeś i jakie żarówki poszły w podświetlenie tablicy?


Żarówki pozycyjne i podświetlenia są te same, 5W5 ledy. Dokładnie takie:

Ledy

Do wymiany podświetlenia tablicy trzeba dojść od wewnętrznej strony klapy, bo u mnie ktoś usiłował zrobić to od zewnątrz i popsuł zatrzask.

Odnośnie polerki, są lekko porysowane ale nie są to jakieś super głębokie rysy ani też nie ma ich przesadnie dużo.

Wiadomo, bezbarwny najlepiej zakonserwuje lampę ale jak na razie polerka się sprawdza :)

Awatar użytkownika
Łukasz K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 946
Rejestracja: 26-06-12, 19:33

Postautor: Łukasz K » 30-04-15, 17:52

A Niebiescy się nie czepiają o takie żarówki? Brat miał takie w Civicu i po jakimś czasie zaczęły się topić przy obudowie także niebezpiecznie bardzo się zrobiło.
9-3 AERO SS

Nogri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13-01-15, 12:44

Postautor: Nogri » 30-04-15, 21:07

Jak na razie nie było problemów, ale dzięki za info. Zwrócę na to uwagę :)

Nogri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13-01-15, 12:44

Postautor: Nogri » 23-08-15, 11:08

Pierwsze wakacyjne pieniążki wpłynęły na konto więc trzeba było zrobić coś poza tankowaniem podtlenku LPG :)

Wymieniłem odrapaną blendę z tyłu, naprawiłem pękniętą ramkę od światłą przeciwmgłowego. Co ciekawe pojechałem z nią do "specjalisty" i koleś chciał raptem 200zł a nowa ramka na allegro stoi za 50 :)

I najważniejsze, wymieniłem dywaniki!


W drodze mam emulator drugiej sondy lambda aby wyeliminować świecącą kontrolkę.

W planach na pewno malowanie zderzaków i felg oraz może jakiś lekki spoiler na tył bo wygląda "goło".

Podpowie mi ktoś jaki wlać płyn do wspomagania kierownicy? Bo definitywnie wymaga wymiany.

pawell76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 28-03-15, 18:34

Postautor: pawell76 » 22-09-15, 10:59

Nogri pisze:W drodze mam emulator drugiej sondy lambda aby wyeliminować świecącą kontrolkę.


Gdzie kolego kupiłeś emu i czy sprawdził się?

Nogri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13-01-15, 12:44

Postautor: Nogri » 22-09-15, 20:25

Błąd i tak wraca, zamontowanie emulatora nie dało zupełnie nic, niestety.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 26-09-15, 17:26

Błąd i tak wraca, zamontowanie emulatora nie dało zupełnie nic, niestety.

Hmm. to dziwne powinno działać raczej.. chyba że sonda jest aż tak czuła że nawet odsuniecie jej od spalin i tak pokazuje zły skład

Nogri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13-01-15, 12:44

Postautor: Nogri » 18-08-16, 21:19

Właśnie uzupełniałem moją książeczkę i pomyślałem że warto napisać co się w "szpachlice" zmieniło :)

Najwygodniej będzie mi napisać w myślnikach:

-Nowe tarcze hamulcowe (TRW)
-Amortyzatory tył (KYB)
-Sprężyny tył (KYB)
Wszystkie łączniki i gumy z tyłu, nowe osłony standardowo.
-Nowe osłony amorków przód

Zregenerowałem soczewki i pozbyłem się chińskich "ksenonów", teraz nie używam długich :)
Do tego naprawiłem wszystkie zaczepy lamp oraz zregenerowałem felgi.

Po drodze padł mi jeszcze rozrusznik a tak to żadnych awarii :)


I muszę się wam pochwalić, po samodzielnej wymianie wszystkich wyżej wspomnianych części poczułem się mechanikiem i spełniłem moje marzenie tzn. kupiłem Fiata 125p którego będę remontował :)