Celica VII by Ali

Roczniki 2000-2005
Ali72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 20-12-14, 21:16

Celica VII by Ali

Postautor: Ali72 » 03-02-15, 02:54

Samochód:
- Toyota Celica VII 1.8 VVTI rocznik 2000

Silnik:
- 1ZZ-FE 143KM

Przeniesienie napędu:
- seria

Zawieszenie:
- seria

Hamulce:
- seria, tylnie zaciski już zdążyłem pomalować na czerwono. Pozostał przód ;)

Układ wydechowy:
- seria

Układ dolotowy:
- seria

Koła:
- lato: 16' oryginalne pięcioramienne Celica kolor srebrny na kołach 205/50
- zima: 15' aluminiowe felgi "nieznanej firmy" na 195/60

Wnętrze:
- seria

Audio:
- seria

Body:
- seria

Krótki opis/historia samochodu:
Celice zakupiłem w połowie grudnia 2014 roku, auto krajowe ogólnie dopieszczone, lecz wiadomo że zawsze trzeba coś zrobić przy aucie. Jestem trzeciem właścicielem, pierwszy właściciel posiadał to autko 9 lat, drugi 5lat, teraz przyszła kolej na mnie. :) Pierwszy raz wyjechała na ulice pod koniec stycznia 2000 roku. Samochód ogólnie w bardzo dobrej kondycji, mechanicznie bardzo dobrze, blacharsko również. Wiadomo jak na auto 15sto letnie, odpryski gdzieniegdzie występują, rdzy brak ! Odkąd kupiłem Celice, wymieniłem zarówki podświetlenia rejestracji na LEDowe, wewnątrz podświetlenie również. Zakupiłem żarniki ksenonowe oraz przetwornice i jestem bardzo zadowolony z doświetlania drogi, znaków. Widoczność w tym momencie w nocy jest sto razy lepsza niż seryjnie. Zdążyłem również wymienić wszystkie filtry, olej, płyn chłodniczy, odgrzybiłem klime oraz wymieniłem klocki hamulcowe z tyłu gdyż ograniczniki juz piszczały, szczęki również wymieniłem na nowe,zakupiłem nowe tulejki, tłoczki oraz uszczelki przy okazji pomalowałem zaciski na kolor czerwony.

Krótki opis planów zmian:
- renowacja felg oryginalnych celici 16' oraz malowanie proszkowe na ciemny grafit
- wymiana tarczy przód oraz klocków hamulcowych
- malowanie zacisków przód na kolor czerwony
- obklejenie folią carbonową środkowej części dokładki zderzaka przedniego
- zmiana tylnich lamp na poliftowe
- wymiana przedmuchanej uszczelki w tłumiku
- wymiana gum stabilizatora
- wymiana sworznia przód
- polerka reflektorów

Oczywiście te powyżej to priorytety na dziś dzień.

W niedalekiej przyszłości myślę jeszcze nad gwintowanym zawiasem i większymi felgami do toyoty, lecz to póki co może poczekać. :)

Zdjęcia:

Wkrótce wrzucę więcej zdjęć, no i oczywiście będę relacjonował na bieżąco swoje zmagania z celicą :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
dawxxx666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 04-12-14, 16:38

Postautor: dawxxx666 » 03-02-15, 16:14

Gratuluję zakupu i życzę, by auto służyło jak najdłużej :)

Awatar użytkownika
vanrafell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 05-04-13, 18:50

Postautor: vanrafell » 03-02-15, 16:22

Ładna sztuka przedliftowa, wrzuć więcej zdjęć :)
Jak z zużyciem oleju?
Gratulacje i bezawaryjności :)

roxkox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 08-08-14, 18:01

Postautor: roxkox » 03-02-15, 20:42

Sworznia lepiej szybko zmień resztę zostaw na potem ;)

Ali72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 20-12-14, 21:16

Postautor: Ali72 » 04-02-15, 16:45

roxkox, na stacji diagnostycznej stwierdzono ze jest lekkie wyrobienie i spokojnie mozna i sworzeń i gumy wymienić dopiero na wiosnę. Na pewno jak sie ociepli zabiorę sie za to. Wole robić sam w miare możliwości, bo jak wiadomo samemu zrobi sie najlepiej oczywiscie pod warunkiem jezeli jakas wiedzę na ten temat sie posiada. ;)

dawxxx666, dzieki ! :)

vanrafell, dzieki wielkie. :) zużycie oleju na 1kkm jest jak wiadomo przy tym silniku, ale bardzo niewielkie. Pare dni temu zmieniałem filtr i olej, takze teraz pojeździmy i zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, ile dokładnie bedzie sie dolewało.
Zdjecia wrzucę wkrótce, bardziej szczegółowe i ogólne :)

Ali72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 20-12-14, 21:16

Postautor: Ali72 » 06-03-15, 18:16

Ostatnio zrobione zostały kompletne hamulce, wszystko praktycznie nowe w układzie hamulcowym, zmieniony kolor zacisków na czerwony. Dzisiaj natomiast założone zostały lampy z wersji poliftowej, autko odmłodniało i świetnie wygląda.
W najbliższym czasie dokładka zderzaka będzie obklejana folią carbonową wysokiej klasy w środkowej części, wkrótce wrzucę fotki z tej operacji oraz fotkę zacisków.
Póki co pochwalę się na szybko tylnimi lampami ! :)
Jestem mega zadowolony z zakupu ! REMEK113, dzięki wielkie za paczke !


ObrazekObrazek