Niebieska VII by Michałkrk

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 21-08-15, 21:37

Ciekawy jestem jak to wyjdzie (laminat). Ciekawie planujesz swój samochód - mało kto w VII idzie w strone jej odciążania :) raczej w drugą stronę zazwyczaj...

Awatar użytkownika
volumemusic7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 30-06-14, 23:39

Postautor: volumemusic7 » 21-08-15, 22:46

No to czekamy, czekamy na relacje :)

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 09-10-15, 16:50

Czas coś odświeżyć :) Co mnie bardzo cieszy udało się w końcu pozbyć rudego z wszystkich miejsc o których mi wiadomo, tak wygląda teraz próg i nadkole:
Obrazek
Obrazek

Potem chciałem zrobić błotniki z laminatu i wyszły kolejne miejsca. Generalnie to dolna belka pod chłodnicą, wewnętrzna strona podłużnic, minimalnie od wewnątrz kielichów i pod błotnikami. Po chwili już nie chciało mi się wszystkiego fotografować więc pokaże na przykładzie. Najpierw odczyściłem rdze szczotką drucianą na wiertarce, potem kładłem app r stop, potem podkład epoksydowy, na to lakier i lakier bezbarwny. Pierwszy raz robiłem coś takiego ale z tego co się naczytałem metoda nie najgorsza.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W tym momencie czekam jeszcze na błotniki które powinny dojść jutro, muszę je jeszcze polakierować.
oprócz tego jakoś w przyszłym tygodniu powinien być gotowy również nowy tylny stabilizator o grubości 22 mm, nie eibacha, w rezultacie robię na zamówienie bo taniej. Zamontowany będzie już oczywiście na poliuretanach. Z drobnych zmian dojdą jeszcze progi polakierowane pod kolor.

Podczas rozkręcania auta zauważyłem trochę oleju przy filtrze oleju i od dołu skrzyni. Wydaje mi się że słyszę również łożysko wyciskowe sprzęgła. Mam zamiar zrobić to również wszystko jakoś do końca miesiąca :)

Plan na zimę to zamontowanie kubła i ewentualnie klapa z laminatu. Mam zamiar również pobawić się i zrobić twardsze poduszki silnika, metodą na kleju do szyb. Koszt zabawy nie wielki, zobaczymy jak wyjdzie :)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 10-10-15, 15:40

Michałkrk pisze:metodą na kleju do szyb. Koszt zabawy nie wielki

Na moim poprzednim forum ckpl wszyscy lali klej do szyb do poduszek, troche druciarstwo to jest ale podobno zdaje egzamin, z tym że zajebiście drgania na budą przenosi..

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 10-10-15, 16:46

kupie 2 zestaw poduszek, także zawsze będzie można wrócić do oryginału. Zobaczymy czy te drgania będą uciążliwe. Ciekaw jestem czy uda się przez to zlikwidować efekt "podskakujących kół" przy ostrym ruszaniu na śliskim.

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 10-10-15, 17:39

Ciekaw jestem czy uda się przez to zlikwidować efekt "podskakujących kół" przy ostrym ruszaniu na śliskim.


to raczej amortyzatory wysrane a nie poduszka silnika ;)

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 10-10-15, 19:21

Całe przednie zawieszenie mam praktycznie nówka, bez żadnych luzów. Z tego co kiedyś czytałem w VII mają na to wpływ poduszki. Się okaże ;)

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 27-10-15, 23:20

Celica juz poskładana i znów cieszy. Zdjęcie na szybko bo akurat śpi
Obrazek
Z nowości, doszły błotniki, polakierowałem progi pod kolor(będę jeszcze poprawiał bo odcień zbyt matowy wyszedł, ale juz mam pomysł jak) polakierowałem również prawą lampe, biorąc pod uwage wczesniejsze zabiegi z polerowaniem i zabezpieczaniem środkami carchem uważam że teraz efekt wyszedł najlepszy i powinien utrzymać się długo.
W trakcie prac:
Obrazek
Generalnie musze powiedziec że jestem nie zadowolony z jakości oraz terminowości człowieka który wykonywał dla mnie laminaty, a konkretnie:

Zoner Auto Tuning Zduniak Grzegorz
infozoner@tlen.pl
tel. 56 675 40 13
87-140 Strużal 19

Nie polecam nikomu współpracy z tym panem, zwyczajny ściemniacz i oszust, po fakcie niestety okazało się że nie tylko ja na tym forum miałem takie doświadczenia.. Części było wykonane nie dbale wymagały sporego wygładzania oraz modyfikacji jednego mocowania. Mam więcej zdjęć wad jeśli do kogoś zainteresowanego ta informacja by dotarła.

Ale dobra juz.. Znajomy polakierował ładnie wiec jakoś to wygląda :)
Jutro będę montował grubszy tylny stab(22mm) na poli.
Obrazek
A po świtach przegląd i serwis wczesniej wymienionych spraw. Jak będę miał chwile to zrobie więcej zdjęc :)

Edit. zdjęcia juz powinny działać.
Ostatnio zmieniony 28-10-15, 11:07 przez Michałkrk, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 28-10-15, 06:41

Michałkrk pisze:Zoner Auto Tuning Zduniak Grzegorz
infozoner@tlen.pl
tel. 56 675 40 13
87-140 Strużal 19

Haha robiłem z tym gościem interesy, a dokładnie robił mi airboxa do dolotu, miało być w tydzień u mnie a wyszło ponad miesiąc, a dokładność wykonania po prostu fatalna, wszystko musiałem doszlifować i pooprawiać bo nie pasowało ze sobą, więc potwierdzam że gość nierzetelny.
BTW fotek nie widać żadnych
A ten tylny stab to od czego jest??
A sumą sumaru to jak te błotniki wkońcu spasowały dokładnie czy jednak licho wyszło??

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 28-10-15, 10:24

Hym, ktos może jeszcze potwierdzić że nie widać zdjęć? bo wrzucałem tak samo jak wcześniej i mi sie wyświetlają kurcze. W takim razie na tym forum są juz co najmniej 3 osoby niezadowolone z prac tego gościa.. :)
Błotniki są w miare spasowane, nie kuje w oczy ale niektóre szpary za szerokie ciut. Zdeżak mam kiepsko spasowany względem błotników ale to juz wina jego bardzo zmęczonych mocowań, narazie nie wymieniam bo mam inne priorytety
stab robiłem tutaj:
Kowalstwo Naprawy Resorów i Sprężyn Grzegorz Roguski
www.roguski.pl dorman.gr@wp.pl
tel. 22 679 99 19
ul. Łodygowa 21
03-687 Warszawa
woj. mazowieckie
Same dobre opinie słyszałem o tym Panu, zrobił w terminie, koszt 450 zł, dziś montaż wiec zobaczymy czy pójdzie bez problemowo.

Awatar użytkownika
Zewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3062
Rejestracja: 13-03-09, 16:46

Postautor: Zewus » 28-10-15, 10:50

Foty widać

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 30-10-15, 07:41

Jestem ciekawy jak bedzie z tym stab :) musze sie z toba na jazde probna koniecznie zalapac.

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 30-10-15, 10:42

Wczoraj juz jeżdziłem, ale ocierał o wahacze bo nie był idealnie tak samo dogięty jak ori i tez w związku z tym łączniki też były za bardzo pod skosem... w pon wraca do poprawy, narazie nie wyciągam wniosków za bardzo z tego jak się jeździło bo to nie to co powinno być, ale mimio to czuć było juz różnice, pozamiatałem troche tyłem ;)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 31-10-15, 06:18

Ale to grubość o kilka mm, tak diametralnie zmienia właściwości jezdne? Hmm.. swoją drogą za taką kasę spieprzył robotę kowal...

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 31-10-15, 10:45

Jakoś nie mam szczęścia do tych speców, ale poprawi w cenie wiec puki co jeszcze nic nie mówie. Grubość robi różnice napewno, ale w moim przypadku różnice robiło to ze wahacz blokował stab w powiedzmy 2/3 ruchu na oko. Efekt taki ze auto leciało bokiem jak szalone, ale przy większych prędkościach bym nie ryzykował.. :)

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 02-02-16, 15:43

Dobra lecim ;)
Stab juz jest:
Obrazek
Za trzecim razem wyszedł juz taki jak miał być. Naczekałem się trochę ale polecam wszystkim tego moda z tym że nie wiem czy po wszystkim nie wolałbym zapłacić ciut więcej za eibacha i mieć pewność że będzie pasować.
Wpadł też nowy fotel Bimarco cobra II i pasy szelkowe takata, siedzi się super, wygodnie i dobrze trzyma. Napewno jest to jeden z bardziej lajtowych kubełków ale autem jeżdze na codzień wiec musi być jakis kompromis.
Obrazek
Wypolerowałem też konsole, nie jest idealnie ale lepiej niż było + zdjąłem skóre z gałki zmiany biegów bo juz się rozpadała
Obrazek
Z tyłu niema siedzen ze względu na to że potrzebowałem miejsce na zamocowanie pasów, przynajmniej nie będę słyszał ze ciasno :P zdjąłem nawet gume wygłuszającą bo byłem ciekaw ile będzie ważyć, 3,7 kg ;P ale położyłem impregnat app r-stop, na to pójdzie jeszcze epoksyd i lakier, bo narazie to wygląda dość hamsko..
Obrazek
Kupiłem tez nowe felgi bo niestety moje zimówki juz nieźle telepały i puszczały powietrze
Obrazek
Obrazek
W następnej kolejności planuje przepłukać silnik po castrolu, bo jak zobaczyłem jak wyglądał olej po 8 tys top zdecydowałem że jednak opinie o nim mogą mieć coś z prawdy.. Zmienie na Valvoline 5w50(który też zalecaja zmieniać co 7 tys, ale słyszałem ze bedzie lapszy). Nowe osłony silnika też czekaja na montaż, ale do tego jeszcze chce kupić zderzak który nie wyglada już dobrze i zrobić wszystko za jednym zamachem.
Poza tym w przyszłym tygodniu powinienem juz miec klape z laminatu. Trzeba będzie ją jeszcze polakierować i w wkleić szybe z poliwęglanu.
Ogólnie odciązyłem znacznie tył i myślę o przeniesieniu aku do bagarznika w związku z tym. Zastanawiam się którędy przeciągnąc kable i jak go zamocować, napewno będzie w szczelnym plastikowym pojemniju, żeby gazy się nie kumulowały w kabinie. Poszedł w góre co widać na zdjęciach
Obrazek

Na teraz to tyle :)

KonoP_41
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 02-03-14, 00:20

Postautor: KonoP_41 » 02-02-16, 21:29

Bardzo fajny fotel :)

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 05-02-16, 18:37

Michał, jak zwykle ciekawe mody u Ciebie. Wiesz, że to nie mój kierunek, ale szacun za tą robotę.

Definitywnie muszę usiąść i się przejechać z tym stabem :)

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 16-02-16, 12:08

Może mi ktos pomóc zidentyfikować tarcze, jeździły w VII ts, obie średnica 275 mm
Obrazek

Awatar użytkownika
Wykas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1196
Rejestracja: 03-06-09, 16:50

Postautor: Wykas » 16-02-16, 12:21

Michałkrk pisze:Może mi ktos pomóc zidentyfikować tarcze, jeździły w VII ts, obie średnica 275 mm
Obrazek


Mikoda?
[you] Sprzedam:
- Boczki drzwi premium
- tweetery
- ramka 2din
- sanki GT4, wał GT4 -porządki w garażu