MR2 zzw30 2zzge by jaworjawor

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
KRYSO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4503
Rejestracja: 15-05-06, 17:35

Postautor: KRYSO » 28-11-16, 16:45

jaworjawor pisze:mocowanka poświęcone przez wujka Szeszkina ;) a zapadka powinna (teoretycznie) działaś na bk?

Może i nie dosłownie ale musisz mieć zawsze na pojeżdżawce a zwłaszcza na BK możliwość zablokowania ręcznego hamulca i opuszczenia pojazdu. Czyli trzymanie ręką odpada ale są też inne sposoby... Chodzi o to aby w razie czego auto się nie stoczyło z powrotem na trasę czy w jakąś przepaść itp. Uprzedzając pytanie samo zapięcie biegu nie zawsze wystarczy... bo np urwiesz przeniesienie napędu i leci ;)
[center]JEDZIEMY[/center]

jaworjawor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 08-11-10, 12:36

Postautor: jaworjawor » 28-11-16, 21:44

makes sense 8)

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 29-11-16, 08:14

jaworjawor pisze:U Szeszkin niespodzianka - przyjechał Adam Klimek z ekipą i nagrywaliśmy odcinek Kup i Zrób u mistrza w knowalni. Robią teraz projekt ae86 i potrzebowali kilka gratów, tylko Szeszkin w całym kraju miał prawie wszystko czego potrzebowali.


a to będzie w nowej serii odcinków? kiedy można sie spodziewać tego w TV? cos wiadomo?


jaworjawor - twój temat pomimo niemałej ilości treści czytam za każdym razem z tym samym zapałem. łap okejke
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

jaworjawor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 08-11-10, 12:36

Postautor: jaworjawor » 30-11-16, 17:47

nie wiem w której to serii będzie, być może jeszcze w tej co teraz leci, cały odcinek poświecony ae86

Awatar użytkownika
Piotrek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3567
Rejestracja: 21-05-07, 23:04

Postautor: Piotrek » 30-11-16, 18:22

Super ogarniasz to auto, ale mam wrażenie, że mogło by być jeszcze lepiej gdybyś dał kierę z odsadzeniam albo fotel bliżej kiery/bardziej do pionu bo wydaje mi się, że brakuje kilku centymetrów do optymalnego ustawienia.

Jak głęboko podcięte są te federale względem serujnych? Mierzyłeś może?

jaworjawor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 08-11-10, 12:36

Postautor: jaworjawor » 04-12-16, 17:35

hmmm to ciekawe co piszesz bo faktycznie coś jest na rzeczy po przypięciu sie pasami, ale póki co sięgam nadgarstkami, jest ok. Zastanawia mnie jakto wychwyciłeś na filmie :D Feederalki docięte do samych drutów 8) nie wiem ile musiałbym podpytać szeszkina ile grubości miały te wycinki

odcinek Kup i Zrób który nagrywaliśmy niedawno będzie leciał na tvn turbo dzisiaj o 22:35

Awatar użytkownika
RomanGT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: 03-01-14, 19:46

Postautor: RomanGT » 04-12-16, 20:53

Fajna owijka na przedłużce, mam taką sama tylko czerwoną na kierze w kolarce :-D

Awatar użytkownika
Piotrek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3567
Rejestracja: 21-05-07, 23:04

Postautor: Piotrek » 04-12-16, 21:30

jaworjawor pisze:hmmm to ciekawe co piszesz bo faktycznie coś jest na rzeczy po przypięciu sie pasami, ale póki co sięgam nadgarstkami, jest ok. Zastanawia mnie jakto wychwyciłeś na filmie Feederalki docięte do samych drutów nie wiem ile musiałbym podpytać szeszkina ile grubości miały te wycinki


Ręce masz mocno wyprostowane na godz 12. Myślę, że z bardziej odsadzona kierownicą było by lepiej :-)

Jaki koszt przycięcia opon?

jaworjawor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 08-11-10, 12:36

Postautor: jaworjawor » 05-12-16, 11:02

bo to rowerowa :D koszt docięcia - sam nie wiem do konca ;) ale wydaje mi się że standardowo bierze się za to ok 20-40zł od opony

roxkox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 08-08-14, 18:01

Postautor: roxkox » 14-12-16, 22:02

Po złożeniu silnika na tych wałkach miałeś strojony silnik ? bo nie umiem znaleźć nic na ten temat :P

jaworjawor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 08-11-10, 12:36

Postautor: jaworjawor » 15-12-16, 21:03

nie, latam na seryjnym ecu jdm albo usdm, silniczek chodzi jak wściekły 8) postawiłem na bezawaryjność, póki co nie zależy mi na dodatkowych 5-10 koniach oraz ewentualnych problemach jak mapa się rozjedzie albo tjuner coś pokręci... Zaoszczędozny hajd inwestuje w opony do zjeżdżenia oraz starty w imprezach. Ale nie powiem jakby się trafiła okazja na jakieś apexi fc to bym sie skusił :-D

W niedzielę jadę naszą olsztyńską barbórke, czyli grand prix Olsztyna. Bardzo fajna impreza, w której amatorzy mogą się pościgać z prawdziwymi mistrzami rajdowymi z naszych stron na odcinkach zorganizowanych w mieście (asflat/kostka). W zeszłym roku udało mi się zająć 11. miejsce w generalce na ok 40 załóg, wbiłem się gdzieś w środek wyższej klasy czteronapędowej i pomiędzy zawodników z licencjam, także w tym roku jest apetyt no co najminej podobną lokatę. Zamówiłem sobie na tył toyo r1r, powinna lepiej zadziałać czy tak niskich temperaturach niż obecna yoko advan ad08r. Na przodzie zostawiam nieco wymęczony, ale dobrze docięty federal rsr

onboard z zeszłego roku
https://www.youtube.com/watch?v=Jfsl6p9NEYk

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 16-12-16, 19:22

jaworjawor pisze:Zaoszczędozny hajd inwestuje w opony do zjeżdżenia oraz starty w imprezach


A alkohol i narkotyki?

jaworjawor pisze:Zamówiłem sobie na tył toyo r1r,


nóweczka? kordos mi mówił, że strasznie kutasieją z czasem, szybciej niż inne opony, także uważaj na używki jak coś.
Jestem ciekawe wrażeń, daj znać koniecznie
st182 gtb

jaworjawor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 08-11-10, 12:36

Postautor: jaworjawor » 16-12-16, 22:12

nówki, miałby byc dzisiaj ale kuriejrzy lecą w h*ja :twisted: jutro będę go łapał na mieście. Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad jakimiś oponkami przejsciowymi na deszcz/zimno (jesien/wiosna) i padło na r1r, jutro wylądują na tyle, a docelowo na przodzie jak wykończe w końcu wymęczone i docięte federale. Sam jestem ciekaw co to będzie, prawdopodobnie będe musiał nieco podregulować stabilizatory żeby zbalansować lepszą trakcje tylnej osi

jaworjawor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 08-11-10, 12:36

Postautor: jaworjawor » 23-12-16, 23:14

W niedzielę zaliczyłem start w Grand Prix Olsztyna, takiej naszej lokalnej barbórce. W ramach przygotowan do startu zakupiłem dwie mięciutkie oponki na zimno i mokro, czyli r1r w rozmiarze 195/50/15 które docelowo zastąpią moje federalki na przodzie jak je dojadę niedługo. A tymczasem wpadły na tył zamiast twardych ad08r, które słabo sprawują się w zimne dni, co pokazała poprzednia runda na lotnisku. Po zamontowaniu pojechałem je trochę dotrzeć i sprawdzic jak kleję i byłem w mega szoku co te opony wyprawiają w temperaturach nawet koło 0, nawet na mokrym asfalcie. Patrząc na prognozy, które wskazywały na zimno, ale sucho, byłem dosyć pewny siebie dobrego miejsca na imprezie ;)

ALE pogoda zrobiła mi mega psikusa i rano spadł śnieg... Zamiast śniadania przed rajdem szybkie zmienianie kół na zimówki, bo nawet bym nie wyjechał z garażu na semislicku... Zdecydowałem jednak zabrać drugi komplet kół ze sobą na wypadek zmiany warunków, nie wiem jakim cudem upchnąłem 4 koła do tego autka ale się udało :D

Niestety z powodu śniegu rewelacyjnego wyniku nie było, bo jak to już tradycyjnie na tej imprezie, organizator ułożył listę startową pod zawodników ze swojego klubu. Dlatego też startowałem w pierwszej próbie jako 5, na śniegu :( także zrobiłem za przecierkę dla innych. Juz po pierwszej próbie miałem 40 sekund straty do zawodników, którym planowałem nakopać, pomimo czystego przejazdu. Po pierwszych przejazdach, kiedy śnieg już sie przetarł zmieniłem kółka na semislicka i czasy już były porównywalne z czołówką. Ostatecznie skończyłem gdzieś w drugiej połowie stawki w generalce. Kilka fotek i na koniec onboardzik - porównanie czasów na śniegu a na mokrym asfalcie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


https://www.youtube.com/watch?v=uPNXClJGYVU

wesołych świąt!

jaworjawor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 08-11-10, 12:36

Postautor: jaworjawor » 09-01-17, 22:04

dzisiaj miałem małą nauczkę, dlaczego warto mieć głupią plastikową osłonę silnika (nad pokrywą zaworową). Przed weekendem wjechałem sobie do ciepłegu garażu podłubać parę rzeczy, zmienić koła itp, auto było całe w śniegu który potem troche z grubsza zebrałem z auta jak zaczął się "odklejać" pod wpływem ciepła, ale reszta sobie dosychała. Dzisiaj rano niespodzianka - auto nie zapala :( rozrusznik kręci, pare razy coś zakrztusiło ale nie odpalił. Pierwsza myśl i od razu trafiona - woda jakimś cudem dostała się na silnik, pod uszczelki cewek zapłonowych, dwie cewki i świece były mokre. Mała operacja, osuszanie rurek cewek, wykręcanie i czyszczenie świec, przesuszenie zalanego silnika, test cewek i auto odpaliło od strzała 8-) na deser na silniku wylądowała przerobiona i dopasowana osłona od 1zz żeby nie było w przyszłości takich niepsodzianek ;) co ciekawe, klape tylną mam pełna, łącznie z tą "miską" przykręconą pod wylotami powietrza. Mimo to jakimś cudem śnieg się dostał na silnik, gdzie cewki nie były do tej pory niczym przykryte

a za tydzień szykuje się moje ulubione upalanie każdego roku :D nie mogę się doczekać. Filmik z zeszłego roku

https://www.youtube.com/watch?v=ArOzthUCgBg
8)
https://www.youtube.com/watch?v=AII7dY0o06k&t=72s
:P


Awatar użytkownika
Blad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2402
Rejestracja: 08-08-10, 20:49

Postautor: Blad » 20-01-17, 15:16

Fajna zabawa ! ;)
Swoją drogą taka jazda po lodzie w ogóle nie jest miarodajna co do przebytego dystansu ;DD
JAPFEST Crew Member

- Toyota Celica VII - Sold
- Seat Leon 1P - Sold
- Seat Leon 5F Cupra 290 - Sold
- Honda Civic Type R FK8

jaworjawor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 08-11-10, 12:36

Postautor: jaworjawor » 20-01-17, 18:44

ja tam zabawe liczę w wypalonych bakach benzyny 8)

Awatar użytkownika
Blad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2402
Rejestracja: 08-08-10, 20:49

Postautor: Blad » 21-01-17, 01:11

I o to chodzi ;DDD
JAPFEST Crew Member



- Toyota Celica VII - Sold

- Seat Leon 1P - Sold

- Seat Leon 5F Cupra 290 - Sold

- Honda Civic Type R FK8

jaworjawor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 08-11-10, 12:36

Postautor: jaworjawor » 29-01-17, 23:18

udany weekend :) wypalone dwa baki, nieco uszkodzony zderzak, przednie nadkola, zgięta felga z przodu, rozerwana opona z kolcami z tyłu, ale było warto! :) niestety filmy nie wyszły zbyt udane, może potem coś przejrzę i znajdę. Dzisiaj w połowie dnia tylna opona nie ogarnęła jazdy bokiem przy 160kmh i wyrwało kolec razem z drutami, przez co resztę dnia musiałem jeździć na zwykłej zimówce, a wtedy prędkości i przeciążenia jakies 3x mniejsze... Mimo to trening i zabawa była świetna!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

później zamieszczę filmy z drona, jak kolegi skleci coś ciekawego