Toyota Celica VII GT by Fectum

Roczniki 2000-2005
Fectum
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18-04-15, 16:47

Toyota Celica VII GT by Fectum

Postautor: Fectum » 18-06-15, 15:43

Samochód:
*Toyota Celica VII GT

Silnik:
*1ZZ-FE 1.8 VVT-i

Przeniesienie napędu:
*seria

Zawieszenie:
*sprężyny -30

Hamulce:
*seria

Układ wydechowy:
*seria

Układ dolotowy:
*seria

koła:
*felgi 15", oryginalne z VII gen model USA
*oponki Continental contiecocontact 3


Wnętrze:
*skórzana kierownica (oryginalnie była bez )
*oryginalne dywaniki Toyota


Audio:
*seria

Body:
*seria

Krótki opis/historia samochodu:
*Auto zakupiłem w Listopadzie 2014 roku . Auto pochodzi z rynku amerykańskiego . Z tego co udało mi się ustalić zostało zakupione w salonie Toyoty w Freehold w stanie New Jersey około 30 mil od New York . Jest to rocznik 2001 . W Czerwcu 2008 roku przypłynęła do Polski z Kanady (podejrzewam że transport był tańszy) do właściciela z Rzeszowa . W chwili zakupu na liczniku było 113 tyś mil . Auto jest w 100% oryginalne , nawet felgi są dokładnie te które zamontowano w fabryce . Auto było już kiedyś malowane w całości natomiast nie było to spowodowane jakąś kolizją . Na tylnym lewym błotniku jest niewielka ilość szpachli , Jakaś parkingowa przycierka (uroki mieszkania w dużym mieście) ale było to robione już w Polsce . Podejrzewam że znawcy orientują się czym różni się wersja amerykańska od europejskiej ale pozwolę sobie przypomnieć . Tylny zderzak gatki bez świateł przeciwmgłowych , spojler na klapie na 2 nóżkach , brak kierunkowskazów na przednich błotnikach , lampy obrysowe na przednim zderzaku i antena radia w tylnym prawym błotniku a w środku prawie wszystko to samo poza tempomatem i manualną klimatyzacją (niestety u mnie nie działa )


Krótki opis planów zmian:
-doprowadzić lakier do porządku (pare rys i małych wgniotek)
-nowe lampy przednie (obecne strasznie matowe i popękane )
-tylne lampy polift
-naprawić klimę
-skóra do środka
-porządna felga na lato (ale to dopiero na przyszły sezon)

Na razie mało planów bo obecnie auto jest naprawdę w dobrym stanie


Zdjęcia:

ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zaraz po zakupie auto przeszło generalny remont silnika . W momencie kupna był uszkodzony , urwała się elektroda od świecy i wpadła do cylindra robiąc ogromną rysę na cylindrze która doprowadziła do tego że auto spalało 1litr oleju na 100 km . Podczas remontu wymienione zostały między innymi :
-tłoki
-panewki
-pierścienie tłokowe
-wszystkie uszczelki i uszczelniacze
-blok profesjonalnie przeszlifowany wraz ze szlifem cylindrów i nieszczęsnej rysy
przy okazji że silnik rozebrany wpadło nowe sprzęgło z dociskiem i wiele innych rzeczy o których zapomniałem :D


Obrazek Obrazek
Sory za jakość ale robione telefonem w warsztacie

Auto odebrałem od mechanika dokładnie w dzień swoich 22 urodzin . Najlepszy prezent jaki mogłem dostać

Przy okazji urodzin zrobiłem sobie prezenty :D


Obrazek Obrazek Obrazek

Seryjnie w wersjach amerykańskich nie było skóry na kierownicy a na dodatek moja była wytarta , a dywaniki miałem gumowe z golfa V w fatalnym stanie haha :D

Teraz środek prezentuje się tak


Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze trochę pracy przede mną aby doprowadzić Celinkę do takiego stanu o jakim myślę ale powoli do przodu damy rade . Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i zachęcam do oceniania i wyrażania swoich sugestii na temat mojego egzemplarza .

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Postautor: QubaKpl » 18-06-15, 17:08

Fotele do wyprania lub wymiany, ruda na prowadnicach do usunięcia i będzie cacy ;))
Zapraszam na moją strone -> www.kubakoziol.pl

Fectum
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18-04-15, 16:47

Postautor: Fectum » 18-06-15, 23:26

Fotele ogólnie są w kiepskim stanie , mają parę dziur i przetarć dlatego mam w planach wymienić je na skórę ale czekam aż pojawi się coś w dobrym stanie

Fectum
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18-04-15, 16:47

Postautor: Fectum » 18-06-15, 23:27

Ale do czasu kiedy nie kupie skór postaram się je przeprać żeby jako tako wyglądały

Awatar użytkownika
lockk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 11-04-11, 17:39

Postautor: lockk » 19-06-15, 09:41

Jaki koszt dywaników ?

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 19-06-15, 12:00

Ooo ... widzę że nowy kolega z naszej wsi :) Z których rejonów jesteś? :)

Maniek94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 25-07-12, 19:35

Postautor: Maniek94 » 19-06-15, 13:10

a w tym zderzaku to odblaski ? =D no fotele kiepski stan. tak jak i u mnie , tylko ze u mnie jest to spowodowane wslizgiwaniem sie do samochodu bo garaż jest dosyć wąskawy :D

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 19-06-15, 16:34

Maniek94 pisze:a w tym zderzaku to odblaski ?

Wersja USDM, to są obrysówki

Fectum
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18-04-15, 16:47

Postautor: Fectum » 19-06-15, 16:41

lockk pisze:Jaki koszt dywaników ?

Za dywaniki zapłaciłem 220zł w salonie Toyoty w Sosnowcu
Armando pisze:Ooo ... widzę że nowy kolega z naszej wsi :) Z których rejonów jesteś? :)

Tak dokładnie to mieszkam w Malinowicach (mała wieś za Będzinem ) ale w Będzinie bardzo często bywam bo pracuje w jednym ze sklepów w M1 w Czeladzi
Maniek94 pisze:a w tym zderzaku to odblaski ? =D no fotele kiepski stan. tak jak i u mnie , tylko ze u mnie jest to spowodowane wslizgiwaniem sie do samochodu bo garaż jest dosyć wąskawy :D

W zderzaku są w pełni świecące i zsynchronizowane ze światłami mijania obrysówki , widać nawet na drugim zdjęciu jak świecą

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 24-05-16, 11:46

Wysłałem Ci na PW ale masz chyba pelna skrzynke

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 24-05-16, 12:30

długa droga przed tobą - będę obserwował.