CelicaCK by Dudzio

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
dudzio17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 23-03-15, 17:10

Postautor: dudzio17 » 23-11-15, 19:38

Zakupiłem dzisiaj taki zestaw do malowania plastików pod maską, ale potrzebuje waszej pomocy :) Czym mogę najlepiej zmatowić i odtłuścić plastik żeby dobrze pokryć farbę ? :) Liczę na wasze wskazówki bo nigdy tego nie robiłem :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 23-11-15, 21:46

Przerabiałem lakierowanie tworzyw w VII. Raczej nastaw się, że pierwszy raz nie wyjdzie tak jak sobie to wymarzyłeś (:) )

Potrzebujesz zmywacza silikonowego do odtłuszczenia, ale wcześniej tworzywa trzeba przelecieć papierem wodnym. Zmatowana powierzchnia dużo lepiej trzyma (polakierowałem na próbę coś bez matowania i lakier spływał nawet po użyciu primera do tworzyw).
Najlepiej zrobić tak:
matujesz, odtłuszczasz i dopiero wtedy nakładasz warstwę koloru (kilka warstw w odstępie takim jak na lakierze zalecają). Nie za grubo pojedyncze warstwy, bo zrobią Ci się zacieki. Jak przeschnie, to wtedy przykrywasz 3-4 warstwami bezbarwnego. Jeżeli chcesz uzyskać wysoki połysk, to po przeschnięciu lakieru i jego całkowitym utwardzeniu musisz ponownie zmatowić powierzchnie papierem (schodząc na coraz drobniejsze gradacje) a potem wypolerować pastą (zdecydowanie ułatwia to maszyna polerska, ręcznie nastaw się na dużo roboty). Pamiętaj tylko, że lakier musi się utwardzić przed matowaniem i polerowaniem (24-48h w zalezności od temperatury i lakieru) - jeżeli cierpliwości zabraknie to pewnie gdzieś Ci lakier odpryśnie / pęknie i robota od nowa...

Warto nałożyć ostatnią warstwę bezbarwnego grubszą - bo to bezbarwny matujesz i polerujesz - jeżeli przebijesz się do warstwy koloru podczas matowania / polerowania to będzie to widać i będzie wymagało roboty od nowa.

Tak btw - taki zestaw Ci nie wystarczy. Ja lakierowałem:
osłonę silnika, tą dużą osłonę po stronie pasażera, osłonę komputera, osłonę bezpieczników, tą podłużną listwę przy filtrze powietrza.

Nakładając kilka warstw zużyłem: prawie dwie puszki lakieru (400 ml puszka), dwie puszki bezbarwnego (400 ml każda) i jedną puszkę podkładu (aczkolwiek tam trochę jeszcze zostało).

Ps. mi to wyszło tak: viewtopic.php?t=27855&start=140
Aczkolwiek wiem, że trochę mi cierpliwości zabrakło przy nakładaniu warstw i będę musiał co nieco poprawić na wiosnę ;)

Awatar użytkownika
dudzio17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 23-03-15, 17:10

Postautor: dudzio17 » 24-11-15, 20:21

O kurczę, aż tak obszernej odpowiedzi się nie spodziewałem :) Skoczu bardzo dziękuję za rady, będę miał wolne to się z tym pobawię i wrzucę efekt końcowy ! Jeszcze raz DZIĘKI ! :D

Awatar użytkownika
dudzio17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 23-03-15, 17:10

Postautor: dudzio17 » 18-12-15, 00:32

Malowanie plastików pod maską odłożyłem na później, póki co udało mi się zmatowić pokrywę bezpieczników. Powolutku coś tam idzie do przodu. Natomiast ostatnio wziąłem się za irytującą mnie rzecz w mojej Celice, mianowicie świecącą się kontrolkę CHECK ENGINE. Po podłączeniu do komputera ukazał się mym oczom bład P0420 - wydajność katalizatora poniżej progu (bank 1).

Pierwsze co zacząłem robić, to przeczyszczenie przepływomierza. Po rozebraniu, o dziwo okazał się czysty jak łza :)

Obrazek Obrazek

Następnie wyczytałem m.in. na forum, że zamiast wymieniać katalizator wystarczy wmontować emulator drugiej sondy, lecz zanim przeszedłem do tych kroków postanowiłem wyciągnąć zaworek motylkowy z dolotu. Po operacji odpalam auto i zdziwienie na mojej twarzy! Nie ma kontrolki :) Przejechałem ok. 40 km i się nie pojawiła, a po skasowaniu jej w komputerze zawsze po 15 km była z powrotem :) Zobaczymy co będzie dalej, mam nadzieję, że się nie pojawi :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 18-12-15, 10:23

Z tymi plastikami to nie lepiej oddać do hydrografiki, efekt jest zajebisty i żadne malowanie tego nie pobije? A z tym błędem kata... wydaje mi się że raczej to tylko zbieg okoliczności, a bład po pewnym czasie się pojawi, miałem podobnie raz wyskakiwał co 40 km. raz był spokój przez 500km a raz średnio co 100km sie pojawiał.. więc wiesz. Wrzuciłem emulator i jak spokój, co zresztą widać na wykresach z pracy sondy.

Awatar użytkownika
Łukasz K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 946
Rejestracja: 26-06-12, 19:33

Postautor: Łukasz K » 19-12-15, 11:35

Jaki powód sprzedaży auta?
9-3 AERO SS

Awatar użytkownika
dudzio17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 23-03-15, 17:10

Postautor: dudzio17 » 19-12-15, 15:16

Wystawiłem orientacyjnie na olx :) Zgłosi się ktoś to sprzedam i zamienię na większy. Jeśli nie to zostawiam i bawię się dalej :)

Awatar użytkownika
mateo11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 06-08-13, 15:06

Postautor: mateo11 » 15-01-16, 13:35

Mnie też świecił się check i wyskoczył ten sam błąd. Postanowiłem wyciągnąć motylek i zrobić podmiankę przepływki. Błąd się nie zaświecił, a przepływka została, tak więc ciężko zdiagnozować co było problemem. ;) Tak czy siak bardziej podobał mi się dźwięk silnika bez motylka i tak zostało. ;)

Awatar użytkownika
dudzio17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 23-03-15, 17:10

Postautor: dudzio17 » 16-01-16, 13:46

Po wyciągnięciu motylka też u mnie zniknęło na chwile, ale potem ponownie się zapaliło. Wkładam emulator w przyszłym tygodniu i będzie super :)

Awatar użytkownika
dudzio17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 23-03-15, 17:10

Postautor: dudzio17 » 08-03-16, 10:37

Dawno mnie tu nie było, w Celice jakiś mega ogromnych zmian nie dokonałem, lecz czysto kosmetyczne.

Co się działo przez ten czas :

W końcu udało mi się zlikwidować całkowicie CHECK-a :) Już nie daje mi po oczach podczas jazdy, a wystarczyło tylko zamontować emulator drugiej sondy :)

Obrazek

Wziąłem się w końcu za malowanie plastików pod maską, póki co pomalowałem tylko jeden element można powiedzieć "testowo" i w sumie nie wygląda tak źle, tylko troszeczkę za mocno go zjechałem papierem ściernym ale to da się naprawić :P

Obrazek

Kupiłem również niebieskie oploty poliestrowe pod maskę, jak pomaluje plastiki to będę je montował :)

Udało mi się znaleźć również klamkę na Allegro, gdyż poprzednia mi pękła przy jakimś mocniejszym szarpnięciu.

Obrazek

I na koniec moim zdaniem wisienka na torcie :D Oszczędzam kasę, na felgi Japan Racing JR11 Hyper Silver 18' 8,5j. Poniżej VT:

Obrazek

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 08-03-16, 22:31

dudzio17 pisze:Dawno mnie tu nie było, w Celice jakiś mega ogromnych zmian nie dokonałem, lecz czysto kosmetyczne.

I na koniec moim zdaniem wisienka na torcie :D Oszczędzam kasę, na felgi Japan Racing JR11 Hyper Silver 18' 8,5j. Poniżej VT:

Obrazek


Te fele w tym rozmiarze nie mają koloru silver i są dość cięzkie (bodajże w ogóle o tej szerokości nie występują , chyba są do wyboru 8,25" lub 7,25"), znacznie osiągi samochodu spadną.
Do czarnego fajnie złote i czarne wyglądają.


_________________
People just don't understand. Its' more than a car. It's a lifestyle. Iit's a release. Its a passion.
Obrazek

Awatar użytkownika
Suseł
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 2591
Rejestracja: 01-01-08, 19:36

Postautor: Suseł » 08-03-16, 22:45

CelicaLove, nie występują?
Proszę bardzo: http://jr-wheels.com/towar.2072.japan.r ... .silv.html
"If in doubt, flat out."
Colin McRae 1968-2007

Celica TA40A 1979 - sold
Celica TA40B 1980 - sold

Merc CL500 - for sale
Merc A150 - daily

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 08-03-16, 23:13

Suseł pisze:CelicaLove, nie występują?
Proszę bardzo: http://jr-wheels.com/towar.2072.japan.r ... .silv.html


Co innego oferta na stronkach co innego rzeczywistość. Przerabiałem to z felami i oponami. W necie wszystko znajdziesz ale jak chcesz zamówić i zapłacić to nie ma takiego produktu. Bo nie ma, bo wycofali, bo to bo tamto ;) Kupując ultraleggery też był problem bo ostatnie sztuki o tym wymiarze i kolorze u producenta. A strony www się uginają od ofert i dostępności. A jak klient chce to nie ma.

Tutaj odpowiedź polskiego dystrybutora:
"witam, wszystkie dostępne produkty zawsze Pan znajdzie na naszej
stronie. Model JR11 nie występuje w
szerokości 8,5" do wyboru ma Pan 8,25" lub 7,25"
w 7,25" nie będzie wcale koloru srebrnego, inne kolory przyjadą w
połowie marca około 15,
w 8,25" też nie ma koloru srebrnego, proponuję Panu najpierw przejrzeć
ofertę JR11
http://www.rpmotorsport.pl/felgi-cali-c ... _7981.html


No chyba że polski dystrybutor wprowadza w błąd ?, no to wtedy wszystko jasne i fela jednak jest dostępna w tym kolorze i rozmiarze. Nie rozumiem tych rozbieżności. Trzeba spróbować zamówić, wtedy się wszystko wyjaśni ;)



_________________
People just don't understand. Its' more than a car. It's a lifestyle. Iit's a release. Its a passion.
Obrazek

Awatar użytkownika
Suseł
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 2591
Rejestracja: 01-01-08, 19:36

Postautor: Suseł » 09-03-16, 06:09

Nie tylko RPM jest dystrybutorem w Polsce.
"If in doubt, flat out."
Colin McRae 1968-2007

Celica TA40A 1979 - sold
Celica TA40B 1980 - sold

Merc CL500 - for sale
Merc A150 - daily

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 09-03-16, 07:28

Nie tylko RPM jest dystrybutorem w Polsce.

No dokładnie, ja szukałem teraz JR1 i kurcze nikt nie ma tego dostępnego na razie w 17x7 ET40 bronz/gold

Awatar użytkownika
dudzio17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 23-03-15, 17:10

Postautor: dudzio17 » 09-03-16, 08:34

Hmm to ciekawe co piszecie, bo ja dostałem informację że felgi o takich parametrach jakie napisałem są dostępne od ręki.

Informacje dostałem od tej firmy:
https://www.gmsystemshop.pl/

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 09-03-16, 12:58

dudzio17 pisze:Hmm to ciekawe co piszecie, bo ja dostałem informację że felgi o takich parametrach jakie napisałem są dostępne od ręki.

Informacje dostałem od tej firmy:
https://www.gmsystemshop.pl/


Jak będziesz robił konkretne zamówienie to się dowiesz na pewno czy są ;) Bo na ich stronie nie ma. Pewnie zamawiają u producenta, jak będą składać konkretne zamówienie to się dowiedzą że nie ma ;)

_________________
People just don't understand. Its' more than a car. It's a lifestyle. Iit's a release. Its a passion.
Obrazek

Kaos

Postautor: Kaos » 09-03-16, 17:27

18' bym sobie od razu darowal do tego samochodu bez konkretnego gwintu i jakis modow silnika bo auto Ci sie bedzie toczyc a nie jezdzic ;)

Awatar użytkownika
michalm320
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 01-06-11, 22:16

Postautor: michalm320 » 10-03-16, 13:02

Jeśli dobierzemy odpowiednio ET i szerokość felgi a do tego odpowiedni zawias i nie zrobimy z auta stensdałna to faktycznie 18 ma sens...

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
CelicaLove
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: 07-02-15, 23:22

Postautor: CelicaLove » 10-03-16, 13:19

michalm320 pisze:Jeśli dobierzemy odpowiednio ET i szerokość felgi a do tego odpowiedni zawias i nie zrobimy z auta stensdałna to faktycznie 18 ma sens...

[url=http://s15.postimg.org/r7kino11z/2805.jpg]Obrazek[/url]

[url=http://s15.postimg.org/9t0afe3x3/2806.jpg]Obrazek[/url]


Ładnie to wygląda, trzeba przyznać. Tylko, że przy 18'kach trzeba wybierać taką fele żeby była w miare lekka wagowo. Żeby nie stracić na osiągach. Bo w wyglądzie na 18'kach bezapelacyjnie ;) auto zyskuje. Potem problem taki że dobre zimówki do 18 są dużo droższe ;)

_________________
People just don't understand. Its' more than a car. It's a lifestyle. Iit's a release. Its a passion.
Obrazek