Czarna Dama

Roczniki 2000-2005
Laufer11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 09-08-14, 23:56

Czarna Dama

Postautor: Laufer11 » 31-10-15, 17:56

Samochód:
*Toyota Celica VII

Silnik:
*1ZZ-FE

Przeniesienie napędu:
*Seria

Zawieszenie:
*Sprężyny ASPEC

Hamulce:
*Jakieś ładne tarcze xd

Układ wydechowy:
*Nawet fajny, bo głośny xd

Układ dolotowy:
*K&N

Koła:
*Felgi 17"
*Opony GoodYear

Wnętrze:
*Seria

Audio:
*Głośniki Pioneer (4 przód, 2 tył, 2 na półce)
*Radyjko Alpine 9880R USB
*Wytłumienie drzwi matami

Body:
*Nowy lakier
*Lotka TTE
*Podpis xdd

Krótki opis/historia samochodu:

Witam :)

Jak większość z nas, chciałem się pochwalić Swoją Celiną.
Może od początku...
Trochę się wypowiadałem na forum przed kupnem. Dużo pytałem, a jeszcze więcej czytałem. Szukałem jej rok. Dzień w dzień przeglądałem otomoto, allegro i olx. Czasami tylko zagraniczne strony. Obejrzałem ich... Żeby nie skłamac... Może tysiąc. Dla jednych to dużo, dla innych mało. Spośród tych 1000, na żywo miałem ochotę zobaczyć tylko kilka. Naprawdę można by to policzyć na palcach obydwóch rąk. Pojechałem. Zobaczyłem. Poczekalem. Pojechałem kolejny raz. Zobaczyłem. Zarezerwowalem. Pojechałem 3 raz zobaczyłem. Kupiłem. Naprawdę z bliskimi obejrzeliśmy ją od nakrętki, aż po same plastiki. Wyprzedze was i dodam, że nie była to najtańsza, jaka stała na sprzedaż. Wybrałem cenowo powyżej średniej. Oczywiście największy nacisk położylismy na Sprawność. Wyglądało naprawdę obiecująco. Mechanik stwierdził że to dobry samochód. I tak pojeździlem rok. A po roku otworzyliśmy silnik. Oczywiście przyczyną było... Stukanie :( Przed kupnem Dużo o niej czytałem i wiedziałem, że jeśli cokolwiek się zacznie dziać. To będzie to motor. Otwarlismy i okazało się ze... Poprzedni oszust wsadził dwie panewki inne. Co się dalej przełożyło na zniszczenie motoru. Zrobił co zrobić Trzeba było po największej taniości :/ Nie chce więcej o tym pisac, dlatego powiem tylko, że.. Ze to moje pierwsze i przede wszystkim wymarzone auto. Dlatego sentyment mam ogromny. Pomimo bycia studentem... Zaoferowałem jej generalny remont, za który zapłaciłem bagatela 5000zł. Dzisiaj jesteśmy miesiąc po remoncie i dalej mam ogromne obawy co do przyszłości. Remont tak naprawdę niczego nie gwarantuje :/ I myślę, że... Po tym właśnie potknięciu. Nie rozstane się z nią na pewno. Marzyłem o niej od dziecka i wiem, że nie jest warta żadnych pieniędzy, jeśli miałbym brać pod uwagę jej sprzedaż. Z każdym dniem będę się starał dbać o nią jeszcze Bardziej. Koniec tego gadania. Pozdrawiam wszystkich :)

Krótki opis planów zmian:
*Dużo nie chce
*Na pewno Sprawność 200%
*Większe Hamulce
*Renowacja Felg
*Nowy lakier lub oklejanie całej Celiny

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02-12-15, 19:32 przez Laufer11, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Suseł
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 2591
Rejestracja: 01-01-08, 19:36

Postautor: Suseł » 31-10-15, 17:58

Proszę o dostosowanie tematu do szablonu.
"If in doubt, flat out."
Colin McRae 1968-2007

Celica TA40A 1979 - sold
Celica TA40B 1980 - sold

Merc CL500 - for sale
Merc A150 - daily

Awatar użytkownika
adi24car
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: 08-05-10, 15:57

Postautor: adi24car » 31-10-15, 18:26

Ładnie się prezentuje, no i jest... czarna! ;p Dbaj o nią :)

Wpadnij na spota kiedyś, trzeba się zgadać ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 31-10-15, 18:44

Ładna ładna, lotka TTE już była??

Awatar użytkownika
Exonios
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 14-09-13, 15:08

Postautor: Exonios » 01-11-15, 08:09

Nie myślałeś o kupnie silnika przed remontem ? za tą kasę byś miał prawie 2zz :)
ZZT 231

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 01-11-15, 10:16

Laufer11 pisze:Zaoferowałem jej generalny remont, za który zapłaciłem bagatela 5000zł.

No to najgorsze za tobą, to teraz jakieś dobre mody ;)

Laufer11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 09-08-14, 23:56

Postautor: Laufer11 » 01-11-15, 15:27

Nq początku dziękuję wszystkim za ciepłe słowa :)




adi24car pisze:Ładnie się prezentuje, no i jest... czarna! ;p Dbaj o nią :)

Wpadnij na spota kiedyś, trzeba się zgadać ;)

Pozdrawiam

Dziękujemy za miłe słowa :D
Spotykamy się na pewno, przeglądam ogłoszenia i różne tematy ze spotkaniami :D Na pewno się na któryś spot wybierzemy :)



anticorr pisze:Ładna ładna, lotka TTE już była??

Była była, a Dlaczego pytasz :D
Nie chciałem takiej pustej z tyłu Celinki :)
Ale jeszcze bardziej nie chciałem żeby miała przesadzoną tą lotka.

ObrazekObrazekObrazek



Exonios pisze:Nie myślałeś o kupnie silnika przed remontem ? za tą kasę byś miał prawie 2zz :)

Oj... Gdybym Ja tylko wiedział, że tak to będzie wyglądać to na pewno rozważyłbym opcje kupienia nowego silnika. Ale nie było to przewidziane. W sumie to zostałem oszukany.

Może po kolei, bo widzę ze trochę was to zaciekawiło.
Początki były delikatne. Tylko rzęziło. Wypowiadałem się o tym już na forum i mało się w sumie dowiedziałem. Z czasem Zaczęło delikatnie stukać. A po jakimś czasie już konkretnie stukać. Oszukał mnie Oczywiście sprzedający, bo nie powinien jej tak skrzywdzić :/ powinien jej od razu pomoc a nie wsadzać byle czego. Tak jak wspomnialem dużo czytałem o VII, dzięki czemu praktycznie 2-3 razy w tygodniu sprawdzałem olej (dzisiaj po remoncie również) widziałem ze tego wymaga i nie miałem z tym żadnych problemów... Dobra co dalej... Zaczęło konkretnie stukać. Zawitałem do jednego pobliskiego mechanika. I... POWAŻNIE nie dokończyłem: dzień dobry, a ten mi już Przerwał i powiedział, że się za to nie bierze. Na to ja: Panewki? (Bo nie byłem jeszcze wtedy Pewien) odpowiedział tak, panewki i że on się w takie coś nie bawi. Ok. Podziękowałem. Przyjechał do mnie drugi mechanik. Mówi, że... Może mi wymienić silnik. Ręce mi opadły, bo tego scenariusza się Najbardziej bałem. Znalazłem 3 mechanika. ZNAJOMEGO, jak się później okazało oszusta. Przyjechał, posłuchał, popatrzył. I Stwierdził że może to otworzyć. Po otwarciu stwierdził, że... Proponuje on wymianę panewek oraz 2 tłokow które były zużyte. I wycenił to na 800 zł. Wiec mówię mu. Trochę tanio i dobrze. ALE. Wyraźnie poprosiłem go. Gościu zrób mi to raz, a porządnie oraz JAK NAJDROŻEJ. Wyraźnie powiedziałem. NIE OSZCZEDZAJ. Chce mieć 100%. Na to on... Zrobimy tak jak mówię i myślę że będzie dobrze, daje 50% szans ze juz się nie spotkamy. Bylem nieco zniesmaczony ta Decyzja, ale mówię... Ok znasz się, a ja nie. Zrobił tak jak mówił. Pojechałem po odbiór Celiny i mówi mi: nie oddam Ci jej. Na to ja: dlaczego?... Pochodziła 3h i jescze coś delikatnej rzęzi... Wiec te jego 50% szans wyszły BŁYSKAWICZNIE. No ale ok... Dalej powiedział, że przyczyną tego jest chyba spuchnięty wał. Oddał tym razem wał do szlifu i powiedział ze widzi to w kwocie 3000zł. Mówię ok nie ma sprawy. Po złożeniu Celiny dzwoni mi i mówi co było robione. Przekładal strasznie ten moment, w którym miał mi podać kwotę Ostateczna. Kazał mi usiąść i powiedział ze z 3k zrobiło się 5k. Spadłem z fotela. Poważnie zwalilo mnie z nóg. Z czasem ogarniania pieniędzy rozmawiałem z wieloma osobami i uświadomiły mi, że zostałem oszukany. Facet zrobił podwójnie remont, bo się pomylił (to jego 50%).

Na początku:
Komplet panewek
2 tłoki
2 wymiany oleju + filtr
Uszczelki
I inne pierdoly.

Drugie otwarcie Serca:
Szlif wału
Komplet panewek
4 tłoki
2 wymiany oleju + filtr
Głowica
I inne pierodły

Zapomniałem tam wcisnąć...
Wał oddał do specjalnej firmy, która po wykonaniu szlifu, aby dać gwarancję na robotę, musiała włożyć SWOJE 4 tłoki, swoje panewki, swoje pierścienie, swoje uszczelki. Wszystko swoje. Czyli... Mógłbym tak naprawdę oddać im silnik i zapłacić ok... 3k. I mieć perfect. W skrócie. Były tak jakby 2 remonty przez błąd mechanika, który chciał jak najszybciej to zrobić... A prosiłem go na początku, nie Oszczędzaj, zrób raz a porządnie... Kolega nawet w moim imieniu rozmawiał z prawnikiem i KAZAŁ mi się do niego wstawić. Oczywiście żeby gościa udupić, a było za co, jak wszyscy Twierdzili. Ale prywatnie mam już trochę sądów na głowie (sprawy Rodzinne) i wiem ze to bardzo długo trwa i jest bardzo męczące. Stwierdziłem ze dam mu kasę i Podziękuję i zapomnę o gościu. No ale... Tak jak pisałem jesteśmy miesiąc po remoncie serducha i juz teraz słysze, że coś zaczyna Wychodzić. Zaczyna Rzęzić tak, jak na Początku. Narazie tylko na 6 i 5 biegu (2k obrotów) potem przestaje. Ale czuje ze Przechodzi to już na 4 bieg. Martwię się Bardzo, bo nie wiem jak to dalej z nią będzie. Góra jest w stanie idealnym, dlatego nie chce się z nią rozstawać. Z kolei możecie Powiedzieć ze na samym Początku mogłem już wybrać nowy motor. Tak, ale tu was wyprzedze i powiem, że rozmawiałem z forumowiczami i pytałem o wszystko. Okazuje się ze nawet silnik z palety nie daje tak naprawdę żadnej gwarancji. Stąd też moja Decyzja o remoncie, który zmienił się w horror :(

Ale tak jak mówiłem. Mam do niej ogromny sentyment i zrobię wszystko, żeby było jej jak najlepiej. Będę się starał, bo jak wszyscy wiemy. Każda Celiną ma swoją duszę. To mój pierwszy Samochód. Pierwszy, a ponad to WYMARZONY od dziecka. Dlatego będę miał co wspominać swoim dzieciom :). Stąd też moje ogromne serce do niej.



anticorr pisze:
Laufer11 pisze:Zaoferowałem jej generalny remont, za który zapłaciłem bagatela 5000zł.

No to najgorsze za tobą, to teraz jakieś dobre mody ;)

Najgorsze? :/ może tak, ale to dalej ogromna zagadka ile Jescze Pojezdze :/ Powyżej wszystko opisałem ;) a co do modów. Póki co chciałbym ją doprowadzić do perfekcji. A mam na myśli renowacje felg, być może ich zmianę, dalej wymiana carbonu na masce, bo jest juz troszkę stary, Chociaż nie widać, nowe buciki na lato ;) i dopiero może wtedy jakieś ulepszenia. Może nowy Czarny lakier, bo w kilku miejscach ma drobne (prawie niewidoczne) ryski.



Zapomniałem dodać... Jestem chorym pedantem XD
Musze mieć wsyzstko perfekcyjnie. Pomijam Wiecznie czyste Wnętrze xdd ale mam też na myśli każdy inny drobiazg Celinki który musi być na 100%. Dlatego wiem ze będzie jej dobrze xdd jest moim oczkiem w głowie. Poświęcam jej więcej Czasu niż dziewczynie, stad czasem delikatne kłótnie xdd

Wiele juz z nią przeszedłem złych chwil.
Ale jeszcze więcej tych pięknych i pozytywnych.
Naprawdę nie da się tego opisać.
Kto nie ma takiego samochodu, to nie wie o czym mowa.

Obrazek



Suseł pisze:Proszę o dostosowanie tematu do szablonu.

A post przerobie w wolnym Czasie :)
Ostatnio zmieniony 01-11-15, 15:44 przez Laufer11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
adi24car
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: 08-05-10, 15:57

Postautor: adi24car » 01-11-15, 17:26

Teraz tak skojarzyłem, że Cie chyba kiedyś widziałem ;p

https://goo.gl/photos/HXyZREgcxC9U6NBV8

Laufer11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 09-08-14, 23:56

Postautor: Laufer11 » 01-11-15, 18:46

A no Faktycznie, ale za nic nie mogę skojarzyć, gdzie to jest :D

Awatar użytkownika
dudzio17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 23-03-15, 17:10

Postautor: dudzio17 » 01-11-15, 19:21

Piękna Celica, oby długo służyła :) Ja też jestem po remoncie silnika swojej i też dużo z tym przeszedłem, także szacun za oddanie i wytrwałość, bo łatwy i przyjemny temat to nie jest :)

Laufer11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 09-08-14, 23:56

Postautor: Laufer11 » 01-11-15, 23:54

dudzio17 pisze:Piękna Celica, oby długo służyła :) Ja też jestem po remoncie silnika swojej i też dużo z tym przeszedłem, także szacun za oddanie i wytrwałość, bo łatwy i przyjemny temat to nie jest :)


Przed, w trakcie oraz po kupnie utkwiły mi 3 rzeczy w głowie, które wyczytałem i z którymi się Pogodziłem:

1. Spalanie (przypominam jestem studentem xdd i mam zaledwie 19 Lat)
2. Olej
3. Ze jeśli coś się zacznie dziać. To będzie to silnik.

Bylem gotów na to. Wiedziałem ze sporo zainwestuje, jeśli coś zacznie Wychodzić. Bałem się jak cholera przy kupnie, ale tak jak wspominałem nie była to pierwsza Celica, która oglądałem, a mimo to i tak dałem się ,,wrobić". Najgorsze jednak jest teraz wysłuchieanie starszych osób, mówiących: A NIE MÓWIŁEM? Kupiłbyś tego Golfa V i byś miał...

Okey. Za tą samą cenę dorwałbym nawet Mondeo z 2010 roku.
ALE TO NIE CELICA.

Oczywiście Chodziło o spalanie, pojemność, rocznik i wiele wiele innych Rzeczy. Słuchałem i przytakiwałem. Nawet oglądałem XD
XD Forda Focusa mk1, którym teraz wozi się kolega XD No i mimo to dalej stałem przy marzeniach, Chociaż tak naprawdę byłem sam. Każda jedna osoba odradzała mi Celinę. Począwszy od tego, że to babskie autko, a skończywszy właśnie na spalaniu. Wszystkich musiałem słuchać i mówić: tak, tak, ok. Bo byli przecież starsi ode mnie -.- a mimo to stanęło na marzeniach :) i co by się teraz miało już wydarzyć... To będę miał co wspominać. Swoje pierwsze i za razem wymarzone autko, którym stała się Celiną.

Co jeszcze mogę powiedzieć. Mogę mówić o niej dniami i nocami w kolko :3 ale co dodam... Jak juz wywnioskowaliscie kupiłem ją wzrokiem, a co za tym idzie nie chodziło mi o osiągi. Co prawda 143 KM, jak na pierwszy Samochód to całkiem nieźle. Ale w zasadzie.. Gdyby ta sama Celina miała pod maską silnik 1.0 (30KM), TO TEZ BYM JA NABYŁ. Nie jestem jakimś fanem szybkiej jazdy. Wole powoli przejechać przez centrum, żeby każdy mógł zawiesić wzrok, niż przejechać jak idiota, żeby potem mnie wytykali palcami. Tak samo jak ktoś mnie prowokuje na światłach. Jak widzę BMW to pokazuje mu okejke i ruszam spokojnie a potem się śmieje z idioty.
Chyba ze to jakiś Golfista... Ale to wtedy nawet nie trzeba specjalnie deptać :D.


Tak jak wspomnialem. Dbać będę jak o dziecko. :D

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 02-11-15, 10:08

No i o to chodzi, marzenia motoryzacyjne są od tego by je spełniać :) Kiedy jak nie teraz ? :)

Super że przybyła nam w okolicach kolejna czarna sztuka :D :)

Do zobaczenia na spocie :)

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 02-11-15, 20:08

Ładna jest. Nie zazdroszczę całych przejść z silnikiem. Ja miałem więcej szczęścia niż rozumu kupując moją...

nie bierze Ci oleju? Pomimo remontu to dalej przedlift...

Ps. dostosuj temat bo Ci go moderacja usunie.

Laufer11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 09-08-14, 23:56

Postautor: Laufer11 » 02-12-15, 17:51

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MatiM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 10-06-13, 10:38

Postautor: MatiM » 02-12-15, 18:30

Złote koło na +

Dostosuj temat do szablonu bo poleci

viewtopic.php?t=25725

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 02-12-15, 20:17

A daj jakies foto realne a nie podrasowane kolorami. No zloty jak najbardziej na plus, ale wzor felgi taki hmmm... Dubajowy :)

Laufer11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 09-08-14, 23:56

Postautor: Laufer11 » 04-12-15, 09:02

Tez się bałem o ten wzór, jak to będzie wyglądać przy złotym.
Myślę że najgorzej nie jest. Miałem gorsze scenariusze, a wyszło według mnie wyszło ok.

To zdjęcie poniżej jest bez kolorów ;)

A tak było wcześniej. Myślałem o białym macie ponownie, ale to ciężka opcja

Obrazek

Awatar użytkownika
Suseł
Miłośnik
Miłośnik
Posty: 2591
Rejestracja: 01-01-08, 19:36

Postautor: Suseł » 04-12-15, 17:18

Widziałem wczoraj. Nie jest źle, ale dałbym troszkę ciemniejszy odcień.
"If in doubt, flat out."
Colin McRae 1968-2007

Celica TA40A 1979 - sold
Celica TA40B 1980 - sold

Merc CL500 - for sale
Merc A150 - daily

Laufer11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 09-08-14, 23:56

Postautor: Laufer11 » 06-12-15, 00:18

Może delikatnie. Ale z czasem i tak zrobią się delikatnie ciemniejsze. Najbardziej obawiałem się bladego złotego i jasnego. Nie chciałem imprezy zrobić xd