Toyota Celica Turbocharger "Diablica" by Cisiel

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 26-01-18, 15:48

Se-BASS-tian, można to zrobić w dwojaki sposób w sumie. Przez przekaźnik - przekręcasz stacyjkę i one już świecą, po włączeniu na przykład żarówki pozycyjnej gasną, lub przez przełącznik. Ja będę miał przez przełącznik ale ja przekaźniku - kiedy chcesz włączasz, kiedy chcesz wyłączasz. Każda lampa ma zamontowany stabilizator, więc praktycznie nie ma szans żeby się przepaliły :D

Balbek, pogadam z nim czy się podejmie i dam znać :wink:

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 18-02-18, 15:33

Za mną bardzo pracowite dni. No i jeden z większych update'ów w moim temacie poniżej. Będę stopniował napięcie hehe. Kilka ładnych litrów piwka, mnóstwo godzin no i oto takie efekty prac :) Miłego oglądania :)

Na pierwszy rzut poszło zamontowanie wlotu M-Sport oraz zaślepek spoilera - obie rzeczy oklejone Caron Fiber Black (taka sama jak mam na dachu). Wlot wyraźnie wyższy niż oryginalny ale nie przesadzony. Z kokpitu go widać nawet:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnie zamontowałem Wind Deflectors. Wygląda to fajnie. Są bardzo delikatne. Nie rzucają się nie wiadomo jak w oczy ale widać, że "coś" jest:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejna rzecz to czarny napis CELICA na blendzie, oraz zamontowanie License Plate i rejestracji w formacie USA. Mała rzecz a cieszy i dupsko od razu nabrało lepszego wyglądu.
Przed operacją:
Obrazek
Po operacji:
Obrazek

Następnie wziąłem się za wygłuszenie bagażnika... Odciągałem tą robotę jak tylko mogłem, no ale w końcu trzeba było podjąć walkę :? Tak jak myślałem, żmudna i wkurzająca robota. Palce poparzone od opalarki ale po kilku łaadnych godzinach efekt dla mnie mówi sam za siebie. Akustyka poprawiła się naprawdę mocno, jestem ciekawy jak będzie na trasie. Przy okazji wpadł też nowy gruby dywanik obszyty czerwoną nicią zakupiony od kolegi anticorr.
Przed wygłuszeniem:
Obrazek
Po wygłuszeniu:
Obrazek
Obrazek

Kolejny etap to zamontowanie przedniego zderzaka "na gładko" i wpadły pod dokładkę przednią T-Sport delikatne Winglets by Maxton Design. Mam jeszcze delikatne Carbonowe Canardsy ale jeszcze myślę, czy je zamontować. Oczywiście założyłem zderzak na gotowo i paczę a tu absorber z boku leży i się ze mnie śmieje... :shock: Podwójna robota no ale za głupotę się płaci :lol: Rejestracja nie "przysłania" intercoolera i ładnie się teraz wyeksponował. Znaczek z przodu oczywiście czarny - jest u lakiernika jeszcze:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do założenia zostały Fender Flares. Też chwilę dobrą muszę nad tym przysiąść żeby to było profi założone, ale z racji tego że już chciałem pokazać pozostałe prace, zdjęcia z Flaresami na budzie za kilka dni. Na razie tylko foto z przymiarek. Będzie na pewno inaczej, może trochę kontrowersyjnie ale o to w tym wszystkim chodzi. Według mnie siądzie to ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejna rzecz to tylna dokładka TRD. Teraz dupeczka Celiczki wygląda "męsko" i bojowo. Brakowało jej naprawdę tego. Cieszę się, że w końcu znalazła swoje miejsce na Celinie :) Nie mogę się napatrzeć na efekt końcowy. Bardzo fajnie też udało mi się zrobić łączenie dokładki ze zderzakiem. Myślę, że wiochy nie ma:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kolejny montaż to Progi TRD.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i Toyota w pełnej okazałości, robi mi :twisted: :

Obrazek

Poprzedni akumulator po całych 6 latach odmówił współpracy [*]. Wybór tym razem padł na Five Star Original 52Ah oraz 470A prądu rozruchowego. Dlaczego akurat taki aku ? Po 1 - skusiła mnie 30-miesięczna gwarancja producenta a po 2 - kolorystyka (czerwona obudowa oraz czarna góra :D ), która idealnie pasuje mi do auta:

Obrazek

Pod maską również troszeczkę się zmienia. Efekt pokażę jak wszystko będzie już gotowe. Co do pozostałych rzeczy, które zostały opisane wyżej - trzeba to naprawdę zobaczyć i pomacać na żywo. Wiadomo zdjęcia zdjęciami. Nie oddają w pełni efektu.

W marcu będzie kolejna operacja performance - mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli i obejdzie się bez większych problemów. No ale kolejne informacje i fotorelacja wkrótce. Także nie zwalniam tempa. TO BE CONTINUED.

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Postautor: greos39 » 18-02-18, 15:53

Łooooo panie jaki srogi update, tył teraz to normalnie złoto :D
Napis czarny robiłeś farbą czy naklejki to są ?

Cisiel pisze:trzeba to naprawdę zobaczyć i pomacać na żywo

Chcesz nią wbić na JDM Day na koniec kwietnia do Tczewa :p ?
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
No Care
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 20-09-15, 20:41

Postautor: No Care » 18-02-18, 15:59

Zazdroszczę :(

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Postautor: Se-BASS-tian » 18-02-18, 18:24

SZTOS !!! Ja nie mogę ile włożonej pracy i serca zawarte w tym jednym poście. Masakra. Dupeczka miód, malina... szczególnie dzięki dokładce TRD. W sumie licence plate też dodał klimatu. Poluj jeszcze na chromową blendę bo to też bym tam widział :P . Naklejka "CELICA" żelowa czy zwykłe naklejki ? Też kurcze za długo zwlekam z pomalowaniem swojej dokładki TRD. Ciągle coś nowego sobie ubzduram a najważniejsze rzeczy idą na dalszy plan :P . Jeździsz w ogóle tą Celicą zimą ? :D Bo odgiglana i czyściutka że ja nie mogę :eek: . Bagażnik elegancko wygłuszony, też jakoś tak będę robił ale dołożyłbym jeszcze warstwę pianki na nadkola. To tam generuje się największy hałas :) . Aa i fajnie że nie poszedłeś w stronę wymiany przedniego zderzaka na TRD. Co jak co ale ten klasyczny + intercooler nadaje Twojej furze specyficznego klimatu. Gratki !

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2039
Rejestracja: 06-01-04, 18:26

Postautor: Grzegorz » 18-02-18, 18:40

Petarda!!!
430hp/580Nm
480hp/610Nm
6xxhp/6xxNm in progres

Awatar użytkownika
eXcential
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 11-11-10, 16:22

Postautor: eXcential » 18-02-18, 19:54

Jest petarda...
MOJA TOYOTA CELICA viewtopic.php?t=26692

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Postautor: klexmix » 18-02-18, 20:38

Ta dokładka tył, to jak jest montowana, tam są jakieś spinki, śruby, czy ordynarnie trzeba sobie radzić klejem/sylikonem? ... ale mam nadzieję że nie, moja jeszcze "się maluje" i nie obmacałem.
Jest ogień w szopie ogółem :-D

l.kudaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 27-10-10, 18:35

Postautor: l.kudaj » 19-02-18, 22:10

No to pozamiatałeś, szafa zamknięta :D celina jest przekozak pod każdym względem

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 20-02-18, 00:05

:-D :-D :-D :-D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Świetnie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :-D :-D :-D :-D

przDOMEL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 26-09-16, 12:57

Postautor: przDOMEL » 20-02-18, 15:00

Kawał dobrej roboty , też czekam za fantami i będę zakładał ,


Czekam aż ogarniesz lustereczka :) , tu taki uśmiech w twoją stronę , bo tez leżą i będę ładnie prosił o pomoc i schemacik jak tego dokonać , czy trzeba będzie coś jeszcze dokupić itp itd

Jeszcze raz gratki dobrze wykonanej roboty , na jasnych Celinkach te dodatki karbonowe się bardziej eksponują niż na mojej czarnuli, ależ ma teraz zgrabną pupcie twoja Diablica

i jedno pytanko odnośnie tych świateł w tylnim zderzaku , przyciemnione folia ??? Bo cudnie to wygląda i chyba też sobie takie zrobię te czerwone za bardzo odbijają u mnie

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 20-02-18, 16:59

Auto przeszło mega metamorfozę :eek: Mordka na MEGA +!!!

Jak zwykle przy okazji "doradztwa" VIIgen w zderzakach - ja bym te ochydne światła przeciwmgielne z malana wyrzucił i wstawił USD'ma na tył.. nie myślałeś o innym "podkreśleniu" License Plate - np listwa zdrzaka w karbon tak jak na poniższym foto? może ktoś by zrobił wizuala bez p.mgły i listwą na carbon??



Obrazek

a tak mi się kojarzy dupcia VII z p. mgłą :lol: :lol:

Obrazek

humor musi być :-D

p.s. te flary... słabo to wygląda na VIIgen ;) masz świetny profil auta, nie zmieniał bym nic, zresztą te "łezki" schowają już i tak (na zdjęciach) schowane koło ale to moje zdanie ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Postautor: anticorr » 20-02-18, 21:15

Nooo Paaanie... Ja pier... d... Tylko tyle, updated grubasny. Roboty tyle ze szok, wszystko dosłownie na meega plus, przemyślane i zrealizowane co do szczegółu.. nic tylko uścisnąć dłoń..
A teraz moje osobiste zastrzeżenie 😀😀 Flary tak samo ni chu... mi się nie widzą 😥 Nie myslales juz może żeby przejść z oklejania folia carbon na inna technike😉 i jedna jedyna rzecz.. dokladka i progi sa %&$*#^@( wkoło czerwonym sylikonem?? Czy mi sie tylko wydaje i to czerwona uszczelka..

przDOMEL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 26-09-16, 12:57

Postautor: przDOMEL » 22-02-18, 10:13

A ja uważam , że fender flares nadają od boku charakteru , auto wygląda bardziej agresywnie i ładnie załamują boczną linie w VII. Tym bardziej jak pod maska jest tej mocy tak jak w Diablicy
Każdy robi tak aby mu się to auto podobało , bo to on nim jeździ i mu ma sprawiać frajdę i cieszyć oko , nie robi sie tego na pokaz dla innych .

Awatar użytkownika
Skoczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1310
Rejestracja: 03-05-09, 17:22

Postautor: Skoczu » 22-02-18, 12:08

Jest genialnie!
Wielki szacun za całą pracę włożoną w samochód.
Fender flares też nie moja bajka... ale to twój samochód.

Dokładka tył to ORI czy laminat?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2039
Rejestracja: 06-01-04, 18:26

Postautor: Grzegorz » 22-02-18, 12:39

Obrazek
Obrazek

:mrgreen:
430hp/580Nm

480hp/610Nm

6xxhp/6xxNm in progres

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Postautor: ksk33 » 22-02-18, 14:04

Haha :-D

Obrazek

Obrazek

A tak na serio to: :twisted:

Obrazek

Awatar użytkownika
kutan86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: 02-04-11, 10:28

Postautor: kutan86 » 22-02-18, 14:25

Jest przekozak 8) To jest chyba ten moment w którym kolejne mody wizualne mogą tylko pogorszyć efekt końcowy :wink:

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 22-02-18, 14:43

kutan86 pisze:Jest przekozak 8) To jest chyba ten moment w którym kolejne mody wizualne mogą tylko pogorszyć efekt końcowy :wink:

+1
Doskonałość nie jest wtedy, kiedy nie można już nic dodać, tylko wtedy, kiedy nie można już nic ująć :)
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 26-03-18, 20:52

Podłubane było, więc poniedziałek zaliczam do udanych :) Co by nie było - sezon czas zacząć w końcu :mrgreen:

Nakładka na kompresorek ogarnięta :)

Obrazek

Finalnie tak teraz pod maską wszystko się prezentuje :) W końcu śrutownik został uwidoczniony ;)

Obrazek

Zamontowane też zostały Fender Flares. Obawiałem się trochę, ale jak odszedłem od auta i się odwróciłem... No dla mnie siadło. Bardzo mi się podoba ten dodatek :)

Obrazek

Obrazek

Pozostaje mi tylko jeszcze założyć folię ochronną na końcówki progów, żeby kamienie z kół nie obiły tego miejsca :)

Jeszcze muszę się zebrać w sobie i w końcu lusterka JDM zamontować.... :eek: Ale to czekam na lepszą pogodę i natchnienie :-D