Toyota Celica Turbocharger "Diablica" by Cisiel

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: greos39 » 18-06-19, 22:50

[*] bym postawił, ale wierzę że wróci silniejsza. Trzymaj się stary.

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: hube » 18-06-19, 23:07

Cisiel, rozbieraj silnik i zobacz co tam się porobiło Może nie jest tak źle jak się wydaje. Dopiero wtedy podejmij decyzję.
Będziesz wracał do kompresora to uzbrój dobrze silnik bo sam wiesz że kompresor zawsze go bardziej obciąża.
Powodzenia i głowa do góry.

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: QubaKpl » 19-06-19, 17:33

O matko współczuje :cry: :cry: i tylko mi się nie poddawaj za dużo już serca włożone i pracy ! Ona musi żyć :cry:

pablosss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 10-12-10, 17:49

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: pablosss » 27-06-19, 17:53

Jak tam sytuacja z Diablicą?

ozii
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22-05-19, 23:39

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: ozii » 29-06-19, 04:43

A miałem pisać parę dni temu , abyś mi przesłał jakiś rysunek techniczny , stelaża montażowego kompresor , ale w tej sytuacji to już ci nie będę głowy zawracać , chyba że padnie jakaś nieprzyjemna decyzja , to chętnie odkupie ten stelaż , Pozdrawiam i życzę powodzenia

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: ksk33 » 29-06-19, 06:34

Też miałem pytać o mocowanie kompresora. Wielka szkoda, ale nie ma tego złego. Sciągaj czapkę, może nie jest tak źle :)

MarkRagnos pisze:Jeśli będziesz próbował coś grzebać ostatnio widziałem 2zz full swap za 7,2k na pewnym portalu aukcyjnym.


Serio ? 200 tyś mil! nalotu to ma.... Lepiej pozostawić to bez komentarza. :eek:

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: Cisiel » 30-06-19, 21:07

Już jest wszystko jasne...

Mamy diagnozę. Czarno na białym wyszło szydło z wora. Jakby nie powiedzieć spie*rdoliło się po męsku :lol: Trochę już teraz jest śmiech przez łzy. Diablica nie doceniła wszystkiego co dla niej robię ale postawię bestię na nogi, będzie się działo ! No ale po kolei.

Serducho powoli, spokojnie odłączone od reszty ciała:

Obrazek

Niezawodne daily (LANOS :-D ) zawiozło wczoraj serducho do jedynego najlepszego doktora --> DR FOX RALFI GARAGE:

Obrazek

Od razu zaczęła się rozbiórka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozrząd w świetnym stanie, cała klawiatura też w jak najlepszym porządku... Całą gorzką prawdę ukazało zdjęcie głowicy...

Obrazek

Obrazek

Upier*olił się zawór wydechowy i postanowił zagnieździć się na dobre w tłoku. Ogólnie z silnika będzie fajny stolik :lol:

Summa summarum decyzje już praktycznie podjęte no i co...będzie się działo. Diablicy rogi urosną oj urosną... Rękawy podwijam i biorę się za robotę.

Będzie wycieczka do kowala, bo będzie kute.... :-D Kompresor również ustąpi miejsca na rzecz TURBO :twisted: Oczywiście zostaję przy 1ZZ bo jakoś jest najbliższy memu sercu i dodamy mu wigoru. Decyzja podjęta została z pełną świadomością, dobrze się z tym przespałem. Żadne 2ZZ czy swapy nie wchodzą w grę. Ma być grubo dopierdol*ny oryginał.

Cały kit kompresora będzie przeze mnie na spokojnie przygotowany i wystawiony na sprzedaż. Wydech kompletny również będzie na sprzedaż. Ktoś dostanie naprawdę dobry gotowy zestaw do montażu. Szlaki przetarte przeze mnie i teraz czas żeby ktoś inny się cieszył z tego zestawu. Mi dał mnóstwo radości i gwarantuję, że przyszły nabywca będzie miał również szeroki uśmiech na twarzy. Proszę nie pisać mi w temacie ile za to, czy ile za tamto. Pojawi się gotowy zestaw za określoną sumę, więc kto się zacznie grzać na to, to może odkładać już $$$.

No i z grubsza to tyle. Na bieżąco będzie się działo w temacie. Jakby to powiedzieć do JAPFEST'u mam rok i miesiąc więc na pewno się wyrobię :-D Już się nie mogę doczekać jak Diablica zacznie mrrruczeć :twisted:

STAY TUNED !!

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: klexmix » 30-06-19, 22:03

Umarnął :(
Co jest do odzyskania z obecnego silnika?
Teraz to ja jeszcze bardziej zaciskam kciuki niż do tej pory.
Wpadne jakoś niedługo na ploty, bede pisał. :)

Awatar użytkownika
anticorr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 22-11-12, 07:26

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: anticorr » 30-06-19, 22:22

%&$*#^@( jak by narysować tarcze na tłoku to w 10 sie wbił no plan zacny, 1zz na turbo, jeszcze zakuty to pod 300KM podejdzie, bedzie popierd... Trzymam kciuki tym bardziej że sporo takich maszynek juz lata na świecie więc temat dobrze znany co z czym i jak.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Se-BASS-tian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 02-05-13, 22:18

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: Se-BASS-tian » 01-07-19, 12:25

Oo bardzo dobre posunięcie z uturbieniem jednostki :) . W tym momencie Diablica pewnie już nie była tak mocno rozwojowa. Suma sumarum walczyłbyś o pojedyńcze KM / NM. Jak zakujesz to się zacznie zabawa w +250 KM pewnie :)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: Cisiel » 02-07-19, 21:07

klexmix no do odzyskania to coś tam będzie na pewno, tylko nie wiem czy będę się w to bawił. Teraz to będę działał na 100% i chcę mieć nowy piec z każdą jedną nową śrubką.

anticorr plan zacny i wykonany będzie :wink: myśl co tam w swojej podkręcić żebyś tempa dotrzymał, bo czekać nie będę :-D

Se-BASS-tian w tym momencie to jedyna słuszna decyzja kucizna + turbawka. Jak już się bawić przy tej nieszczęsnej okazji to na całego. No ja tu będę liczył na trójeczkę z przodu jednak :-D Przy takiej mocy to już fun będzie pełną gębą :D

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: greos39 » 02-07-19, 21:42

Uwielbiam takie comebacki ^^ Cisiel działaj tam, to się na Japfeście 2020 widzimy :-D

Awatar użytkownika
volumemusic7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 30-06-14, 23:39

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: volumemusic7 » 06-07-19, 22:59

Ooo stary!! Ja nie wiedziałem że u Ciebie takie rzeczy się dzieją :o przykro mi i aż nie wierzę w to co widzę, ale znam Twoje zaangażowanie w tą diablice, także jak trzymałem kciuki tak trzymam dalej i czekam na jeszcze bardziej poj*bane wyniki :twisted:

filipos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05-03-19, 03:52

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: filipos » 11-07-19, 15:55

Umarł król......niech żyje KRÓL.....swietna wiadomosc.......bedzie oj bedzie bardzo ciekawie :D

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: Cisiel » 14-07-19, 13:47

W dniu wczorajszym wybrałem się do swojego Magika, który będzie mi składał nowe serducho. Wszystko dogadane. Plan działania omówiony. Zaczyna się dziać już od sierpnia. Blok pojedzie na myjkę ultradźwiękową, później dotrze do DZIAKa na wstawienie nowych tulei (z tego co zrozumiałem to żeliwnych) oraz silnik będzie zakołkowany. Kucizna standardowo będzie szła z USA. Pewne rzeczy na pewno będą wychodzić na bieżąco no ale to norma. Mocne sprzęgło, lekkie koło zamachowe. Półosie też pojadą do fachowca na sprawdzenie + wzmocnienie. Turbo dobierzemy na pewno z zapasem, żeby została możliwość dalszego rozwoju. Na dobry początek będzie dmuchnięty 1 bar co powinno dać mniej więcej 280hp oraz około 330nm. I chyba jednak wskoczy Ecumaster EMU na pokład :-D Marchewy się posypią przy wydechu 3" :twisted:
Jak narazie powoli zaczynam ogarniać, wczoraj umyta porządnie cała buda, żeby biedna nie stała brudna w garażu no i wymyta porządnie komora silnika. Teraz będzie można spokojnie poogarniać wiązkę przewodów i dopieścić wszystko. Chłodnica wody też wskoczy sportowa :D
Na bieżąco będę starał się relacjonować przebieg prac. Coś czuję, że 2k20 to będzie dobry rok :-D

A jak narazie to taka oto pustka:

Obrazek

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: hube » 14-07-19, 22:44

Życzę powodzenia. Turbo to zawsze mój ulubiony mod. Pamiętaj że większa moc to większa odpowiedzialność a przede wszystkim większa pokora. Bez tego może być różnie.
hube

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: QubaKpl » 15-07-19, 07:34

Powodzonka w modach, jaki hebel planujesz wsadzić tył/przód :-D 8)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: Cisiel » 22-07-19, 18:04

hube pisze:Pamiętaj że większa moc to większa odpowiedzialność a przede wszystkim większa pokora. Bez tego może być różnie.


No z tym to bez obaw, mam głowę na karku i wiem co można i kiedy :wink: Przy takiej już mocy kierownicę trzeba trzymać...

QubaKpl pisze:Powodzonka w modach, jaki hebel planujesz wsadzić tył/przód :-D 8)


Już tego to nawet modami nazwać nie można :lol: Hebel ? Ja nie planuję w ogóle hamować 8)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: Cisiel » 27-10-19, 12:14

Chwila ciszy w temacie była ale to nie oznacza, że przez ten czas nic się nie działo :D

Ale po kolei:

1. Sprzedany został cały zestaw kompresora razem z wiązką i komputerem, orurowałem, wydechem kompletnym itd. Tak więc Supercharger w Diablicy oficjalnie i nieodwracalnie przestał istnieć. Ogromna szkoda bo mnóstwo serca i pracy włożyłem w to no ale... będzie zdecydowanie lepiej :)

2. Przyjechała do mnie skrzynia biegów ze szperą z wersji JDM z czego się niezmiernie cieszę, zobaczymy jak będzie przenosić nową moc na koła :-D Niedługo zabieram się za jej mycie, malowanie i ogarnięcie :)

3. Poszukując nowej głowicy kupiłem drugi poliftowy cały słupek silnika (tak w razie co). Wczoraj byłem u stroiciela swojego i rozebraliśmy całą jednostkę do ostatniej śruby:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kucizna już do mnie jedzie, płynie, leci :-D Jak przyjdą tłoki to blok jedzie do firmy DZIAK MOTORSPORT na tulejowanie, kołkowanie i co tam jeszcze potrzeba żeby było jak najlepiej. Najpierw wszystko trafi na myjkę ultradźwiękową. Głowica będzie miała polerowane wszystkie kanały. Niedługo duże zamówienie trafi też do ASO. Wał będzie osiowany. Zamontowane będzie mocne sprzęgło oraz stoczone zostanie koło zamachowe. Przygotowań więcej niż samo składanie, no ale chcę mieć wszystko profi zrobione. Mam nadzieję, że dobry chleb z tego wyjdzie :) Do końca stycznia silnik będzie poskładany i buda trafi do mojego stroiciela DR FOX Ralfi Garage na wyspawanie całego TURBO oraz nowego wydechu. Zamontowany będzie Ecumaster EMU i zaczniemy proces docierania przed finalnym doładowaniem :-D

4. Przy okazji, że wszystko na wierzchu - zamówiłem nowiutką chłodnicę klimatyzacji:

Obrazek

5. Przyjechała do mnie również nowa gruba chłodnica wody TURBO WORKS'a - rdzeń 5cm powinien ładnie odprowadzać ciepło, wentylatory SPAL'a zostają bo są naprawdę mega wydajne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

6. Z głupot udało mi się kupić fajny model Maisto w skali 1:24 :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z całej reszty (a zostanie kompletny słupek) zrobię sobie fajny stolik do salonu :D

Przyjdzie kucizna - będzie kolejny up na forum i kolejne foty. Tak więc co - DZIAŁAMY DALEJ :twisted:

Awatar użytkownika
QubaKpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13-07-12, 11:42

Re: Toyota Celica Supercharger "Diablica" by Cisiel

Postautor: QubaKpl » 27-10-19, 12:32

Grubo. :-D