Spectra Blue Mica ZGS'a

Roczniki 2000-2005
Awatar użytkownika
ZGS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11-04-16, 21:47

Spectra Blue Mica ZGS'a

Postautor: ZGS » 29-05-16, 10:39

Samochód:
* Toyota Celica ZZT230

Silnik:
* 1ZZ-FE

Przeniesienie napędu:
* Seria

Zawieszenie:
*Seria

Hamulce:
* Przód - Układ z toyota avensis T25(tarcze mikoda wersja GT 295mm, zaciski malowane, klocki TRW)
* Tył - Seria

Układ wydechowy:
* Seria

Układ dolotowy:
* Seria

Koła:
* Felgi tył: Seria 16"
* Felgi przód: Seria 16"
* Opony tył: TOYO Proxes CF2 205/55/16R
* Opony przód: TOYO Proxes CF2 205/55/16R

Wnętrze:
* Seria

Audio:
* Seria

Body:
* Spoiler tylnej klapy
* Spojler/dokładka pod zderzak przód

Krótki opis/historia samochodu:
Auto kupione w Kwietniu 2016r, jestem pierwszym właścicielem w Polsce. Samochód sprowadzony z Włoch. Z kupnem samochodu ciekawa sytuacja, ponieważ sprzedający nie potrafił mi nic powiedzieć o tym samochodzie, nie posiadał również dokumentacji pojazdu. Oglądając auto nie znałem jego żadnej historii, natomiast został dokładnie sprawdzony u mnie w firmie. Trafiła się okazja, jest sprawny i miejmy nadzieję, że długo posłuży :) Planów jest wiele, funduszy trochę mniej jednak będę stopniowo dążył do doprowadzenia mojej nowej zabawki do perfekcji.

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

+ Celica kupiona z przecierką na przednim błotniku i zderzaku:
Obrazek

Awatar użytkownika
dawxxx666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 04-12-14, 16:38

Postautor: dawxxx666 » 02-06-16, 10:45

Ładny egzemplarz i mój ulubiony kolor :) Powodzenia w planach!

Awatar użytkownika
El_Chudinho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 15-03-08, 21:59

Postautor: El_Chudinho » 02-06-16, 17:43

Jaki rocznik?
Levántate y di !basta! - Barça Algo más que un club

Awatar użytkownika
ZGS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11-04-16, 21:47

Postautor: ZGS » 02-06-16, 21:22

Rocznik 2001. Powoli trzeba zbierać graty do zrobienia. Z hamulcami to był przedsmak i jakoś tak szybko się z tym wszystkim uporałem. Wstępnie zaciski miały być pod kolor auta ale nieogarnięty "spec" od piaskowania i lakierowania zawalił i już nie chciałem dłużej zwlekać zwłaszcza, że stare klocki z dnia na dzień dawały o sobie znać. Trzeba będzie celice rzucić troszkę na glebę ale z głową i polepszeniem sterowności na naszych wspaniałych krakowskich drogach. Do tego może jakieś audio ale cały czas zastanawiam się nad koncepcją, żeby to jakoś grało i wyglądało. Drobniejszych(czytaj tańszych) jest dużo więcej ale to już w międzyczasie jak znajdę chwilę czasu. Może w tym miesiącu się coś uda podziałać.

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 03-06-16, 09:10

ZGS pisze:Do tego może jakieś audio ale cały czas zastanawiam się nad koncepcją


Przede wszystkim wygłuszyć drzwi - od razu dużo się poprawi :D
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
ZGS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11-04-16, 21:47

Postautor: ZGS » 15-06-16, 09:24

Trochę mnie nie było ale cały czas coś się robi w przerwach od pracy. Celica dostała nowy kolor bucików, powiem szczerze, że wygląda o niebo lepiej. Póki co tylko dwa zdjęcia podczas pracy ale na weekend wrzucę już jak prezentuje się całość :)

Tutaj pierwsza warstwa:
Obrazek

Proszę nie krzyczeć o ten prześwit, auto stoi podniesione na lewarku ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 15-06-16, 09:33

Do tego koloru budy wydaje mi się, że felgi lepsze by były w kolorze bronze, lub jakieś delikatne złoto, czarne giną strasznie. Ale to właścicielowi mają się podobać :wink: powiedz mi czy jesteś zadowolony z tarcz hamulcowych mikody ? Ile na nich mniej więcej przejechałeś i czy coś się z nimi dzieje ?
PS. Talia kart ładnie rozdana :-D

Awatar użytkownika
ZGS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11-04-16, 21:47

Postautor: ZGS » 15-06-16, 09:45

Cisiel pisze:Do tego koloru budy wydaje mi się, że felgi lepsze by były w kolorze bronze, lub jakieś delikatne złoto, czarne giną strasznie. Ale to właścicielowi mają się podobać :wink: powiedz mi czy jesteś zadowolony z tarcz hamulcowych mikody ? Ile na nich mniej więcej przejechałeś i czy coś się z nimi dzieje ?
PS. Talia kart ładnie rozdana :-D


Koła giną strasznie to prawda, malowałem plasti dipem więc ze środka dekielków ściągnę farbę i może komuś wyda się to wieśniackie pomaluję na biało napisy na oponie. Tarcze miazga, zresztą cały układ hamulcowy przód z Avensisa sprawuje się super. Roboty przy tym dużo nie było, może z godzinę mi to zajęło na podnośniku z pomocą kolegi a hamowanie nieporównywalne. Czytałem o nich, że przy zmianie temperatur szybko pękają ale osobiście złego słowa powiedzieć nie mogę. Jak za te pieniądze polecam brać w ciemno. Przejechałem już ponad tysiąc km na nich i nie są pokrzywione, żadnego stukania, trzepania autem nie odnotowałem.

Awatar użytkownika
Armando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 20-08-14, 10:14

Postautor: Armando » 15-06-16, 09:52

ZGS pisze:Koła giną strasznie to prawda,[...] i może komuś wyda się to wieśniackie pomaluję na biało napisy na oponie.


Ze skrajności w skrajność... białymi napisami uwydatnisz wysoki profil opony i naprawdę może to wyglądać komicznie...

Zrobisz jak uważasz...ale Kanjo celica to raczej nie będzie ;)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 15-06-16, 10:00

ZGS pisze:Koła giną strasznie to prawda, malowałem plasti dipem więc ze środka dekielków ściągnę farbę i może komuś wyda się to wieśniackie pomaluję na biało napisy na oponie. Tarcze miazga, zresztą cały układ hamulcowy przód z Avensisa sprawuje się super. Roboty przy tym dużo nie było, może z godzinę mi to zajęło na podnośniku z pomocą kolegi a hamowanie nieporównywalne. Czytałem o nich, że przy zmianie temperatur szybko pękają ale osobiście złego słowa powiedzieć nie mogę. Jak za te pieniądze polecam brać w ciemno. Przejechałem już ponad tysiąc km na nich i nie są pokrzywione, żadnego stukania, trzepania autem nie odnotowałem.


Białe napisy na oponie odpuść sobie naprawdę...
Ja mam dylemat czy ryzykować te Mikody, czy zakładać klocki i tarcze Boscha. Jakie masz klocki do nich ? W sierpniu będę zakładał hamulce więc jeszcze chwila na zastanowienie się będzie. Od razu będę zakładał stalowy oplot przód + tył.

Awatar użytkownika
Exonios
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 14-09-13, 15:08

Postautor: Exonios » 15-06-16, 10:33

malowałem plasti dipem

uważaj przy myciu myjka moze odskoczyc
ZZT 231

Awatar użytkownika
michalm320
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 01-06-11, 22:16

Postautor: michalm320 » 15-06-16, 13:52

Czarne ori fele wyglądają na 14 cali. Ten wzór jest bardzo nieszczęśliwy i tylko w kolorze białym ma sens.

http://www.auto-butik.pl/wp-content/upl ... C_1186.jpg

Michałkrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 11-11-13, 16:23

Postautor: Michałkrk » 15-06-16, 19:45

Ciekaw jestem kto jeździ teraz celica z linku wyżej :) jechałem w niej jako pasażer i zazdroszcze.. co do koloru felg też się zgadzam, małe felgi lepiej wyglądają jasne. Ale o gustach sie nie dyskutuję :)

Awatar użytkownika
ZGS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11-04-16, 21:47

Postautor: ZGS » 15-06-16, 20:41

Cisiel pisze:
ZGS pisze:Koła giną strasznie to prawda, malowałem plasti dipem więc ze środka dekielków ściągnę farbę i może komuś wyda się to wieśniackie pomaluję na biało napisy na oponie. Tarcze miazga, zresztą cały układ hamulcowy przód z Avensisa sprawuje się super. Roboty przy tym dużo nie było, może z godzinę mi to zajęło na podnośniku z pomocą kolegi a hamowanie nieporównywalne. Czytałem o nich, że przy zmianie temperatur szybko pękają ale osobiście złego słowa powiedzieć nie mogę. Jak za te pieniądze polecam brać w ciemno. Przejechałem już ponad tysiąc km na nich i nie są pokrzywione, żadnego stukania, trzepania autem nie odnotowałem.


Białe napisy na oponie odpuść sobie naprawdę...
Ja mam dylemat czy ryzykować te Mikody, czy zakładać klocki i tarcze Boscha. Jakie masz klocki do nich ? W sierpniu będę zakładał hamulce więc jeszcze chwila na zastanowienie się będzie. Od razu będę zakładał stalowy oplot przód + tył.


Klocki TRW, trochę pylące ale za to miękkie i nie obciążam tak bardzo tarcz. Napisy odpuszczam bo chyba faktycznie za bardzo wiocha. Lubię opony o dużym profilu i szerokie, nie kręci mnie naciąg i inne tego typu działanie. Zdjąłem jeszcze dzisiaj folię ze środka dekielków i jestem zaspokojony wyglądem butów. Zdjęcia jak obiecałem na weekendzie to ocenicie sami :)

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Postautor: Cisiel » 16-06-16, 07:30

ZGS pisze:
Klocki TRW, trochę pylące ale za to miękkie i nie obciążam tak bardzo tarcz.


Ja już do TRW nie wrócę właśnie ze względu na ich pylenie, strasznie to siada na felgę i ciężko się czyści później. Jak nie obciążasz ich zbytnio to nie można nic powiedzieć niestety (wygląd Mikody jest genialny tylko). Opinie czytałem, że przy mocniejszym eksploatowaniu lubią się krzywić. Jednak wybór padnie na Boscha. Przy kompresorze nie chcę ryzykować, że mi tarcza pęknie.

Awatar użytkownika
ZGS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11-04-16, 21:47

Postautor: ZGS » 16-06-16, 09:56

Chodziło mi o to, że dzięki miękkim klockom nie obciążam tak tarcz. Jeżdżę dość dynamicznie i dohamowanie z 90-30 jest raczej co chwilę. Nie wiem natomiast jak zachowają się te tarcze przy twardych klockach. Zawsze możesz zakupić tarcze nacinane innej firmy spoza granic Polski.

Awatar użytkownika
ZGS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11-04-16, 21:47

Postautor: ZGS » 28-07-16, 14:26

Długo nic się nie działo i przez jakiś czas jeszcze nie będzie niestety. Dużo spraw na głowie, parę prywatnych spraw mi się posypało i autko niestety zeszło na drugi plan. Wrzucam parę fotek na czarnych felgach. Jestem mega zadowolony, plasti dip nie odchodzi pod myjką, trzyma się solidnie, mogło jednak troszkę bardziej pokryć miejsca, w których utleniło się aluminium(chociaż i tak wygładziłem powierzchnię ile mogłem domowym sposobem). Walczę jednak z myślami na temat malowania napisów na biało, chyba to zrobię.

Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ZGS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11-04-16, 21:47

Postautor: ZGS » 17-10-16, 22:28

Witam po długiej przerwie. Finansowo ostatnio nie jest za ciekawie, wiele wydatków na głowie no i tak się dzieje, że na dopieszczanie fury brakuje. Coś jednak grosza czasem zostanie i tak udało mi się dorwać sprężynki -30, odboje amorów i osłony bo aktualne są już w rozsypce. W tym miesiącu jeszcze może uda się je założyć i zobaczymy czy będzie się sprawdzało ;) Do tego wrzucam jeszcze kilka fotek jakie udało się zrobić przez ostatni czas. Pozdrawiam :)


ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Konik86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 16-07-13, 17:07

Postautor: Konik86 » 10-08-17, 14:23

Jak te Mikody Panie?

Tyle nacięć i nawierceń że chyba powierzchni czynnej styku z połowa względem stock. :P

Czy te tarcze nie zjadają tak miękkich klocków jak TRW ? :?:

Bardzo piękny kolor nadwozia, aż prosi się o jakieś nowe felgi :)